Back to list

Results

Cadet Circuit
SUI Genève
10 ottobre 2015 - 11 ottobre 2015

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
2 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
3 FELIHO Myrna 1999 F FRA
3 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
5 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
7 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
8 LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
9 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
10 LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
11 CONSONNI Ginevra 2001 F ITA TOISE (ITA)
12 BOCHENKOVA Marina 1999 F USA
13 CHATELUS Heloise 2000 F FRA PARIS UC (FRA)
14 JANS Linda 2001 F NED SC Den Bosch (NED)
15 PIVETEAU Anne Clémence 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
16 MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
17 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
18 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
19 BEAUDOT Mathilde 2001 F FRA
20 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
21 CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
22 BOUILLANT Audrey 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
23 HENKINET Amelie 2000 F BEL
24 CABANES Marta 1999 F ESP CE-V (ESP)
25 GARNERI Elodie 2000 F FRA ST PAUL 3CHA (FRA)
26 BALMELLI Alessia 1999 F SUI
27 VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
28 PANEDA Victoria 2000 F ESP COE-M (ESP)
29 CHAU Lina Soleya 2000 F FRA DRAGUIGN CE (FRA)
30 HATZ Fiona 1999 F SUI UF Uppsala (SWE)
31 MINARDI Emma 2000 F FRA BRON (FRA)
32 LEVY Alice 1999 F FRA
33 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
34 LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
35 AGU' Benedetta 2001 F ITA TOISE (ITA)
36 BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
37 PIERACCIANI Alice 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
38 MEASSO Eleonora 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
39 DEKNUYT Perine 2000 F FRA ST PAUL 3CHA (FRA)
40 GERARD Claire 1999 F FRA PARIS UC (FRA)
41 AMADOR Marta 1999 F ESP COE-M (ESP)
42 BUSCHINI Arianna 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
43 CAPELLO Adelaide 2001 F ITA TOISE (ITA)
44 CABIT Clementine 2000 F FRA PARIS EPEE (FRA)
45 STANISLAVOVA Gabriela 2000 F BUL Vitosha (BUL)
46 BULZATTI Annalisa 2001 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
47 TALEN Andra 1999 F EST Musketar (EST)
48 BUU HOANG Allana 1999 F SUI SEG Geneve (SUI)
49 BOURREAU Agathe 2000 F FRA BRON (FRA)
50 LOPEZ DE LA PENA Paula 1999 F ESP CEB-M (ESP)
51 SAPIN Galadrielle Tünde 2001 F SUI CER Romont (SUI)
52 GIGLI Morella 1999 F SUI SEG Geneve (SUI)
53 LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
54 EBERHARD Lucrezia 2000 F SUI
55 DANIELE Rebecca 1999 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
56 PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
57 FERRI Carlotta 2001 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
58 GIORDANO Giorgia 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
59 WASIAK Axelle 2001 F BEL Flanders Fencing (BEL)
60 GABUTTI Emilie 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
61 MÜLLER Jule Hanna 2000 F GER EFG Essen (GER)
62 BÜRGIN Maren 2001 F SUI SEB Basel (SUI)
63 LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
64 RICCI Virginia 2000 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
65 RIGERT Julia 2002 F SUI CES Sierre (SUI)
66 BRACALE Lidia Sofia 2000 F ITA C.N. Posillipo Napoli (ITA)
67 PIETSCHMANN Jeanne 1999 F LUX CE Sud (LUX)
68 PIERACCIANI Aurora 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
69 MATHIEU Benedicte 1999 F BEL
70 DRAEGER Alma 2000 F FRA PARIS UC (FRA)
71 KAPPELER Alison 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
72 CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
73 PARMESANI Francesca 2002 F ITA [i] unione Ginnastica Goriziana (ITA)
74 ESTIER Stephie 2001 F FRA NEVERS CE (FRA)
75 VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
76 ECKERT Doriane 2001 F SUI SES Sion (SUI)
77 ERMAN Lal 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
78 KELLER Sofie 2000 F SUI BFC Basel (SUI)
79 NICOLAI Emma 2002 F ITA Petrarca Scherma (ITA)
80 KREJCI Léa 2000 F SUI Chevalier 1700 (SUI)
81 ROGNON Louisa 2001 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
82 COUILLOT Amandine 2000 F FRA NEVERS CE (FRA)
83 SCHIBLER Ronja 2000 F SUI BFC Basel (SUI)
84 GUENET Noemie 2002 F FRA NEVERS CE (FRA)
85 VILLARD Louise-Amelie 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
86 GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
87 IZZO Iulia 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
88 LIVI Rebecca 2001 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
89 KESSLER Rebecca 2000 F SUI FCZ Zug (SUI)
90 BOSCHERINI Victoria 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
91 HAUSHEER Lena 2000 F SUI FCZ Zug (SUI)
92 DEMARET Lora 2000 F BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
93 BEKIROGLU Sezin Nur 2002 F TUR Mersin Eskrim SK (TUR)
94 CELIK Sule 2003 F TUR Mersin Eskrim SK (TUR)
95 OGUZ Lara 2001 F TUR Mersin Eskrim SK (TUR)
96 CINAR Alara Melodi 2001 F TUR Mersin Eskrim SK (TUR)
97 NAZLI Deniz 2002 F TUR Mersin Eskrim SK (TUR)