display-list
спортсмен / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BOJAGIC Nadja | 2014 |
BIH FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
GROBE Thea | 2013 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
NJIMBOUOM Feryel | 2013 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
STENDER Sophie | 2013 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
STOLPER Marie | 2014 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
FERENCZI Johanna | 2013 |
GER KTF Luitpold München
|
L | --- | inscribed | ||
HEUSTON Alana | 2013 |
GER KTF Luitpold München
|
L | --- | inscribed | ||
VYVIAL Elena | 2013 |
GER TSV Grünwald
|
R | --- | inscribed |
8 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | имя | страна | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BRANDT Christian | GER | TSV Grünwald | ||
CN | BRANDT Florian | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
CN | DINKEL Paul | GER | FR Nürnberg | ||
CN | FUCHS Markus | GER | KTF Luitpold München | ||
E | GUBITZ Emilia | GER | FR Nürnberg | ||
CN | HARTMANN Kora Jasmin | GER | FR Nürnberg | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | KTF Luitpold München | ||
D | SÜß Carlo | GER | FR Nürnberg |
имя | страна | inscribed by | role |
---|---|---|---|
судьи | |||
officials |
display-list
спортсмен / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
AKTAS Kayra | 2012 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
DOLL Luise | 2012 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
KOCH Lene | 2012 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
PAULSEN Luisa | 2011 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
ROTHERT Lucy-Grace | 2012 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
SCHMUCKER Lisann | 2012 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed |
6 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | имя | страна | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BRANDT Florian | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
CN | DINKEL Paul | GER | FR Nürnberg | ||
CN | HARTMANN Kora Jasmin | GER | FR Nürnberg | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | KTF Luitpold München | ||
D | SÜß Carlo | GER | FR Nürnberg |
имя | страна | inscribed by | role |
---|---|---|---|
судьи | |||
officials |
2023 | Bayerische Rangliste U13 Women's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
display-list
спортсмен / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ROSENMÜLLER Pia | 2010 |
GER Nürnberger FC
|
R | --- | inscribed | ||
SCHNABL Annika | 2009 |
GER Nürnberger FC
|
R | --- | inscribed | ||
AKTAS Kayra | 2012 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
DINKEL Theresa | 2009 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
DOLL Julia | 2010 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
DOLL Luise | 2012 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
KOCH Lene | 2012 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
LOHBAUER Ivy | 2010 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
MEINHARDT Diana | 2010 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
PAULSEN Luisa | 2011 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
ROTHERT Lucy-Grace | 2012 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
SCHMUCKER Lisann | 2012 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
WANG Bianca | 2009 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
HEUSTON Matilda | 2010 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
WAX Frieda | 2010 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
ENGLERT Theresa | 2009 |
GER TSV Grünwald
|
R | --- | inscribed | ||
SEELIG Philine | 2009 |
GER TSV Grünwald
|
R | --- | inscribed |
17 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | имя | страна | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BRANDT Christian | GER | TSV Grünwald | ||
CN | BRANDT Florian | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
CN | DINKEL Paul | GER | FR Nürnberg | ||
CN | FUCHS Markus | GER | KTF Luitpold München | ||
E | GUBITZ Emilia | GER | FR Nürnberg | ||
CN | HARTMANN Kora Jasmin | GER | FR Nürnberg | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | KTF Luitpold München | ||
D | SÜß Carlo | GER | FR Nürnberg |
имя | страна | inscribed by | role |
---|---|---|---|
судьи | |||
officials |
2024 | Bayerische Rangliste U15 Women's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2023 | Bayerische Rangliste U15 Women's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
display-list
спортсмен / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FR NÜRNBERG FR Nürnberg (GER) |
GER | --- | inscribed | ||||
KTF LUITPOLD MÜNCHEN KTF Luitpold München (GER) |
CLARA Emilia (2008 R) FERENCZI Gitta (2008 R) WAX Frieda (2010 R) |
GER | --- | inscribed | |||
FR NÜRNBERG 2 FR Nürnberg (GER) |
- | --- | cancelled |
2 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
category | имя | страна | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BRANDT Florian | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
CN | DINKEL Paul | GER | FR Nürnberg | ||
CN | HARTMANN Kora Jasmin | GER | FR Nürnberg | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | KTF Luitpold München | ||
D | SÜß Carlo | GER | FR Nürnberg |
имя | страна | inscribed by | role |
---|---|---|---|
судьи | |||
officials |
display-list
спортсмен / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SCHUBERT Rebekka | 2008 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
DINKEL Theresa | 2009 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
DOLL Julia | 2010 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
KLOSKA Rosalie | 2007 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
LOHBAUER Ivy | 2010 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
WANG Bianca | 2009 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
CLARA Emilia | 2008 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
FERENCZI Gitta | 2008 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
WAX Frieda | 2010 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
SCHALLER Maxima | 2009 |
GER TV Furth im Wald
|
R | --- | inscribed | ||
WILNHAMMER Antonia | 2010 |
GER TV Furth im Wald
|
R | --- | inscribed | ||
ZIMMERMANN Maia Sophie | 2010 |
GER TV Furth im Wald
|
R | --- | inscribed | ||
GUBITZ Emilia | - | GER FR Nürnberg | R | --- | cancelled | ||
HEUSTON Matilda | - | GER KTF Luitpold München | R | --- | cancelled |
12 inscriptions, 0 pending, 2 cancelled
category | имя | страна | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BRANDT Florian | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
CN | DINKEL Paul | GER | FR Nürnberg | ||
CN | HARTMANN Kora Jasmin | GER | FR Nürnberg | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | KTF Luitpold München | ||
D | SÜß Carlo | GER | FR Nürnberg |
имя | страна | inscribed by | role |
---|---|---|---|
судьи | |||
officials |
2024 | Bayerische Rangliste U17 Women's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2023 | Bayerische Rangliste U17 Women's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
display-list
спортсмен / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FR NÜRNBERG FR Nürnberg (GER) |
GER | --- | inscribed | ||||
KTF LUITPOLD MÜNCHEN KTF Luitpold München (GER) |
GER | --- | inscribed |
2 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | имя | страна | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BRANDT Christian | GER | TSV Grünwald | ||
CN | BRANDT Florian | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
CN | DINKEL Paul | GER | FR Nürnberg | ||
CN | FUCHS Markus | GER | KTF Luitpold München | ||
E | GUBITZ Emilia | GER | FR Nürnberg | ||
CN | HARTMANN Kora Jasmin | GER | FR Nürnberg | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | KTF Luitpold München | ||
D | SÜß Carlo | GER | FR Nürnberg |
имя | страна | inscribed by | role |
---|---|---|---|
судьи | |||
officials |
display-list
спортсмен / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GERMANAZ Axelle | 1994 |
FRA FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
GRIMM Ulla | 1980 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
IVANOVAS Martha | 1984 |
GER TSV Grünwald
|
R | --- | inscribed | ||
PUGATSCH Julia | 2001 |
GER FC Augsburg
|
R | --- | inscribed | ||
KLOSKA Rosalie | 2007 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
MARX Maja | 2006 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
NEUNER Elyza | 2006 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
FERENCZI Gitta | 2008 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
JÄHRING Caroline | 2004 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
MAZZOLA Cristina | 1980 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
WALLNER Josefine | - | GER FC Gröbenzell | L | --- | cancelled |
10 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
category | имя | страна | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BRANDT Christian | GER | TSV Grünwald | ||
CN | BRANDT Florian | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
CN | DINKEL Paul | GER | FR Nürnberg | ||
CN | FUCHS Markus | GER | KTF Luitpold München | ||
E | GUBITZ Emilia | GER | FR Nürnberg | ||
CN | HARTMANN Kora Jasmin | GER | FR Nürnberg | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | KTF Luitpold München | ||
D | SÜß Carlo | GER | FR Nürnberg |
имя | страна | inscribed by | role |
---|---|---|---|
судьи | |||
officials |
2024 | Bayerische Rangliste U20 Women's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2024 | Bayerische Rangliste Senior Women's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2023 | Bayerische Rangliste U20 Women's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2023 | Bayerische Rangliste Senior Women's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
display-list
спортсмен / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DONG Andi | 2013 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
HÄFNER Alexander | 2014 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
KAISER Maximilian | 2014 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
LEHNERT Fin | 2014 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
MIELACH SÁNCHEZ Christian | 2013 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
SA Kaiwen | 2014 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
SARATOW Michail | 2013 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
STEINGRÄBER Maximilian | 2014 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
SINDBERT Jonathan | 2014 |
GER Nürnberger FC
|
R | --- | inscribed | ||
GRISSE Louis | 2013 |
GER TSV Grünwald
|
R | --- | inscribed | ||
BÄRNREUTHER Valentin | - | GER Nürnberger FC | R | --- | cancelled |
10 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
category | имя | страна | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BRANDT Christian | GER | TSV Grünwald | ||
CN | BRANDT Florian | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
BRANDT Thorsten | GER | TSV Grünwald | |||
CN | DINKEL Paul | GER | FR Nürnberg | ||
CN | FUCHS Markus | GER | KTF Luitpold München | ||
E | GUBITZ Emilia | GER | FR Nürnberg | ||
CN | HARTMANN Kora Jasmin | GER | FR Nürnberg | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | KTF Luitpold München | ||
D | SÜß Carlo | GER | FR Nürnberg |
имя | страна | inscribed by | role |
---|---|---|---|
судьи | |||
officials |
display-list
спортсмен / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BOTH Emil | 2011 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
LOPEZ Y MAIER Nathan | 2012 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
MEINHARDT Deniel | 2012 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
POREISZ Benedek | 2012 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
STUMPF Oscar | 2011 |
GER FR Nürnberg
|
L | --- | inscribed | ||
WIESNET Kilian | 2011 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
FALK Milo | 2011 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
FERENCZI Ambrus | 2011 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
HATTIG Clemens | 2012 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
MARIJANOVIC Pero | 2011 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
SINDBERT Ruben | 2012 |
GER Nürnberger FC
|
R | --- | inscribed | ||
FENG Felix | 2011 |
GER TSV Grünwald
|
R | --- | inscribed | ||
LÖSCHBURG Marlon | 2011 |
GER TSV Grünwald
|
R | --- | inscribed | ||
SCHILLINGER Karl | 2012 |
GER TSV Grünwald
|
R | --- | inscribed | ||
BIRK Noah | - | GER FR Nürnberg | L | --- | cancelled | ||
SCHÖMMER Sebastian | - | GER KTF Luitpold München | R | --- | cancelled |
14 inscriptions, 0 pending, 2 cancelled
category | имя | страна | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BRANDT Florian | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
BRANDT Thorsten | GER | TSV Grünwald | |||
CN | DINKEL Paul | GER | FR Nürnberg | ||
CN | HARTMANN Kora Jasmin | GER | FR Nürnberg | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | KTF Luitpold München | ||
D | SÜß Carlo | GER | FR Nürnberg |
имя | страна | inscribed by | role |
---|---|---|---|
судьи | |||
officials |
2023 | Bayerische Rangliste U13 Men's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
display-list
спортсмен / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
AGGARVVAL Aryaan | 2009 |
GBR TSV Grünwald
|
R | --- | inscribed | ||
BOTH Emil | 2011 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
HÄFNER Christopher | 2010 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
POREISZ Benedek | 2012 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
POREISZ Hunor David | 2010 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
SA Kai Xi | 2010 |
GER FR Nürnberg
|
L | --- | inscribed | ||
SPIELBERG Severin | 2009 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
WALD Simon Alexander | 2010 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
WIESNET Kilian | 2011 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
DIECKHÖFER Nicolas | 2010 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
FALK Milo | 2011 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
FERENCZI Ambrus | 2011 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
LUTZ André | 2010 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
MARIJANOVIC Pero | 2011 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
MATHIJSSEN Tim | 2010 |
GER KTF Luitpold München
|
L | --- | inscribed | ||
FENG Felix | 2011 |
GER TSV Grünwald
|
R | --- | inscribed | ||
SCHUMACHER Liam | 2009 |
GER TSV Grünwald
|
R | --- | inscribed | ||
BIEGLER Nils | - | GER Nürnberger FC | R | --- | cancelled | ||
STUMPF Oscar | - | GER FR Nürnberg | L | --- | cancelled | ||
SCHÖMMER Sebastian | - | GER KTF Luitpold München | R | --- | cancelled |
17 inscriptions, 0 pending, 3 cancelled
category | имя | страна | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BRANDT Christian | GER | TSV Grünwald | ||
CN | BRANDT Florian | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
BRANDT Thorsten | GER | TSV Grünwald | |||
CN | DINKEL Paul | GER | FR Nürnberg | ||
CN | FUCHS Markus | GER | KTF Luitpold München | ||
E | GUBITZ Emilia | GER | FR Nürnberg | ||
CN | HARTMANN Kora Jasmin | GER | FR Nürnberg | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | KTF Luitpold München | ||
D | SÜß Carlo | GER | FR Nürnberg |
имя | страна | inscribed by | role |
---|---|---|---|
судьи | |||
officials |
2024 | Bayerische Rangliste U15 Men's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2023 | Bayerische Rangliste U15 Men's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
display-list
спортсмен / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FR NÜRNBERG FR Nürnberg (GER) |
GER | --- | inscribed | ||||
FR NÜRNBERG 2 FR Nürnberg (GER) |
GER | --- | inscribed | ||||
KTF LUITPOLD MÜNCHEN KTF Luitpold München (GER) |
GER | --- | inscribed |
3 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | имя | страна | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BRANDT Florian | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
BRANDT Thorsten | GER | TSV Grünwald | |||
CN | DINKEL Paul | GER | FR Nürnberg | ||
CN | HARTMANN Kora Jasmin | GER | FR Nürnberg | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | KTF Luitpold München | ||
D | SÜß Carlo | GER | FR Nürnberg |
имя | страна | inscribed by | role |
---|---|---|---|
судьи | |||
officials |
display-list
спортсмен / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TRUKSA Roman | 2007 |
CZE TV Furth im Wald
|
R | --- | inscribed | ||
BAREIN Maximilian | 2007 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
DONG Anton | 2008 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
POREISZ Hunor David | 2010 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
SA Kai Xi | 2010 |
GER FR Nürnberg
|
L | --- | inscribed | ||
SCHUMACHER Gideon | 2007 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
SPIELBERG Severin | 2009 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
SÜß Carlo | 2007 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
WALD Simon Alexander | 2010 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
GUGGENBICHLER Vincent | 2008 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
LUTZ André | 2010 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
SCHERLEITHNER Julian | 2007 |
GER TSV Grünwald
|
R | --- | inscribed | ||
SCHUMACHER Liam | 2009 |
GER TSV Grünwald
|
R | --- | inscribed | ||
SOLDATENKO Daniil | 2008 |
UKR Nürnberger FC
|
R | --- | inscribed | ||
AGGARVVAL Aryaan | - | GBR TSV Grünwald | R | --- | cancelled |
14 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
category | имя | страна | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BRANDT Florian | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
BRANDT Thorsten | GER | TSV Grünwald | |||
CN | DINKEL Paul | GER | FR Nürnberg | ||
CN | HARTMANN Kora Jasmin | GER | FR Nürnberg | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | KTF Luitpold München | ||
D | SÜß Carlo | GER | FR Nürnberg |
имя | страна | inscribed by | role |
---|---|---|---|
судьи | |||
officials |
2024 | Bayerische Rangliste U17 Men's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2023 | Bayerische Rangliste U17 Men's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
display-list
спортсмен / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FR NÜRNBERG FR Nürnberg (GER) |
GER | --- | inscribed | ||||
TSV GRÜNWALD TSV Grünwald (GER) |
GER | --- | inscribed | ||||
FC AUGSBURG FC Augsburg (GER) |
- | --- | cancelled |
2 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
category | имя | страна | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BRANDT Christian | GER | TSV Grünwald | ||
CN | BRANDT Florian | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
BRANDT Thorsten | GER | TSV Grünwald | |||
CN | DINKEL Paul | GER | FR Nürnberg | ||
CN | FUCHS Markus | GER | KTF Luitpold München | ||
E | GUBITZ Emilia | GER | FR Nürnberg | ||
CN | HARTMANN Kora Jasmin | GER | FR Nürnberg | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | KTF Luitpold München | ||
D | SÜß Carlo | GER | FR Nürnberg |
имя | страна | inscribed by | role |
---|---|---|---|
судьи | |||
officials |
display-list
спортсмен / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SAURA MORTAZAWI Lian | 1997 |
ESP FC Augsburg
|
R | --- | inscribed | ||
BIERL Alexander | 1998 |
GER FR Nürnberg
|
L | --- | inscribed | ||
DINKEL Paul | 2005 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
SCHUHMANN Dominik | 1997 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
SEIDL-HARTI Sylvester | 1996 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
SIEGL Alexander | 1996 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
LITZENBURGER Hugo | 2006 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | inscribed | ||
BRANDT Julian | 2000 |
GER TSV Grünwald
|
R | --- | inscribed | ||
KRAUS Samuel | 2006 |
GER TSV Grünwald
|
L | --- | inscribed | ||
SCHERLEITHNER Julian | - | GER TSV Grünwald | R | --- | cancelled |
9 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
category | имя | страна | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BRANDT Christian | GER | TSV Grünwald | ||
CN | BRANDT Florian | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
BRANDT Thorsten | GER | TSV Grünwald | |||
CN | DINKEL Paul | GER | FR Nürnberg | ||
CN | FUCHS Markus | GER | KTF Luitpold München | ||
E | GUBITZ Emilia | GER | FR Nürnberg | ||
CN | HARTMANN Kora Jasmin | GER | FR Nürnberg | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | KTF Luitpold München | ||
D | SÜß Carlo | GER | FR Nürnberg |
имя | страна | inscribed by | role |
---|---|---|---|
судьи | |||
officials |
2024 | Bayerische Rangliste U20 Men's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2024 | Bayerische Rangliste Senior Men's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2023 | Bayerische Rangliste U20 Men's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2023 | Bayerische Rangliste Senior Men's Sabre | Bayerischer Fechterverband e.V. |
CUCATI Riccardo | ITA | coach | сб вс | FR Nürnberg | |
DINKEL Thomas | GER | оргкомитет | сб вс | Bayerischer Fechterverband e.V. | |
GRIMM Ulla | GER | coach | сб вс | Bayerischer Fechterverband e.V. | |
HELL Tobias | GER | competition management | сб вс | Bayerischer Fechterverband e.V. | |
ROHRER Sven | GER | coach | сб вс | Bayerischer Fechterverband e.V. | |
ROSHCHIN Ihor | UKR | coach | сб вс | Bayerischer Fechterverband e.V. | |
WEKWART Albert | GER | technician | сб вс | Bayerischer Fechterverband e.V. |