Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BIPPES Clara | 2006 |
GER
|
L | --- | Tilmeldt | ||
FRANKE Lena Inken | 2006 |
GER TV Haueneberstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KALTENBACH Philine | 2006 |
GER SV Waldkirch
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHÄTZLE Johanna | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt |
4 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BERNER Daniel | GER | SV Waldkirch | |||
DAN Emil Adrian | ROU | Päd. Baden Baden | |||
CN | FRANKE Ilsabé | GER | TV Haueneberstein | ||
HOLLSTEIN Kai | GER | FC Konstanz | |||
LEIER Myléne | GER | TV Lahr | |||
SCHEID Friedrich | GER | TV Lahr | |||
SPÄTE Maximilian | GER | TV Haueneberstein | |||
UHL Pascal Bernhard | GER | TV Haueneberstein | |||
ZIMMERMANN Lucas | GER | SV Waldkirch |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LÄMMLER Charis | 2005 |
GER TG Schwenningen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MALETZ Alina | 2005 |
GER TV Lahr
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PAHLOW Johanna | 2005 |
GER TG Schwenningen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PFAADT Katharina | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt |
4 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BERNER Daniel | GER | SV Waldkirch | |||
DAN Emil Adrian | ROU | Päd. Baden Baden | |||
CN | FRANKE Ilsabé | GER | TV Haueneberstein | ||
HOLLSTEIN Kai | GER | FC Konstanz | |||
LEIER Myléne | GER | TV Lahr | |||
SCHEID Friedrich | GER | TV Lahr | |||
SPÄTE Maximilian | GER | TV Haueneberstein | |||
UHL Pascal Bernhard | GER | TV Haueneberstein | |||
ZIMMERMANN Lucas | GER | SV Waldkirch |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GRALLA Amelie | 2004 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KALTENBACH Philine | 2006 |
GER SV Waldkirch
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KUSCHE Amelie | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHATTON Sarah | 2003 |
GER TG Schwenningen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WERNER Mia | 2004 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt |
5 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BERNER Daniel | GER | SV Waldkirch | |||
DAN Emil Adrian | ROU | Päd. Baden Baden | |||
CN | FRANKE Ilsabé | GER | TV Haueneberstein | ||
HOLLSTEIN Kai | GER | FC Konstanz | |||
LEIER Myléne | GER | TV Lahr | |||
SCHEID Friedrich | GER | TV Lahr | |||
SPÄTE Maximilian | GER | TV Haueneberstein | |||
UHL Pascal Bernhard | GER | TV Haueneberstein | |||
ZIMMERMANN Lucas | GER | SV Waldkirch |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2018 | Südbadische Rangliste U15 Damer Kårde | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2019 | Südbadische Rangliste U17 Damer Kårde | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2018 | Südbadische Rangliste U17 Damer Kårde | Südbadischer Fechterbund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DOLD Melina Anna | 2008 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUBERICH Lisa | 2008 |
GER Freiburger TS
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KIENINGER Maxima | 2008 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HELLERMAN-CARMEL Anna-Lea | 2007 |
ISR TV Lahr
|
R | --- | Tilmeldt |
4 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BERNER Daniel | GER | SV Waldkirch | |||
DAN Emil Adrian | ROU | Päd. Baden Baden | |||
CN | FRANKE Ilsabé | GER | TV Haueneberstein | ||
HOLLSTEIN Kai | GER | FC Konstanz | |||
LEIER Myléne | GER | TV Lahr | |||
SCHEID Friedrich | GER | TV Lahr | |||
SPÄTE Maximilian | GER | TV Haueneberstein | |||
UHL Pascal Bernhard | GER | TV Haueneberstein | |||
ZIMMERMANN Lucas | GER | SV Waldkirch |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ERDMENGER Jonas | 2006 |
GER TG Schwenningen
|
L | --- | Tilmeldt | ||
FORSTER FIGUEROA Oliver | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GRAF Justus | 2006 |
GER Rastatter TV
|
L | --- | Tilmeldt | ||
HUBER Paul | 2006 |
GER TV Haueneberstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LUKIC Vincent | 2006 |
GER Päd. Baden Baden
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMIEDER Maxim | 2006 |
GER SV Waldkirch
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SPRINGER Simon | 2006 |
GER SV Waldkirch
|
R | --- | Tilmeldt |
7 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BERNER Daniel | GER | SV Waldkirch | |||
DAN Emil Adrian | ROU | Päd. Baden Baden | |||
CN | FRANKE Ilsabé | GER | TV Haueneberstein | ||
HOLLSTEIN Kai | GER | FC Konstanz | |||
LEIER Myléne | GER | TV Lahr | |||
SCHEID Friedrich | GER | TV Lahr | |||
SPÄTE Maximilian | GER | TV Haueneberstein | |||
UHL Pascal Bernhard | GER | TV Haueneberstein | |||
ZIMMERMANN Lucas | GER | SV Waldkirch |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FREMMER Artur | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JUNG Felix | 2005 |
GER Rastatter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SARUTZKI Mika | 2005 |
GER TV Lahr
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STIHL Felix | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TRÖNDLE Nico | 2005 |
GER
|
L | --- | Tilmeldt | ||
WEIFFEN Daniel | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WEIGEL Maximilian | 2005 |
GER SV Waldkirch
|
L | --- | Tilmeldt |
7 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BERNER Daniel | GER | SV Waldkirch | |||
DAN Emil Adrian | ROU | Päd. Baden Baden | |||
CN | FRANKE Ilsabé | GER | TV Haueneberstein | ||
HOLLSTEIN Kai | GER | FC Konstanz | |||
LEIER Myléne | GER | TV Lahr | |||
SCHEID Friedrich | GER | TV Lahr | |||
SPÄTE Maximilian | GER | TV Haueneberstein | |||
UHL Pascal Bernhard | GER | TV Haueneberstein | |||
ZIMMERMANN Lucas | GER | SV Waldkirch |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BRAUN Fabian | 2002 |
GER TG Schwenningen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ENGL Fabian | 2005 |
GER TV Haueneberstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRANKE Tim Ole | 2004 |
GER TV Haueneberstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FREMMER Artur | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRITSCH Jonathan | 2004 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JANSON Moritz | 2005 |
GER TV Haueneberstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRAFT Kevin | 2005 |
GER Päd. Baden Baden
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RUPPENTHAL Julius | 2005 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMIDT Lukas | 2005 |
GER Päd. Baden Baden
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STIHL Felix | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WEEBER Ole | 2003 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VENZEL Daniil | 2005 |
RUS
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DALUWATHTHAGE Abiud | 2003 |
SRI
|
R | --- | Tilmeldt | ||
AWRECH Leonard | - | GER | R | --- | Annulleret | ||
WEIFFEN Daniel | - | GER | R | --- | Annulleret |
13 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BERNER Daniel | GER | SV Waldkirch | |||
DAN Emil Adrian | ROU | Päd. Baden Baden | |||
CN | FRANKE Ilsabé | GER | TV Haueneberstein | ||
HOLLSTEIN Kai | GER | FC Konstanz | |||
LEIER Myléne | GER | TV Lahr | |||
SCHEID Friedrich | GER | TV Lahr | |||
SPÄTE Maximilian | GER | TV Haueneberstein | |||
UHL Pascal Bernhard | GER | TV Haueneberstein | |||
ZIMMERMANN Lucas | GER | SV Waldkirch |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2018 | Südbadische Rangliste U15 Herrer Kårde | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2019 | Südbadische Rangliste U17 Herrer Kårde | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2018 | Südbadische Rangliste U17 Herrer Kårde | Südbadischer Fechterbund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FRANKE Jan Einar | 2009 |
GER TV Haueneberstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRITSCH Robin | 2007 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MALETZ Max | 2007 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PFAADT Sebastian | 2007 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SARUTZKI Tim | 2008 |
GER TV Lahr
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHEID Hagen | 2007 |
GER
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GIANNOLO Valerio | - | GER Frankfurter TV | R | --- | Annulleret |
6 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BERNER Daniel | GER | SV Waldkirch | |||
DAN Emil Adrian | ROU | Päd. Baden Baden | |||
CN | FRANKE Ilsabé | GER | TV Haueneberstein | ||
HOLLSTEIN Kai | GER | FC Konstanz | |||
LEIER Myléne | GER | TV Lahr | |||
SCHEID Friedrich | GER | TV Lahr | |||
SPÄTE Maximilian | GER | TV Haueneberstein | |||
UHL Pascal Bernhard | GER | TV Haueneberstein | |||
ZIMMERMANN Lucas | GER | SV Waldkirch |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |