Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic |
---|
0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
DEDE Sören | GER | ETV Hamburg | |||
D | GROSS Eduard | GER | Harburger TB |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2023 | Hamburger Rangliste U13 Women's Epee | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic |
---|
0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
DEDE Sören | GER | ETV Hamburg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic |
---|
0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
DEDE Sören | GER | ETV Hamburg | |||
D | GROSS Eduard | GER | Harburger TB |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2023 | Hamburger Rangliste U17 Women's Epee | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2023 | Hamburger Rangliste U20 Women's Epee | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BAUSZUS Ben | 2012 |
GER Harburger TB
|
R | --- | Inscribed |
1 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
DEDE Sören | GER | ETV Hamburg | |||
D | GROSS Eduard | GER | Harburger TB |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2023 | Hamburger Rangliste U13 Men's Epee | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic |
---|
0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
DEDE Sören | GER | ETV Hamburg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic |
---|
0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
DEDE Sören | GER | ETV Hamburg | |||
D | GROSS Eduard | GER | Harburger TB |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2023 | Hamburger Rangliste U17 Men's Epee | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2023 | Hamburger Rangliste U20 Men's Epee | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEUMANN Maya | 2012 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
KRABBE Finnja | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
L | --- | Inscribed | ||
BRAUN Marla | 2012 |
GER Hamburger FC
|
R | --- | Inscribed | ||
DÖRNER Annabelle | 2011 |
GER Hamburger FC
|
L | --- | Inscribed | ||
WACHTER Angelina | 2012 |
GER Hamburger FC
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHULZ Levke | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
SPEHR Meu Vianne-Anouk Christina | 2012 |
GER VFW Oberalster
|
R | --- | Inscribed | ||
ELLIS Grace | - | GER Hamburger FC | R | --- | Cancelled |
7 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HOFFMANN Amelie | GER | FC Rothenbaum | ||
D | KLÖTZER Maximilian | GER | TB Hamburg-Eilbeck | ||
KRETZMANN Tobias Malte | GER | VFW Oberalster | |||
OFFERMANN Carsten | GER | TB Hamburg-Eilbeck | |||
CN | PAMPEL Patrick | GER | Walddörfer SV | ||
PENK Willem Ole | GER | Hamburger FC | |||
RAVINA Rahel | GER | FK Reemtsma | |||
D | SALZ Paul Alexander | GER | FC Rothenbaum | ||
D | SEEMANN Paul Leopold | GER | Hamburger FC | ||
TIEDEMANN Jan | GER | FC Rothenbaum |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2023 | Hamburger Rangliste U13 Women's Foil | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RATZ Victoria Sophia Barbara | 2004 |
AUT ASVÖ FC Salzburg, TB Hamburg-Eilbeck
|
L | --- | Inscribed | ||
KRAUSE Frida | 2005 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
KRAUSE Martha | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
LOBSIGER Lilly | 2006 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
TEMUR Duru | 2007 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
ZHU Tian Yi | 2010 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
GRÜNERT Clara Luise | 2005 |
GER Hamburger FC
|
L | --- | Inscribed | ||
METZ Thea | 2006 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Inscribed | ||
WANG Melina | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Inscribed | ||
BRACKERT Anna | 2010 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Inscribed | ||
HEINTZ Amalia | 2007 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Inscribed |
11 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HOFFMANN Amelie | GER | FC Rothenbaum | ||
D | KLÖTZER Maximilian | GER | TB Hamburg-Eilbeck | ||
KRETZMANN Tobias Malte | GER | VFW Oberalster | |||
OFFERMANN Carsten | GER | TB Hamburg-Eilbeck | |||
CN | PAMPEL Patrick | GER | Walddörfer SV | ||
PENK Willem Ole | GER | Hamburger FC | |||
RAVINA Rahel | GER | FK Reemtsma | |||
D | SALZ Paul Alexander | GER | FC Rothenbaum | ||
D | SEEMANN Paul Leopold | GER | Hamburger FC | ||
TIEDEMANN Jan | GER | FC Rothenbaum |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2023 | Hamburger Rangliste U20 Women's Foil | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2023 | Hamburger Rangliste U17 Women's Foil | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
EL EBRASHI Sami | 2012 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
KHAN Jared | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
MARKS Alexander | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHNEIDER Ole | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHROEDER Henry | 2012 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
WU Mario Jun Long | 2012 |
GER FK Reemtsma
|
R | --- | Inscribed | ||
BRÜGGE Konrad | 2012 |
GER Hamburger FC
|
R | --- | Inscribed | ||
STOLTENBERG David | 2011 |
GER Hamburger FC
|
R | --- | Inscribed | ||
BECKMANN Carl Christian Hendrik | 2011 |
GER VFW Oberalster
|
R | --- | Inscribed | ||
KNEBEL Timur | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
STANKOVIC Jug | - | GER Hamburger FC | R | --- | Cancelled | ||
SCHADE Noah | - | GER Walddörfer SV | R | --- | Cancelled |
10 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HOFFMANN Amelie | GER | FC Rothenbaum | ||
D | KLÖTZER Maximilian | GER | TB Hamburg-Eilbeck | ||
KRETZMANN Tobias Malte | GER | VFW Oberalster | |||
OFFERMANN Carsten | GER | TB Hamburg-Eilbeck | |||
CN | PAMPEL Patrick | GER | Walddörfer SV | ||
PENK Willem Ole | GER | Hamburger FC | |||
RAVINA Rahel | GER | FK Reemtsma | |||
D | SALZ Paul Alexander | GER | FC Rothenbaum | ||
D | SEEMANN Paul Leopold | GER | Hamburger FC | ||
TIEDEMANN Jan | GER | FC Rothenbaum |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2023 | Hamburger Rangliste U13 Men's Foil | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
EL EBRASHI Junes | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
MARKS Florian | 2008 |
GER FC Rothenbaum
|
L | --- | Inscribed | ||
KNABE Alexander | 2007 |
GER FK Reemtsma
|
R | --- | Inscribed | ||
MIECHIELSEN Piet | 2007 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
MARCINIAK Bastian Pius | 2008 |
GER Harburger TB
|
R | --- | Inscribed | ||
HEITMANN Jannik Max | 2010 |
GER FC Rothenbaum
|
L | --- | Inscribed | ||
RACHAU Samuel | 2008 |
GER FC Rothenbaum
|
L | --- | Inscribed | ||
RISSMANN Joel Hendrik | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Inscribed | ||
WEIMANN Dorian | 2005 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
L | --- | Inscribed | ||
SKIBA Finn | 2006 |
GER VFW Oberalster
|
R | --- | Inscribed | ||
BENZE Jonathan | 2007 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Inscribed | ||
RUNGE Leo | 2010 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Inscribed | ||
CHIAM Andrew | 2006 |
SGP Fechtteam Hamburger Hochschulen
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHULZ Rasmus | - | GER FC Rothenbaum | R | --- | Cancelled | ||
PAIKIN Dennis | - | GER Walddörfer SV | R | --- | Cancelled |
13 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | HOFFMANN Amelie | GER | FC Rothenbaum | ||
D | KLÖTZER Maximilian | GER | TB Hamburg-Eilbeck | ||
KRETZMANN Tobias Malte | GER | VFW Oberalster | |||
OFFERMANN Carsten | GER | TB Hamburg-Eilbeck | |||
CN | PAMPEL Patrick | GER | Walddörfer SV | ||
PENK Willem Ole | GER | Hamburger FC | |||
RAVINA Rahel | GER | FK Reemtsma | |||
D | SALZ Paul Alexander | GER | FC Rothenbaum | ||
D | SEEMANN Paul Leopold | GER | Hamburger FC | ||
TIEDEMANN Jan | GER | FC Rothenbaum |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2023 | Hamburger Rangliste U17 Men's Foil | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2023 | Hamburger Rangliste U20 Men's Foil | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
STG HAMBURGER FC / FC ROTHENBAUM FC Rothenbaum (GER) |
MARKS Florian (2008 L) EL EBRASHI Junes (2009 R) MIECHIELSEN Piet (2007 R) |
GER | --- | Inscribed |
1 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CONSTANTIN Leonie Franka | 2011 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Inscribed | ||
BERGMANN Marieke Johanna | 2012 |
GER Harburger TB
|
R | --- | Inscribed |
2 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
DEDE Sören | GER | ETV Hamburg | |||
FAQIZADAH Abdulghafar | AFG | ETV Hamburg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2023 | Hamburger Rangliste U13 Women's Sabre | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KUBITZEK Amy Lynn | 2005 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Inscribed | ||
MUSIAL Sophia Marie Kristin | 2008 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Inscribed | ||
OLSOWSKI Anna Ida | 2009 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Inscribed |
3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
DEDE Sören | GER | ETV Hamburg | |||
FAQIZADAH Abdulghafar | AFG | ETV Hamburg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2023 | Hamburger Rangliste U17 Women's Sabre | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2023 | Hamburger Rangliste U20 Women's Sabre | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ETV HAMBURG ETV Hamburg (GER) |
GER | --- | Inscribed |
1 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
DEDE Sören | GER | ETV Hamburg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DEDE Anton Jonah | 2011 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Inscribed | ||
HAMBACH Jonathan | 2011 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Inscribed |
2 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
DEDE Sören | GER | ETV Hamburg | |||
FAQIZADAH Abdulghafar | AFG | ETV Hamburg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2023 | Hamburger Rangliste U13 Men's Sabre | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BRUNKHORST-SCOTT Theodor Henry | 2008 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Inscribed | ||
DITTMANN Lukas Steffen | 2007 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Inscribed | ||
REDLIN Cid Vincent | 2006 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Inscribed | ||
GROSS Eduard | 2005 |
GER Harburger TB
|
R | --- | Inscribed | ||
GVOSDOVSKIJ Emil-Semjon | 2008 |
GER Harburger TB
|
R | --- | Inscribed |
5 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
DEDE Sören | GER | ETV Hamburg | |||
FAQIZADAH Abdulghafar | AFG | ETV Hamburg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2023 | Hamburger Rangliste U17 Men's Sabre | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2023 | Hamburger Rangliste U20 Men's Sabre | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ETV HAMBURG 2 ETV Hamburg (GER) |
GER | --- | Inscribed |
1 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
DEDE Sören | GER | ETV Hamburg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |