ASC Wien
Fleuret Sabel
Nationale mesterskaber | ||
---|---|---|
6 | 2 | 6 |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
186 | 1/13/24 / 1/14/24 | Poznan | AMU Cup | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
25 | 1/13/24 / 1/14/24 | Poznan | AMU Cup | Fleuret Damer U17 Hold | |
164 | 11/25/23 / 11/26/23 | Nürnberg | Cadet Ciruit | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
17 | 11/25/23 / 11/26/23 | Nürnberg | Cadet Ciruit | Fleuret Damer U17 Hold | |
211 | 11/11/23 / 11/12/23 | Budapest | Budapest Cup | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
17 | 11/11/23 / 11/12/23 | Budapest | Budapest Cup | Fleuret Damer U17 Hold | |
76 | 10/14/23 / 10/15/23 | Manchester | Cadet Circuit | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
34 | 4/16/23 | Wien | Open Viennese Championships | Sabel Damer Senior Individuelt | |
41 | 11/26/22 / 11/27/22 | Budapest | Budapest Cup | Fleuret Damer U17 Hold | |
245 | 11/26/22 / 11/27/22 | Budapest | Budapest Cup | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
242 | 11/19/22 / 11/20/22 | Nürnberg | Cadet Ciruit | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
194 | 10/8/22 / 10/9/22 | Godollo | Huniber Cup | Sabel Damer U17 Individuelt | |
133 | 10/1/22 / 10/2/22 | Samorin | Coupe de Samaria | Fleuret Damer U17 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 5/24/24 / 5/25/24 | Salzburg | Österreichische Meisterschaft | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
1 | 5/24/24 / 5/25/24 | Salzburg | Österreichische Meisterschaft | Sabel Damer U17 Individuelt | |
4 | 4/6/24 / 4/7/24 | Wels | Österreichische Staatsmeisterschaft | Fleuret Damer Senior Hold | |
1 | 4/6/24 / 4/7/24 | Wels | Österreichische Staatsmeisterschaft | Sabel Damer Senior Hold | |
3 | 3/2/24 / 3/3/24 | Linz | Österreichische Meisterschaft | Sabel Damer U20 Individuelt | |
3 | 3/2/24 / 3/3/24 | Linz | Österreichische Meisterschaft | Fleuret Damer U20 Hold | |
1 | 3/2/24 / 3/3/24 | Linz | Österreichische Meisterschaft | Sabel Damer U20 Hold | |
1 | 6/3/23 / 6/4/23 | Wels | Österreichische Meisterschaft | Sabel Damer U17 Individuelt | |
2 | 6/3/23 / 6/4/23 | Wels | Österreichische Meisterschaft | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
8 | 3/11/23 / 3/12/23 | Linz | Österreichische Meisterschaft | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
2 | 3/11/23 / 3/12/23 | Linz | Österreichische Meisterschaft | Fleuret Damer U20 Hold | |
3 | 3/11/23 / 3/12/23 | Linz | Österreichische Meisterschaft | Sabel Damer U20 Individuelt | |
1 | 3/11/23 / 3/12/23 | Linz | Österreichische Meisterschaft | Sabel Damer U20 Hold | |
3 | 6/18/22 / 6/19/22 | Wels | Österreichische U17 Meisterschaft | Sabel Damer U17 Individuelt | |
7 | 6/18/22 / 6/19/22 | Wels | Österreichische U17 Meisterschaft | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
4 | 6/4/22 / 6/6/22 | Graz | Österreichische Staatsmeisterschaft | Fleuret Damer Senior Hold | |
3 | 6/4/22 / 6/6/22 | Graz | Österreichische Staatsmeisterschaft | Sabel Damer Senior Hold | |
8 | 3/12/22 / 3/13/22 | Salzburg | Österreichische Meisterschaft | Sabel Damer U20 Individuelt | |
1 | 3/12/22 / 3/13/22 | Salzburg | Österreichische Meisterschaft | Sabel Damer U20 Hold |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
11 | 3/2/24 / 3/3/24 | Linz | Österreichische Meisterschaft | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
15 | 6/10/23 / 6/11/23 | Graz | Österreichische Staatsmeisterschaft | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
10 | 1/21/23 | Wien | Österreichische Akademische Meisterschaft | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
20 | 6/4/22 / 6/6/22 | Graz | Österreichische Staatsmeisterschaft | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
16 | 6/4/22 / 6/6/22 | Graz | Österreichische Staatsmeisterschaft | Sabel Damer Senior Individuelt | |
11 | 3/12/22 / 3/13/22 | Salzburg | Österreichische Meisterschaft | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
17 | 1/14/22 / 1/23/22 | Wien | Österreichische Akademische Meisterschaft | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
11 | 5/29/21 / 5/30/21 | Linz | Österreichische U17 Meisterschaft | Fleuret Damer U17 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
7 | 12/9/23 / 12/10/23 | Wels | Maximilian-Pokal | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
3 | 12/9/23 / 12/10/23 | Wels | Maximilian-Pokal | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
2 | 4/15/23 / 4/16/23 | Wien | Kravina | Sabel Damer U17 Individuelt | |
6 | 3/18/23 / 3/19/23 | Villach | Adlerklaue der Stadt Villach | Sabel Damer U17 Individuelt | |
2 | 2/11/23 / 2/12/23 | Graz | Alpe-Adria-Pokal | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
3 | 12/17/22 / 12/18/22 | Wels | Maximilian-Pokal | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
3 | 12/17/22 / 12/18/22 | Wels | Maximilian-Pokal | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
5 | 11/5/22 / 11/6/22 | Wien | Barbasetti | Sabel Damer U17 Individuelt | |
5 | 11/5/22 / 11/6/22 | Wien | Barbasetti | Sabel Damer U20 Individuelt | |
1 | 9/24/22 / 9/25/22 | Treibach | Int. Auer von Welsbach Cup | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
8 | 5/22/22 / 5/23/22 | Wels | Maximilian-Pokal | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
6 | 5/22/22 / 5/23/22 | Wels | Maximilian-Pokal | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
3 | 3/5/22 / 3/6/22 | Villach | Adlerklaue der Stadt Villach | Sabel Damer U17 Individuelt | |
5 | 2/23/22 / 2/24/22 | Wien | Kravina | Sabel Damer U17 Individuelt | |
3 | 2/23/22 / 2/24/22 | Wien | Kravina | Sabel Damer U20 Individuelt | |
4 | 2/12/22 / 2/13/22 | Graz | Alpe-Adria-Pokal | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
2 | 12/11/21 / 12/12/21 | Treibach | Int. Auer von Welsbach Cup | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
3 | 11/8/21 / 11/9/21 | Wien | Open Viennese Championships | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
6 | 11/16/19 / 11/17/19 | Wels | Maximilian-Pokal | Fleuret Damer U14 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
18 | 9/23/23 / 9/24/23 | Graz | Grazer Messepokal | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
16 | 9/23/23 / 9/24/23 | Graz | Grazer Messepokal | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
11 | 9/23/23 / 9/24/23 | Graz | Grazer Messepokal | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
9 | 11/5/22 / 11/6/22 | Wien | Barbasetti | Sabel Damer Senior Individuelt | |
14 | 9/17/22 / 9/18/22 | Graz | Grazer Messepokal | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
23 | 9/17/22 / 9/18/22 | Graz | Grazer Messepokal | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
14 | 11/8/21 / 11/9/21 | Wien | Open Viennese Championships | Fleuret Damer Senior Individuelt | |
11 | 10/30/21 / 10/31/21 | Linz | Victor Artemtschuk Memorial | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
6 | 3/2/19 / 3/3/19 | Mödling | Edi-Schwarzer Youth Tournament | Fleuret Damer U12-U9 Individuelt | |
3 | 1/26/19 / 1/27/19 | Treibach | Int. Auer von Welsbach Cup | Fleuret Damer U12-U9 Individuelt | |
7 | 11/17/18 / 11/18/18 | Wels | Maximilian-Pokal | Fleuret Damer U12-U9 Individuelt | |
5 | 10/14/18 / 10/15/18 | St. Johann | Internat. Jugendfechtturnier | Fleuret Damer U12-U9 Individuelt | |
8 | 4/8/17 / 4/9/17 | Treibach | Int. Auer von Welsbach Jugend Cup | Fleuret Damer U12-U9 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
5 | 1/28/23 / 1/29/23 | Salzburg | Fencingday of Salzburg | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
3 | 1/28/23 / 1/29/23 | Salzburg | Fencingday of Salzburg | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
7 | 2/22/20 / 2/23/20 | Vienna | Youth Tournament | Fleuret Damer U14 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 6/23/18 / 6/24/18 | Vöcklabruck | Österreichische Jugend Meisterschaft | Fleuret Damer U12-U9 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 11/18/23 / 11/19/23 | Graz | Steirischer Panther | Fleuret Damer U17 Individuelt | |
5 | 5/20/23 / 5/21/23 | Wien | Internationaler Fechtmarathon Wien | Sabel Mixed Senior Individuelt | |
7 | 5/20/23 / 5/21/23 | Wien | Internationaler Fechtmarathon Wien | Fleuret Mixed Senior Individuelt | |
3 | 10/2/21 / 10/3/21 | Salzburg | Salzburger MuskeStier | Fleuret Damer Senior Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
9 | 11/18/23 / 11/19/23 | Graz | Steirischer Panther | Fleuret Damer U20 Individuelt | |
11 | 5/28/22 / 5/29/22 | Wien | Internationaler Fechtmarathon Wien | Fleuret Mixed Senior Individuelt | |
11 | 5/28/22 / 5/29/22 | Wien | Internationaler Fechtmarathon Wien | Sabel Mixed Senior Individuelt |
Sæson | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|
Sejre Pulje | 7 | 16 | 4 |
Nederlag Pulje | 17 | 27 | 6 |
Sejre Direkte eliminering | 0 | 2 | 0 |
Nederlag Direkte eliminering | 2 | 3 | 2 |
Totale touches | 78 | 187 | 44 |
Gennemsnitlige vundne touches Pulje | 5 (5 / 5) | 5 (5 / 5) | 5 (5 / 5) |
Gennemsnitlige tabte touches Pulje | 1.47 (1.17 / 1.64) | 1.89 (2.07 / 1.69) | 2 (2.33 / 1.67) |
Gennemsnitlige vundne touches Direkte eliminering | 15 (15 / 0) | ||
Gennemsnitlige tabte touches Direkte eliminering | 9 (8 / 10) | 8.67 (9.5 / 7) | 6 (9 / 3) |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
272 | 3.0000 | 2023 | EFC (unofficial) | Fleuret U17 Individuelt | |||||
403 | 0.0000 | 2022 | EFC (unofficial) | Fleuret U17 Individuelt | |||||
106 | 2.0000 | 2022 | EFC (unofficial) | Sabel U23 Individuelt | |||||
429 | 0.0000 | 2022 | EFC (unofficial) | Sabel U17 Individuelt |
Sæson | Udtagelse | Disciplin | Forbund | Træningscentre | Træner |
---|
Klub | Type | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
ASC Wien (AUT) | Klub | primary |
Alle oplysninger leveres uden ansvar og enhver forpligtelse. Konkurrenceresultater er kun tilgængelige for begivenheder, der leverer digitale resultatdata til Ophardt Online.