Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ARNDT Fabienne | 2004 |
GER Quernheimer FC
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
FUNKE Marietta | 2004 |
GER
|
R | 14 | Tilmeldt | ||
HOLLÄNDER Charlotte | 2003 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
HÜBERS Dana | 2002 |
GER Fencing Team Bocholt
|
R | 19 | Tilmeldt | ||
MAIER Mara | 2005 |
GER FSG Warendorf
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
MEIER Jana | 2003 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
NEU Antonia | 2003 |
GER Düsseldorfer FV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WEISS Alina | 2002 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WIRTH ZUR OSTEN Klara | 2002 |
GER FSG Warendorf
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
KARDOL Klaartje | 2004 |
NED s.v. RobbSchermen
|
--- | Tilmeldt | |||
VAN DER TANG Kim | 2002 |
NED Twentsche s.v. Agilité
|
--- | Tilmeldt | |||
VAN GRINSVEN Luca | 2005 |
NED SC Den Bosch
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ENSIKAT Lilith | - | GER | R | 18 | Annulleret | ||
STEGMANN Frauke | - | GER | R | --- | Annulleret | ||
WEBER Ellen | - | GER Quernheimer FC | R | --- | Annulleret |
12 Tilmeldinger, 0 afventer, 3 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af |
---|
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2018 | Westfälische Rangliste U17 Damer Kårde | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
COSACK Tristan | 2004 |
GER TV Neheim
|
R | 27 | Tilmeldt | ||
DIEMER Simeon | 2002 |
GER
|
L | 6 | Tilmeldt | ||
EHRINGHAUS Mika | 2004 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FROESE Linus | 2002 |
GER TV Neheim
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
LOHSE Friedrich | 2004 |
GER SV 1860 Minden
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
LÜNGEN Leo Eugen | 2003 |
GER
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
POETEN Falk | 2004 |
GER TV Neheim
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
POETEN Niels Hagen | 2003 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
RÖDER Marius | 2002 |
GER TV Paderborn
|
L | 3 | Tilmeldt | ||
SCHLEUTER Jörn | 2002 |
GER Fencing Team Bocholt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ALMUTAIRI Khalaf | 2004 |
KUW
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ASSMANN Timothy | 2002 |
NED s.v. Scaramouche
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GRIMMELIKHUYSE Sem | 2003 |
NED Twentsche s.v. Agilité
|
--- | Tilmeldt | |||
HOEVENAARS Jari | 2003 |
NED Deventer S.V.
|
--- | Tilmeldt | |||
HUISKAMP Tuyl | 2003 |
NED SC Den Bosch
|
--- | Tilmeldt | |||
KEPPEL Alec | 2002 |
NED SC Den Bosch
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LENDERINK Raul | 2003 |
NED s.v. Scaramouche
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PIEPER Jesse | 2004 |
NED s.v. Zaal Treffers
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REMMEN Maurits | 2005 |
NED s.v. RobbSchermen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STEG Matias | 2004 |
NED s.v. RobbSchermen
|
--- | Tilmeldt | |||
VAN DEN HOEK Declan | 2002 |
NED s.v. RobbSchermen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VAN ROOIJ Kevin | 2002 |
NED SC Den Bosch
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VEENENBOS Konrad | 2004 |
NED SC Den Bosch
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VIDELER Jasper | 2002 |
NED s.v. Beau Geste
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WARREMAN Daan | 2004 |
NED s.v. RobbSchermen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WEZEMER Mika | 2003 |
NED Twentsche s.v. Agilité
|
--- | Tilmeldt | |||
BAERSCH Henri Anton | - | GER Solinger TB | R | --- | Annulleret | ||
SABIELNY Tom Markus | - | GER TG Herford | R | --- | Annulleret | ||
STEFFENS Leander | - | GER Solinger TB | R | --- | Annulleret |
26 Tilmeldinger, 0 afventer, 3 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
WASSINK Jaap | NED | Fencing Team Bocholt |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2018 | Westfälische Rangliste U17 Herrer Kårde | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
THUET Melina | 2002 |
FRA STRASBOURG SE
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GERMANN Sophie Madeleine | 2004 |
GER TV Jahn Siegen
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
HOPPE Anna Katharina | 2004 |
GER
|
L | 4 | Tilmeldt | ||
HULVERSHORN Lisa | 2004 |
GER TV Jahn Siegen
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
MEIßNER Sophia | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MÜNKER Paula | 2004 |
GER TV Jahn Siegen
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
REIMELT Stina | 2002 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RIECK Cila | 2004 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHNEIDER Emelie | 2005 |
GER TV Jahn Siegen
|
R | 13 | Tilmeldt | ||
SCHNORR Maria | 2004 |
GER
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
SCHÜTZLER Frederike | 2004 |
GER
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
WEBER Ellen | 2004 |
GER Quernheimer FC
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
ROTTIER Donna | 2004 |
NED SC Noord
|
--- | Tilmeldt |
13 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Westfälische Rangliste U17 Damer Fleuret | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2018 | Westfälische Rangliste U17 Damer Fleuret | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ABENDROTH Teresa | 2009 |
GER FC Moers
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BARKHOLZ Amelie | 2008 |
GER VFL Marburg FA
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HILBRANDT Katharina | 2009 |
GER SVA Oranienburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HOFMANN Emma | 2008 |
GER Fencing Team Bocholt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ISIMAT-MIRIN Ena Lavinia | 2008 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOSIN Lena | 2008 |
GER FC Moers
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MAYER Cecile | 2008 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MOSKVITIN Nika | 2009 |
GER TV Jahn Siegen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHNEIDER Marit | 2008 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ARIAS DE BLES Mint | 2008 |
NED s.v. Ter Weer
|
R | --- | Tilmeldt |
10 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | HARY Andreas | GER | DFC Düsseldorf |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SICARD Emilien | 2003 |
FRA ASM BELFORT
|
--- | Tilmeldt | |||
VIDAL Louis | 2003 |
FRA ASM BELFORT
|
--- | Tilmeldt | |||
DIETERICH Julius | 2004 |
GER TV Jahn Siegen
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
EMDE-MARBACH Nick | 2005 |
GER
|
L | --- | Tilmeldt | ||
FABER Justus | 2004 |
GER TV Jahn Siegen
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
HAGENE Emmanuel | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HEGGE Maurus | 2003 |
GER TG Münster
|
L | 2 | Tilmeldt | ||
HILBRANDT Alexander | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JOBST Maximilian | 2005 |
GER FC Moers
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KORKMAZ Keyan | 2004 |
GER
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MENZEL Toni | 2002 |
GER TB Burgsteinfurt
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
MINAEW Maximilian | 2004 |
GER Hasper FC
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
PENA WIRTH Phil | 2004 |
GER TV Jahn Siegen
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
SCHNORR Nicolai | 2002 |
GER
|
R | 15 | Tilmeldt | ||
STUBENRAUCH Bartolomé | 2004 |
GER FC Moers
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STUDENT Mika | 2005 |
GER FG Recklinghausen
|
L | 7 | Tilmeldt | ||
VELLMANNS Leonard | 2003 |
GER TG Münster
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
WETZLAR Mattis | 2003 |
GER Quernheimer FC
|
L | 6 | Tilmeldt | ||
ZECH Jan | 2004 |
GER Wuppertaler FC
|
L | --- | Tilmeldt | ||
DIJKSTRA Michael | 2006 |
NED s.v. Tréville
|
L | --- | Tilmeldt | ||
DIJKSTRA Thomas | 2005 |
NED s.v. Tréville
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MAN Koen | 2003 |
NED s.v. Tréville
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MAN Yin | 2005 |
NED s.v. Tréville
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PETRELLI Luca | 2002 |
NED SC Noord
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SOEMOSEMITO Damian | 2005 |
NED s.v. Tréville
|
L | --- | Tilmeldt |
25 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Westfälische Rangliste U17 Herrer Fleuret | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2018 | Westfälische Rangliste U17 Herrer Fleuret | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FELDHAAR Lasse | 2008 |
GER Fencing Team Bocholt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GREBING Julian Richard | 2009 |
GER Fechtclub Marburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GROß Maximilian Daniel | 2009 |
GER TV Jahn Siegen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HERWIG Quentin | 2008 |
GER VFL Marburg FA
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HOGE Aleksander | 2009 |
GER TB Burgsteinfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JOBST Alexander | 2008 |
GER FC Moers
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KLEFFMANN Justus | 2008 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LOCAYEF Luiz | 2009 |
GER Fechtclub Marburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MANIA Christoph | 2009 |
GER Fechtclub Marburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ARIAS DE BLES Miro | 2008 |
NED s.v. Ter Weer
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VAN DEN BERG Cedric | 2008 |
NED SC Amsterdam
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KORKH David | - | GER DFC Düsseldorf | R | --- | Annulleret | ||
KOLODZIEJ Oliwier | - | POL | R | --- | Annulleret |
11 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | HARY Andreas | GER | DFC Düsseldorf |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BREER Jana | 2004 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
HEIDKAMP Jaimie | 2004 |
GER TG Herford
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
KÜPPER Livia | 2006 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
STEGMANN Frauke | 2002 |
GER
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
VAN LAERE Fleur | 2004 |
NED SC Amsterdam
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REIMELT Stina | - | GER | R | --- | Annulleret |
5 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
L | HAMELMANN Martin | GER | TSC Eintr. Dortmund | ||
MARTIN MARTIN Hernan Javier | ESP | TSC Eintr. Dortmund | |||
D | UFERT Justus | GER | TSC Eintr. Dortmund |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2018 | Westfälische Rangliste U17 Damer Sabel | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic |
---|
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
L | HAMELMANN Martin | GER | TSC Eintr. Dortmund | ||
MARTIN MARTIN Hernan Javier | ESP | TSC Eintr. Dortmund | |||
D | UFERT Justus | GER | TSC Eintr. Dortmund |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BERNHARDZ Lisa | - | GER TB Burgsteinfurt | R | --- | Annulleret | ||
BIJOK Mathilde | - | GER TSC Eintr. Dortmund | R | --- | Annulleret | ||
HERWIG Finja | - | GER VFL Marburg FA | R | --- | Annulleret | ||
KLAR Marike | - | GER TSC Eintr. Dortmund | R | --- | Annulleret |
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 4 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
L | HAMELMANN Martin | GER | TSC Eintr. Dortmund | ||
MARTIN MARTIN Hernan Javier | ESP | TSC Eintr. Dortmund | |||
D | UFERT Justus | GER | TSC Eintr. Dortmund |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BERLAGE Paul Philipp | 2004 |
GER TV Jahn Oelde
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
DICKEL Lorenz | 2004 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | 13 | Tilmeldt | ||
ENGELHARDT Carsten | 2004 |
GER TV Jahn Oelde
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
FIETZ Lennart | 2003 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
GÖTZ Maximilian | 2003 |
GER TV Ratingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HEIDKAMP Neil | 2002 |
GER TG Herford
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
KASSEBAUM Jost | 2002 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
KIENAST Max | 2004 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
L | 10 | Tilmeldt | ||
SABIELNY Tom Markus | 2004 |
GER TG Herford
|
R | 14 | Tilmeldt | ||
SCHRAVEN Marvin | 2004 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
UFERT Justus | 2003 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
WEBER Jan Martin | 2003 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
WENZEL Magnus | 2005 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WORTMANN Paul | 2004 |
GER
|
L | 7 | Tilmeldt | ||
WAASDORP Ryan | 2004 |
NED T.S.V. Rapier
|
L | --- | Tilmeldt | ||
HASE Jonathan | - | GER TSC Eintr. Dortmund | R | --- | Annulleret |
15 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
L | HAMELMANN Martin | GER | TSC Eintr. Dortmund | ||
MARTIN MARTIN Hernan Javier | ESP | TSC Eintr. Dortmund | |||
D | UFERT Justus | GER | TSC Eintr. Dortmund |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2018 | Westfälische Rangliste U17 Herrer Sabel | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MAKLAKOV Julian | 2008 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | --- | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
L | HAMELMANN Martin | GER | TSC Eintr. Dortmund | ||
MARTIN MARTIN Hernan Javier | ESP | TSC Eintr. Dortmund | |||
D | UFERT Justus | GER | TSC Eintr. Dortmund |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DÖCKE Clemens Dominik | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KAMPWERTH Paul | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WORTMANN Max | 2006 |
GER FS Bielefelder TG
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BREMER Alexander | - | GER Solinger TB | R | --- | Annulleret | ||
HEIMANN Anton | - | GER Fechtzentrum Solingen | R | --- | Annulleret | ||
COLLING Herve | - | LUX SC Parcival Leuven, CE Luxembourg | R | --- | Annulleret |
3 Tilmeldinger, 0 afventer, 3 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
L | HAMELMANN Martin | GER | TSC Eintr. Dortmund | ||
MARTIN MARTIN Hernan Javier | ESP | TSC Eintr. Dortmund | |||
D | UFERT Justus | GER | TSC Eintr. Dortmund |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |