Dresdener FC
Fleuret
Regionale mesterskaber | ||
---|---|---|
0 | 0 | 1 |
Jan 12, 2022 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
5 | 3/9/24 / 3/10/24 | Weißwasser (Saxonia) | Sächsische Meisterschaft | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
3 | 3/9/24 / 3/10/24 | Weißwasser (Saxonia) | Sächsische Meisterschaft | Fleuret Damer U11 Hold | |
6 | 7/1/23 / 7/2/23 | Dresden | Landesjugendspiele | Fleuret Damer U11 Hold | |
5 | 7/2/22 / 7/3/22 | Weißwasser | Landesmeisterschaften U9/U11/U13 | Fleuret Damer U11 Hold |
Plads | Dato | Konkurrence |
---|
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
7 | 3/2/24 | Altenburg | Cup Wenzel | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
3 | 1/13/24 / 1/14/24 | Chemnitz | Chemnitz Youth Tournament | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
6 | 12/2/23 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
8 | 3/4/23 | Altenburg | Cup Wenzel | Fleuret Damer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
9 | 1/21/23 / 1/22/23 | Chemnitz | Chemnitz Youth Tournament | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
13 | 11/26/22 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
9 | 3/26/22 | Altenburg | Cup Wenzel | Fleuret Damer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 4/27/24 / 4/28/24 | Görlitz | Görlitzer Hoppel-Poppel-Turnier | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
3 | 3/16/24 / 3/17/24 | Cottbus | Brandenburg Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
2 | 2/24/24 / 2/25/24 | Schwerin | Cup Petermännchen - International Competition | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
3 | 1/6/24 / 1/7/24 | Dresden | Cup Karl May | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
5 | 11/11/23 / 11/12/23 | Meissen | Cup of Elbland | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
8 | 7/1/23 / 7/2/23 | Dresden | Landesjugendspiele | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
7 | 6/3/23 | Dresden | Cup Karl May | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
3 | 7/2/22 / 7/3/22 | Weißwasser | Landesmeisterschaften U9/U11/U13 | Fleuret Open U9 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
11 | 12/10/22 / 12/11/22 | Spremberg | Lauermann-Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
11 | 11/12/22 / 11/13/22 | Radebeul | Cup of Elbland | Fleuret Damer U11 Individuelt |
Sæson | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|
Sejre Pulje | 47 | 29 | 10 |
Nederlag Pulje | 12 | 22 | 11 |
Sejre Direkte eliminering | 16 | 5 | 1 |
Nederlag Direkte eliminering | 8 | 7 | 2 |
Totale touches | 463 | 253 | 95 |
Gennemsnitlige vundne touches Pulje | 5 (5 / 5) | 4.83 (4.67 / 4.94) | 5 (5 / 5) |
Gennemsnitlige tabte touches Pulje | 3 (2.75 / 3.13) | 1.82 (1.77 / 1.89) | 2.27 (2.4 / 2.17) |
Gennemsnitlige vundne touches Direkte eliminering | 9.75 (10 / 9.64) | 10 (10 / 10) | 10 (10 / 0) |
Gennemsnitlige tabte touches Direkte eliminering | 4.5 (5.67 / 3.8) | 3.29 (1.67 / 4.5) | 5 (7 / 3) |
Sæson | Udtagelse | Disciplin | Forbund | Træningscentre | Træner |
---|
Klub | Type | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
Dresdener FC (GER) | Klub | Jan 17, 2022 | primary |
Alle oplysninger leveres uden ansvar og enhver forpligtelse. Konkurrenceresultater er kun tilgængelige for begivenheder, der leverer digitale resultatdata til Ophardt Online.