Zonemesterskaber | ||
---|---|---|
0 | 2 | 0 |
Nationale mesterskaber | ||
---|---|---|
3 | 3 | 3 |
Regionale mesterskaber | ||
---|---|---|
0 | 3 | 2 |
Dec 31, 2015 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
11 | 4/1/16 / 4/10/16 | Bourges | World Championships Cadets/Juniors | Fleuret Damer U20 Hold | |
103 | 4/1/16 / 4/10/16 | Bourges | World Championships Cadets/Juniors | Fleuret Damer U20 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 5/27/22 / 5/31/22 | Tallinn | European Championships | Fleuret Damer U23 Hold |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
27 | 5/27/22 / 5/31/22 | Tallinn | European Championships | Fleuret Damer U23 Individuelt | |
45 | 2/27/19 / 3/3/19 | Foggia | European Championships | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
4 | 2/27/19 / 3/3/19 | Foggia | European Championships | Fleuret Damer U20 Hold | |
15 | 3/4/16 / 3/9/16 | Novi Sad | European Championships U20 | Fleuret Damer U20 Hold | |
53 | 3/4/16 / 3/9/16 | Novi Sad | European Championships U20 | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
35 | 2/24/15 / 2/28/15 | Maribor | European Championships U17 | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
2 | 2/24/15 / 2/28/15 | Maribor | European Championships U17 | Fleuret Damer U17 Hold |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
120 | 4/19/24 / 4/21/24 | Tbilisi | World Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
12 | 4/19/24 / 4/21/24 | Tbilisi | World Cup | Fleuret Damer Senior Hold | |
148 | 2/9/24 / 2/11/24 | Torino | Trofeo INALPI | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
134 | 1/11/24 / 1/14/24 | Paris | Challenge International de Paris | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
145 | 12/8/23 / 12/10/23 | Novi Sad | Star Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
72 | 5/5/23 / 5/7/23 | Plovdiv | World Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
147 | 2/10/23 / 2/12/23 | Torino | Trofeo INALPI | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
99 | 1/12/23 / 1/15/23 | Paris | Challenge International de Paris | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
114 | 12/9/22 / 12/11/22 | Belgrade | Star Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
123 | 4/29/22 / 5/1/22 | Tauberbischofsheim | World Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
121 | 4/15/22 / 4/18/22 | Belgrade | World Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
172 | 12/10/21 / 12/12/21 | St Maur | Challenge International | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
140 | 2/21/20 / 2/23/20 | Kazan | Foil of Kazan | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
175 | 1/10/20 / 1/12/20 | Katowice | The Artus Court PKQ BP | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
192 | 12/13/19 / 12/15/19 | St Maur | Challenge International de St. Maur | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
111 | 5/3/19 / 5/5/19 | Tauberbischofsheim | World Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
73 | 2/16/19 / 2/17/19 | Mödling | Fredi Grasnek Gedächtnisturnier | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
7 | 2/16/19 / 2/17/19 | Mödling | Fredi Grasnek Gedächtnisturnier | Fleuret Damer U20 Hold | |
131 | 2/8/19 / 2/10/19 | Torino | Trofeo INALPI | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
7 | 2/2/19 / 2/3/19 | Bochum | Pokal der Stadt Bochum | Fleuret Damer U20 Hold | |
83 | 2/2/19 / 2/3/19 | Bochum | Pokal der Stadt Bochum | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
139 | 1/25/19 / 1/27/19 | St. Maur | Challenge International de St. Maur | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
72 | 1/19/19 / 1/20/19 | Zagreb | Challenge Mazuranic | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
4 | 1/19/19 / 1/20/19 | Zagreb | Challenge Mazuranic | Fleuret Damer U20 Hold | |
178 | 1/11/19 / 1/13/19 | Katowice | The Artus Court PKQ BP | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
7 | 12/8/18 / 12/9/18 | Sofia | World Cup | Fleuret Damer U20 Hold | |
58 | 12/8/18 / 12/9/18 | Sofia | World Cup | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
69 | 11/3/18 | London | Eden Cup | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
150 | 4/27/18 / 4/29/18 | Tauberbischofsheim | World Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
35 | 2/17/18 / 2/18/18 | Mödling | Fredi Grasnek Gedächtnisturnier | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
138 | 1/27/18 / 1/28/18 | Zagreb | Challenge Mazuranic | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
112 | 1/6/18 / 1/7/18 | Udine | Alpe Adria | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
39 | 10/28/17 / 10/29/17 | Bochum | Pokal der Stadt Bochum | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
138 | 4/28/17 / 4/30/17 | Tauberbischofsheim | Reinhold-Würth-Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
78 | 1/28/17 / 1/29/17 | Mödling | Wappen von Mödling | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
26 | 1/7/17 / 1/8/17 | Zagreb | Challenge Mazuranic | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
106 | 12/17/16 / 12/18/16 | Lyon | World Cup | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
121 | 11/4/16 / 11/6/16 | St. Maur | Challenge International de St. Maur | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
64 | 10/29/16 / 10/30/16 | Bochum | Pokal der Stadt Bochum | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
97 | 5/20/16 / 5/22/16 | Tauberbischofsheim | Reinhold-Würth-Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
100 | 1/30/16 / 1/31/16 | Zagreb | Challenge Mazuranic | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
91 | 1/15/16 / 1/17/16 | Gdansk | The Artus Court PKQ BP | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
55 | 1/9/16 | Mödling | Wappen von Mödling | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
15 | 12/12/15 | Lyon | World Cup | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
79 | 11/27/15 / 11/29/15 | Bratislava | Memorial de Martinengo | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
51 | 10/31/15 | Bochum | Pokal der Stadt Bochum | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
162 | 5/1/15 / 5/3/15 | Tauberbischofsheim | Reinhold-Würth-Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
64 | 1/10/15 / 1/11/15 | Mödling | Wappen von Mödling | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
92 | 11/1/14 | Bochum | Pokal der Stadt Bochum | Fleuret Damer U20 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
4 | 10/6/23 / 10/8/23 | Cagliari | Coupe d'Europe | Fleuret Damer Senior Hold |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
39 | 11/18/23 / 11/19/23 | Antony Paris | Antony Open | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
34 | 3/4/23 / 3/5/23 | Brno | Sokol Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
14 | 2/23/19 | Goeppingen | International Stauferland Tournament | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
34 | 4/14/18 | Goeppingen | Int. Stauferland-Turnier | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
26 | 3/11/17 | Goeppingen | Int. Stauferland-Turnier | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
22 | 2/20/16 / 2/21/16 | Goeppingen | Int. Stauferland-Turnier | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
51 | 12/5/15 / 12/6/15 | Cabries | Cadet Circuit | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
86 | 11/21/15 / 11/22/15 | Tauberbischofsheim | Cadet Circuit | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
30 | 11/7/15 / 11/8/15 | Mödling | Cadet Circuit | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
1 | 10/17/15 / 10/18/15 | Samorin | Coupe de Samaria | Fleuret Damer U17 Hold | |
9 | 10/17/15 / 10/18/15 | Samorin | Coupe de Samaria | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
47 | 3/21/15 | Goeppingen | Int. Stauferland-Turnier | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
42 | 11/29/14 / 11/30/14 | Tauberbischofsheim | Pokal der Sparkasse Tauberfranken | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
60 | 11/8/14 / 11/9/14 | Mödling | Cadet Circuit | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
35 | 10/18/14 / 10/19/14 | Samorin | Coupe de Samaria | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
12 | 10/18/14 / 10/19/14 | Samorin | Coupe de Samaria | Fleuret Damer U17 Hold | |
164 | 11/23/13 / 11/24/13 | Tauberbischofsheim | Pokal der Sparkasse Tauberfranken | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
149 | 11/24/12 / 11/25/12 | Tauberbischofsheim | Pokal der Sparkasse Tauberfranken | Fleuret Damer U17 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 3/23/24 / 3/24/24 | Bonn | German Championships | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
3 | 4/15/23 / 4/16/23 | Esslingen | German Championships | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
1 | 4/15/23 / 4/16/23 | Esslingen | German Championships | Fleuret Damer Senior Hold | |
6 | 5/22/22 | Tauberbischofsheim / Berlin | German Championships / The Finals | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
1 | 5/22/22 | Tauberbischofsheim / Berlin | German Championships / The Finals | Fleuret Damer Senior Hold | |
3 | 11/27/21 / 11/28/21 | Tauberbischofsheim | German Championships | Fleuret Damer Senior Hold | |
6 | 11/27/21 / 11/28/21 | Tauberbischofsheim | German Championships | Fleuret Damer Senior Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 5/18/19 / 5/19/19 | Schwerin | German Championships | Fleuret Damer U20 Hold | |
5 | 5/18/19 / 5/19/19 | Schwerin | German Championships | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
7 | 3/23/19 / 3/24/19 | Tauberbischofsheim | German Championships | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
2 | 3/23/19 / 3/24/19 | Tauberbischofsheim | German Championships | Fleuret Damer Senior Hold | |
7 | 4/21/18 / 4/22/18 | Bonn | German Championships | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
1 | 4/21/18 / 4/22/18 | Bonn | German Championships | Fleuret Damer U20 Hold | |
8 | 3/24/18 / 3/25/18 | Tauberbischofsheim | German Championships | Fleuret Damer Senior Hold | |
18 | 3/24/18 / 3/25/18 | Tauberbischofsheim | German Championships | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
24 | 5/13/17 / 5/14/17 | Moers | German Championships | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
2 | 5/13/17 / 5/14/17 | Moers | German Championships | Fleuret Damer U20 Hold | |
8 | 3/25/17 / 3/26/17 | Tauberbischofsheim | German Samsung Championships | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
6 | 3/25/17 / 3/26/17 | Tauberbischofsheim | German Samsung Championships | Fleuret Damer Senior Hold | |
10 | 6/4/16 / 6/5/16 | Immendingen | German Championships | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
4 | 6/4/16 / 6/5/16 | Immendingen | German Championships | Fleuret Damer U17 Hold | |
5 | 4/30/16 / 5/1/16 | Saarbrücken | German Championships | Fleuret Damer U20 Hold | |
20 | 4/30/16 / 5/1/16 | Saarbrücken | German Championships | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
23 | 3/19/16 / 3/20/16 | Tauberbischofsheim | German Samsung Championships | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
6 | 3/19/16 / 3/20/16 | Tauberbischofsheim | German Samsung Championships | Fleuret Damer Senior Hold | |
5 | 5/16/15 / 5/17/15 | Moers | German Championships | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
8 | 5/16/15 / 5/17/15 | Moers | German Championships | Fleuret Damer U17 Hold | |
12 | 4/25/15 / 4/26/15 | Weinheim | German Championships | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
6 | 4/25/15 / 4/26/15 | Weinheim | German Championships | Fleuret Damer U20 Hold | |
23 | 5/17/14 / 5/18/14 | Koblenz | German Championships | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
36 | 5/3/14 / 5/4/14 | Dillingen | German Championships | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
4 | 6/8/13 / 6/9/13 | Moers | German Championships | Fleuret Damer U14+U13 Hold | |
10 | 6/8/13 / 6/9/13 | Moers | German Championships | Fleuret Damer U14 Individuelt | |
58 | 5/11/13 / 5/12/13 | Schwerin | German Championships | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
19 | 6/2/12 / 6/3/12 | Dillingen | German Championships | Fleuret Damer U13 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
6 | 10/14/23 / 10/15/23 | Esslingen | Esslinger Burg-Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
6 | 12/17/22 / 12/18/22 | Halle | International Händel-Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
2 | 10/29/22 | Cottbus | ekays - Women's Foil | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
1 | 6/23/22 / 6/26/22 | Berlin | The Finals | Fleuret Damer Senior Hold | |
6 | 6/23/22 / 6/26/22 | Berlin | The Finals | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
3 | 11/7/21 | Cottbus | ekays - Women's Foil | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
5 | 3/13/21 / 3/14/21 | Tauberbischofsheim | German Masters Serie B | Fleuret Damer Senior Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
12 | 3/16/24 / 3/17/24 | Weinheim | Plasma Liquid Cup 2024 | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
17 | 12/16/23 / 12/17/23 | Halle | International Händel-Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
9 | 4/23/22 / 4/24/22 | Bonn | International Tournament | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
9 | 10/26/19 | Cottbus | ekays - Women's Foil | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
7 | 11/18/18 | Moers | International Tournament | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
3 | 10/27/18 | Cottbus | ekays - Women's Foil | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
1 | 9/30/18 | Jena | International Tournament | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
2 | 2/4/18 | Moers | Qualification Tournament | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
26 | 10/21/17 | Cottbus | ekays - Women's Foil | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
35 | 9/24/17 | Jena | International Tournament | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
15 | 1/15/17 | Moers | Qualification Tournament | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
7 | 10/1/16 | Mosbach | Toto-Lotto-Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
9 | 9/25/16 | Jena | International Tournament | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
29 | 2/7/16 | Moers | Qualification Tournament | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
9 | 2/6/16 | Moers | Sparkassen-Cup | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
3 | 1/23/16 | Jena | Fair Resort Cup | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
27 | 10/3/15 | Mosbach | Toto-Lotto-Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
22 | 9/27/15 | Jena | International Tournament | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
3 | 2/1/15 | Moers | Junior qualification Tournament | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
33 | 1/31/15 | Moers | Sparkassen-Cup | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
8 | 1/24/15 | Jena | Fair Resort Cup | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
67 | 11/15/14 | Mosbach | Toto-Lotto-Cup | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
11 | 9/27/14 | Jena | International Tournament | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
22 | 3/27/14 / 3/31/14 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
44 | 1/25/14 / 1/26/14 | Fleuret Damer U17 Individuelt | |||
32 | 1/19/14 | Moers | U20 Q Tournament | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
23 | 1/18/14 | Moers | Sparkassen-Cup | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
65 | 9/21/13 | Jena | International Tournament | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
22 | 3/21/13 / 3/25/13 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
73 | 1/26/13 / 1/27/13 | Jena | Fair Resort Cup | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
31 | 1/19/13 / 1/20/13 | Moers | Sparkassen-Cup | Fleuret Damer U17 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 3/9/19 / 3/10/19 | Tauberbischofsheim | Championships of Baden-Nord - Württemberg | Fleuret Damer Senior Hold | |
3 | 12/20/15 | Tauberbischofsheim | Championships of Baden-Nord | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
2 | 4/5/14 | Tauberbischofsheim | Championships of Baden-Nord | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
3 | 4/13/13 / 4/14/13 | Tauberbischofsheim | Championships of Baden-Nord | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
2 | 1/13/13 | Tauberbischofsheim | Championships of Baden-Nord | Fleuret Damer U14 Individuelt | |
5 | 2/18/12 | Tauberbischofsheim | Nordbadische B-Jugend Meisterschaft | Fleuret Damer U13 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 9/17/16 / 9/18/16 | Frankfurt | FTV Youth Cup | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
1 | 9/13/14 / 9/14/14 | Speyer | Cup Salierkrone | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
3 | 10/27/13 | Heidenheim | International Tournament | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
3 | 9/14/13 / 9/15/13 | Speyer | Cup Salierkrone | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
5 | 3/16/13 / 3/17/13 | Weinheim | Bergstraßen-Turnier | Fleuret Damer U14 Individuelt | |
2 | 3/2/13 / 3/3/13 | Reutlingen | Achalm Tournament | Fleuret Damer U14 Individuelt | |
6 | 11/17/12 / 11/18/12 | Friesenheim | Memoriam Ed. Krapp | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
13 | 10/28/12 | Heidenheim | International Tournament | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
5 | 10/6/12 / 10/7/12 | Hanau | TFC Youth Cup | Fleuret Damer U14 Individuelt | |
1 | 9/15/12 / 9/16/12 | Speyer | Pokalturnier um die Salierkrone | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
6 | 3/17/12 / 3/18/12 | Reutlingen | Achalm-Turnier | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
2 | 3/3/12 / 3/4/12 | Friesenheim | Mini Owl Cup | Fleuret Damer U14+U13 Individuelt | |
3 | 2/11/12 / 2/12/12 | Weinheim | Bergstraßen Tournament | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
1 | 11/12/11 / 11/13/11 | Stuttgart | Rössle Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
3 | 10/1/11 / 10/2/11 | Hanau | TFC-Youth-Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
12 | 5/14/11 | Mosbach | Grüne Punkt Cup | Fleuret Damer U12 Individuelt | |
2 | 4/2/11 / 4/3/11 | Böblingen | Offene Böblinger Stadtmeisterschaft | Fleuret Damer U12 Individuelt | |
9 | 3/19/11 / 3/20/11 | Weinheim | Bergstraßen-Turnier | Fleuret Damer U12 Individuelt | |
3 | 2/5/11 / 2/6/11 | Reutlingen | Achalm-Turnier | Fleuret Damer U12 Individuelt | |
13 | 12/11/10 | Tauberbischofsheim | VS-Möbel-Cup | Fleuret Damer U12 Individuelt | |
3 | 12/5/10 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel-Turnier | Fleuret Damer U12 Individuelt | |
2 | 11/13/10 / 11/14/10 | Stuttgart | Rössle-Pokalturnier | Fleuret Damer U12 Individuelt | |
1 | 10/2/10 / 10/3/10 | Hanau | TFC-Jugend-Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
1 | 10/2/10 / 10/3/10 | Hanau | TFC-Jugend-Cup | Fleuret Damer U12 Individuelt | |
6 | 6/19/10 / 6/20/10 | Mosbach | Grüne Punkt Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
6 | 4/24/10 / 4/25/10 | Böblingen | Offene Böblinger Stadtmeisterschaft | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
8 | 3/13/10 / 3/14/10 | Weinheim | Bergstraßen-Turnier | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
3 | 2/13/10 / 2/14/10 | Heidenheim | Mini-Marathon | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
7 | 11/21/09 / 11/22/09 | Stuttgart | Rössle-Pokalturnier | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
2 | 4/25/09 / 4/26/09 | Böblingen | Offene Böblinger Stadtmeisterschaft | Fleuret Damer U10 Individuelt | |
3 | 11/22/08 / 11/23/08 | Stuttgart | Rössle-Pokalturnier | Fleuret Damer U10 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
11 | 2/1/14 / 2/2/14 | Paris | Challenge CEP - Marathon Fleuret | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
2 | 6/30/13 | Kaiserslautern | Renate-Engel-Cup | Fleuret Open U14+U13 Hold | |
25 | 2/23/13 / 2/24/13 | Paris | Challenge CEP - Marathon Fleuret | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
4 | 3/12/11 / 3/13/11 | Friesenheim | Mini Eulen | Fleuret Damer U12+U11 Individuelt | |
19 | 2/26/11 | Tauberbischofsheim | Rudorfer Dach - Pokalturnier | Fleuret Damer U12-U10 Individuelt | |
6 | 9/25/10 / 9/26/10 | Fürth | Bavarian Open | Fleuret Damer U12+U11 Individuelt |
Sæson | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|
Sejre Pulje | 21 | 26 | 20 |
Nederlag Pulje | 15 | 12 | 16 |
Sejre Direkte eliminering | 10 | 12 | 8 |
Nederlag Direkte eliminering | 7 | 7 | 7 |
Totale touches | 351 | 396 | 308 |
Gennemsnitlige vundne touches Pulje | 4.9 (4.9 / 4.91) | 5 (5 / 5) | 5 (5 / 5) |
Gennemsnitlige tabte touches Pulje | 2.27 (3.4 / 1.7) | 2.17 (2.13 / 2.25) | 1.5 (1.33 / 1.71) |
Gennemsnitlige vundne touches Direkte eliminering | 15 (0 / 15) | 15 (0 / 15) | 15 (15 / 15) |
Gennemsnitlige tabte touches Direkte eliminering | 9.14 (9.67 / 8.75) | 8.57 (8.75 / 8.33) | 9.14 (8 / 10) |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
320 | 0.5000 | 2024 | FIE (unofficial) | Fleuret Senior Individuelt | |||||
245 | 1.7500 | 2023 | Olympic Ranking (unofficial) | Fleuret Senior Individuelt | |||||
320 | 0.5000 | 2023 | FIE (unofficial) | Fleuret Senior Individuelt | |||||
242 | 2.0000 | 2022 | FIE (unofficial) | Fleuret Senior Individuelt | |||||
258 | 1.0000 | 2021 | FIE (unofficial) | Fleuret Senior Individuelt | |||||
267 | 0.5000 | 2020 | FIE (unofficial) | Fleuret Senior Individuelt | |||||
254 | 0.5000 | 2019 | Olympic Ranking (unofficial) | Fleuret Senior Individuelt | |||||
293 | 0.5000 | 2019 | FIE (unofficial) | Fleuret Senior Individuelt | |||||
152 | 9.0000 | 2018 | FIE (unofficial) | Fleuret U20 Individuelt | |||||
272 | 0.7500 | 2018 | FIE (unofficial) | Fleuret Senior Individuelt | |||||
215 | 4.0000 | 2017 | FIE (unofficial) | Fleuret U20 Individuelt | |||||
513 | 0.0000 | 2017 | FIE (unofficial) | Fleuret Senior Individuelt |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
36 | 4.0000 | 2021 | EFC (unofficial) | Fleuret U23 Individuelt | |||||
55 | 8.0000 | 2020 | EFC (unofficial) | Fleuret U23 Individuelt | |||||
79 | 8.0000 | 2019 | EFC (unofficial) | Fleuret U23 Individuelt | |||||
83 | 8.0000 | 2018 | EFC (unofficial) | Fleuret U23 Individuelt | |||||
163 | 2.0000 | 2017 | EFC (unofficial) | Fleuret U23 Individuelt |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 32.0000 | 2024 | Deutsche Rangliste | Fleuret Senior Individuelt | |||||
9 | 32.0000 | 2023 | Deutsche Rangliste | Fleuret Senior Individuelt | |||||
4 | 45.0000 | 2022 | Deutsche Rangliste | Fleuret Senior Individuelt | |||||
9 | 32.0000 | 2021 | Deutsche Rangliste | Fleuret Senior Individuelt | |||||
9 | 20.0000 | 2020 | Deutsche Rangliste | Fleuret Senior Individuelt | |||||
9 | 17.0000 | 2019 | Deutsche Rangliste | Fleuret Senior Individuelt | |||||
7 | 6.0000 | 2018 | Nominierungs-Rangliste EM/WM | Fleuret U20 Individuelt | |||||
7 | 24.0000 | 2018 | Deutsche Rangliste | Fleuret Senior Individuelt | |||||
4 | 63.4000 | 2018 | Deutsche Rangliste | Fleuret U20 Individuelt | |||||
6 | 46.6000 | 2017 | Deutsche Rangliste | Fleuret U20 Individuelt | |||||
7 | 12.0000 | 2017 | Nominierungs-Rangliste EM/WM | Fleuret U20 Individuelt | |||||
24 | 3.0000 | 2017 | Deutsche Rangliste | Fleuret Senior Individuelt |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 96.0000 | 2023 | Nordbadische Rangliste | Fleuret Senior Individuelt | |||||
2 | 144.0000 | 2022 | Nordbadische Rangliste | Fleuret Senior Individuelt | |||||
4 | 120.0000 | 2021 | Nordbadische Rangliste | Fleuret Senior Individuelt | |||||
8 | 36.0000 | 2020 | Nordbadische Rangliste | Fleuret Senior Individuelt | |||||
5 | 84.0000 | 2019 | Nordbadische Rangliste | Fleuret Senior Individuelt | |||||
3 | 156.0000 | 2018 | Nordbadische Rangliste | Fleuret Senior Individuelt | |||||
3 | 336.0000 | 2018 | Nordbadische Rangliste | Fleuret U20 Individuelt | |||||
9 | 45.0000 | 2017 | Nordbadische Rangliste | Fleuret Senior Individuelt | |||||
5 | 80.0000 | 2017 | Nordbadische Rangliste | Fleuret U20 Individuelt |
Sæson | Udtagelse | Disciplin | Forbund | Træningscentre | Træner |
---|---|---|---|---|---|
2023/2024 | Ergänzungskader | Fleuret | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
2022/2023 | Ergänzungskader | Fleuret | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
2021/2022 | Ergänzungskader | Fleuret | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
2020/2021 | Ergänzungskader | Fleuret | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
2019/2020 | Ergänzungskader | Fleuret | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
2018/2019 | Nachwuchskader 1 | Fleuret | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
2017/2018 | Nachwuchskader 1 | Fleuret | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
2016/2017 | C-Bundeskader | Fleuret | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
2015/2016 | C-Bundeskader | Fleuret | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Klub | Type | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
FC Tauberbischofsheim (GER) | Klub | Aug 1, 2019 | primary | |
TSG Weinheim (GER) | Klub | Jan 31, 2008 | Jul 31, 2019 | Inaktiv |
Alle oplysninger leveres uden ansvar og enhver forpligtelse. Konkurrenceresultater er kun tilgængelige for begivenheder, der leverer digitale resultatdata til Ophardt Online.