sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
B |
ANZOLIN Carolina |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
BERGAMO Enzo |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
CALAZANS Talia |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
FACHINI Fernando |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
FONSECA Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
GARRIGOS Henrique |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
GOLDANI Lucio |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
GUEDES Danilo |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
A |
LIENDO Juan |
VEN |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
PETRACHI Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
RAMIREZ ABADIA Histor Jovanni |
COL |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
SOMMER Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
CN |
TELLO Cledola |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
TROIS Karina |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
VELOSSO Paulo Juan |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
2020 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Paulista de Esgrima Ranking Senior Naiset Kalpa |
Federação Paulista de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Naiset Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Paulista de Esgrima Ranking Senior Naiset Kalpa |
Federação Paulista de Esgrima |
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
AJNSZTAJN Alec
|
1996
|
BRA CMIL Rio de Janeiro
|
R
|
|
24
|
inscribed |
|
ALMEIDA Tiago
|
1977
|
BRA EEAM Abel Melian
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
BARBI Matheus
|
2004
|
BRA APE Paulista
|
R
|
|
41
|
inscribed |
|
BASILIO Daniel
|
1990
|
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
BRAGA Theofilo
|
1993
|
BRA CDE Rio de Janeiro
|
|
|
60
|
inscribed |
|
BUSNARDO Lucas
|
2004
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
26
|
inscribed |
|
CARMONA Elton
|
1980
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
45
|
inscribed |
|
CIPOLATTI Mathias
|
2000
|
BRA CGB Betancourt
|
R
|
|
52
|
inscribed |
|
COSTA Eduardo
|
2000
|
BRA AMAN Agulhas Negras
|
R
|
|
25
|
inscribed |
|
FERREIRA Jose
|
1974
|
BRA EEAM Abel Melian
|
R
|
|
94
|
inscribed |
|
FERREIRA Nicolas
|
1992
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
5
|
inscribed |
|
GIFFONI Miguel
|
2003
|
BRA SCM Magnolia
|
R
|
|
29
|
inscribed |
|
GRISI Décio
|
1966
|
BRA Avulso
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
GRUNHAUSER Richard
|
1991
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
3
|
inscribed |
|
GUARNERA Giacomo
|
1962
|
BRA ECP Pinheiros, Acc. Scherma Milano
|
R
|
|
35
|
inscribed |
|
INSERRA Vitor
|
2003
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
76
|
inscribed |
|
JULIO Gabriel
|
1998
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
9
|
inscribed |
|
LEMES Fabio
|
1986
|
BRA CMSP Sao Paulo
|
R
|
|
61
|
inscribed |
|
LUCIO Mauricio
|
1976
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
38
|
inscribed |
|
MAGNO Luis
|
1987
|
BRA Avulso
|
|
|
---
|
inscribed |
|
MANGIATERRA Rafael
|
2004
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
55
|
inscribed |
|
MARTINS LIMA Eduardo
|
1985
|
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R
|
|
58
|
inscribed |
|
MELARAGNO Guilherme
|
1993
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
65
|
inscribed |
|
MILLER Malcolm
|
1998
|
BRA CMIL Rio de Janeiro
|
R
|
|
47
|
inscribed |
|
MOREIRA Carlos
|
1969
|
BRA Esgrima Rapier
|
R
|
|
40
|
inscribed |
|
NORIEGA Lucas
|
2001
|
BRA
|
R
|
|
48
|
inscribed |
|
NUNES Marcelo
|
1985
|
BRA Avulso
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
OLIVEIRA Bruno
|
1987
|
BRA CGB Betancourt
|
R
|
|
62
|
inscribed |
|
PETTERLE Amaury
|
1990
|
BRA CDE Rio de Janeiro
|
L
|
|
11
|
inscribed |
|
RAMOS Pedro
|
2002
|
BRA AMK Mestre Kato
|
R
|
|
33
|
inscribed |
|
REBOUCAS Gabriel
|
1994
|
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R
|
|
34
|
inscribed |
|
SCHWUCHOW Bernardo
|
1987
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
14
|
inscribed |
|
SEINI Leandro
|
2002
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
10
|
inscribed |
|
SIKORSKI Daniel
|
1986
|
BRA EEAM Abel Melian
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
SIMAS Carlos
|
1990
|
BRA Avulso
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
SOARES Leandro
|
1983
|
BRA
|
|
|
---
|
inscribed |
|
WU Nicky
|
2005
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
39
|
inscribed |
|
YAMASHITA Koiti
|
1969
|
BRA EEAM Abel Melian
|
R
|
|
30
|
inscribed |
|
ASSIS Gabriel
|
1997
|
BRA AMK Mestre Kato
|
R
|
|
13
|
inscribed |
|
BONAMIGO Gabriel
|
1999
|
BRA AMK Mestre Kato
|
L
|
|
6
|
inscribed |
|
CAMARGO Alexandre
|
1999
|
BRA AMK Mestre Kato, Roma Fencing
|
L
|
|
2
|
inscribed |
|
DA SILVA Felipe
|
2003
|
BRA AMK Mestre Kato
|
R
|
|
50
|
inscribed |
|
GUBERT Leopoldo
|
2000
|
BRA CMPR Parana
|
R
|
|
8
|
inscribed |
|
LAZZAROTTO Fabrizio
|
1999
|
BRA CMPR Parana
|
R
|
|
4
|
inscribed |
|
MOLFETTI Thiago
|
1980
|
BRA AMK Mestre Kato
|
|
|
74
|
inscribed |
|
ORO Lucae
|
2000
|
BRA AMK Mestre Kato
|
R
|
|
23
|
inscribed |
|
PETRICH Pedro
|
2003
|
BRA AMK Mestre Kato
|
R
|
|
20
|
inscribed |
|
SCHWANTES Athos
|
1985
|
BRA AMK Mestre Kato, Pentamodena
|
R
|
|
1
|
inscribed |
|
TARTA Vinicius
|
2000
|
BRA AMK Mestre Kato
|
R
|
|
15
|
inscribed |
|
DONATO Alvaro
|
2000
|
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R
|
|
7
|
inscribed |
|
DONATO Olavo
|
2002
|
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R
|
|
27
|
inscribed |
|
MENDES Tarcisio
|
2001
|
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R
|
|
17
|
inscribed |
|
RODRIGUES Bryan
|
2002
|
BRA BTC Barroca
|
R
|
|
54
|
inscribed |
|
MURRAY Paulo
|
1970
|
BRA CAP Paulistano
|
L
|
|
66
|
inscribed |
|
PETRACHI Luiz
|
1968
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
22
|
inscribed |
|
SOEIRO Vinícius
|
2002
|
BRA CMIL Rio de Janeiro
|
R
|
|
64
|
inscribed |
|
BORDIGNON João
|
2004
|
BRA Dourado Esgrima Club
|
R
|
|
75
|
inscribed |
|
JORGE Estevan
|
2003
|
BRA Dourado Esgrima Club
|
L
|
|
36
|
inscribed |
|
MEMARI Mateus
|
2003
|
BRA Dourado Esgrima Club
|
R
|
|
56
|
inscribed |
|
TOLEDO Victor
|
2003
|
BRA
|
R
|
|
95
|
inscribed |
|
MACEDO Lucas
|
1993
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
96
|
inscribed |
|
RODRIGUES Luiz
|
1994
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
12
|
inscribed |
|
ALBUQUERQUE Davi
|
2003
|
BRA EEAM Abel Melian
|
L
|
|
97
|
inscribed |
|
DE CARLI Ricardo
|
1989
|
BRA EEAM Abel Melian
|
R
|
|
89
|
inscribed |
|
OLIVEIRA Ricardo
|
1967
|
BRA EEAM Abel Melian
|
R
|
|
99
|
inscribed |
|
SICCHIERI Bruno
|
1979
|
BRA EEAM Abel Melian
|
R
|
|
67
|
inscribed |
|
WOLFART Eduardo
|
1999
|
BRA EEAM Abel Melian
|
R
|
|
84
|
inscribed |
|
JUCHEM Gabriel
|
2002
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R
|
|
46
|
inscribed |
|
MACHADO Jerônimo
|
1986
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R
|
|
42
|
inscribed |
|
MAROSTEGA Pedro
|
1997
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R
|
|
21
|
inscribed |
|
DIAS Arthur
|
2000
|
BRA Lindóia Tênis Clube
|
R
|
|
51
|
inscribed |
|
AGUIAR Victor
|
1997
|
BRA SCM Magnolia
|
R
|
|
18
|
inscribed |
|
MAMEDE Armando
|
2001
|
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R
|
|
93
|
inscribed |
|
SASAQUI Gabriel
|
1996
|
BRA SCM Magnolia
|
R
|
|
19
|
inscribed |
|
VAZ Vitor
|
2000
|
BRA SCM Magnolia
|
R
|
|
57
|
inscribed |
|
ALMEIDA Carlos
|
2003
|
BRA Associação Campineira Esgrima Mestre Pereira
|
R
|
|
98
|
inscribed |
|
CAVELAN Hughes
|
1967
|
FRA CAP Paulistano
|
L
|
|
---
|
inscribed |
|
TOVAR Jose
|
1980
|
MEX Avulso
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
GOLDENBERG Theo
|
-
|
BRA Sociedade Thalia
|
R |
|
---
|
peruttu |
|
MARQUES Ivan
|
-
|
BRA Avulso
|
|
|
---
|
peruttu |
|
PELLEGRINO Mauricio
|
-
|
BRA ECP Pinheiros
|
R |
|
16
|
peruttu |
|
LOPES Guilherme
|
-
|
BRA Dourado Esgrima Club
|
R |
|
---
|
peruttu |
|
78 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 4 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
B |
ANZOLIN Carolina |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
BERGAMO Enzo |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
CALAZANS Talia |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
FACHINI Fernando |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
FONSECA Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
GARRIGOS Henrique |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
GOLDANI Lucio |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
GUEDES Danilo |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
A |
LIENDO Juan |
VEN |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
PETRACHI Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
RAMIREZ ABADIA Histor Jovanni |
COL |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
SOMMER Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
CN |
TELLO Cledola |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
TROIS Karina |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
VELOSSO Paulo Juan |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
ranking lists
2020 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Miehet Kalpa |
Confederação Brasileira de Esgrima |
Floretti Naiset Senior Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
BALDI Valentina
|
2003
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R
|
|
13
|
inscribed |
|
BULCAO Ana Beatriz
|
1993
|
BRA ECP Pinheiros
|
L
|
|
1
|
inscribed |
|
DI RIENZO Ketlin
|
2003
|
BRA APE Paulista
|
L
|
|
26
|
inscribed |
|
FERRER Carolina
|
2003
|
BRA APE Paulista
|
R
|
|
25
|
inscribed |
|
FRIAS Stella
|
2005
|
BRA Tenis Clube Paulista
|
R
|
|
24
|
inscribed |
|
MAGINI Gabriela
|
2005
|
BRA SSJE Sao Jorge
|
R
|
|
15
|
inscribed |
|
MANSUR Fernanda
|
1990
|
BRA
|
R
|
|
17
|
inscribed |
|
NEHMAD Julia
|
2002
|
BRA CGB Betancourt
|
R
|
|
27
|
inscribed |
|
OLIVEIRA Vania
|
1965
|
BRA CMSP Sao Paulo
|
R
|
|
23
|
inscribed |
|
SETUBAL Isadora
|
2004
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
22
|
inscribed |
|
VIANNA Gabriella
|
2004
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
8
|
inscribed |
|
VIANNA Rachel
|
1989
|
BRA SSJE Sao Jorge
|
R
|
|
20
|
inscribed |
|
BRECHERET Carolina
|
2004
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
11
|
inscribed |
|
FALCI Deise
|
1980
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
12
|
inscribed |
|
MURRAY Maria Luiza
|
2004
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
10
|
inscribed |
|
PAPAIANO Laura
|
2002
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
16
|
inscribed |
|
ROTHFELD Silvia
|
1971
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
14
|
inscribed |
|
BECKER Daphne
|
2000
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R
|
|
7
|
inscribed |
|
BONETTI Giovana
|
1999
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
L
|
|
9
|
inscribed |
|
CALAZANS Talia
|
2002
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R
|
|
6
|
inscribed |
|
CHIES Milena
|
1999
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R
|
|
5
|
inscribed |
|
PISTOIA Mariana
|
1998
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R
|
|
3
|
inscribed |
|
TOLDO Ana
|
1997
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R
|
|
4
|
inscribed |
|
DE CAMARGO Maria Rita
|
-
|
BRA ECP Pinheiros
|
R |
|
---
|
peruttu |
|
UNGARO Gabriela
|
-
|
BRA ECP Pinheiros
|
R |
|
---
|
peruttu |
|
CECCHINI Gabriela
|
-
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R |
|
2
|
peruttu |
|
23 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 3 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
B |
ANZOLIN Carolina |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
BERGAMO Enzo |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
CALAZANS Talia |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
FACHINI Fernando |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
FONSECA Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
GARRIGOS Henrique |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
GOLDANI Lucio |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
GUEDES Danilo |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
LIENDO Juan |
VEN |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
PETRACHI Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
RAMIREZ ABADIA Histor Jovanni |
COL |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
SOMMER Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
TELLO Cledola |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
TROIS Karina |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
VELOSSO Paulo Juan |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
ranking lists
2020 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Naiset Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
Floretti Miehet Senior Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
ALBANO Luan
|
1993
|
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R
|
|
20
|
inscribed |
|
BANEUX Julien
|
1996
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
5
|
inscribed |
|
BARROS Anderson
|
1996
|
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R
|
|
25
|
inscribed |
|
BENTO Fellipe
|
2005
|
BRA CMIL Rio de Janeiro
|
R
|
|
24
|
inscribed |
|
FERREIRA Nathan
|
1998
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
29
|
inscribed |
|
LOBO Heros
|
1976
|
BRA CMSP Sao Paulo
|
L
|
|
43
|
inscribed |
|
MARQUES Henrique
|
1996
|
BRA ECP Pinheiros
|
L
|
|
2
|
inscribed |
|
MELARAGNO Rafael
|
1996
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
16
|
inscribed |
|
MION Lorenzo
|
2004
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
7
|
inscribed |
|
MORAIS Paulo
|
2003
|
BRA Tenis Clube Paulista
|
R
|
|
15
|
inscribed |
|
PUGLIESI Renan
|
1990
|
BRA CDE Rio de Janeiro
|
L
|
|
23
|
inscribed |
|
SANTHIAGO Michel
|
1992
|
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R
|
|
48
|
inscribed |
|
SCAVASIN Fernando
|
1984
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
30
|
inscribed |
|
SHIMBO Heitor
|
1983
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
3
|
inscribed |
|
SOUZA Pierre
|
1990
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
6
|
inscribed |
|
TOMINO Rafael
|
2004
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
22
|
inscribed |
|
CARDOSO Vinicius
|
2000
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
52
|
inscribed |
|
DE NIGRIS Giovanni
|
1999
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
17
|
inscribed |
|
MURRAY Guilherme
|
2002
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
13
|
inscribed |
|
PACHECO Ricardo
|
2003
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
8
|
inscribed |
|
PISSATO Pedro
|
2003
|
BRA EEAM Abel Melian
|
L
|
|
19
|
inscribed |
|
SALIBA Renato
|
2004
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
38
|
inscribed |
|
REIS Danyllo
|
1984
|
BRA
|
R
|
|
59
|
inscribed |
|
LIMA Kevin
|
2002
|
BRA CMSP Sao Paulo
|
R
|
|
14
|
inscribed |
|
TAKADA Victor
|
2001
|
BRA CMSP Sao Paulo
|
R
|
|
27
|
inscribed |
|
TAVORA Lucas
|
2001
|
BRA CMSP Sao Paulo
|
R
|
|
26
|
inscribed |
|
DE CARLI Ricardo
|
1989
|
BRA EEAM Abel Melian
|
R
|
|
36
|
inscribed |
|
ENAUD Edouard
|
2004
|
BRA EEAM Abel Melian
|
R
|
|
56
|
inscribed |
|
FRANTZ Diego
|
1999
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R
|
|
21
|
inscribed |
|
GASTAL Eduardo
|
1996
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R
|
|
10
|
inscribed |
|
HOFMEISTER Vicente
|
1999
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R
|
|
18
|
inscribed |
|
MACHADO Jerônimo
|
1986
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R
|
|
11
|
inscribed |
|
MAROSTEGA Pedro
|
1997
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R
|
|
4
|
inscribed |
|
SANCHOTENE Bernardo
|
1998
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R
|
|
35
|
inscribed |
|
TOLDO Guilherme
|
1992
|
BRA GNU Nautico Uniao, Frascati Scherma
|
L
|
|
1
|
inscribed |
|
VELASCO Daniel
|
1994
|
BRA GNU Nautico Uniao
|
R
|
|
12
|
inscribed |
|
XAVIER Marco
|
1987
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
9
|
inscribed |
|
RAMOS Xavier
|
2000
|
BRA SSJE Sao Jorge
|
R
|
|
51
|
inscribed |
|
CURY Andre
|
-
|
BRA CAP Paulistano
|
R |
|
---
|
peruttu |
|
GUARNERA Giacomo
|
-
|
BRA ECP Pinheiros, Acc. Scherma Milano
|
R |
|
50
|
peruttu |
|
MONTAGNA Pedro
|
-
|
BRA ECP Pinheiros
|
R |
|
45
|
peruttu |
|
MURA Andre
|
-
|
BRA ECP Pinheiros
|
L |
|
33
|
peruttu |
|
PEIXOTO Diego
|
-
|
BRA CDE Rio de Janeiro
|
L |
|
28
|
peruttu |
|
SOARES Luiz
|
-
|
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R |
|
---
|
peruttu |
|
VASCONCELOS Italo
|
-
|
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R |
|
49
|
peruttu |
|
38 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 7 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
B |
ANZOLIN Carolina |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
BERGAMO Enzo |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
CALAZANS Talia |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
FACHINI Fernando |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
FONSECA Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
GARRIGOS Henrique |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
GOLDANI Lucio |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
GUEDES Danilo |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
LIENDO Juan |
VEN |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
PETRACHI Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
RAMIREZ ABADIA Histor Jovanni |
COL |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
SOMMER Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
TELLO Cledola |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
TROIS Karina |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
VELOSSO Paulo Juan |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
ranking lists
2020 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Miehet Floretti |
Confederação Brasileira de Esgrima |
Säilä Naiset Senior Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
GASPARIN Giulia
|
1991
|
BRA AMK Mestre Kato
|
R
|
|
4
|
inscribed |
|
GROSCHE Stephanie
|
1992
|
BRA
|
R
|
|
7
|
inscribed |
|
PEKELMAN Luana
|
2003
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
2
|
inscribed |
|
SANTOS Fernanda
|
1984
|
BRA CMIL Rio de Janeiro
|
R
|
|
21
|
inscribed |
|
TAMINATO Leticia
|
1990
|
BRA AMK Mestre Kato
|
L
|
|
15
|
inscribed |
|
SCALABRIN Carla
|
1973
|
BRA Tenis Clube Paulista
|
R
|
|
9
|
inscribed |
|
CHIERIGHINI Pietra
|
2003
|
BRA CAP Paulistano, Ss Lazio Scherma Ariccia
|
R
|
|
3
|
inscribed |
|
LEE Luiza
|
2000
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
5
|
inscribed |
|
TROIS Karina
|
1997
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
1
|
inscribed |
|
ZIMMER Camila
|
1996
|
BRA Lindóia Tênis Clube
|
R
|
|
11
|
inscribed |
|
AMORIM Julia
|
-
|
BRA ECP Pinheiros
|
R |
|
---
|
peruttu |
|
10 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 1 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
|
ANZOLIN Carolina |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
BERGAMO Enzo |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
CALAZANS Talia |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
FACHINI Fernando |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
FONSECA Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
GARRIGOS Henrique |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
GOLDANI Lucio |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
GUEDES Danilo |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
LIENDO Juan |
VEN |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
PETRACHI Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
RAMIREZ ABADIA Histor Jovanni |
COL |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
SOMMER Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
TELLO Cledola |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
TROIS Karina |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
VELOSSO Paulo Juan |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
ranking lists
2020 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Naiset Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
Säilä Miehet Senior Henkilökohtainen
näytä lista
urheilija / team |
alkuranking |
tila |
lic |
BAKER Michel
|
1981
|
BRA APE Paulista
|
R
|
|
45
|
inscribed |
|
BALDIN Rodrigo
|
1982
|
BRA Baldin Esgrima
|
R
|
|
13
|
inscribed |
|
BECKER Matheus
|
2004
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
15
|
inscribed |
|
BENTO Fellipe
|
2005
|
BRA CMIL Rio de Janeiro
|
R
|
|
24
|
inscribed |
|
BRUNETTI Ricardo
|
2002
|
BRA
|
L
|
|
20
|
inscribed |
|
D AVILA Pedro
|
2000
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
9
|
inscribed |
|
DONDEO Gabriel
|
1988
|
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R
|
|
10
|
inscribed |
|
FASTING Thomas
|
2004
|
BRA APE Paulista, KTF Luitpold München
|
R
|
|
31
|
inscribed |
|
LEITE Marcel
|
2002
|
BRA
|
R
|
|
30
|
inscribed |
|
LIMA Filipe
|
2003
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
28
|
inscribed |
|
LOMBARDI Rafael
|
1998
|
BRA
|
R
|
|
8
|
inscribed |
|
PATTO Claudio
|
1973
|
BRA APE Paulista
|
R
|
|
34
|
inscribed |
|
PEKELMAN Bruno
|
2000
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
1
|
inscribed |
|
PEZZI Enrico
|
1994
|
BRA ECP Pinheiros
|
L
|
|
5
|
inscribed |
|
SCAVASIN Fernando
|
1984
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
4
|
inscribed |
|
SOARES Luiz
|
1992
|
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R
|
|
23
|
inscribed |
|
TEIXEIRA Paulo
|
1969
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
47
|
inscribed |
|
VASCONCELOS Olegario
|
1960
|
BRA APE Paulista
|
R
|
|
41
|
inscribed |
|
VASQUES Gabriel
|
2002
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
14
|
inscribed |
|
VELOSSO Paulo Juan
|
1989
|
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R
|
|
11
|
inscribed |
|
ZEYTOUNLIAN William
|
1988
|
BRA
|
R
|
|
7
|
inscribed |
|
GOMEZ Marcos
|
2004
|
BRA Baldin Esgrima
|
R
|
|
40
|
inscribed |
|
MARTINELLI Carlos
|
1965
|
BRA APE Paulista
|
R
|
|
46
|
inscribed |
|
MENDONCA Wanderley
|
1963
|
BRA Baldin Esgrima
|
R
|
|
32
|
inscribed |
|
BERGAMO Enzo
|
2000
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
6
|
inscribed |
|
BRECHERET Pedro
|
2002
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
49
|
inscribed |
|
CHIERIGHINI Lorenzo
|
2005
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
51
|
inscribed |
|
FACHINI Fernando
|
2002
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
12
|
inscribed |
|
GARRIGOS Henrique
|
1996
|
BRA CAP Paulistano
|
L
|
|
3
|
inscribed |
|
GARRIGOS Murilo
|
2001
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
16
|
inscribed |
|
LEE Rafael
|
2003
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
17
|
inscribed |
|
SALIBA Renato
|
2004
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
18
|
inscribed |
|
SALLES Fabio
|
2002
|
BRA CAP Paulistano
|
R
|
|
2
|
inscribed |
|
CHEN Pedro
|
2003
|
BRA ECP Pinheiros
|
R
|
|
25
|
inscribed |
|
OLIVEIRA Gustavo
|
1975
|
BRA
|
R
|
|
54
|
inscribed |
|
JESUS Paulo
|
1987
|
BRA
|
R
|
|
29
|
inscribed |
|
CAVELAN Hughes
|
1967
|
FRA CAP Paulistano
|
L
|
|
---
|
inscribed |
|
SANTOS CORREA Rafael
|
2002
|
URU
|
R
|
|
---
|
inscribed |
|
ALEXANDRE Marcos
|
-
|
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R |
|
21
|
peruttu |
|
GOLDENBERG Theo
|
-
|
BRA Sociedade Thalia
|
R |
|
42
|
peruttu |
|
GRISI Décio
|
-
|
BRA Avulso
|
R |
|
---
|
peruttu |
|
WHITAKER Arthur
|
-
|
BRA APE Paulista
|
R |
|
19
|
peruttu |
|
ZANNIN Paulo
|
-
|
BRA CMPR Parana
|
R |
|
---
|
peruttu |
|
ABRAAO Patrick
|
-
|
BRA Avulso
|
|
|
---
|
peruttu |
|
38 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 6 peruttu
Tuomarit
sarja |
name |
Maa |
inscribed by |
|
|
ANZOLIN Carolina |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
BERGAMO Enzo |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
CALAZANS Talia |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
FACHINI Fernando |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
FONSECA Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
GARRIGOS Henrique |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
GOLDANI Lucio |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
GUEDES Danilo |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
LIENDO Juan |
VEN |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
PETRACHI Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
RAMIREZ ABADIA Histor Jovanni |
COL |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
SOMMER Luiz |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
TELLO Cledola |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
|
TROIS Karina |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
B |
VELOSSO Paulo Juan |
BRA |
Confederação Brasileira de Esgrima |
|
|
name |
Maa |
inscribed by |
role |
Tuomarit |
officials |
ranking lists
2020 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2020 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking Senior Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking U20 Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking U17 Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V40 Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V50 Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 |
Brasil Esgrima Ranking V60 Miehet Säilä |
Confederação Brasileira de Esgrima |
Please adjust selection to your image
Please select or upload an image