Regionale mesterskaber | ||
---|---|---|
1 | 3 | 1 |
Jul 5, 2024 | Athletiktest U13 (Deutscher Fechter-Bund e.V.) | EIFRIG Maximilian Johannes | |
Oct 11, 2020 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) | KRAUSE Kay |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
8 | 6/8/24 / 6/9/24 | Düren | German Championships | Fleuret Herrer U13 Hold |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
36 | 6/8/24 / 6/9/24 | Düren | German Championships | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
69 | 5/25/24 / 5/26/24 | Schwerin | German Championships | Fleuret Herrer U15 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
8 | 3/16/23 / 3/20/23 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Fleuret Herrer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
81 | 3/21/24 / 3/25/24 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
26 | 6/9/22 / 6/13/22 | Wroclaw | Challenge Wratislavia | Fleuret Herrer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 1/20/24 / 1/21/24 | Potsdam | Championships of Brandenburg | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
3 | 1/20/24 / 1/21/24 | Potsdam | Championships of Brandenburg | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
1 | 7/1/23 | Potsdam | Chamionship of Brandenburg | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
2 | 6/17/23 / 6/18/23 | Greifswald | Championships of Mecklenburg-Vorpommern | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
2 | 3/12/22 / 3/13/22 | Weißenfels OT Großkorbetha | Championships Sachsen-Anhalt | Fleuret Herrer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence |
---|
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
5 | 1/14/24 | Berlin | Kleiner Weißer Bär | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
2 | 12/2/23 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel Cup | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
6 | 11/18/23 / 11/19/23 | Bremen | Youth Tournament | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
2 | 9/30/23 / 10/1/23 | Lübeck | Cup Sieben-Türme 2023 | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
3 | 9/9/23 / 9/10/23 | Greifswald | Baltic Cup | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
3 | 4/29/23 / 4/30/23 | Weimar | Salve-Cup | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
1 | 3/4/23 | Altenburg | Cup Wenzel | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
2 | 1/14/23 / 1/15/23 | Potsdam | Sanssouci Cup | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
1 | 11/26/22 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel Cup | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
1 | 11/5/22 / 11/6/22 | Pinneberg | Drostei International | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
2 | 11/20/21 | Greifswald | Baltic Cup | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
2 | 8/28/21 | Schwerin | Cup Petermännchen | Fleuret Herrer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
17 | 4/20/24 / 4/21/24 | Halle | Internationaler König-Pokal | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
14 | 4/20/24 / 4/21/24 | Halle | Internationaler König-Pokal | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
20 | 4/13/24 / 4/14/24 | Schkeuditz | Tournament of the Airport | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
13 | 2/24/24 / 2/25/24 | Schwerin | Cup Petermännchen - International Competition | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
13 | 11/4/23 / 11/5/23 | Pinneberg | Drostei 2023 | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
9 | 4/30/22 / 5/1/22 | Weimar | Salve-Cup | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
9 | 10/30/21 / 10/31/21 | Pinneberg | Drostei International | Fleuret Herrer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 5/4/24 / 5/5/24 | Potsdam | Sanssouci Cup | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
3 | 4/27/24 / 4/28/24 | Weimar | Salve-Cup | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
2 | 3/16/24 / 3/17/24 | Cottbus | Brandenburg Cup | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
5 | 3/9/24 | Pritzwalk | Offene Kreis-Sportspiele | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
3 | 2/17/24 / 2/18/24 | Berlin | Cup GIG | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
3 | 2/3/24 / 2/4/24 | Lübeck | Türmchenturnier | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
5 | 11/25/23 / 11/26/23 | Winsen Luhe | Winsener Luhe Tournament | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
3 | 11/11/23 / 11/12/23 | Meissen | Cup of Elbland | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
8 | 11/4/23 / 11/5/23 | Pinneberg | Drostei 2023 | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
2 | 6/3/23 | Dresden | Cup Karl May | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
1 | 5/13/23 / 5/14/23 | Görlitz | Görlitzer Hoppel-Poppel-Turnier | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
3 | 4/22/23 / 4/23/23 | Munster | 13. Munsteraner Drachenturnier | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
1 | 2/25/23 | Schwerin | Cup Petermännchen - International Competition | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
2 | 2/18/23 / 2/19/23 | Berlin | Cup GIG | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
2 | 2/4/23 / 2/5/23 | Marburg | Lahn Cup | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
1 | 12/10/22 / 12/11/22 | Spremberg | Lauermann-Cup | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
6 | 11/12/22 / 11/13/22 | Radebeul | Cup of Elbland | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
1 | 10/30/22 | Cottbus | Brandenburg-Cup | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
7 | 9/24/22 / 9/25/22 | Lübeck | Cup Sieben-Türme | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
3 | 9/3/22 | Hamburg | Hamburger Hansepokal | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
2 | 6/18/22 | Schwerin | Landesjugendsportspiele MV | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
2 | 5/21/22 | Pritzwalk | Offene Kreis-Sportspiele | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
3 | 4/9/22 / 4/10/22 | Schwerin | Cup Petermännchen 2 - International Tournament | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
6 | 3/5/22 / 3/6/22 | Braunschweig | Till-Eulenspiegel-Turnier | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
2 | 2/19/22 / 2/20/22 | Berlin | Cup GIG | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
3 | 9/25/21 / 9/26/21 | Lübeck | Cup Sieben-Türme | Fleuret Herrer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
18 | 5/4/24 / 5/5/24 | Potsdam | Sanssouci Cup | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
15 | 3/16/24 / 3/17/24 | Cottbus | Brandenburg Cup | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
16 | 2/17/24 / 2/18/24 | Berlin | Cup GIG | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
21 | 9/2/23 | Hamburg | Hamburger Hansepokal | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
9 | 10/30/21 / 10/31/21 | Pinneberg | Drostei International | Fleuret Damer U11 Individuelt |
Sæson | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|
Sejre Pulje | 147 | 90 | 42 |
Nederlag Pulje | 63 | 15 | 23 |
Sejre Direkte eliminering | 34 | 48 | 12 |
Nederlag Direkte eliminering | 29 | 10 | 11 |
Totale touches | 1381 | 980 | 430 |
Gennemsnitlige vundne touches Pulje | 4.95 (5 / 4.92) | 4.91 (4.96 / 4.87) | 4.71 (4.61 / 4.84) |
Gennemsnitlige tabte touches Pulje | 1.97 (2.03 / 1.88) | 2.2 (2.25 / 2.18) | 2.48 (2.25 / 2.6) |
Gennemsnitlige vundne touches Direkte eliminering | 10.53 (11.06 / 10) | 9.85 (9.92 / 9.78) | 9.67 (9.67 / 9.67) |
Gennemsnitlige tabte touches Direkte eliminering | 5.9 (5.75 / 6.08) | 3.2 (3.38 / 2.5) | 5.36 (5.2 / 5.5) |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 1.0000 | 2024 | Deutsche Rangliste | Fleuret U13 Individuelt | |||||
1 | 0.1000 | 2024 | Setzrangliste DM | Fleuret U15 Individuelt | |||||
69 | 1.0000 | 2023 | Setzrangliste DM | Fleuret U15 Individuelt | |||||
69 | 1.0000 | 2023 | Deutsche Rangliste | Fleuret U15 Individuelt | |||||
36 | 1.0000 | 2023 | Deutsche Rangliste | Fleuret U13 Individuelt |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 54.0000 | 2023 | Brandenburger Rangliste | Fleuret U13 Individuelt | |||||
2 | 24.0000 | 2023 | Brandenburger Rangliste | Fleuret U15 Individuelt | |||||
1 | 62.0000 | 2022 | Brandenburger Rangliste | Fleuret U11 Individuelt |
Sæson | Udtagelse | Disciplin | Forbund | Træningscentre | Træner |
---|
Klub | Type | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
SVA Oranienburg (GER) | Klub | Oct 7, 2020 | primary |
Alle oplysninger leveres uden ansvar og enhver forpligtelse. Konkurrenceresultater er kun tilgængelige for begivenheder, der leverer digitale resultatdata til Ophardt Online.