Back to list

Results

Kleiner Weißer Bär
GER Berlin
17 settembre 2016 - 17 settembre 2016

Epee Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PORWOL Liliana 2006 F POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
2 BERNSTEIN Viktoria 2006 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 STOLTMANN Julia Christin 2006 F GER FC Bremen-Nord (GER)

Epee Women's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BERGER Julia 2005 F GER SC Berlin (GER)
2 BRÜCKNER Johanna 2005 F GER FC Berlin Südwest (GER)
3 NININ Serafina 2005 F GER OSC Berlin (GER)
4 GIORDANO Ginevra 2005 F BRA FC Berlin Südwest (GER)
5 RÖLLER Jade Josephine 2005 F GER FC Berlin Südwest (GER)
6 RUS Samantha Virginia 2005 F GER

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BULLAND Anne Sophie 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)
2 NOWAK Aleksandra 2004 F POL UKS Gryfek Szczecin (POL)
3 STOLTMANN Carolin Thea 2004 F GER FC Bremen-Nord (GER)
3 FINKENSTAEDT Antonia 2004 F GER FC Grunewald (GER)
5 FROMMOLT Emily 2004 F GER FC Leipzig (GER)
6 THIELE Emma 2004 F GER SFV Oschatz (GER)
7 HAASE Leah 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)

Epee Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HELBIG Annabell 2003 F GER FC Bischofswerda (GER)
2 DUPONT Celestine 2003 F GER FC Bischofswerda (GER)
3 HAMMERSCHMIDT Luisa 2003 F GER Medizin Bad Elster (GER)
3 KUNTZE Nastasja 2003 F GER FC Berlin Südwest (GER)
5 TOMASZEWSKA Natalia 2003 F POL UKS Gryfek Szczecin (POL)
6 PETERSEN Jara-Sophie 2003 F GER SV Einheit Altenburg (GER)
7 BERNSTEIN Katharina 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
8 MORCZYNSKI Dagmara 2003 F GER FC Grunewald (GER)
9 JUNGIUS Luise 2003 F GER FC Grunewald (GER)

Epee Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BESKOROVAINYI Anton 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
2 KASTLER Flavien 2005 M GER FC Grunewald (GER)
3 MÄVERS Belá Benedikt 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
4 MC CONELL Lino 2005 M GER SC Berlin (GER)
5 WESTERHOFF Linus 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
6 SCHARPE Lasse 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
7 KONRAD Felix 2005 M GER
8 PETERSEN Bertil 2005 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
9 TALKE Robert 2005 M GER SV Medizin Bautzen (GER)

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HÖCKE Wilhelm 2004 M GER FC Leipzig (GER)
2 PUHLMANN Kjell 2004 M GER SC Berlin (GER)
3 MICHALSKI Christoph 2004 M GER FC Leipzig (GER)
3 SCHNEIDER Richard 2004 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
5 STOLTE Quinn 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
6 RÖHMER Pius 2004 M GER FC Leipzig (GER)
7 BERGER Steven 2004 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
8 AUST Marvin 2004 M GER FC Bischofswerda (GER)
9 MÜLLER David 2005 M GER EFG Essen (GER)
10 BASLER Dustin 2004 M GER SC Bad Saarow (GER)

Epee Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TIMM Ronaldo 2003 M GER KSV Weißwasser (GER)
2 FRENZEL Jakob 2003 M GER SC Bad Saarow (GER)
3 DITHMAR Benjamin 2003 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
3 WINKLER Armin 2003 M GER FC Bischofswerda (GER)
5 HÜBNER Moritz 2003 M GER FC Berlin Südwest (GER)
6 GRUSCHINSKI Jan 2003 M GER FC Grunewald (GER)
7 SCHAEFER Justus 2003 M GER FC Grunewald (GER)
8 NICKLAUS Lars 2003 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
9 HEIDE Tim 2003 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
10 ROSENKRANZ Moritz 2003 M GER FC Leipzig (GER)
11 SIEBENHÖRL Joel 2003 M GER SFV Oschatz (GER)
12 ROIGAS Christoph 2003 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
13 PFENNIG Toni 2003 M GER SFV Oschatz (GER)