SV Einheit Altenburg
Kårde Fleuret
Regionale mesterskaber | ||
---|---|---|
1 | 4 | 0 |
Sep 2, 2017 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
2 | 3/5/23 | Altenburg | Championships of Thüringen | Kårde Herrer U15 Individuelt | |
4 | 3/27/22 | Altenburg | Championships of Thüringen | Kårde Herrer U15 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
6 | 6/16/19 | Erfurt | Championships of Thuringia | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
2 | 6/16/19 | Erfurt | Championships of Thuringia | Fleuret Herrer U12-U10 Hold | |
2 | 3/17/19 | Altenburg | Championships of Thüringen | Kårde Herrer U11 Individuelt | |
1 | 3/17/19 | Altenburg | Championships of Thüringen | Kårde Herrer U12-U10 Hold | |
8 | 6/10/18 | Erfurt | Championships of Thuringia | Fleuret Herrer U10 Individuelt | |
7 | 6/10/18 | Erfurt | Championships of Thuringia | Fleuret Herrer U12-U10 Hold | |
2 | 1/27/18 / 1/28/18 | Bitterfeld | Championships Sachsen-Anhalt | Fleuret Herrer U10 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
7 | 11/16/19 | Saalfeld | Stadtwerke Cup | Kårde Herrer U13 Individuelt | |
5 | 11/16/19 | Saalfeld | Cup Wobag | Kårde Herrer U13 Individuelt | |
5 | 9/13/19 | Saalfeld | Offene Kreisjugendspiele | Kårde Herrer U13 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
29 | 3/7/20 | Altenburg | Cup Wenzel | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
3 | 2/23/19 | Kraftsdorf | Cup Osterburg | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
3 | 2/23/19 | Kraftsdorf | Cup Osterburg | Kårde Herrer U12-U10 Individuelt | |
27 | 1/12/19 | Leipzig | Youth Tournament | Fleuret Herrer U12+U11 Individuelt | |
25 | 12/1/18 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel Cup | Fleuret Herrer U12+U11 Individuelt | |
9 | 9/22/18 / 9/23/18 | Bitterfeld | Bitterfelder Schwert | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
11 | 5/26/18 | Jena | Jenaer Schülercup | Fleuret Herrer U10 Individuelt | |
11 | 4/28/18 / 4/29/18 | Weimar | Salve-Cup | Fleuret Herrer U10+U9 Individuelt | |
15 | 4/7/18 / 4/8/18 | Schwerin | Cup Petermännchen | Fleuret Herrer U10 Individuelt | |
3 | 3/17/18 | Altenburg | Cup Wenzel | Fleuret Herrer U10 Individuelt | |
10 | 11/25/17 | Schkeuditz | Sächsisches Wichtel Cup | Fleuret Herrer U10 Individuelt | |
3 | 9/30/17 | Nordhausen | Roland Cup | Fleuret Herrer U10 Individuelt | |
6 | 9/23/17 / 9/24/17 | Bitterfeld | Sword of Bitterfeld | Fleuret Herrer U10 Individuelt |
Sæson | 2022/2023 |
---|---|
Sejre Pulje | 0 |
Nederlag Pulje | 0 |
Sejre Direkte eliminering | 2 |
Nederlag Direkte eliminering | 1 |
Totale touches | 38 |
Gennemsnitlige vundne touches Pulje | |
Gennemsnitlige tabte touches Pulje | |
Gennemsnitlige vundne touches Direkte eliminering | 15 (15 / 0) |
Gennemsnitlige tabte touches Direkte eliminering | 8 (0 / 8) |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 6.0000 | 2022 | Thüringer Rangliste | Kårde U15 Individuelt | |||||
4 | 4.0000 | 2021 | Thüringer Rangliste | Kårde U15 Individuelt | |||||
9 | 0.3000 | 2020 | Thüringer Rangliste | Fleuret U13 Individuelt | |||||
2 | 2.0000 | 2020 | Thüringer Rangliste | Kårde U13 Individuelt | |||||
7 | 2.0000 | 2019 | Thüringer Rangliste | Kårde U13 Individuelt | |||||
23 | 3.0000 | 2019 | Thüringer Rangliste | Fleuret U13 Individuelt | |||||
5 | 48.6000 | 2018 | Thüringer Rangliste | Fleuret U11 Individuelt | |||||
2 | 4.0000 | 2018 | Thüringer Rangliste | Kårde U11 Individuelt | |||||
4 | 76.0000 | 2017 | Thüringer Rangliste | Fleuret U10 Individuelt |
Sæson | Udtagelse | Disciplin | Forbund | Træningscentre | Træner |
---|
Klub | Type | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
SV Einheit Altenburg (GER) | Klub | Aug 27, 2017 | primary |
Alle oplysninger leveres uden ansvar og enhver forpligtelse. Konkurrenceresultater er kun tilgængelige for begivenheder, der leverer digitale resultatdata til Ophardt Online.