Fechtclub Radebeul
Fleuret
Regionale mesterskaber | ||
---|---|---|
0 | 2 | 3 |
Jun 24, 2024 | Athletiktest U15 (Deutscher Fechter-Bund e.V.) | FANKHÄNEL Rico | |
Aug 9, 2021 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) | FANKHÄNEL Rico |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
4 | 6/8/24 / 6/9/24 | Düren | German Championships | Fleuret Damer U13 Hold |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
19 | 6/8/24 / 6/9/24 | Düren | German Championships | Fleuret Damer U13 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
30 | 3/16/23 / 3/20/23 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
25 | 6/17/21 / 6/21/21 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Fleuret Damer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 3/9/24 / 3/10/24 | Weißwasser (Saxonia) | Sächsische Meisterschaft | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
3 | 3/9/24 / 3/10/24 | Weißwasser (Saxonia) | Sächsische Meisterschaft | Fleuret Damer U13 Hold | |
2 | 1/20/24 / 1/21/24 | Radebeul | Saxonian Championships | Fleuret Damer U15 Hold | |
3 | 7/1/23 / 7/2/23 | Dresden | Landesjugendspiele | Fleuret Damer U11 Hold | |
2 | 7/2/22 / 7/3/22 | Weißwasser | Landesmeisterschaften U9/U11/U13 | Fleuret Damer U11 Hold |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
16 | 1/20/24 / 1/21/24 | Radebeul | Saxonian Championships | Fleuret Damer U15 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 12/2/23 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
7 | 10/21/23 | Nordhausen | Roland Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
2 | 4/29/23 / 4/30/23 | Weimar | Salve-Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
1 | 3/4/23 | Altenburg | Cup Wenzel | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
6 | 1/21/23 / 1/22/23 | Chemnitz | Chemnitz Youth Tournament | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
2 | 1/14/23 / 1/15/23 | Potsdam | Sanssouci Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
3 | 11/26/22 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
1 | 4/30/22 / 5/1/22 | Weimar | Salve-Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
2 | 3/26/22 | Altenburg | Cup Wenzel | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
2 | 10/9/21 | Nordhausen | Roland Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
32 | 4/13/24 / 4/14/24 | Schkeuditz | Tournament of the Airport | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
9 | 3/2/24 | Altenburg | Cup Wenzel | Fleuret Damer U13 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 1/6/24 / 1/7/24 | Dresden | Cup Karl May | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
1 | 7/1/23 / 7/2/23 | Dresden | Landesjugendspiele | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
2 | 6/3/23 | Dresden | Cup Karl May | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
2 | 2/4/23 / 2/5/23 | Marburg | Lahn Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
5 | 2/4/23 / 2/5/23 | Marburg | Lahn Cup | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
1 | 12/10/22 / 12/11/22 | Spremberg | Lauermann-Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
1 | 11/12/22 / 11/13/22 | Radebeul | Cup of Elbland | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
3 | 10/30/22 | Cottbus | Brandenburg-Cup | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
3 | 7/2/22 / 7/3/22 | Weißwasser | Landesmeisterschaften U9/U11/U13 | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
2 | 4/9/22 / 4/10/22 | Schwerin | Cup Petermännchen 2 - International Tournament | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
1 | 2/12/22 / 2/13/22 | Moers | Das Einhorn von Moers 2022 | Fleuret Damer U11 Individuelt | |
6 | 2/12/22 / 2/13/22 | Moers | Das Einhorn von Moers 2022 | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
5 | 7/16/21 / 7/18/21 | Dresden | SFV Season end Tournament | Fleuret Open U9 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
9 | 4/27/24 / 4/28/24 | Görlitz | Görlitzer Hoppel-Poppel-Turnier | Fleuret Damer U13 Individuelt | |
14 | 3/16/24 / 3/17/24 | Cottbus | Brandenburg Cup | Fleuret Damer U15 Individuelt | |
11 | 11/11/23 / 11/12/23 | Meissen | Cup of Elbland | Fleuret Damer U13 Individuelt |
Sæson | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|
Sejre Pulje | 70 | 74 | 48 |
Nederlag Pulje | 38 | 10 | 4 |
Sejre Direkte eliminering | 15 | 32 | 16 |
Nederlag Direkte eliminering | 12 | 9 | 6 |
Totale touches | 644 | 737 | 431 |
Gennemsnitlige vundne touches Pulje | 4.9 (4.92 / 4.88) | 4.89 (4.86 / 4.92) | 4.98 (5 / 4.96) |
Gennemsnitlige tabte touches Pulje | 2.13 (1.78 / 2.45) | 2 (1.67 / 2.5) | 2.5 (4 / 2) |
Gennemsnitlige vundne touches Direkte eliminering | 11.13 (11.15 / 11) | 9.56 (9.58 / 9.55) | 9.94 (9.83 / 10) |
Gennemsnitlige tabte touches Direkte eliminering | 4.42 (4.33 / 4.67) | 5.44 (4.5 / 6.2) | 3.83 (3 / 4.67) |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 1.0000 | 2024 | Deutsche Rangliste | Fleuret U13 Individuelt | |||||
19 | 1.0000 | 2023 | Deutsche Rangliste | Fleuret U13 Individuelt |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 44.0000 | 2023 | Sächsische Rangliste | Fleuret U13 Individuelt | |||||
16 | 19.0000 | 2023 | Sächsische Rangliste | Fleuret U15 Individuelt |
Sæson | Udtagelse | Disciplin | Forbund | Træningscentre | Træner |
---|
Klub | Type | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
Fechtclub Radebeul (GER) | Klub | Jul 6, 2021 | primary |
Alle oplysninger leveres uden ansvar og enhver forpligtelse. Konkurrenceresultater er kun tilgængelige for begivenheder, der leverer digitale resultatdata til Ophardt Online.