Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MARX Charlotte | 2005 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ECKER Maithe | 2007 |
GER FSC Saarlouis
|
R | --- | Tilmeldt |
2 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
L | OBERMAYR Tom | GER | Fechterring Hochwald |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U13 Damer Kårde | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Kårde | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U13 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U13 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U15 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U15 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FR HOCHWALD WADERN Fechterring Hochwald (GER) |
GER | --- | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
L | OBERMAYR Tom | GER | Fechterring Hochwald |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ZYUMBYULEV Ognyan | 2005 |
BUL Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STRAUB Max | 2006 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHÖMER Jonas | 2006 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SEIMETZ Julian | 2006 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
THEOBALD Tristan | 2006 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WARNKING Nicolo | 2005 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ELLENBERGER Dominic | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HANS Matthis | 2006 |
GER TG Rohrbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LAMBERT Jannes | 2008 |
GER TG Rohrbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHLOSSER Jonah | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JUNG Iason | 2005 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NEUMANN Niklas | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SEITZ Simeon | 2005 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
COLLING Herve | 2007 |
LUX SC Parcival Leuven, CE Luxembourg
|
R | --- | Tilmeldt |
14 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
L | OBERMAYR Tom | GER | Fechterring Hochwald |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrer Kårde | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U13 Herrer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U13 Herrer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U15 Herrer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U15 Herrer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FR HOCHWALD WADERN Fechterring Hochwald (GER) |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
TG ROHRBACH TG Rohrbach (GER) |
LAMBERT Jannes (2008 R) HANS Matthis (2006 R) TORIC Amel (2006 R) TRÖß Christopher Nikolai (2007 R) |
GER | --- | Tilmeldt | |||
TV HOMBURG TV Homburg (GER) |
SEITZ Simeon (2005 R) JUNG Iason (2005 R) NEUMANN Niklas (2005 R) |
GER | --- | Tilmeldt |
3 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
L | OBERMAYR Tom | GER | Fechterring Hochwald |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U13 Herrer Kårde | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BUSCHE Lena | 2005 |
GER
|
L | --- | Tilmeldt | ||
DÖRR Lilith | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOLLING Jolina | 2005 |
GER TUS Neunkirchen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUSSUNG Aerin | 2005 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Tilmeldt |
4 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U13 Damer Fleuret | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Fleuret | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U15 Damer Fleuret | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U13 Damer Fleuret | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U13 Damer Fleuret | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U15 Damer Fleuret | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U13 Damer Fleuret | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U15 Damer Fleuret | Fechterbund Saar e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
STRAUB Max | 2006 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REKOW Jan Moritz | 2006 |
GER TV Neu Isenburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LEHNER Fynn | 2008 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Tilmeldt |
3 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U13 Herrer Fleuret | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrer Fleuret | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U13 Herrer Fleuret | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U13 Herrer Fleuret | Fechterbund Saar e.V. |
2020 | Saarländische Rangliste U15 Herrer Fleuret | Fechterbund Saar e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U15 Herrer Fleuret | Fechterbund Saar e.V. |
2019 | Saarländische Rangliste U15 Herrer Fleuret | Fechterbund Saar e.V. |