Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
JAAKKOLA Outi | 2001 |
FIN Habda Helsinki
|
L | --- | Tilmeldt | ||
LEHTONEN Suvi-Maaria | 1983 |
FIN Kalpaveljet
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MIKKILÄ Inka | 1998 |
FIN Turun Miekkailijat
|
L | --- | Tilmeldt | ||
PÖYSTI Laura | 2002 |
FIN Habda Helsinki
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RITAKALLIO Rilla | 2001 |
FIN Turun Miekkailijat
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SALMINEN Anna | 1995 |
FIN Habda Helsinki
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SYVÄLÄ Ilona | 1996 |
FIN Habda Helsinki
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TAURIAINEN Sofia | 1997 |
FIN Espoon Miekkailijat
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TERHO Liisa | 2002 |
FIN Kalpaveljet
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TERHO Maija | 1997 |
FIN Kuopion Miekkailijat
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VORNANEN Johanna Anni-Maija | 1991 |
FIN Miekka Miehet
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GOLDMANN Lara | 2002 |
GER CE Luxembourg, TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HÄUSLER Chantal | 2000 |
GER FC Berlin Südwest
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HESS SANCHO Gala | 1998 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | --- | Tilmeldt | ||
HORNISCHER Anna | 1996 |
GER Heidenheimer SB
|
L | --- | Tilmeldt | ||
JONAS Anna | 1996 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LENTZ Helena | 2000 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LÖHR Lisa-Marie | 2000 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LUDOLF Julia | 1998 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MAYR Franziska | 1999 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MESZAROS Noémi | 1998 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
L | --- | Tilmeldt | ||
RIEDMÜLLER Vanessa | 1997 |
GER Freiburger TS
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SOZANSKA Monika | 1983 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STAHLBERG Nadine | 1996 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
THOMA Miriam | 1999 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TREUDT-GÖSSER Kim | 1998 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
L | --- | Tilmeldt | ||
VOLLRATH Shirin | 1994 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WEITBRECHT Sophia Felis | 1997 |
GER
|
L | --- | Tilmeldt | ||
ASCHEHOUG Irina | 1985 |
NOR Njård Fekting
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HILLE-DAHL Thale | 1994 |
NOR Hellerup FK, Njård Fekting
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MALVIK Katherina | 2000 |
NOR Titan Fekteklubb
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ABU EID TJULIN Selma | 2002 |
SWE LöFK Lidingö
|
L | --- | Tilmeldt | ||
ALBERTSON Pia | 1965 |
SWE FFF Stockholm, Njård Fekting
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ASP Julia | 1998 |
SWE DIF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DE GROOTE Annica | 1969 |
SWE DIF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EIRITZ Ingrid | 1942 |
SWE UF Uppsala
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EKMAN HERLIN Alice | 2002 |
SWE DIF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ENGDAHL Sophie | 2000 |
SWE FFF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ERIKSSON Caroline | 1988 |
SWE DIF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRANSSON Emma | 2002 |
SWE KFK Kalmar
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HEDBERG Olivia | 2002 |
SWE FFF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LEHRMAN Cecilia | 1997 |
SWE LFK Linköping
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LEJON Viktoria | 1994 |
SWE UF Uppsala
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LINDE Åsa | 1997 |
SWE FFF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LÖFGREN Sonja | 1999 |
SWE DIF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MÅRTENSSON Elvira | 1999 |
SWE FFF Stockholm
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MÅRTENSSON Jenny | 2001 |
SWE DIF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ORNSTEIN Erika | 1986 |
SWE SAF Solna
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RUNOLD Vendela | 1993 |
SWE FFF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SEIKINA Olga | 1981 |
SWE UF Uppsala
|
L | --- | Tilmeldt | ||
STENBERG MARQVARDSEN Mette | 2001 |
SWE ÖFFK Östersund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
THIM Lovisa | 2001 |
SWE UF Uppsala
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ULLTJÄRN Louise | 2006 |
SWE FFF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WIKSTRÖM Elin | 1988 |
SWE KFK Kalmar
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WRAMNER Natalie | 2001 |
SWE
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CHRISTMANN Beate | - | GER FC Tauberbischofsheim | L | --- | Annulleret | ||
KUNJAN Lena | - | GER | R | --- | Annulleret | ||
RUNOLD Jeannette | - | SWE FFF Stockholm | R | --- | Annulleret |
55 Tilmeldinger, 0 afventer, 3 Annulleret
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | CSOBO Dominik | HUN | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Dommer | B | BLUMOWSKI Ingolf | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Dommer | B | PIETSCHER Daniel | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2019 | Danske Udtagelses Pointlister Senior Damer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
2019 | EFC (unofficial) U23 Damer Kårde | European Fencing Confederation |
2019 | Arvokilpailuranking Senior Damer Kårde | Suomen Miekkailu - ja 5-otteluliitto |
2019 | Berliner Rangliste U20 Damer Kårde | Berliner Fechterbund e.V. |
2019 | Berliner Rangliste Senior Damer Kårde | Berliner Fechterbund e.V. |
2020 | Deutsche Rangliste Senior Damer Kårde | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2020 | Württembergische Rangliste Senior Damer Kårde | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2019 | CAE extracted FIE Ranking (unofficial) Senior Damer Kårde | Confédération Africaine d’Escrime |
2020 | EFC (unofficial) U23 Damer Kårde | European Fencing Confederation |
2020 | Kansallinen ranking Senior Damer Kårde | Suomen Miekkailu - ja 5-otteluliitto |
2020 | FIE (unofficial) Senior Damer Kårde | Fédération Internationale d'Escrime |
2020 | Nationell Ranking Senior Damer Kårde | Svenska Fäktförbundet |
2020 | Nationell Ranking U20 Damer Kårde | Svenska Fäktförbundet |
2020 | South African Ranking Senior Damer Kårde | Fencing Federation of South Africa |
2021 | South African Ranking Senior Damer Kårde | Fencing Federation of South Africa |
2020 | CAE extracted FIE Ranking (unofficial) Senior Damer Kårde | Confédération Africaine d’Escrime |
2021 | CAE extracted FIE Ranking (unofficial) Senior Damer Kårde | Confédération Africaine d’Escrime |
2021 | FIE (unofficial) Senior Damer Kårde | Fédération Internationale d'Escrime |
2021 | EFC (unofficial) U23 Damer Kårde | European Fencing Confederation |
2021 | Deutsche Rangliste Senior Damer Kårde | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2019 | Nationell Ranking Senior Damer Kårde | Svenska Fäktförbundet |
2019 | Nationell Ranking U20 Damer Kårde | Svenska Fäktförbundet |
2019 | Württembergische Rangliste Senior Damer Kårde | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2019 | Deutsche Rangliste Senior Damer Kårde | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2019 | FIE (unofficial) Senior Damer Kårde | Fédération Internationale d'Escrime |
2019 | Norges Rankinglister Senior Damer Kårde | Norges Fekteforbund |
2019 | Norges Rankinglister U23 Damer Kårde | Norges Fekteforbund |
2019 | Kansallinen ranking Senior Damer Kårde | Suomen Miekkailu - ja 5-otteluliitto |
2019 | South African Ranking Senior Damer Kårde | Fencing Federation of South Africa |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FALKENBERGH Karl-Gustav | 1968 |
FIN Helsingin Miekkailijat
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GRÄSBECK Gunnar | 1993 |
FIN ECP Pinheiros, Habda Helsinki, TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JUTILA Julius | 2001 |
FIN Habda Helsinki
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KILJANDER Oskar | 1999 |
FIN Turun Miekkailijat
|
L | --- | Tilmeldt | ||
NUOTIO Tatu | 1994 |
FIN Habda Helsinki
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OJALA Tuomas | 2001 |
FIN Turun Miekkailijat
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SAVELAINEN Joonas | 1999 |
FIN Espoon Miekkailijat
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TAURIAINEN Topias | 1999 |
FIN Espoon Miekkailijat
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TERHO Jussi | 1999 |
FIN Kalpaveljet
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VUORINEN Niko | 1989 |
FIN Helsingin Miekkailijat, G.S. KARDIANI
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BELLMANN Lukas | 1995 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ALFHEIM Fabian | 1999 |
NOR Bergens FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BERGH Casper | 1995 |
NOR Bergens FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BROBAKKEN Marcus Vokes | 2002 |
NOR Njård Fekting
|
L | --- | Tilmeldt | ||
DAHLBO Benjamin | 2001 |
NOR Njård Fekting
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EEG Svend Markus | 2000 |
NOR Stavanger FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FJERMESTAD Tord | 1996 |
NOR Bygdø FK
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GEITUNG Tomas | 2000 |
NOR Bergens FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GROSSE Arthur | 2001 |
NOR Njård Fekting
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KROHN Otthar Andreas | 1996 |
NOR Njård Fekting
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PIASECKI Bartosz | 1986 |
NOR Bygdø FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RUUD Emil Friis | 1998 |
NOR Bygdø FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STRAUMOY Truls | 2000 |
NOR Bergens FK
|
L | --- | Tilmeldt | ||
ADOLFSSON HEDIN Stefan | 1976 |
SWE SAF Solna
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ARONOWITSCH Niklas | 1962 |
SWE SAF Solna
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ARONOWITSCH Zeev | 2002 |
SWE DIF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BECKEMAN Erik | 2004 |
SWE DIF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DE GROAT Eric | 1964 |
SWE FFF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EIRITZ Jacob | 1972 |
SWE UF Uppsala
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ERIKSSON Filip | 2000 |
SWE UF Uppsala
|
L | --- | Tilmeldt | ||
FORSSE Tor | 1972 |
SWE FFF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GERDIN Viktor | 1985 |
SWE UF Uppsala
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GOMEZ Andres | 1967 |
SWE FFF Stockholm
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GUSTAVSSON Christian | 1986 |
SWE FFF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GYLLENHOFF Anders | 1998 |
SWE DIF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ISLAS FLYGARE Linus | 1998 |
SWE UF Uppsala
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JOHANSSON Hjalmar | 2001 |
SWE MFFG Malmö
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KAPING Karsten | 1972 |
SWE FFF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KELLY Christopher | 2003 |
SWE DIF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KUTTI David | 2003 |
SWE LöFK Lidingö
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LARSSON Adam | 1977 |
SWE AFK Alingsås
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LARSSON Peter | 1961 |
SWE AFiL Lund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LARSSON Richard | 1967 |
SWE MF19 Malmö
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LEJONKLOU Rickard | 1991 |
SWE ÖFFK Östersund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LEWIN Johan | 1998 |
SWE DIF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LUND Leonard | 1999 |
SWE DIF Stockholm
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MATTSSON Axel | 1998 |
SWE FKC Karlskrona
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NORDGREN Jonas | 1986 |
SWE SAF Solna
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NYMAN Filip | 2002 |
SWE DIF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OXENSTIERNA Alexander | 1961 |
SWE DIF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
POUSETTE Hugo | 2001 |
SWE DIF Stockholm
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SAVVA Fredrik | 1992 |
SWE ÖFFK Östersund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SJÖDAHL Fredrik | 1963 |
SWE SAF Solna
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SOLEHAV André | 2002 |
SWE
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SONTAGH Jakob | 2002 |
SWE DIF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STYMNE Jakob | 1996 |
SWE DIF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SVENSSON Jonathan | 1999 |
SWE DIF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SWENNING Joar | 1967 |
SWE UF Uppsala
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TIVENIUS Jan | 1961 |
SWE FFF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TORVÉN Erik | 1970 |
SWE SAF Solna
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ULLTJÄRN Gabriel | 2000 |
SWE LFK Linköping
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ULLTJÄRN Julius | 2004 |
SWE
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ULMANEN Kasper | 2000 |
SWE
|
L | --- | Tilmeldt | ||
VON POST Joel | 2001 |
SWE MFFG Malmö
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WENDT Carl-Henrik | 1964 |
SWE FFF Stockholm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
AGERBERG Niklas | - | SWE SAF Solna | R | --- | Annulleret |
65 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Atlet | Forbund | lic | N | R | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PICHON Marc | 1977 | BEL Riddle of Steel | R | BEL | - | |||
SAAVALAINEN Ellis | 1998 | FIN Espoon Miekkailijat | R | FIN | - |
0 Forhåndstilmeldinger
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Udtagelses Pointlister Senior Herrer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
2019 | EFC (unofficial) U23 Herrer Kårde | European Fencing Confederation |
2019 | Arvokilpailuranking Senior Herrer Kårde | Suomen Miekkailu - ja 5-otteluliitto |
2019 | South African Ranking Senior Herrer Kårde | Fencing Federation of South Africa |
2019 | CAE extracted FIE Ranking (unofficial) Senior Herrer Kårde | Confédération Africaine d’Escrime |
2020 | EFC (unofficial) U23 Herrer Kårde | European Fencing Confederation |
2020 | Kansallinen ranking Senior Herrer Kårde | Suomen Miekkailu - ja 5-otteluliitto |
2020 | FIE (unofficial) Senior Herrer Kårde | Fédération Internationale d'Escrime |
2020 | Nationell Ranking Senior Herrer Kårde | Svenska Fäktförbundet |
2020 | Nationell Ranking U20 Herrer Kårde | Svenska Fäktförbundet |
2020 | South African Ranking Senior Herrer Kårde | Fencing Federation of South Africa |
2021 | South African Ranking Senior Herrer Kårde | Fencing Federation of South Africa |
2020 | CAE extracted FIE Ranking (unofficial) Senior Herrer Kårde | Confédération Africaine d’Escrime |
2021 | FIE (unofficial) Senior Herrer Kårde | Fédération Internationale d'Escrime |
2018 | Nationell Ranking Veteran Herrer Kårde | Svenska Fäktförbundet |
2019 | Nationell Ranking Senior Herrer Kårde | Svenska Fäktförbundet |
2019 | Nationell Ranking U20 Herrer Kårde | Svenska Fäktförbundet |
2019 | FIE (unofficial) Senior Herrer Kårde | Fédération Internationale d'Escrime |
2019 | Norges Rankinglister Senior Herrer Kårde | Norges Fekteforbund |
2019 | Norges Rankinglister U23 Herrer Kårde | Norges Fekteforbund |
2019 | Kansallinen ranking Senior Herrer Kårde | Suomen Miekkailu - ja 5-otteluliitto |