FC Rothenbaum
Fleuret
Regionale mesterskaber | ||
---|---|---|
2 | 1 | 1 |
Jun 24, 2024 | Athletiktest U15 (Deutscher Fechter-Bund e.V.) | FANKHÄNEL Rico | |
Oct 26, 2020 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) | HAGGE Lars |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
6 | 6/8/24 / 6/9/24 | Düren | German Championships | Fleuret Herrer U13 Hold |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
10 | 6/8/24 / 6/9/24 | Düren | German Championships | Fleuret Herrer U13 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
91 | 3/21/24 / 3/25/24 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
120 | 3/16/23 / 3/20/23 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Fleuret Herrer U13 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 4/6/24 / 4/7/24 | Hamburg | Hamburg Youth Championships | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
5 | 12/2/23 / 12/3/23 | Hamburg | Championships of Hamburg | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
1 | 12/2/23 / 12/3/23 | Hamburg | Championships of Hamburg | Fleuret Herrer U15 Hold | |
1 | 4/1/23 / 4/2/23 | Hamburg | Hamburg Youth Championships | Fleuret Herrer U13 Hold | |
5 | 2/12/23 | Hamburg | Hamburg Championships | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
3 | 12/11/21 / 12/12/21 | Bremen | Open State Championship of Bremen | Fleuret Herrer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence |
---|
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 4/20/24 / 4/21/24 | Halle | Internationaler König-Pokal | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
1 | 2/24/24 / 2/25/24 | Schwerin | Cup Petermännchen - International Competition | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
3 | 2/10/24 / 2/11/24 | Buchholz in der Nordheide | Buchholzer Wespenstich | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
2 | 1/20/24 / 1/21/24 | Münster | International Tournament | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
1 | 1/14/24 | Berlin | Kleiner Weißer Bär | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
3 | 11/18/23 / 11/19/23 | Bremen | Youth Tournament | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
3 | 10/21/23 | Nordhausen | Roland Cup | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
1 | 10/21/23 | Nordhausen | Roland Cup | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
5 | 9/30/23 / 10/1/23 | Lübeck | Cup Sieben-Türme 2023 | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
2 | 2/18/23 / 2/19/23 | Buchholz in der Nordheide | Buchholzer Wespenstich | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
6 | 1/22/23 | Winsen Luhe | Winsener Luhe Tournament | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
7 | 12/17/22 / 12/18/22 | Tauberbischofsheim (BN) | VS-Möbel-Cup | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
7 | 11/26/22 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel Cup | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
3 | 8/27/22 / 8/28/22 | Greifswald | Baltic Cup | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
6 | 4/30/22 / 5/1/22 | Weimar | Salve-Cup | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
1 | 11/20/21 | Greifswald | Baltic Cup | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
3 | 10/30/21 / 10/31/21 | Pinneberg | Drostei International | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
1 | 10/9/21 | Nordhausen | Roland Cup | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
1 | 8/28/21 | Schwerin | Cup Petermännchen | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
1 | 1/18/20 | Rostock | International Youth Tournament | Fleuret Herrer U9 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
22 | 4/20/24 / 4/21/24 | Halle | Internationaler König-Pokal | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
18 | 2/24/24 / 2/25/24 | Schwerin | Cup Petermännchen - International Competition | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
10 | 11/18/23 / 11/19/23 | Bremen | Youth Tournament | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
9 | 11/4/23 / 11/5/23 | Pinneberg | Drostei 2023 | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
17 | 4/29/23 / 4/30/23 | Weimar | Salve-Cup | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
13 | 2/25/23 | Schwerin | Cup Petermännchen - International Competition | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
9 | 2/4/23 / 2/5/23 | Mülheim an der Ruhr | International Tournament | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
25 | 2/4/23 / 2/5/23 | Mülheim an der Ruhr | International Tournament | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
24 | 9/24/22 / 9/25/22 | Lübeck | Cup Sieben-Türme | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
25 | 9/24/22 / 9/25/22 | Lübeck | Cup Sieben-Türme | Fleuret Herrer U15 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
7 | 4/13/24 / 4/14/24 | Munster | 14. Munsteraner Drachenturnier | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
7 | 2/10/24 / 2/11/24 | Buchholz in der Nordheide | Buchholzer Wespenstich | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
7 | 2/3/24 / 2/4/24 | Lübeck | Türmchenturnier | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
5 | 2/3/24 / 2/4/24 | Lübeck | Türmchenturnier | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
1 | 1/6/24 / 1/7/24 | Dresden | Cup Karl May | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
2 | 11/25/23 / 11/26/23 | Winsen Luhe | Winsener Luhe Tournament | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
2 | 11/4/23 / 11/5/23 | Pinneberg | Drostei 2023 | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
1 | 10/7/23 / 10/8/23 | Hitzacker | District Championships 2023 Heide | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
1 | 9/9/23 / 9/10/23 | Hildesheim | Huckup Cup | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
2 | 9/2/23 | Hamburg | Hamburger Hansepokal | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
3 | 4/22/23 / 4/23/23 | Munster | 13. Munsteraner Drachenturnier | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
3 | 3/11/23 | Pritzwalk | Offene Kreis-Sportspiele | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
5 | 9/10/22 / 9/11/22 | Hildesheim | Huckup Cup | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
5 | 9/10/22 / 9/11/22 | Hildesheim | Huckup Cup | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
3 | 9/3/22 | Hamburg | Hamburger Hansepokal | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
1 | 6/25/22 / 6/26/22 | Munster | Munsteraner Drachenturnier 2.0 | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
1 | 5/21/22 | Pritzwalk | Offene Kreis-Sportspiele | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
2 | 4/9/22 / 4/10/22 | Schwerin | Cup Petermännchen 2 - International Tournament | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
2 | 3/5/22 / 3/6/22 | Braunschweig | Till-Eulenspiegel-Turnier | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
7 | 2/12/22 / 2/13/22 | Moers | Das Einhorn von Moers 2022 | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
3 | 10/30/21 / 10/31/21 | Pinneberg | Drostei International | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
6 | 9/25/21 / 9/26/21 | Lübeck | Cup Sieben-Türme | Fleuret Herrer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
12 | 11/25/23 / 11/26/23 | Winsen Luhe | Winsener Luhe Tournament | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
11 | 2/18/23 / 2/19/23 | Buchholz in der Nordheide | Buchholzer Wespenstich | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
10 | 11/12/22 / 11/13/22 | Radebeul | Cup of Elbland | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
13 | 11/5/22 / 11/6/22 | Pinneberg | Drostei International | Fleuret Herrer U13 Individuelt |
Sæson | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|
Sejre Pulje | 147 | 87 | 50 |
Nederlag Pulje | 29 | 67 | 7 |
Sejre Direkte eliminering | 58 | 14 | 18 |
Nederlag Direkte eliminering | 23 | 19 | 6 |
Totale touches | 1546 | 798 | 485 |
Gennemsnitlige vundne touches Pulje | 4.97 (4.99 / 4.96) | 4.94 (4.91 / 4.98) | 5 (5 / 5) |
Gennemsnitlige tabte touches Pulje | 2.14 (2 / 2.31) | 2.16 (2.28 / 2.08) | 2.57 (2.33 / 2.75) |
Gennemsnitlige vundne touches Direkte eliminering | 10.6 (11.79 / 10.03) | 9.5 (9.8 / 9.33) | 10 (10 / 10) |
Gennemsnitlige tabte touches Direkte eliminering | 6 (6.08 / 5.91) | 4.74 (4.33 / 5.1) | 6.17 (5.5 / 6.5) |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10 | 1.0000 | 2023 | Deutsche Rangliste | Fleuret U13 Individuelt |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 6.6000 | 2024 | Hamburger Rangliste | Fleuret U15 Individuelt | |||||
1 | 87.2000 | 2023 | Hamburger Rangliste | Fleuret U13 Individuelt | |||||
6 | 34.4000 | 2023 | Hamburger Rangliste | Fleuret U15 Individuelt | |||||
14 | 7.0000 | 2022 | Hamburger Rangliste | Fleuret U15 Individuelt | |||||
5 | 36.0000 | 2022 | Hamburger Rangliste | Fleuret U13 Individuelt |
Sæson | Udtagelse | Disciplin | Forbund | Træningscentre | Træner |
---|
Klub | Type | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
FC Rothenbaum (GER) | Klub | May 7, 2019 | primary |
Alle oplysninger leveres uden ansvar og enhver forpligtelse. Konkurrenceresultater er kun tilgængelige for begivenheder, der leverer digitale resultatdata til Ophardt Online.