FUM Mödling
Fleuret
Nationale mesterskaber | ||
---|---|---|
7 | 2 | 2 |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
37 | 6/1/24 / 6/4/24 | Antalya | European Championships | Fleuret Damer U23 Individuelt | |
9 | 6/1/24 / 6/4/24 | Antalya | European Championships | Fleuret Damer U23 Hold |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
0F | 2/3/24 / 2/4/24 | Leipzig | World Cup | Fleuret Damer U20 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
128 | 1/20/24 / 1/21/24 | Zagreb | Challenge Mazuranic | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
166 | 1/4/24 / 1/7/24 | Udine | Alpe Adria | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
72 | 2/18/23 / 2/19/23 | Mödling | Fredi Grasnek Gedächtnisturnier | Fleuret Damer U20 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
8 | 3/23/24 / 3/24/24 | Brno | Sokol Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
49 | 3/30/24 | Budapest | European Circuit | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
31 | 2/10/24 / 2/11/24 | Sofia | Cadet Circuit | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
85 | 1/13/24 / 1/14/24 | Poznan | AMU Cup | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
25 | 1/13/24 / 1/14/24 | Poznan | AMU Cup | Fleuret Damer U17 Hold | |
17 | 11/25/23 / 11/26/23 | Nürnberg | Cadet Ciruit | Fleuret Damer U17 Hold | |
74 | 11/25/23 / 11/26/23 | Nürnberg | Cadet Ciruit | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
130 | 11/11/23 / 11/12/23 | Budapest | Budapest Cup | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
17 | 11/11/23 / 11/12/23 | Budapest | Budapest Cup | Fleuret Damer U17 Hold | |
47 | 10/14/23 / 10/15/23 | Manchester | Cadet Circuit | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
51 | 9/30/23 / 10/1/23 | Samorin | Coupe de Samaria | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
244 | 11/26/22 / 11/27/22 | Budapest | Budapest Cup | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
191 | 11/19/22 / 11/20/22 | Nürnberg | Cadet Ciruit | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
75 | 10/15/22 | Manchester | Cadet Circuit | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
183 | 10/1/22 / 10/2/22 | Samorin | Coupe de Samaria | Fleuret Damer U17 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
6 | 6/8/24 / 6/9/24 | Klagenfurt | Österreichische Staatsmeisterschaft | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
1 | 5/24/24 / 5/25/24 | Salzburg | Österreichische Meisterschaft | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
1 | 5/24/24 / 5/25/24 | Salzburg | Österreichische Meisterschaft | Fleuret Damer U17 Hold | |
1 | 4/6/24 / 4/7/24 | Wels | Österreichische Staatsmeisterschaft | Fleuret Damer Senior Hold | |
3 | 3/2/24 / 3/3/24 | Linz | Österreichische Meisterschaft | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
5 | 1/20/24 / 1/28/24 | Wien | Österreichische Akademische Meisterschaft | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
1 | 6/24/23 / 6/25/23 | Vöcklabruck | Österreichische Jugend Meisterschaft | Fleuret Damer U14 Individuelt | |
1 | 6/24/23 / 6/25/23 | Vöcklabruck | Österreichische Jugend Meisterschaft | Fleuret Damer U14 Hold | |
3 | 6/3/23 / 6/4/23 | Wels | Österreichische Meisterschaft | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
1 | 7/2/22 / 7/3/22 | Vöcklabruck | Österreichische Jugend Meisterschaft | Fleuret Damer U14 Hold | |
1 | 7/2/22 / 7/3/22 | Vöcklabruck | Österreichische Jugend Meisterschaft | Fleuret Damer U14 Individuelt | |
2 | 6/18/22 / 6/19/22 | Wels | Österreichische U17 Meisterschaft | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
2 | 6/18/22 / 6/19/22 | Wels | Österreichische U17 Meisterschaft | Fleuret Damer U17 Hold |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
11 | 3/11/23 / 3/12/23 | Linz | Österreichische Meisterschaft | Fleuret Damer U20 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 12/9/23 / 12/10/23 | Wels | Maximilian-Pokal | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
5 | 12/9/23 / 12/10/23 | Wels | Maximilian-Pokal | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
8 | 9/23/23 / 9/24/23 | Graz | Grazer Messepokal | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
3 | 9/23/23 / 9/24/23 | Graz | Grazer Messepokal | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
1 | 3/25/23 / 3/26/23 | Treibach | Int. Auer von Welsbach Cup | Fleuret Damer U14 Individuelt | |
3 | 2/11/23 / 2/12/23 | Graz | Alpe-Adria-Pokal | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
8 | 2/11/23 / 2/12/23 | Graz | Alpe-Adria-Pokal | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
5 | 12/17/22 / 12/18/22 | Wels | Maximilian-Pokal | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
1 | 10/22/22 / 10/23/22 | St. Johann | Internat. Jugendfechtturnier | Fleuret Damer U14 Individuelt | |
6 | 9/24/22 / 9/25/22 | Treibach | Int. Auer von Welsbach Cup | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
2 | 5/22/22 / 5/23/22 | Wels | Maximilian-Pokal | Fleuret Damer U14 Individuelt | |
5 | 5/22/22 / 5/23/22 | Wels | Maximilian-Pokal | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
3 | 3/26/22 / 3/27/22 | Treibach | Int. Auer von Welsbach Cup | Fleuret Damer U14 Individuelt | |
2 | 10/23/21 / 10/24/21 | St. Johann | Internat. Jugendfechtturnier | Fleuret Damer U14 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
19 | 9/23/23 / 9/24/23 | Graz | Grazer Messepokal | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
18 | 9/17/22 / 9/18/22 | Graz | Grazer Messepokal | Fleuret Damer U20 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
8 | 1/28/23 / 1/29/23 | Salzburg | Fencingday of Salzburg | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
1 | 1/28/23 / 1/29/23 | Salzburg | Fencingday of Salzburg | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
1 | 1/28/23 / 1/29/23 | Salzburg | Fencingday of Salzburg | Fleuret Damer U14 Individuelt | |
2 | 4/23/22 / 4/24/22 | Vienna | Youth Tournament | Fleuret Damer U14 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence |
---|
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 11/18/23 / 11/19/23 | Graz | Steirischer Panther | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
7 | 11/18/23 / 11/19/23 | Graz | Steirischer Panther | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
7 | 11/18/23 / 11/19/23 | Graz | Steirischer Panther | Fleuret Damer U20 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence |
---|
Sæson | 2023/2024 | 2022/2023 |
---|---|---|
Sejre Pulje | 38 | 25 |
Nederlag Pulje | 33 | 31 |
Sejre Direkte eliminering | 7 | 6 |
Nederlag Direkte eliminering | 11 | 2 |
Totale touches | 464 | 260 |
Gennemsnitlige vundne touches Pulje | 4.92 (4.83 / 5) | 5 (5 / 5) |
Gennemsnitlige tabte touches Pulje | 1.97 (2.38 / 1.7) | 1.29 (1.38 / 1.2) |
Gennemsnitlige vundne touches Direkte eliminering | 14 (15 / 12.67) | 15 (0 / 15) |
Gennemsnitlige tabte touches Direkte eliminering | 10.36 (9.2 / 11.33) | 2.5 (1 / 4) |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
292 | 0.5000 | 2024 | FIE (unofficial) | Fleuret U20 Individuelt | |||||
356 | 0.5000 | 2023 | FIE (unofficial) | Fleuret U20 Individuelt | |||||
393 | 0.0000 | 2022 | FIE (unofficial) | Fleuret U20 Individuelt |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22 | 18.0000 | 2023 | EFC (unofficial) | Fleuret U23 Individuelt | |||||
106 | 25.0000 | 2023 | EFC (unofficial) | Fleuret U17 Individuelt | |||||
378 | 0.0000 | 2022 | EFC (unofficial) | Fleuret U17 Individuelt |
Sæson | Udtagelse | Disciplin | Forbund | Træningscentre | Træner |
---|
Klub | Type | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
FUM Mödling (AUT) | Klub | Jan 1, 2022 | primary |
Alle oplysninger leveres uden ansvar og enhver forpligtelse. Konkurrenceresultater er kun tilgængelige for begivenheder, der leverer digitale resultatdata til Ophardt Online.