back-to-list
SUI Flawil
4. joulukuuta 2021 - 4. joulukuuta 2021
required:
national-license
Floretti Naiset U8 Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
0 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
N |
ERNST Deniz |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
LEDERMANN Oliver |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
MUNTWYLER Louis |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
FSF Fechtschule Starzynski Flawil |
|
|
|
WAGEMANN Alain |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
official |
|
LANGE Sonja |
GER |
fencingworldwide
|
Floretti Naiset U10 Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
MADER Elisa
|
2012
|
SUI FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
1 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
N |
ERNST Deniz |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
LEDERMANN Oliver |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
MUNTWYLER Louis |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
FSF Fechtschule Starzynski Flawil |
|
|
|
WAGEMANN Alain |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
official |
|
LANGE Sonja |
GER |
fencingworldwide
|
Floretti Naiset U12 Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
KUSCHE Sandrine
|
2010
|
GER
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
ZWICKER Annemarie
|
2010
|
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, FC Konstanz
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
2 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
N |
ERNST Deniz |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
LEDERMANN Oliver |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
MUNTWYLER Louis |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
FSF Fechtschule Starzynski Flawil |
|
|
|
WAGEMANN Alain |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
official |
|
LANGE Sonja |
GER |
fencingworldwide
|
ranking lists
2021 |
IBF Liga U13 Naiset Floretti |
Internationale Bodenseefechterschaft |
Floretti Naiset U14 Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
SCHMIDBURG Olivia
|
2009
|
AUT FSZ Zürich
|
L
|
|
---
|
inscribed |
|
NEUMEISTER Julia
|
2009
|
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
2 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
N |
ERNST Deniz |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
LEDERMANN Oliver |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
MUNTWYLER Louis |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
FSF Fechtschule Starzynski Flawil |
|
|
|
WAGEMANN Alain |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
official |
|
LANGE Sonja |
GER |
fencingworldwide
|
ranking lists
2021 |
IBF Liga U15 Naiset Floretti |
Internationale Bodenseefechterschaft |
Floretti Naiset U17 Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
KUSCHE Amelie
|
2005
|
GER
|
R
|
|
3
|
inscribed |
|
ZWICKER Isabella
|
2005
|
GER FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R
|
|
6
|
inscribed |
|
2 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
N |
ERNST Deniz |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
LEDERMANN Oliver |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
MUNTWYLER Louis |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
FSF Fechtschule Starzynski Flawil |
|
|
|
WAGEMANN Alain |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
official |
|
LANGE Sonja |
GER |
fencingworldwide
|
ranking lists
2021 |
IBF Liga U17 Naiset Floretti |
Internationale Bodenseefechterschaft |
Floretti Naiset U20 Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
BEST Marlene
|
2003
|
GER TSV Neu-Ulm
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
GERBER Estrella
|
2002
|
SUI FSZ Zürich
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
2 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
N |
ERNST Deniz |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
LEDERMANN Oliver |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
MUNTWYLER Louis |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
FSF Fechtschule Starzynski Flawil |
|
|
|
WAGEMANN Alain |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
official |
|
LANGE Sonja |
GER |
fencingworldwide
|
Floretti Naiset Senior Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
SPILLMANN Sinéad
|
1994
|
SUI FSZ Zürich
|
L
|
|
---
|
inscribed |
|
STUDER Vanessa
|
1998
|
SUI FSZ Zürich
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
SMETS Nathalie
|
-
|
BEL SMG De Hallebardiers
|
R |
|
---
|
peruttu |
|
2 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 1 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
N |
ERNST Deniz |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
LEDERMANN Oliver |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
MUNTWYLER Louis |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
FSF Fechtschule Starzynski Flawil |
|
|
|
WAGEMANN Alain |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
official |
|
LANGE Sonja |
GER |
fencingworldwide
|
Floretti Naiset Veteran Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
MADER Alexandra Christina
|
1979
|
SUI FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
SMETS Nathalie
|
-
|
BEL SMG De Hallebardiers
|
R |
|
---
|
peruttu |
|
1 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 1 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
N |
ERNST Deniz |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
LEDERMANN Oliver |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
MUNTWYLER Louis |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
FSF Fechtschule Starzynski Flawil |
|
|
|
WAGEMANN Alain |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
official |
|
LANGE Sonja |
GER |
fencingworldwide
|
Floretti Open U8 Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
LEDERMANN Samuel
|
2014
|
SUI FSZ Zürich
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
1 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
N |
ERNST Deniz |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
LEDERMANN Oliver |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
MUNTWYLER Louis |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
FSF Fechtschule Starzynski Flawil |
|
|
|
WAGEMANN Alain |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
official |
|
LANGE Sonja |
GER |
fencingworldwide
|
Floretti Open U10 Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
0 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
N |
ERNST Deniz |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
LEDERMANN Oliver |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
MUNTWYLER Louis |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
FSF Fechtschule Starzynski Flawil |
|
|
|
WAGEMANN Alain |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
official |
|
LANGE Sonja |
GER |
fencingworldwide
|
Floretti Open U12 Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
MADER Louis
|
2010
|
SUI FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
FASLER Ben
|
2011
|
SUI FSZ Zürich
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
LEDERMANN Ayoschua
|
2011
|
SUI FSZ Zürich
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
BÖHME David
|
-
|
GER TSV Neu-Ulm
|
R |
|
---
|
peruttu |
|
3 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 1 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
N |
ERNST Deniz |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
LEDERMANN Oliver |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
MUNTWYLER Louis |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
FSF Fechtschule Starzynski Flawil |
|
|
|
WAGEMANN Alain |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
official |
|
LANGE Sonja |
GER |
fencingworldwide
|
ranking lists
2021 |
IBF Liga U13 Miehet Floretti |
Internationale Bodenseefechterschaft |
Floretti Open U14 Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
BÖHME David
|
2010
|
GER TSV Neu-Ulm
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
SCHERRER Laurin
|
2009
|
SUI FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R
|
|
5
|
inscribed |
|
SEEHOLZER Alain
|
2009
|
SUI FSZ Zürich
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
3 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
N |
ERNST Deniz |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
LEDERMANN Oliver |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
MUNTWYLER Louis |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
FSF Fechtschule Starzynski Flawil |
|
|
|
WAGEMANN Alain |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
official |
|
LANGE Sonja |
GER |
fencingworldwide
|
ranking lists
2021 |
IBF Liga U15 Miehet Floretti |
Internationale Bodenseefechterschaft |
Floretti Open U17 Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
NEUMEISTER Alexander
|
2007
|
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
ZWICKER Theodor
|
2008
|
GER FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R
|
|
7
|
inscribed |
|
WATTENBACH Finn
|
2006
|
GER
|
L
|
|
---
|
inscribed |
|
BRESSMER Felix
|
2006
|
SUI FSZ Zürich
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
4 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
N |
ERNST Deniz |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
LEDERMANN Oliver |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
MUNTWYLER Louis |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
FSF Fechtschule Starzynski Flawil |
|
|
|
WAGEMANN Alain |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
official |
|
LANGE Sonja |
GER |
fencingworldwide
|
ranking lists
2021 |
IBF Liga U17 Miehet Floretti |
Internationale Bodenseefechterschaft |
Floretti Open U20 Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
0 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
N |
ERNST Deniz |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
LEDERMANN Oliver |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
MUNTWYLER Louis |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
FSF Fechtschule Starzynski Flawil |
|
|
|
WAGEMANN Alain |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
official |
|
LANGE Sonja |
GER |
fencingworldwide
|
Floretti Open Senior Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
ERNST Deniz
|
1986
|
SUI FSZ Zürich
|
R
|
|
11
|
inscribed |
|
HUNZIKER Oliver
|
1998
|
SUI FSZ Zürich
|
R
|
|
17
|
inscribed |
|
MILATA Alex
|
1999
|
SUI FSZ Zürich
|
L
|
|
12
|
inscribed |
|
MUNTWYLER Louis
|
1997
|
SUI FSZ Zürich
|
R
|
|
13
|
inscribed |
|
REINHARDT Marius
|
1991
|
SUI FSZ Zürich
|
L
|
|
---
|
inscribed |
|
STEHLI Lucas
|
1984
|
SUI FSZ Zürich
|
R
|
|
9
|
inscribed |
|
GALLE Frederik
|
-
|
BEL SMG De Hallebardiers
|
|
|
---
|
peruttu |
|
6 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 1 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
N |
ERNST Deniz |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
LEDERMANN Oliver |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
MUNTWYLER Louis |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
FSF Fechtschule Starzynski Flawil |
|
|
|
WAGEMANN Alain |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
official |
|
LANGE Sonja |
GER |
fencingworldwide
|
Floretti Open Veteran Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
ZWICKER Felix
|
1978
|
GER FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
BIEHLER Björn
|
1977
|
GER TSV Tettnang
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
GRUNDLEHNER Michael
|
1955
|
SUI FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
L
|
|
---
|
inscribed |
|
LEDERMANN Oliver
|
1980
|
SUI FSZ Zürich
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
GALLE Frederik
|
-
|
BEL SMG De Hallebardiers
|
|
|
---
|
peruttu |
|
TACCONI Silvio
|
-
|
SUI FSZ Zürich
|
R |
|
---
|
peruttu |
|
4 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 2 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
N |
ERNST Deniz |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
LEDERMANN Oliver |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
|
MUNTWYLER Louis |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
D |
NEUMEISTER Wilhelm |
GER |
FSF Fechtschule Starzynski Flawil |
|
|
|
WAGEMANN Alain |
SUI |
FSZ Zürich |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
official |
|
LANGE Sonja |
GER |
fencingworldwide
|
officials
BÖHME Mandy |
GER |
parents
|
la
|
TSV Neu-Ulm |
|