Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HANSEN Ida Marie | 2007 |
DEN Taastrup FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REDLICH Fenja Apsarah | 2007 |
DEN Glostrup FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZEB Sana | 2009 |
DEN Taastrup FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VERGO Ida | 2007 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt |
4 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U13 Damer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U13 Damer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CHRISTENSEN Julie Videbæk | 2005 |
DEN Vejle FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REDLICH Fenja Apsarah | 2007 |
DEN Glostrup FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BUTT Jasmin | 2006 |
DEN
|
L | --- | Tilmeldt |
3 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
ASKJAER-FRIIS Peter | DEN | Københavns Fægteklub | |||
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U15 Damer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U15 Damer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CHILD Melissa Steinicke | 2004 |
DEN Glostrup FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STILLER Natalja | 2004 |
DEN Glostrup FK
|
R | --- | Tilmeldt |
2 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U17 Damer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U17 Damer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LEHMANN ANDERSSON Johannes | 2007 |
DEN Albertslund FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MØLLER Peter | 2007 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | Tilmeldt | ||
THOMSEN Andreas | 2008 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRAGH BIRCH Patrick | 2008 |
DEN Rudersdal FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SMITH Teis | 2008 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GRAUNGAARD Bertram | 2008 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JOHANNSEN Sebastian | 2008 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MOSGAARD Valentin | 2008 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MØLLER JENSEN Peter Vallentin | 2008 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MULDER Carlos Luca Rosenkilde | 2008 |
DEN Vordingborg Fægtning og Multisport
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZIEGLER Mikkel | 2007 |
DEN Dragon Sport Fencing
|
L | --- | Tilmeldt | ||
NABATIFAR Afshin Alexander | - | DEN Trekanten København | R | --- | Annulleret |
11 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U13 Herrer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U13 Herrer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GREGERSEN Jeppe | 2005 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OXHOLM WAGNER Alec | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PAASKESEN Viggo Kragh | 2005 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRIIS MADSEN Benjamin | 2005 |
DEN KFK Kalundborg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VØLUND Jonas | 2006 |
DEN KFK Kalundborg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LADENBURG Emil | 2005 |
DEN Rudersdal FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REDLICH Tobias Anon | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUNDBORG Thor | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VOERSAA Christian | 2005 |
DEN Trekanten København, Hamburger FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZIEGLER Mikkel | 2007 |
DEN Dragon Sport Fencing
|
L | --- | Tilmeldt | ||
CHILD Nichlaes Steinicke | - | DEN Glostrup FK | R | --- | Annulleret | ||
ODDERSHEDE August | - | DEN | --- | Annulleret |
10 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
ASKJAER-FRIIS Peter | DEN | Københavns Fægteklub | |||
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U15 Herrer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U15 Herrer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CHILD Nichlaes Steinicke | 2006 |
DEN Glostrup FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OXHOLM WAGNER Alec | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BÆKMAND Nicky | 2004 |
DEN Hellerup FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BRANDES Magnus | 2004 |
DEN
|
L | --- | Tilmeldt | ||
DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob | 2005 |
DEN Hellerup FK
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SANDORFF Andreas | 2004 |
DEN
|
L | --- | Tilmeldt | ||
CHRISTENSEN Valdemar Ditlev | 2003 |
DEN KFK Kalundborg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LOMHOLT Sebastian | 2002 |
DEN KFK Kalundborg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DIMES ACHIAM Tristan | 2004 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ODGAARD-JENSEN Johan | 2006 |
DEN Rudersdal FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REDLICH Tobias Anon | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUNDBORG Thor | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | Tilmeldt | ||
QVISTGAARD Simon | 2004 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EDVARDSEN Mads | - | DEN | R | --- | Annulleret | ||
GREGERSEN Jeppe | - | DEN | R | --- | Annulleret |
13 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U17 Herrer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U17 Herrer Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HØFTOFTE Auguste | 2009 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MAHMOOD Eliyana | 2011 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MAHMOOD Reshayil | 2010 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
AABENHUS Sigurd | 2010 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SØRENSEN Thor | 2009 |
DEN KFK Kalundborg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SØRENSEN Viggo | 2011 |
DEN KFK Kalundborg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
ZEB Sana | 2009 |
DEN Taastrup FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BOEST Frederik | 2009 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REYNHEIM Elliot | 2010 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZIEGLER Julius | 2009 |
DEN Dragon Sport Fencing
|
L | --- | Tilmeldt | ||
ESSABAR Bilal | - | DEN | R | --- | Annulleret | ||
CARLIER CARLSEN Alexander | - | DEN | R | --- | Annulleret |
10 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
ALIMOV Amirkhon | UZB | Trekanten København | |||
ASKJAER-FRIIS Peter | DEN | Københavns Fægteklub | |||
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U10 Open Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U10 Open Kårde | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ALSTED Odessa Voll Romer | 2008 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GRUNNET Olivia | 2007 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RYE Alexandra | 2008 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GARDE-TSCHERTOK Anna Theresa | 2007 |
DEN Rudersdal FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LIU Xiangtian | 2008 |
DEN Njård Fekting
|
L | --- | Tilmeldt | ||
CASTELLI Lucia | 2007 |
ITA Comense Scherma
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZEB Sana | - | DEN Taastrup FK | R | --- | Annulleret |
6 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
ASKJAER-FRIIS Peter | DEN | Københavns Fægteklub | |||
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U13 Damer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U13 Damer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ALSTED Vienna Romer | 2006 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GREVE Marie | 2006 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KARDØ Olivia | 2006 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RYE Katharina | 2006 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LIU Xiangtian | 2008 |
DEN Njård Fekting
|
L | --- | Tilmeldt | ||
CASTELLI Lucia | 2007 |
ITA Comense Scherma
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZEB Sana | - | DEN Taastrup FK | R | --- | Annulleret |
6 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U15 Damer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U15 Damer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic |
---|
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
ASKJAER-FRIIS Peter | DEN | Københavns Fægteklub | |||
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U17 Damer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U17 Damer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
NEERGAARD Carl-Emil | 2007 |
DEN
|
--- | Tilmeldt | |||
RICHARDT Chayenn | 2008 |
DEN Hellerup FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WINTHER Theo | 2008 |
DEN Hellerup FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
AAGAARD EL-BOUAZZAOUI Noah | 2008 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BJERRE Vilhelm | 2007 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BJERREGAARD Philip | 2007 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EL HADDADI Zakaria | 2007 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FREDERIKSEN William | 2007 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HOLALAM Salah | 2007 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
IPSEN Ditlev Samuel | 2008 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BRAMOW Marius Zimmermann | 2007 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NABATIFAR Afshin Alexander | 2008 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MULDER Carlos Luca Rosenkilde | 2008 |
DEN Vordingborg Fægtning og Multisport
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MARNANE Alexander | 2007 |
IRL Københavns Fægteklub
|
L | --- | Tilmeldt | ||
CARLIER CARLSEN Alexander | - | DEN | R | --- | Annulleret |
14 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
ASKJAER-FRIIS Peter | DEN | Københavns Fægteklub | |||
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U13 Herrer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U13 Herrer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CARLIER CARLSEN Nicolai | 2006 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUNDBORG Thor | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHWARTZ Theo Alexander | 2006 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LUND Claus | 2007 |
GER Næstved FK
|
L | --- | Tilmeldt | ||
TAKÁCS Ádám | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CHILD Nichlaes Steinicke | - | DEN Glostrup FK | R | --- | Annulleret | ||
DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob | - | DEN Hellerup FK | L | --- | Annulleret | ||
CARLIER CARLSEN Alexander | - | DEN | R | --- | Annulleret |
5 Tilmeldinger, 0 afventer, 3 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U15 Herrer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U15 Herrer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob | 2005 |
DEN Hellerup FK
|
L | --- | Tilmeldt | ||
CARLIER CARLSEN Nicolai | 2006 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUNDBORG Thor | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LUND Claus | 2007 |
GER Næstved FK
|
L | --- | Tilmeldt | ||
CHILD Nichlaes Steinicke | - | DEN Glostrup FK | R | --- | Annulleret | ||
EDVARDSEN Mads | - | DEN | R | --- | Annulleret |
4 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
ASKJAER-FRIIS Peter | DEN | Københavns Fægteklub | |||
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U17 Herrer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U17 Herrer Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ESSABAR Bilal | 2009 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MARNANE Charlotte | 2009 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OBARI Umamah | 2011 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CARLIER CARLSEN Alexander | 2010 |
DEN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SAINZ DE AJA VARELA Urko | 2011 |
ESP Københavns Fægteklub
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HØFTOFTE Auguste | - | DEN | R | --- | Annulleret | ||
ZEB Sana | - | DEN Taastrup FK | R | --- | Annulleret |
5 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub | |||
CN | VAABEN Naja | DEN | Trekanten København |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U10 Open Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U10 Open Fleuret | Dansk Fægte-Forbund |