Nationale mesterskaber | ||
---|---|---|
0 | 0 | 2 |
Regionale mesterskaber | ||
---|---|---|
0 | 1 | 6 |
Oct 11, 2020 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) | KRAUSE Kay |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
5 | 6/8/24 / 6/9/24 | Düren | German Championships | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
7 | 6/8/24 / 6/9/24 | Düren | German Championships | Fleuret Damer U13 Hold | |
3 | 5/25/24 / 5/26/24 | Schwerin | German Championships | Fleuret Damer U15 Hold | |
3 | 6/10/23 / 6/11/23 | Winsen Luhe | German Championships | Fleuret Damer U13 Hold |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
26 | 6/10/23 / 6/11/23 | Winsen Luhe | German Championships | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
73 | 3/18/23 / 3/19/23 | Schwerin | German Championships | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
10 | 3/18/23 / 3/19/23 | Schwerin | German Championships | Fleuret Damer U15 Hold |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 1/20/24 / 1/21/24 | Potsdam | Championships of Brandenburg | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
3 | 1/20/24 / 1/21/24 | Potsdam | Championships of Brandenburg | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
3 | 6/17/23 / 6/18/23 | Greifswald | Championships of Mecklenburg-Vorpommern | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
3 | 3/25/23 / 3/26/23 | Potsdam | Championships of Brandenburg | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
3 | 3/25/23 / 3/26/23 | Potsdam | Championships of Brandenburg | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
3 | 2/18/23 / 2/19/23 | Weißenfels | Open Championships Sachsen-Anhalt | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
3 | 3/12/22 / 3/13/22 | Weißenfels OT Großkorbetha | Championships Sachsen-Anhalt | Fleuret Damer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence |
---|
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
6 | 4/20/24 / 4/21/24 | Halle | Internationaler König-Pokal | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
7 | 3/2/24 | Altenburg | Cup Wenzel | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
6 | 1/14/24 | Berlin | Kleiner Weißer Bär | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
3 | 1/13/24 / 1/14/24 | Chemnitz | Chemnitz Youth Tournament | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
3 | 12/2/23 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
3 | 9/30/23 / 10/1/23 | Lübeck | Cup Sieben-Türme 2023 | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
1 | 9/9/23 / 9/10/23 | Greifswald | Baltic Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
6 | 3/4/23 | Altenburg | Cup Wenzel | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
8 | 2/25/23 | Schwerin | Cup Petermännchen - International Competition | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
8 | 1/14/23 / 1/15/23 | Potsdam | Sanssouci Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
5 | 9/24/22 / 9/25/22 | Lübeck | Cup Sieben-Türme | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
3 | 8/27/22 / 8/28/22 | Greifswald | Baltic Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
44 | 4/20/24 / 4/21/24 | Halle | Internationaler König-Pokal | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
22 | 4/13/24 / 4/14/24 | Schkeuditz | Tournament of the Airport | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
17 | 2/24/24 / 2/25/24 | Schwerin | Cup Petermännchen - International Competition | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
9 | 10/21/23 | Nordhausen | Roland Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
11 | 4/29/23 / 4/30/23 | Weimar | Salve-Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
23 | 4/29/23 / 4/30/23 | Weimar | Salve-Cup | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
27 | 2/11/23 / 2/12/23 | Halle | Internationaler König-Pokal | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
13 | 1/14/23 / 1/15/23 | Potsdam | Sanssouci Cup | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
17 | 12/10/22 / 12/11/22 | Spremberg | Lauermann-Cup | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
11 | 11/26/22 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 5/4/24 / 5/5/24 | Potsdam | Sanssouci Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
7 | 4/27/24 / 4/28/24 | Weimar | Salve-Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
3 | 4/27/24 / 4/28/24 | Weimar | Salve-Cup | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
8 | 3/16/24 / 3/17/24 | Cottbus | Brandenburg Cup | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
5 | 3/16/24 / 3/17/24 | Cottbus | Brandenburg Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
2 | 3/9/24 | Pritzwalk | Offene Kreis-Sportspiele | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
5 | 2/3/24 / 2/4/24 | Lübeck | Türmchenturnier | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
7 | 11/25/23 / 11/26/23 | Winsen Luhe | Winsener Luhe Tournament | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
6 | 11/25/23 / 11/26/23 | Winsen Luhe | Winsener Luhe Tournament | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
2 | 11/4/23 / 11/5/23 | Pinneberg | Drostei 2023 | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
2 | 2/4/23 / 2/5/23 | Marburg | Lahn Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
6 | 12/10/22 / 12/11/22 | Spremberg | Lauermann-Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
4 | 11/5/22 / 11/6/22 | Pinneberg | Drostei International | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
7 | 10/30/22 | Cottbus | Brandenburg-Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
8 | 9/3/22 | Hamburg | Hamburger Hansepokal | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
1 | 6/18/22 | Schwerin | Landesjugendsportspiele MV | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
2 | 5/21/22 | Pritzwalk | Offene Kreis-Sportspiele | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
7 | 4/9/22 / 4/10/22 | Schwerin | Cup Petermännchen 2 - International Tournament | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
6 | 3/5/22 / 3/6/22 | Braunschweig | Till-Eulenspiegel-Turnier | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
3 | 2/19/22 / 2/20/22 | Berlin | Cup GIG | Fleuret Damer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
13 | 5/4/24 / 5/5/24 | Potsdam | Sanssouci Cup | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
23 | 2/17/24 / 2/18/24 | Berlin | Cup GIG | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
10 | 11/11/23 / 11/12/23 | Meissen | Cup of Elbland | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
9 | 9/2/23 | Hamburg | Hamburger Hansepokal | Fleuret Damer U13 Individuelt |
Sæson | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|
Sejre Pulje | 183 | 118 | 13 |
Nederlag Pulje | 59 | 68 | 12 |
Sejre Direkte eliminering | 39 | 24 | 7 |
Nederlag Direkte eliminering | 29 | 23 | 4 |
Totale touches | 1652 | 1121 | 171 |
Gennemsnitlige vundne touches Pulje | 4.99 (4.99 / 5) | 4.98 (4.97 / 5) | 4.92 (4.86 / 5) |
Gennemsnitlige tabte touches Pulje | 2.15 (2.18 / 2.12) | 2.4 (2.28 / 2.57) | 1.58 (2 / 1.44) |
Gennemsnitlige vundne touches Direkte eliminering | 11.03 (11.19 / 10.83) | 10.63 (10 / 10.94) | 10 (10 / 10) |
Gennemsnitlige tabte touches Direkte eliminering | 6.24 (5.08 / 7.19) | 5 (4.11 / 5.57) | 4.5 (2 / 5.33) |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 1.0000 | 2023 | Deutsche Rangliste | Fleuret U13 Individuelt | |||||
26 | 1.0000 | 2022 | Deutsche Rangliste | Fleuret U13 Individuelt | |||||
73 | 1.0000 | 2022 | Deutsche Rangliste | Fleuret U15 Individuelt |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 27.0000 | 2023 | Brandenburger Rangliste | Fleuret U15 Individuelt | |||||
1 | 148.0000 | 2023 | Brandenburger Rangliste | Fleuret U13 Individuelt | |||||
4 | 111.0000 | 2022 | Brandenburger Rangliste | Fleuret U13 Individuelt | |||||
6 | 29.0000 | 2022 | Brandenburger Rangliste | Fleuret U15 Individuelt |
Sæson | Udtagelse | Disciplin | Forbund | Træningscentre | Træner |
---|---|---|---|---|---|
2023/2024 | Landeskader | Fleuret | Brandenburger Fechterbund e.V. | Landesstützpunkt Florett - Cottbus | KRAUSE Kay |
Klub | Type | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
ekays Fencing Projects (GER) | Klub | Oct 1, 2023 | ||
SVA Oranienburg (GER) | Klub | Oct 13, 2019 | Aug 1, 2024 | primary |
FSC Cottbus (GER) | Klub | Aug 1, 2024 | Inaktiv |
Alle oplysninger leveres uden ansvar og enhver forpligtelse. Konkurrenceresultater er kun tilgængelige for begivenheder, der leverer digitale resultatdata til Ophardt Online.