Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KRAUSE Martha | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
LUES Thyra Maria | 2010 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
ZHU Tian Yi | 2010 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
SRKALOVIC Uma | 2010 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Inscribed | ||
VON BRONEWSKI Cinja | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
L | --- | Inscribed | ||
WANG Melina | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Inscribed |
6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
DREWS Lina | GER | TB Hamburg-Eilbeck | |||
D | KENTESH Serhiy | GER | Hamburger FC | ||
KRAUSE Alexander | GER | FC Rothenbaum | |||
LOTOTSKYY Oleksandr | GER | FK Reemtsma | |||
CN | PAMPEL Patrick | GER | Walddörfer SV | ||
RESTORFF Anton | GER | FC Rothenbaum | |||
SCHMID Andreas | GER | Walddörfer SV | |||
CN | WOLF Hanna | GER | TB Hamburg-Eilbeck | ||
D | WOLF Henrik | GER | Walddörfer SV |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2021 | Hamburger Rangliste U13 Women's Foil | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RATZ Victoria Sophia Barbara | 2004 |
AUT ASVÖ FC Salzburg, TB Hamburg-Eilbeck
|
L | --- | Inscribed | ||
JUNG Maryam Lisa | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
KRAUSE Frida | 2005 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
LOBSIGER Lilly | 2006 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
WEIGEL Laura Sophia | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
GRÜNERT Clara Luise | 2005 |
GER Hamburger FC
|
L | --- | Inscribed | ||
WIRTH Juna | 2007 |
GER Hamburger FC
|
R | --- | Inscribed | ||
HEINTZ Amalia | 2007 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Inscribed | ||
TEMUR Duru | 2007 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed |
9 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
DREWS Lina | GER | TB Hamburg-Eilbeck | |||
D | KENTESH Serhiy | GER | Hamburger FC | ||
KRAUSE Alexander | GER | FC Rothenbaum | |||
LOTOTSKYY Oleksandr | GER | FK Reemtsma | |||
CN | PAMPEL Patrick | GER | Walddörfer SV | ||
RESTORFF Anton | GER | FC Rothenbaum | |||
SCHMID Andreas | GER | Walddörfer SV | |||
CN | WOLF Hanna | GER | TB Hamburg-Eilbeck | ||
D | WOLF Henrik | GER | Walddörfer SV |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2021 | Hamburger Rangliste U20 Women's Foil | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2021 | Hamburger Rangliste U17 Women's Foil | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ZHU Jin Yuan | 2009 |
CHN FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
EL EBRASHI Junes | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
IVANKO Marc-Leon | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
HEITMANN Jannik Max | 2010 |
GER FC Rothenbaum
|
L | --- | Inscribed | ||
RISSMANN Joel Hendrik | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHULZ Rasmus | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed |
6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
DREWS Lina | GER | TB Hamburg-Eilbeck | |||
D | KENTESH Serhiy | GER | Hamburger FC | ||
KRAUSE Alexander | GER | FC Rothenbaum | |||
LOTOTSKYY Oleksandr | GER | FK Reemtsma | |||
CN | PAMPEL Patrick | GER | Walddörfer SV | ||
SCHMID Andreas | GER | Walddörfer SV | |||
CN | WOLF Hanna | GER | TB Hamburg-Eilbeck | ||
D | WOLF Henrik | GER | Walddörfer SV |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2021 | Hamburger Rangliste U13 Men's Foil | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MARKS Florian | 2008 |
GER FC Rothenbaum
|
L | --- | Inscribed | ||
RESTORFF Anton | 2006 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
MIECHIELSEN Piet | 2007 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Inscribed | ||
RACHAU Samuel | 2008 |
GER FC Rothenbaum
|
L | --- | Inscribed | ||
HOHWY Fritz | 2006 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Inscribed | ||
KNEBEL Carl | 2006 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Inscribed | ||
OBERTOP Frederik | 2007 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Inscribed | ||
PAIKIN Dennis | 2006 |
GER Walddörfer SV
|
R | --- | Inscribed | ||
WEIMANN Dorian | 2005 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
L | --- | Inscribed |
9 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
DREWS Lina | GER | TB Hamburg-Eilbeck | |||
D | KENTESH Serhiy | GER | Hamburger FC | ||
KRAUSE Alexander | GER | FC Rothenbaum | |||
LOTOTSKYY Oleksandr | GER | FK Reemtsma | |||
CN | PAMPEL Patrick | GER | Walddörfer SV | ||
SCHMID Andreas | GER | Walddörfer SV | |||
CN | WOLF Hanna | GER | TB Hamburg-Eilbeck | ||
D | WOLF Henrik | GER | Walddörfer SV |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2021 | Hamburger Rangliste U20 Men's Foil | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2021 | Hamburger Rangliste U17 Men's Foil | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FC ROTHENBAUM FC Rothenbaum (GER) |
GER | --- | Not enough members | ||||
WALDDÖRFER SV Walddörfer SV (GER) |
HOHWY Fritz (2006 R) WEIMANN Dorian (2005 L) KNEBEL Carl (2006 R) PAIKIN Dennis (2006 R) |
GER | --- | Inscribed |
1 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
SCHMID Andreas | GER | Walddörfer SV | |||
D | WOLF Henrik | GER | Walddörfer SV |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
WU Yuan | CHN | Parents | 周六 | FK Reemtsma | |
WIRTH Cristin | GER | Parents | 周六 | Hamburger FC |