La Maison de l'Escrime
Fleuret
Nationale mesterskaber | ||
---|---|---|
0 | 1 | 2 |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 6/1/24 / 6/2/24 | Neufchâteau | Belgian Team Championships | Fleuret Damer U17 Hold | |
3 | 4/20/24 / 4/21/24 | Ronse | Belgian Championships | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
7 | 5/13/23 / 5/14/23 | Ronse | Belgian Championships | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
2 | 5/21/22 / 5/22/22 | Libramont | Belgian Championships | Fleuret Damer U13 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence |
---|
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
0 | 5/25/24 / 5/26/24 | Charleroi | Circuit Jeunes Lames #6 | Fleuret Damer U15 Hold | |
7 | 3/30/24 / 3/31/24 | Uccle | Circuit Jeunes Lames #5 | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
3 | 2/17/24 / 2/18/24 | Huy | Circuit Jeunes Lames #4 | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
7 | 10/7/23 / 10/8/23 | Lasne | Circuit Jeunes Lames #1 | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
5 | 3/18/23 / 3/19/23 | Uccle | Circuit Jeunes Lames | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
6 | 2/11/23 / 2/12/23 | Huy | Circuit Jeunes Lames | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
5 | 1/21/23 / 1/22/23 | Watermael-Boitsfort | Circuit Jeunes Lames | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
6 | 11/19/22 / 11/20/22 | Hasselt | Jeugdcup Herckenrode | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
1 | 3/19/22 | Uccle | Circuit Jeunes Lames | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
1 | 1/22/22 / 1/23/22 | Watermael-Boitsfort | Circuit Jeunes Lames | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
3 | 2/8/20 / 2/9/20 | Huy | Coupe du Bassinia | Fleuret Damer U12 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
9 | 1/27/24 / 1/28/24 | Watermael-Boitsfort | Circuit Jeunes Lames #3 | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
13 | 11/20/21 / 11/21/21 | Hasselt | Jeugdcup Herckenrode | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
13 | 11/20/21 / 11/21/21 | Hasselt | Jeugdcup Herckenrode | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
21 | 3/16/19 / 3/18/19 | Uccle | International Tournament of Damocles | Fleuret Open U10 Individuelt | |
17 | 3/11/17 / 3/12/17 | Uccle | International Tournament of Damocles | Fleuret Open U10 Individuelt |
Sæson | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|
Sejre Pulje | 20 | 14 | 24 |
Nederlag Pulje | 7 | 19 | 9 |
Sejre Direkte eliminering | 9 | 8 | 6 |
Nederlag Direkte eliminering | 7 | 7 | 5 |
Totale touches | 230 | 225 | 219 |
Gennemsnitlige vundne touches Pulje | 4.95 (5 / 4.93) | 5 (5 / 5) | 4.96 (4.93 / 5) |
Gennemsnitlige tabte touches Pulje | 2.14 (2.5 / 0) | 2.16 (1.5 / 2.64) | 2.56 (2 / 3.25) |
Gennemsnitlige vundne touches Direkte eliminering | 8.89 (7.5 / 10) | 10.63 (8.67 / 11.8) | 9.83 (9.83 / 0) |
Gennemsnitlige tabte touches Direkte eliminering | 5.14 (6.67 / 4) | 4.14 (4.25 / 4) | 3.6 (6 / 3) |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 243.3333 | 2023 | Circuit Jeunes Lames | Fleuret U15 Individuelt | |||||
7 | 236.3200 | 2022 | Circuit Jeunes Lames | Fleuret U15 Individuelt | |||||
1 | 236.8400 | 2021 | Circuit Jeunes Lames | Fleuret U13 Individuelt | |||||
7 | 66.6700 | 2019 | Circuit Jeunes Lames | Fleuret U13 Individuelt |
Sæson | Udtagelse | Disciplin | Forbund | Træningscentre | Træner |
---|
Klub | Type | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
La Maison de l'Escrime (BEL) | Klub | Jan 1, 2018 | primary |
Alle oplysninger leveres uden ansvar og enhver forpligtelse. Konkurrenceresultater er kun tilgængelige for begivenheder, der leverer digitale resultatdata til Ophardt Online.