Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GRØNBÆK Helena | 2007 |
DEN
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
KRISTIANSSON Sif Lykke | 2008 |
DEN
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
REDLICH Fenja Apsarah | 2007 |
DEN Glostrup FK
|
R | 1 | Tilmeldt |
3 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | JENSEN Jan Sylvest | DEN | Dansk Fægte-Forbund | ||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub | |||
CN | RENDEMANN Linda | DEN | Dansk Fægte-Forbund | ||
WEYHRETER Samuel | DEN | Trekanten København |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U13 Damer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U13 Damer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CHRISTIANSEN Amanda | 2005 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CHRISTIANSEN Nanna | 2005 |
DEN
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
PRÆSTEGAARD ANDERSEN Emilie | 2006 |
DEN
|
R | 3 | Tilmeldt |
3 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | JENSEN Jan Sylvest | DEN | Dansk Fægte-Forbund | ||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub | |||
CN | RENDEMANN Linda | DEN | Dansk Fægte-Forbund |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2018 | Danske Nationale Ranglister U15 Damer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FLEDELIUS Kamma Ramsing | 2002 |
DEN
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
PEDERSEN Silja Langkilde | 2002 |
DEN Glostrup FK
|
R | 6 | Tilmeldt |
2 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | JENSEN Jan Sylvest | DEN | Dansk Fægte-Forbund | ||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub | |||
CN | RENDEMANN Linda | DEN | Dansk Fægte-Forbund | ||
WEYHRETER Samuel | DEN | Trekanten København |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U17 Damer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U17 Damer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LEHMANN ANDERSSON Johannes | 2007 |
DEN Albertslund FK
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
WULFF Oliver | 2007 |
DEN Taastrup FK
|
L | 4 | Tilmeldt | ||
ZIEGLER Mikkel | 2007 |
DEN Dragon Sport Fencing
|
L | 1 | Tilmeldt |
3 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | JENSEN Jan Sylvest | DEN | Dansk Fægte-Forbund | ||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub | |||
CN | RENDEMANN Linda | DEN | Dansk Fægte-Forbund | ||
WEYHRETER Samuel | DEN | Trekanten København |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U13 Herrer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U13 Herrer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BONEFELD Ludvig | 2006 |
DEN Rudersdal FK
|
8 | Tilmeldt | |||
DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob | 2005 |
DEN Hellerup FK
|
L | 1 | Tilmeldt | ||
FRIIS MADSEN Benjamin | 2005 |
DEN KFK Kalundborg
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
LADENBURG Emil | 2005 |
DEN Rudersdal FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ODGAARD-JENSEN Johan | 2006 |
DEN Rudersdal FK
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
OXHOLM WAGNER Alec | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
REDLICH Tobias Anon | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | 3 | Tilmeldt |
7 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | JENSEN Jan Sylvest | DEN | Dansk Fægte-Forbund | ||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub | |||
CN | RENDEMANN Linda | DEN | Dansk Fægte-Forbund |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U15 Herrer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U15 Herrer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BÆKMAND Nicky | 2004 |
DEN Hellerup FK
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
CHRISTENSEN Valdemar Ditlev | 2003 |
DEN KFK Kalundborg
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
CLAUSEN Sofus Rekdal | 2004 |
DEN KFK Kalundborg
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
KIKKENBORG Kristian | 2002 |
DEN Glostrup FK
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
LOMHOLT Sebastian | 2002 |
DEN KFK Kalundborg
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
OXHOLM WAGNER Alec | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
QVISTGAARD Simon | 2004 |
DEN
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
OXENFELT ENEVOLDSEN Valdemar | - | DEN Rudersdal FK | R | --- | Annulleret |
7 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | JENSEN Jan Sylvest | DEN | Dansk Fægte-Forbund | ||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub | |||
CN | RENDEMANN Linda | DEN | Dansk Fægte-Forbund | ||
WEYHRETER Samuel | DEN | Trekanten København |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U17 Herrer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U17 Herrer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ZEB Sana | 2009 |
DEN Taastrup FK
|
R | 1 | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | JENSEN Jan Sylvest | DEN | Dansk Fægte-Forbund | ||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub | |||
CN | RENDEMANN Linda | DEN | Dansk Fægte-Forbund | ||
WEYHRETER Samuel | DEN | Trekanten København |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U10 Open Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U10 Open Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HADRA Zeinab | 2008 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
KRISTIANSSON Sif Lykke | 2008 |
DEN
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
CASTELLI Lucia | 2007 |
ITA Comense Scherma
|
R | 2 | Tilmeldt |
3 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
JENSEN Jan Sylvest | DEN | Dansk Fægte-Forbund | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub | |||
RENDEMANN Linda | DEN | Dansk Fægte-Forbund |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U13 Damer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U13 Damer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GREVE Marie | 2006 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
JØRGENSEN Helene | 2005 |
DEN
|
4 | Tilmeldt | |||
KARDØ Olivia | 2006 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
POSSING Sally | 2005 |
DEN
|
R | 5 | Tilmeldt |
4 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
JENSEN Jan Sylvest | DEN | Dansk Fægte-Forbund | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub | |||
RENDEMANN Linda | DEN | Dansk Fægte-Forbund | |||
WEYHRETER Samuel | DEN | Trekanten København |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U15 Damer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U15 Damer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BONNET Anna Belle | 2005 |
DEN Trekanten København
|
L | 4 | Tilmeldt | ||
DEMIR Lara | - | DEN | R | --- | Annulleret | ||
GREVE Marie | - | DEN Københavns Fægteklub | R | --- | Annulleret |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
JENSEN Jan Sylvest | DEN | Dansk Fægte-Forbund | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub | |||
RENDEMANN Linda | DEN | Dansk Fægte-Forbund |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U17 Damer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U17 Damer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BRAMOW Marius Zimmermann | 2007 |
DEN
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
GREVE Cornelius Storm | 2008 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | 14 | Tilmeldt | ||
KÄHLER Gustav | 2008 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KARLSEN Marcus Anthony | 2007 |
DEN
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
MULDER Carlos Luca Rosenkilde | 2008 |
DEN Vordingborg Fægtning og Multisport
|
R | 13 | Tilmeldt | ||
ROSENKRANDS William | 2008 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
THOMSEN Andreas | 2008 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | 20 | Tilmeldt | ||
VAABEN Frode | 2007 |
DEN Trekanten København
|
L | 1 | Tilmeldt | ||
LUND Claus | 2007 |
GER Næstved FK
|
L | 5 | Tilmeldt | ||
MARNANE Alexander | 2007 |
IRL Københavns Fægteklub
|
L | 3 | Tilmeldt |
10 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
JENSEN Jan Sylvest | DEN | Dansk Fægte-Forbund | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub | |||
RENDEMANN Linda | DEN | Dansk Fægte-Forbund |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U13 Herrer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U13 Herrer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
AMLER-TERKELSEN Arthur | 2005 |
DEN Frederiksberg Slots FK
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
BREGENHØJ Andrés | 2005 |
DEN
|
--- | Tilmeldt | |||
CARLIER CARLSEN Nicolai | 2006 |
DEN Trekanten København
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob | 2005 |
DEN Hellerup FK
|
L | 2 | Tilmeldt | ||
LADENBURG Emil | 2005 |
DEN Rudersdal FK
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
PAASKESEN Viggo Kragh | 2005 |
DEN
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
SCHWARTZ Theo Alexander | 2006 |
DEN Trekanten København
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
SKJØDT Elvis Munk | 2006 |
DEN Trekanten København
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
LUND Claus | 2007 |
GER Næstved FK
|
L | 1 | Tilmeldt |
9 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
JENSEN Jan Sylvest | DEN | Dansk Fægte-Forbund | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub | |||
RENDEMANN Linda | DEN | Dansk Fægte-Forbund | |||
WEYHRETER Samuel | DEN | Trekanten København |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U15 Herrer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U15 Herrer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BÆKMAND Nicky | 2004 |
DEN Hellerup FK
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
BRANDES Magnus | 2004 |
DEN
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BYRIALSSON BJØRST Thorvald Gisli | 2002 |
DEN Frederiksberg Slots FK
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
FICK SØRENSEN Frederik | 2002 |
DEN Frederiksberg Slots FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SANDORFF Andreas | 2004 |
DEN
|
L | 13 | Tilmeldt | ||
BONEFELD Ludvig | - | DEN Rudersdal FK | --- | Annulleret | |||
WULFF Oliver | - | DEN Taastrup FK | L | --- | Annulleret | ||
LUND Claus | - | GER Næstved FK | L | --- | Annulleret |
5 Tilmeldinger, 0 afventer, 3 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
JENSEN Jan Sylvest | DEN | Dansk Fægte-Forbund | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub | |||
RENDEMANN Linda | DEN | Dansk Fægte-Forbund |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U17 Herrer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U17 Herrer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MARNANE Charlotte | 2009 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OBARI Umamah | 2011 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GARDE-TSCHERTOK Anna Theresa | - | DEN Rudersdal FK | R | --- | Annulleret | ||
ZEB Sana | - | DEN Taastrup FK | R | --- | Annulleret |
2 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
JENSEN Jan Sylvest | DEN | Dansk Fægte-Forbund | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub | |||
RENDEMANN Linda | DEN | Dansk Fægte-Forbund |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U10 Open Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U10 Open Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |