Back to list

Results

Cadet Circuit
DEN København
13 dicembre 2014 - 14 dicembre 2014

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
2 N ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
3 N SEGATTO Alessandra 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
3 N CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
5 N DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
6 N BILLI Sara 1998 F ITA SC Lughese (ITA)
7 N ELMER Luise 2000 F AUT FU Linz (AUT)
8 N BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
9 N ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
10 N KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
11 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
12 N ROGNON Justine 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
13 N PIEKARSKA Barbara 1998 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
14 N SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
15 N JOLIC Josipa 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
16 N PEGO MAGALHAES Jenny 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
17 N BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
18 N FEHRER Stefanie 1998 F AUT FU Linz (AUT)
19 N PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
20 N FAVRE Aurore 1999 F SUI FCB Bern (SUI)
21 N WOODHOUSE Eliza 1999 F GBR
22 N SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
23 N CORSO Cecilia 1998 F ITA ASU Udine (ITA)
24 N SIMMS-LYMN Tia 1999 F JAM
25 N BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
26 N HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
27 N WAKEFIELD Rebecca 1998 F GBR
28 N PINGGERA Elisabeth 1998 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
29 N LAWSON Danielle 1998 F GBR
30 N SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
31 N MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
32 N GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
33 N LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
34 N CUGINI Francesca 1998 F SUI LUG Lugano (SUI)
35 N MANNI Chiara 1998 F ITA Pentamodena (ITA)
36 N MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
37 N SCOTTO DI VETTIMO Alice 1998 F ITA Circolo Nautico Posillipo (ITA)
38 N TALEN Andra 1999 F EST Musketar (EST)
39 N MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
40 N JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
41 N BOZZA Eleonora 2000 F ITA TOISE (ITA)
42 N TAGLIABO Francesca 1998 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
43 N KOOIMAN Anne Clair 2000 F NED SC Den Bosch (NED)
44 N ANTHONY BOLLIER Jasmin Alexa 1998 F SUI
45 N DONSLUND Louise Norgil 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
46 N DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
47 N FERM Camilla 1998 F SWE
48 N JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
49 N VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
50 N SHALIT Ayelet 1998 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
51 N SUNDQUIST Linn 1998 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
52 N KOMABA Minami 1998 F JPN
53 N MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
54 N MERZLIAK Matilde 2001 F ITA TSGIU - A.S.D. San Giusto Scherma (ITA)
55 N PLANT Bethan 1998 F GBR Millfield School (GBR)
56 N EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
57 N MOSCHOPOULOU Zoi 2000 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
58 N BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
59 N AMBROSI Isabella 2000 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
60 N HIDE Victoria 1998 F GBR
61 N SOFIA Giordana 1999 F ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
62 N FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
63 N GONZALES Hana 1998 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
64 N GON Anais Carla 2000 F ITA ASU Udine (ITA)
65 N BRYSON Kerenza 1998 F GBR
66 N RABCZEWSKA Weronika 1998 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
67 N GRIMSHAW Rose 1999 F GBR
68 N DINIS Luana 1999 F POR CESA (POR)
69 N GRASSO Agata Alberta 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
70 N PATRIC Nikol 1999 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
71 N GULAKOVA Violetta 1998 F EST SBSK Draakon (EST)
72 N FOSU Yasmine 2000 F GHA Millfield School (GBR)
73 N PANEBIANCO Cecilia 1999 F ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
73 N VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
75 N OYA Nichika 2000 F JPN
76 N MAZZOLA Izabela Lucyna 2000 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
77 N SATO Kana 1999 F JPN
78 N KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 F EST IREM (EST)
79 N BOLWIG Sophie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
80 N BISHOP Catherine 1999 F GBR Plymouth FC (GBR)
81 N KACZMARSKA Agnieszka 1998 F POL UKS Sokolik Krosno (POL)
82 N SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
83 N GIGLI Morella 1999 F SUI
84 N SUMMERS Charlotte 2000 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
85 N MELINOVSKI Mirit 1999 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
86 N HIND Eleanor 1998 F GBR
87 N HABLÜTZEL Demi 1998 F SUI FZB Basel (SUI)
88 N SHINOHARA Haruka 2000 F JPN
88 N LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
88 N JOHNSON Kerrie 1998 F IRL
91 N ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
92 N KIUCHI Yuzuki 1998 F JPN
93 N PRAZ Justine 1998 F SUI SES Sion (SUI)
94 N ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
95 N NAGAI Anna 2002 F JPN
96 N SCHMIDL Rosa 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
97 N MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
98 N LINK Sara 1999 F SWE
99 N ANISSIMOVA Polina 1998 F EST Rünnak (EST)
100 N OKITA Mirai 1998 F JPN
101 N SAADUN Lior 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
102 N VITALE Giulia 2001 F ITA ASS. Polisportiva Partenope (ITA)
103 N MCGONAGLE Rosie 1998 F IRL [i] FOYLE (IRL)
103 N EBERHARD Lucrezia 2000 F SUI
105 N LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
106 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
107 N VITELLI Asja 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
108 N HIDE Amelia 1998 F GBR
109 N GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
110 N TANOVIC Ramona 1999 F CRO CAFC Mladost (CRO)
111 N HONING Sofie 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
112 N HARADA Saki 2000 F JPN
113 N ZLOOF Shira 2000 F ISR
114 N HISASUE Shiori 1999 F JPN
115 N KLEIN Keren 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
116 N BERRY Olivia 1998 F GBR Escrime Academy (GBR)
117 N BALMELLI Alessia 1999 F SUI
118 N CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN
119 N SPICE Sarah 2000 F NZL DINAN EA (FRA)
120 N JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
121 N MCCORMACK Amelia 1998 F GBR
122 N SUFRIN Maayan 1999 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)