Licensniveau | Disciplin | Gyldighedsperiode | ||
---|---|---|---|---|
International | FIE B | Kårde | senest Jun 30, 2051 | Aktiv |
International | FIE B | Fleuret | Aktiv | |
Regional | D Regional | Sabel | senest Jun 30, 2051 | Inaktiv |
National | C National | Fleuret | Nov 10, 2015 senest Jun 30, 2051 | replaced by higher licence |
Zone | EFC C | Fleuret | Jan 1, 2018 | replaced by higher licence |
antal af dømte kampe (puljer/udslagning): | Dommer | Videodommer | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(depends on data digitally provided by the tournament organizer - may not be complete) | Pulje | Direkte | Pulje | Direkte | |||||
May 11, 2024 | NED | Purmerend | 4 EnCavant Fencing Tournament | Senior U10 U12 U14 U17 |
Fleuret 42 (1) Kårde 57 (1) |
Kårde 12 (3) |
|||
Apr 26, 2024 | LUX | Differdange |
FIE Olympic Qualification Tournament Europe |
Senior |
Kårde 36 (2) |
Kårde 8 (3) |
|||
Jan 20, 2024 | BRN | Manama |
FIE Bahrain World Cup World Cup |
U20 |
Kårde 21 (1) |
Kårde 10 (5) |
|||
Jan 14, 2024 | GER BE | Berlin | 15 Kleiner Weißer Bär | U11 U13 |
Fleuret 10 (1) |
Fleuret 3 (2) |
|||
Jan 13, 2024 | GER BE | Berlin |
EFC / DFB Qualifikationsturnier 62 White Bear of Berlin U23 European Circuit |
Senior |
Kårde 42 (2) |
Kårde 7 (3) |
|||
Jan 4, 2024 | ITA | Udine |
FIE Alpe Adria World Cup |
U20 |
Kårde 42 (2) |
Kårde 9 (7) |
|||
Nov 25, 2023 | GER BY | Nürnberg |
EFC / DFB U17 Qualifikationsturnier Cadet Circuit U17 European Circuit |
U17 |
Fleuret 42 (2) |
Fleuret 13 (8) |
|||
Nov 4, 2023 | GER HH | Hamburg | 2023 Weissherbst Cup | Senior |
Fleuret 15 (1) Kårde 21 (1) |
||||
Sep 24, 2023 | SRB | Belgrade |
FIE 67 Belgrade Trophy Satellite Tournament |
Senior |
Kårde 42 (2) |
Kårde 18 (7) |
|||
Feb 25, 2023 | GER HH | Hamburg |
DFB Qualifikationsturnier Coat of Hamburg |
Ak40 Ak50 Ak60 Ak70 |
Kårde 15 (1) |
Fleuret 6 (2) Kårde 13 (5) |
|||
Feb 12, 2023 | GER BE | Berlin | 14 Kleiner Weißer Bär | U11 U13 |
Fleuret 4 (3) |
||||
Feb 11, 2023 | GER BE | Berlin |
EFC / DFB Qualifikationsturnier 61 White Bear U23 European Circuit |
Senior |
Kårde 42 (2) |
Kårde 8 (3) |
|||
Nov 19, 2022 | LAT | Riga |
FIE Bruno Habarovs Memorial Cup World Cup |
U20 |
Kårde 3 (3) |
||||
Nov 5, 2022 | GER HH | Hamburg | 2022 Weissherbst Cup | Senior |
Kårde 2 (2) |
||||
Oct 8, 2022 | GER HE | Offenbach |
DFB Qualifikationsturnier 14 Stefan-Haukler-Memoriam 2022 um den Sparkassen-Pokal |
U20 |
Kårde 12 (5) |
||||
Sep 23, 2022 | POL | Warszawa |
EFC 14 Witold Woyda's Foil U17 European Circuit |
U17 |
Fleuret 5 (5) |
||||
May 25, 2022 | GER | Hamburg |
EVF 32 European Championships Veterans Team 2022 |
O150 O190 |
Kårde 15 (6) |
||||
Jan 14, 2022 | SVK | Bratislava |
EFC 2022 Coupe du Danube U17 European Circuit |
U17 |
Fleuret 10 (1) |
Fleuret 7 (6) Kårde 5 (4) |
|||
Feb 22, 2020 | GER BE | Berlin |
EFC / DFB Qualifikationsturnier 60 Weisser Baer U23 European Circuit |
Senior |
Kårde 42 (2) |
Kårde 7 (4) |
|||
Jan 25, 2020 | ITA | Busto Arsizio |
EFC European Circuit U23 European Circuit |
Senior |
Kårde 42 (2) |
Kårde 5 (3) |
|||
Dec 14, 2019 | GRE | Heraklion |
FIE Heraklion Cup |
U20 |
Kårde 3 (3) |
||||
Dec 7, 2019 | GER NR | Bonn |
EFC 2019 Tank und Rast Pokal U17 European Circuit |
U17 |
Kårde 42 (2) |
Kårde 13 (8) |
|||
Nov 30, 2019 | FRA | Cabries |
EFC 17 Coupe Mondiale de fleurets cadets U17 European Circuit |
U17 |
Fleuret 42 (2) |
Fleuret 9 (5) |
|||
Nov 2, 2019 | FRA | Colmar |
EFC Tournoi International de Colmar U23 European Circuit |
Senior |
Kårde 49 (2) |
Kårde 11 (9) |
|||
Oct 19, 2019 | GRE | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚH |
EFC Helexpo Cup U17 European Circuit |
U17 |
Fleuret 42 (2) |
Fleuret 11 (7) |
|||
Oct 18, 2019 | GRE | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚH | 2019 International Cup U14 | U14 | |||||
Oct 12, 2019 | SVK | Samorin |
EFC 28 Coupe de Samaria U17 European Circuit |
U17 |
Fleuret 42 (2) |
Fleuret 12 (8) |
|||
Sep 28, 2019 | GBR | Manchester |
EFC Cadet Circuit U17 European Circuit |
U17 |
Fleuret 42 (2) |
Fleuret 9 (3) |
|||
Feb 24, 2019 | GER BE | Berlin | 12 Kleiner Weißer Bär | U11 U12 |
Fleuret 1 (1) |
||||
Feb 16, 2019 | SUI | Basel |
FIE Trophée de Bâle / Epée d’Or |
U20 |
Kårde 4 (4) |
||||
Dec 15, 2018 | GER ST | Halle |
EFC International Händel-Cup U17 European Circuit |
U17 |
Fleuret 21 (1) |
Fleuret 11 (8) |
|||
Nov 24, 2018 | AUT NÖ | Mödling |
EFC Fredi Grasnek Kadettenturnier U17 European Circuit |
U17 |
Fleuret 21 (1) |
Fleuret 14 (8) |
|||
Nov 9, 2018 | HUN | Budapest |
EFC Budapest Cup U17 European Circuit |
U17 |
Fleuret 21 (1) |
Fleuret 8 (5) |
|||
Nov 3, 2018 | FRA | Colmar |
EFC Tournoi International de Colmar U23 European Circuit |
Senior |
Kårde 42 (2) |
Kårde 15 (7) |
|||
Sep 29, 2018 | GBR | Manchester |
EFC Cadet Circuit U17 European Circuit |
U17 |
Fleuret 36 (2) |
Fleuret 10 (4) |