TG Dörnigheim
Fleuret
Regionale mesterskaber | ||
---|---|---|
1 | 1 | 1 |
Nov 13, 2022 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
7 | 2/24/24 / 2/25/24 | Mainz-Gonsenheim | Open Southwest German Championships | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
1 | 2/24/24 / 2/25/24 | Mainz-Gonsenheim | Open Southwest German Championships | Fleuret Open U11 Hold | |
2 | 12/2/23 / 12/3/23 | Maintal-Dörnigheim | Hessian Youth Championships | Fleuret Damer U11 Hold | |
6 | 12/2/23 / 12/3/23 | Maintal-Dörnigheim | Hessian Youth Championships | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
3 | 3/11/23 / 3/12/23 | Saarbrücken | Open Saarland Championships | Fleuret Damer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
9 | 3/4/23 / 3/5/23 | Marburg | Hessian Youth Championships | Fleuret Damer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 3/2/24 / 3/3/24 | Maintal-Doernigheim | Golden Mask of Maintal | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
3 | 2/10/24 / 2/11/24 | Hanau | TFC Youth Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
3 | 2/25/23 | Meiningen | Ranking tournament | Fleuret Damer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
15 | 11/25/23 / 11/26/23 | Tauberbischofsheim | VS-Möbel-Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
14 | 10/21/23 | Nordhausen | Roland Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 1/27/24 / 1/28/24 | Ludwigshafen - Friesenheim | Little Owl Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
3 | 11/11/23 / 11/12/23 | Marburg | Championships of Marburg | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
1 | 9/23/23 / 9/24/23 | Mainz-Gonsenheim | Mainzer Rad | Fleuret Open U11 Hold | |
6 | 3/25/23 / 3/26/23 | Fuerth | Kleeblatt of Fuerth | Fleuret Damer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
11 | 2/4/23 / 2/5/23 | Marburg | Lahn Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt |
Sæson | 2023/2024 | 2022/2023 |
---|---|---|
Sejre Pulje | 7 | 6 |
Nederlag Pulje | 15 | 13 |
Sejre Direkte eliminering | 1 | 1 |
Nederlag Direkte eliminering | 5 | 4 |
Totale touches | 96 | 72 |
Gennemsnitlige vundne touches Pulje | 5 (5 / 5) | 5 (5 / 5) |
Gennemsnitlige tabte touches Pulje | 2.07 (2.2 / 2) | 1.31 (1.86 / 0.67) |
Gennemsnitlige vundne touches Direkte eliminering | 10 (10 / 0) | 10 (0 / 10) |
Gennemsnitlige tabte touches Direkte eliminering | 4 (5.5 / 3) | 3.75 (1.5 / 6) |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 36.1200 | 2023 | Hessische Rangliste | Fleuret U11 Individuelt | |||||
9 | 12.0000 | 2022 | Hessische Rangliste | Fleuret U11 Individuelt |
Sæson | Udtagelse | Disciplin | Forbund | Træningscentre | Træner |
---|
Klub | Type | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
TG Dörnigheim (GER) | Klub | Oct 31, 2022 | primary |
Alle oplysninger leveres uden ansvar og enhver forpligtelse. Konkurrenceresultater er kun tilgængelige for begivenheder, der leverer digitale resultatdata til Ophardt Online.