Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic |
---|
0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
FAQIZADAH Abdulghafar | AFG | Harburger TB | |||
B | VANDENBERK Florian | BEL | ETV Hamburg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2022 | Hamburger Rangliste U15 Women's Epee | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic |
---|
0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
FAQIZADAH Abdulghafar | AFG | Harburger TB | |||
B | VANDENBERK Florian | BEL | ETV Hamburg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2022 | Hamburger Rangliste U15 Men's Epee | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TB HAMBURG-EILBECK TB Hamburg-Eilbeck (GER) |
SRKALOVIC Uma (2010 R) WANG Melina (2009 R) SCHULZ Levke (2011 R) VON BRONEWSKI Cinja (2009 L) |
GER | --- | Inscribed |
1 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KRAUSE Martha | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHULZ Levke | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
SRKALOVIC Uma | 2010 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Inscribed | ||
VON BRONEWSKI Cinja | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
L | --- | Inscribed | ||
WANG Melina | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Inscribed |
5 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FAQIZADAH Abdulghafar | AFG | Harburger TB | ||
D | MAUL Xenia | GER | TB Hamburg-Eilbeck | ||
CN | PAMPEL Patrick | GER | Walddörfer SV | ||
SCHMID Ana Maria | GER | Walddörfer SV | |||
SCHWANKE Virginia Angelina | GER | FC Rothenbaum | |||
SEVAL Serkan | GER | TB Hamburg-Eilbeck | |||
TIEDEMANN Jan | GER | FC Rothenbaum | |||
CN | VANDENBERK Florian | BEL | ETV Hamburg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2022 | Hamburger Rangliste U15 Women's Foil | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FC ROTHENBAUM FC Rothenbaum (GER) |
MARKS Florian (2008 L) EL EBRASHI Junes (2009 R) ZHU Jin Yuan (2009 R) IVANKO Marc-Leon (2009 R) |
GER | --- | Inscribed | |||
TB HAMBURG-EILBECK TB Hamburg-Eilbeck (GER) |
RACHAU Samuel (2008 L) RISSMANN Joel Hendrik (2009 R) SCHULZ Rasmus (2009 R) GEVERT Philipp (2010 L) |
GER | --- | Inscribed | |||
WALDDÖRFER SV Walddörfer SV (GER) |
GER | --- | Not enough members |
2 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ZHU Jin Yuan | 2009 |
CHN FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
EL EBRASHI Junes | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
IVANKO Marc-Leon | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
MARKS Florian | 2008 |
GER FC Rothenbaum
|
L | --- | Inscribed | ||
RICHTERS Simon | 2008 |
GER Hamburger FC
|
R | --- | Inscribed | ||
AMERICO Valentino | 2010 |
GER Harburger TB
|
R | --- | Inscribed | ||
KRUSE Jon | 2009 |
GER Harburger TB
|
R | --- | Inscribed | ||
GEVERT Philipp | 2010 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
L | --- | Inscribed | ||
RACHAU Samuel | 2008 |
GER FC Rothenbaum
|
L | --- | Inscribed | ||
RISSMANN Joel Hendrik | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHULZ Rasmus | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
BLUM Alexander | 2008 |
GER VFW Oberalster
|
R | --- | Inscribed | ||
HEINTZ Lucius | 2010 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Inscribed | ||
KNEBEL Timur | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
RUNGE Leo | 2010 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHADE Noah | 2011 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHMIDT Moritz Johannes | 2010 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Inscribed | ||
SOHR Jannes | 2009 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Inscribed |
18 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FAQIZADAH Abdulghafar | AFG | Harburger TB | ||
D | MAUL Xenia | GER | TB Hamburg-Eilbeck | ||
CN | PAMPEL Patrick | GER | Walddörfer SV | ||
SCHMID Ana Maria | GER | Walddörfer SV | |||
SCHWANKE Virginia Angelina | GER | FC Rothenbaum | |||
SEVAL Serkan | GER | TB Hamburg-Eilbeck | |||
TIEDEMANN Jan | GER | FC Rothenbaum | |||
CN | VANDENBERK Florian | BEL | ETV Hamburg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2022 | Hamburger Rangliste U15 Men's Foil | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CONSTANTIN Leonie Franka | 2011 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Inscribed | ||
SPALLINO VALDERRAMA Beatriz | 2008 |
ITA ETV Hamburg
|
R | --- | Inscribed | ||
OLSOWSKI Anna Ida | - | GER ETV Hamburg | R | --- | Cancelled | ||
MUSIAL Sophia Marie Kristin | - | GER ETV Hamburg | R | --- | Cancelled |
2 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
FAQIZADAH Abdulghafar | AFG | Harburger TB | |||
D | HAMBACH-RICHTER Rabea | GER | ETV Hamburg | ||
CN | VANDENBERK Florian | BEL | ETV Hamburg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2022 | Hamburger Rangliste U15 Women's Sabre | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BRUNKHORST-SCOTT Theodor Henry | 2008 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Inscribed | ||
HAMBACH Jonathan | 2011 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Inscribed | ||
IDAWAIN Philip | 2009 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Inscribed | ||
GVOSDOVSKIJ Emil-Semjon | 2008 |
GER Harburger TB
|
R | --- | Inscribed | ||
DEDE Anton Jonah | - | GER ETV Hamburg | R | --- | Cancelled | ||
ILOGA BALEP Samuel Nathan | - | GER ETV Hamburg | R | --- | Cancelled | ||
VICTORERO VIÑES Pablo | - | GER ETV Hamburg | L | --- | Cancelled |
4 Entries, 0 Pending, 3 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
FAQIZADAH Abdulghafar | AFG | Harburger TB | |||
D | HAMBACH-RICHTER Rabea | GER | ETV Hamburg | ||
CN | VANDENBERK Florian | BEL | ETV Hamburg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2022 | Hamburger Rangliste U15 Men's Sabre | Hamburger Fecht-Verband e.V. |