Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BRÜSKE Greta | 2009 |
GER
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
SANDER Tabea | 2009 |
GER EFG Essen
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
WEBER Antonia | 2009 |
GER
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
NOUR-ELDIN Nelly | 2009 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRANKE Nelly | 2010 |
GER
|
L | 14 | Tilmeldt | ||
KRAHMER Emely | 2009 |
GER Neusser SV
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
ARI Elizan | 2010 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
DICKS Lena | 2009 |
GER Neusser SV
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
PHILIPP Lisanne | 2009 |
GER Neusser SV
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
GANGEL Martha | 2009 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
KOLDITZ Lilian-Fabienne | 2009 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
KOLDITZ Olivia-Sarah | 2009 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
KOLLOCH Marit | 2010 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
LUCKENBACH Emilie | 2009 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | 7 | Tilmeldt | ||
AHNE Sophia Isabell | - | GER Fechtzentrum TSV Hagen | R | --- | Annulleret | ||
FUCHS Luisa | - | GER TG Herford | R | --- | Annulleret |
14 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | ANSORGE Marcel | GER | FC Kassel | ||
CN | EHRINGHAUS Mika | GER | TV Dillenburg | ||
D | HOFFMANN Anton | GER | FC Offenbach | ||
D | NOUR-ELDIN Nareman | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | STAND Thomas | GER | Neusser SV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Rheinische Rangliste U11 Damer Kårde | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
STÖCKER Victoria | 2008 |
GER BFC Rösrath
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
URAYAMA Zarah Jun | 2008 |
GER
|
R | 16 | Tilmeldt | ||
AYTEKIN Cagla | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
L | --- | Tilmeldt | ||
CEVIKOL Eda | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SHA Chuyi | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GLASER Pauline | 2008 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RÜHL Emma | 2007 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DAPP Ida Marie | 2007 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRICKE Fiona | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KUNISCH Matilda | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STERNBERG Ina | 2008 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BEHR Katharina | 2008 |
GER Fecht Club Krefeld
|
R | 20 | Tilmeldt | ||
LAUBACH Evelin | 2008 |
GER Fecht Club Krefeld
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
LIBRALATO Sara | 2008 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
MEHLHAFF Maria | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
REIHS Meika | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
TURCHI Laura | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
ADER Lilly | 2007 |
GER Neusser SV
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
DICKS Hannah | 2008 |
GER Neusser SV
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
PHILIPP Annabelle | 2007 |
GER Neusser SV
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
LEBRENZ Mia | 2007 |
GER OFC Bonn
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
STUMPF Lea Marie | 2008 |
GER OFC Bonn
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
BÄUMER Amelie | 2007 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SUTTROP Pia | 2007 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LÜTZENKIRCHEN Sara | 2007 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
SOJCIC Sanja Milena | 2007 |
GER TV Gladbeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KEMSER Marla | 2007 |
GER
|
R | 15 | Tilmeldt | ||
BUSCHMEIER Emilia | - | GER FS Bielefelder TG | R | --- | Annulleret | ||
GÄRTNER Elisa | - | GER SV 1860 Minden | R | --- | Annulleret |
27 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | ANSORGE Marcel | GER | FC Kassel | ||
D | COLE Jascha | GER | TV Dillenburg | ||
D | HOFFMANN Anton | GER | FC Offenbach | ||
IXKES Tibór Leander | GER | Frankfurter TV | |||
CN | KUNISCH Arne | GER | FC Offenbach | ||
D | SPICKER David | GER | Neusser SV | ||
D | ULLRICH Clara | GER | Eintracht Frankfurt |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Rheinische Rangliste U13 Damer Kårde | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
JUNKER Kira Noemi | 2007 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BORGHS Louise | 2005 |
GER EFG Essen
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
AYTEKIN Cagla | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BOXHEIMER Sonja | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LICHTL Darlene | 2005 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SPENHOFF Leonie | 2005 |
GER Eintracht Frankfurt
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GLASER Pauline | 2008 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GRASSEWITZ Franziska | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LAUERWALD Mathilda | 2006 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RÜHL Emma | 2007 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DÖRR Mailin | 2005 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRICKE Fiona | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KUNISCH Matilda | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MENKE Hannah | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STEINER Greta | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LÜCKER Pia | 2006 |
GER
|
R | 17 | Tilmeldt | ||
BIENEFELD Maya | 2005 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
BLÖMER Ladina | 2006 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
LIBRALATO Sara | 2008 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
LIETO Alyssa | 2006 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 13 | Tilmeldt | ||
MEHLHAFF Maria | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 19 | Tilmeldt | ||
REIHS Meika | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
TURCHI Laura | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 16 | Tilmeldt | ||
MAIER Mara | 2005 |
GER FSG Warendorf
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DICKS Sarah | 2005 |
GER Neusser SV
|
R | 20 | Tilmeldt | ||
LEBRENZ Mia | 2007 |
GER OFC Bonn
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
STUMPF Lea Marie | 2008 |
GER OFC Bonn
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
SCHOLZ Kira | 2005 |
GER SSG Bensheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GÄRTNER Elisa | 2007 |
GER SV 1860 Minden
|
R | --- | Tilmeldt | ||
AMIAN Laura | 2005 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
BERNSTEIN Viktoria | 2006 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
GRUPE Mia | 2006 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
HUSMANN Lena | 2006 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
LÜTZENKIRCHEN Lina | 2005 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | 1 | Tilmeldt | ||
HENRICH Lillian Charlize | 2006 |
GER TV Dillenburg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
HOWE Meret | 2005 |
GER BFC Rösrath
|
L | 14 | Tilmeldt | ||
KÜHN Nele | 2005 |
GER Wiesbadener FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOCKEN Ulrieke | 2005 |
NED s.v. Scaramouche
|
--- | Tilmeldt | |||
KOCKEN Veronique | 2007 |
NED s.v. Scaramouche
|
R | --- | Tilmeldt |
39 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | ANSORGE Marcel | GER | FC Kassel | ||
CN | EHRINGHAUS Mika | GER | TV Dillenburg | ||
D | HOFFMANN Anton | GER | FC Offenbach | ||
D | NOUR-ELDIN Nareman | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | STAND Thomas | GER | Neusser SV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Rheinische Rangliste U15 Damer Kårde | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U15 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U15 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BÖHM Charlotte | 2000 |
GER
|
R | 2.20 | Tilmeldt | ||
LANFERMANN Clara | 2003 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BENABBOU Shirin | 2003 |
GER
|
R | 1.63 | Tilmeldt | ||
EL AYARI Julia | 2003 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | 1.93 | Tilmeldt | ||
ULLRICH Nina | 2004 |
GER Eintracht Frankfurt
|
L | --- | Tilmeldt | ||
PAULSFELD Alexia | 2002 |
GER FC Kassel
|
R | 1.47 | Tilmeldt | ||
SÜVERN Elisa | 2003 |
GER FC Kassel
|
R | 1.51 | Tilmeldt | ||
SAUER Jamie | 2000 |
GER FC Hardheim-Höpfingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BOCK Lola Marie | 2003 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DERGAY Anna-Maria | 2002 |
GER FC Offenbach
|
R | 1.113 | Tilmeldt | ||
WINKELMANN Denise | 2002 |
GER
|
R | 1.117 | Tilmeldt | ||
BIENEFELD Maya | 2005 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 1.109 | Tilmeldt | ||
BLÖMER Ladina | 2006 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 2.22 | Tilmeldt | ||
KINDEL Rabea | 2002 |
GER
|
R | 1.85 | Tilmeldt | ||
LIETO Alyssa | 2006 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 1.75 | Tilmeldt | ||
LÖHR Lisa-Marie | 2000 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 1.3 | Tilmeldt | ||
REIHS Alina Victoria | 2004 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 1.70 | Tilmeldt | ||
RIPPERT Ariane | 2001 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 1.39 | Tilmeldt | ||
SCHAEFER Lisa Marie | 2003 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
L | 2.23 | Tilmeldt | ||
SCHICKER Jana | 2004 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 1.76 | Tilmeldt | ||
SCHICKER Maike | 2002 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 1.65 | Tilmeldt | ||
DE ANGELIS Alessia Mirela | 2002 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | 1.45 | Tilmeldt | ||
BRAUCKMANN Anna | 2002 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | 1.41 | Tilmeldt | ||
KUPFERSCHMID Nora | 2003 |
GER
|
L | 2.25 | Tilmeldt | ||
WEDEL Floria | 2003 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 1.35 | Tilmeldt | ||
LOHSE Freda | 2000 |
GER SV 1860 Minden
|
R | 1.107 | Tilmeldt | ||
JÜTTEN Svenja | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 1.18 | Tilmeldt | ||
MÜLLER Fiona | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 1.19 | Tilmeldt | ||
PFEIFFER Nina | 2003 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 1.57 | Tilmeldt | ||
SEIBEL Carolin | 2004 |
GER TV Dillenburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VON PRONDZINSKI Maja | 2001 |
GER Wuppertaler FC
|
R | 1.37 | Tilmeldt | ||
GYOVAI Lilla Kinga | 2004 |
NED Fencing Ermelo
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KROESE Katelijn | 2001 |
NED s.v. Zaal Treffers
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VAN GRINSVEN Luca | 2005 |
NED SC Den Bosch
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NEU Antonia | - | GER Düsseldorfer FV | R | --- | Annulleret | ||
LANGER Franziska | - | GER | R | 1.90 | Annulleret | ||
LANGER Mia Sophie | - | GER | R | 1.61 | Annulleret | ||
DICK Carina | - | GER Wuppertaler FC | R | 1.84 | Annulleret | ||
KOCKEN Ulrieke | - | NED s.v. Scaramouche | --- | Annulleret |
34 Tilmeldinger, 0 afventer, 5 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | ANSORGE Marcel | GER | FC Kassel | ||
D | COLE Jascha | GER | TV Dillenburg | ||
D | HOFFMANN Anton | GER | FC Offenbach | ||
IXKES Tibór Leander | GER | Frankfurter TV | |||
CN | KUNISCH Arne | GER | FC Offenbach | ||
D | SPICKER David | GER | Neusser SV | ||
D | ULLRICH Clara | GER | Eintracht Frankfurt |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2020 | Rheinische Rangliste U20 Damer Kårde | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2020 | Hessische Rangliste U20 Damer Kårde | Hessischer Fechterverband e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste U20 Damer Kårde | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2019 | Rheinische Rangliste U20 Damer Kårde | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
STREIT Mauritz | 2009 |
GER BFC Rösrath
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
HEJNY Emil | 2010 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RUMMLER Jean | 2009 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHICK Kjell | 2009 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BRYCHCY Anton | 2009 |
GER
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
MEIER Benno | 2010 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
MICZKO Marcus | 2009 |
GER
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
PRINZ Jaron Linus | 2010 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
TELL Luis | 2009 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
HOFSOMMER Tristan | 2009 |
GER Fechtzentrum TSV Hagen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZIMMERMANN Maxim | 2010 |
GER FSG Warendorf
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WEBER Henning | 2009 |
GER Lohausener SV
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
HENSE Julius | 2009 |
GER Neusser SV
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
KNEILE Michel | 2009 |
GER TV Hoffnungsthal
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
HARRENGA Karl | 2009 |
GER Wuppertaler FC
|
R | 6 | Tilmeldt |
15 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | ANSORGE Marcel | GER | FC Kassel | ||
CN | EHRINGHAUS Mika | GER | TV Dillenburg | ||
D | HOFFMANN Anton | GER | FC Offenbach | ||
D | NOUR-ELDIN Nareman | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | STAND Thomas | GER | Neusser SV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Rheinische Rangliste U11 Herrer Kårde | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MÜLLER Benno | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
SCHNEIDER Yannik | 2008 |
GER
|
R | 30 | Tilmeldt | ||
STÖCKER Alexej | 2008 |
GER BFC Rösrath
|
L | 13 | Tilmeldt | ||
MÄDER Noah | 2007 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PFLUG Finn | 2007 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KÖPER Lennart | 2008 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | 27 | Tilmeldt | ||
BLODAU Hannes | 2008 |
GER
|
R | 25 | Tilmeldt | ||
BÜTZLER Paul | 2008 |
GER EFG Essen
|
R | 18 | Tilmeldt | ||
DENG Levi | 2008 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HERTWECK Andri | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MARTIN Jasper | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MIKES Julian | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RENKEWITZ Justus Emanuel | 2007 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TATAROV Viktor | 2007 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HOFFMANN Max | 2008 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HAUGK Laurenz Alexander | 2007 |
GER Fecht Club Krefeld
|
R | 17 | Tilmeldt | ||
SCHÄFER Jannis | 2008 |
GER
|
R | 26 | Tilmeldt | ||
HEIMANN Anton | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
MACCHIANO Leandro | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
L | 11 | Tilmeldt | ||
NOCH Tom | 2008 |
GER
|
R | 20 | Tilmeldt | ||
PRIEBEL Ben | 2008 |
GER
|
R | 21 | Tilmeldt | ||
SCHEURER Noah | 2008 |
GER
|
R | 23 | Tilmeldt | ||
SCHMIDT Julian | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
SCHRUMPF Vincent | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
STROß Vince | 2008 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GIANNOLO Valerio | 2008 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OTTO Bo | 2007 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MORLANG Kim | 2007 |
GER Lohausener SV
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
ADAM Moritz Mats | 2007 |
GER Neusser SV
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
EIGEN Luca Maximilian | 2008 |
GER Neusser SV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KAMP Andre | 2008 |
GER Rheydter TV
|
R | 19 | Tilmeldt | ||
LENNARTZ Daan | 2007 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
BREMER Alexander | 2007 |
GER Solinger TB
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
SPIEKERMANN Lasse | 2008 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GOEDEJOHANN Anselm Maria | 2008 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
KINDINGER Oliver | 2008 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 22 | Tilmeldt | ||
KOLDITZ Gideon-Lucien | 2007 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
PURAT Christian | 2008 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
SCHWAN Marvin | 2008 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 24 | Tilmeldt | ||
GERNDT Jan | 2007 |
GER TV Dillenburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HEINECKE Max-Julius | 2007 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHIFFBAUER Bennet | 2007 |
GER TV Hoffnungsthal
|
R | 28 | Tilmeldt | ||
CLUSEN Henri | 2007 |
GER TV Paderborn
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ARNOLD Aron | 2008 |
GER Wiesbadener FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PATEL Milan | - | GER Eintracht Frankfurt | L | --- | Annulleret | ||
HEITER Lennard | - | GER Wuppertaler FC | R | --- | Annulleret | ||
CHERUBINI Niccolo | - | SUI FCZN Zürich, CS Giuseppe Delfino Ivrea | R | --- | Annulleret |
44 Tilmeldinger, 0 afventer, 3 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | ANSORGE Marcel | GER | FC Kassel | ||
D | COLE Jascha | GER | TV Dillenburg | ||
D | HOFFMANN Anton | GER | FC Offenbach | ||
IXKES Tibór Leander | GER | Frankfurter TV | |||
CN | KUNISCH Arne | GER | FC Offenbach | ||
D | SPICKER David | GER | Neusser SV | ||
D | ULLRICH Clara | GER | Eintracht Frankfurt |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Rheinische Rangliste U13 Herrer Kårde | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ZYUMBYULEV Ognyan | 2005 |
BUL Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MÜLLER Benno | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
STÖCKER Paul | 2006 |
GER
|
R | 30 | Tilmeldt | ||
MÜLLER-GEBEL Arik | 2006 |
GER BW Schneidhain
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SPANIER Vincent | 2006 |
GER BW Schneidhain
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KURR Moritz | 2005 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NOUR-ELDIN Ahmed | 2006 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RYAPOV Kaloyan | 2005 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GLASER Moritz | 2006 |
GER FC Kassel
|
L | --- | Tilmeldt | ||
PHILIPPI Matteo | 2006 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KUNISCH Henri | 2005 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
QUABECK Julian | 2005 |
GER FC Rüsselsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
AVERHOFF Elias | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRAHMER Eryk | 2006 |
GER Neusser SV
|
L | 4 | Tilmeldt | ||
SARI Orhan | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VELTRUP Ole | 2005 |
GER Fecht Club Krefeld
|
L | 1 | Tilmeldt | ||
HEIMANN Anton | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 25 | Tilmeldt | ||
HÖLLER Vincent Maurice | 2006 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
MACCHIANO Leandro | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
L | 14 | Tilmeldt | ||
PRINZ Jonathan Luis | 2006 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
SCHMIDT Julian | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHRUMPF Vincent | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 27 | Tilmeldt | ||
STANGE Jakob | 2005 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
WIENANDS Jeremy | 2005 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
WOLFERTZ Marius | 2005 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
GLOWACZ Laurin | 2005 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GIANNOLO Valerio | 2008 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
IXKES Tamino Gabriel Che Maria | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EGGERSGLÜß Claudio | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GROTKAMP Paul | 2006 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KNABENREICH Julian | 2005 |
GER FS Bielefelder TG
|
L | --- | Tilmeldt | ||
UNGER Lasse-Julius | 2005 |
GER Lenneper TG
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JI Jiayi | 2006 |
GER Lohausener SV
|
R | 29 | Tilmeldt | ||
MORLANG Nick | 2005 |
GER Lohausener SV
|
L | 2 | Tilmeldt | ||
BINGENER Tim | 2006 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ADAM Mika | 2005 |
GER Neusser SV
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
ADAM Moritz Mats | 2007 |
GER Neusser SV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRANKEN Marvin | 2005 |
GER Neusser SV
|
R | 13 | Tilmeldt | ||
CONRADS Henri | 2005 |
GER OFC Bonn
|
R | 18 | Tilmeldt | ||
LENNARTZ Daan | 2007 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 15 | Tilmeldt | ||
POHL Marc Arthur | 2006 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | 16 | Tilmeldt | ||
HEIN Leander | 2006 |
GER
|
R | 22 | Tilmeldt | ||
BAERSCH Henri Anton | 2006 |
GER Solinger TB
|
R | 20 | Tilmeldt | ||
STEFFENS Leander | 2006 |
GER Solinger TB
|
R | 21 | Tilmeldt | ||
EHRENBERG Theo | 2006 |
GER
|
L | --- | Tilmeldt | ||
WIESEMANN Thorben | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WINKLER Fabian | 2006 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRANCO Jacopo Samuele | 2006 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GOEDEJOHANN Anselm Maria | 2008 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 23 | Tilmeldt | ||
SCHUMACHER Rafael | 2005 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
TACHRIFET Safouane | 2006 |
GER
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
HEINECKE Max-Julius | 2007 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMIDT Jann-Rouven | 2005 |
GER TV Wetzlar
|
R | --- | Tilmeldt | ||
IRLEBORN Noah Leander | 2006 |
GER TV Gladbeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DONATI Federico | 2005 |
ITA Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HAUGK Laurenz Alexander | - | GER Fecht Club Krefeld | R | --- | Annulleret | ||
LASSOWSKI Jesper | - | GER SV 1860 Minden | R | --- | Annulleret | ||
MAKLAKOV Julian | - | GER FS Bielefelder TG | R | --- | Annulleret | ||
CHERUBINI Niccolo | - | SUI FCZN Zürich, CS Giuseppe Delfino Ivrea | R | --- | Annulleret |
55 Tilmeldinger, 0 afventer, 4 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | ANSORGE Marcel | GER | FC Kassel | ||
CN | EHRINGHAUS Mika | GER | TV Dillenburg | ||
D | HOFFMANN Anton | GER | FC Offenbach | ||
D | NOUR-ELDIN Nareman | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | STAND Thomas | GER | Neusser SV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Rheinische Rangliste U15 Herrer Kårde | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MONEDERO Daniel | 2001 |
ESP DFC Düsseldorf
|
R | 2.30 | Tilmeldt | ||
PINKERT Jan | 2004 |
GER BFC Rösrath
|
R | 2.26 | Tilmeldt | ||
FISCHER Marcel | 2000 |
GER BW Schneidhain
|
R | 1.30 | Tilmeldt | ||
TRIESCHMANN Thristan | 2002 |
GER BW Schneidhain
|
R | 1.49 | Tilmeldt | ||
REINING Riccardo | 2003 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | 1.141 | Tilmeldt | ||
RIEGER Joshua | 2004 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | 1.86 | Tilmeldt | ||
DERGAY David | 2004 |
GER FC Offenbach
|
R | 1.101 | Tilmeldt | ||
BÖHMER Philipp | 2004 |
GER Fecht Club Krefeld
|
R | 1.52 | Tilmeldt | ||
BRYCHCY Jakob | 2004 |
GER Fecht Club Krefeld
|
R | 1.29 | Tilmeldt | ||
DETEMBLE Alexander | 2003 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 1.55 | Tilmeldt | ||
KRAUSE Julius Friedrich | 2003 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 1.126 | Tilmeldt | ||
MEIER Kassian | 2004 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 1.119 | Tilmeldt | ||
SATURNO Luca | 2003 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 1.145 | Tilmeldt | ||
SPIERZAK Lorenz | 2004 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 1.74 | Tilmeldt | ||
STANGE Jakob | 2005 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | 1.87 | Tilmeldt | ||
IXKES Tassilo Che Maria | 2001 |
GER Frankfurter TV
|
R | 1.17 | Tilmeldt | ||
JAKOBY Simon | 2001 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LEMKEN Christoph | 2003 |
GER Neusser SV
|
R | 2.23 | Tilmeldt | ||
LOHSE Friedrich | 2004 |
GER SV 1860 Minden
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HAHNEL Thore | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 2.32 | Tilmeldt | ||
KIRCHNER Tim | 2003 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | 1.26 | Tilmeldt | ||
KOLDITZ Hendrik-Kilian | 2002 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 1.12 | Tilmeldt | ||
KOLDITZ Ian-Etienne | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | 1.15 | Tilmeldt | ||
SCHULZ Tobias | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | 1.56 | Tilmeldt | ||
EHRINGHAUS Mika | 2004 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | 1.97 | Tilmeldt | ||
NÄHRING Till | 2004 |
GER
|
R | 1.93 | Tilmeldt | ||
SACKERMANN Jonas | 2002 |
GER Wuppertaler FC
|
R | 1.90 | Tilmeldt | ||
THOMAS Samuel | 2002 |
GER Wuppertaler FC
|
R | 2.29 | Tilmeldt |
28 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | ANSORGE Marcel | GER | FC Kassel | ||
D | COLE Jascha | GER | TV Dillenburg | ||
D | HOFFMANN Anton | GER | FC Offenbach | ||
IXKES Tibór Leander | GER | Frankfurter TV | |||
CN | KUNISCH Arne | GER | FC Offenbach | ||
D | SPICKER David | GER | Neusser SV | ||
D | ULLRICH Clara | GER | Eintracht Frankfurt |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2020 | Rheinische Rangliste U20 Herrer Kårde | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2020 | Hessische Rangliste U20 Herrer Kårde | Hessischer Fechterverband e.V. |
2021 | Rheinische Rangliste U20 Herrer Kårde | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2019 | Rheinische Rangliste U20 Herrer Kårde | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |