näytä lista
urheilija / team | alkuranking | tila | lic |
---|
0 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
sarja | name | Maa | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
N | ERNST Deniz | SUI | FSZ Zürich | ||
MUNTWYLER Louis | SUI | FSZ Zürich | |||
D | NEUMEISTER Wilhelm | GER | TSV Tettnang | ||
RUST Annina | SUI | FSZ Zürich | |||
STOLBERG Ludwig | GER | TSV Tettnang | |||
WAGEMANN Alain | SUI | FSZ Zürich |
name | Maa | inscribed by | role |
---|---|---|---|
Tuomarit | |||
officials |
näytä lista
urheilija / team | alkuranking | tila | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SCHMIDBURG Olivia | 2009 |
AUT FSZ Zürich
|
L | --- | inscribed | ||
KUSCHE Sandrine | 2010 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
NEUMEISTER Julia | 2009 |
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang
|
R | --- | inscribed | ||
ZWICKER Annemarie | 2010 |
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, FC Konstanz
|
R | --- | inscribed |
4 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
sarja | name | Maa | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
N | ERNST Deniz | SUI | FSZ Zürich | ||
MUNTWYLER Louis | SUI | FSZ Zürich | |||
D | NEUMEISTER Wilhelm | GER | TSV Tettnang | ||
RUST Annina | SUI | FSZ Zürich | |||
STOLBERG Ludwig | GER | TSV Tettnang | |||
WAGEMANN Alain | SUI | FSZ Zürich |
name | Maa | inscribed by | role |
---|---|---|---|
Tuomarit | |||
officials |
näytä lista
urheilija / team | alkuranking | tila | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KUTURMAN Nil | 2008 |
SUI
|
R | --- | inscribed |
1 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
sarja | name | Maa | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
N | ERNST Deniz | SUI | FSZ Zürich | ||
MUNTWYLER Louis | SUI | FSZ Zürich | |||
D | NEUMEISTER Wilhelm | GER | TSV Tettnang | ||
RUST Annina | SUI | FSZ Zürich | |||
STOLBERG Ludwig | GER | TSV Tettnang | |||
WAGEMANN Alain | SUI | FSZ Zürich |
name | Maa | inscribed by | role |
---|---|---|---|
Tuomarit | |||
officials |
2018 | IBF Liga U13 Naiset Floretti | Internationale Bodenseefechterschaft |
näytä lista
urheilija / team | alkuranking | tila | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KUSCHE Amelie | 2005 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
ZWICKER Isabella | 2005 |
GER FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R | --- | inscribed | ||
BAUMANN Lana-Kiyomi | 2005 |
SUI FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R | --- | inscribed | ||
BROGLE Serafine | 2006 |
SUI FSZ Zürich
|
R | --- | inscribed | ||
GERBER Allegra | 2006 |
SUI FSZ Zürich
|
R | --- | inscribed | ||
LA ROCHE Tabea | 2007 |
SUI
|
R | --- | inscribed | ||
KUTURMAN Nil | - | SUI | R | --- | peruttu |
6 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 1 peruttu
sarja | name | Maa | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
N | ERNST Deniz | SUI | FSZ Zürich | ||
MUNTWYLER Louis | SUI | FSZ Zürich | |||
D | NEUMEISTER Wilhelm | GER | TSV Tettnang | ||
RUST Annina | SUI | FSZ Zürich | |||
STOLBERG Ludwig | GER | TSV Tettnang | |||
WAGEMANN Alain | SUI | FSZ Zürich |
name | Maa | inscribed by | role |
---|---|---|---|
Tuomarit | |||
officials |
2018 | IBF Liga U15 Naiset Floretti | Internationale Bodenseefechterschaft |
näytä lista
urheilija / team | alkuranking | tila | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GAMS Christina | 2002 |
GER TSV Tettnang
|
R | --- | inscribed | ||
GERBER Estrella | 2002 |
SUI FSZ Zürich
|
R | --- | inscribed | ||
RUST Annina | 2002 |
SUI FSZ Zürich
|
R | --- | inscribed |
3 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
sarja | name | Maa | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
N | ERNST Deniz | SUI | FSZ Zürich | ||
MUNTWYLER Louis | SUI | FSZ Zürich | |||
D | NEUMEISTER Wilhelm | GER | TSV Tettnang | ||
RUST Annina | SUI | FSZ Zürich | |||
STOLBERG Ludwig | GER | TSV Tettnang | |||
WAGEMANN Alain | SUI | FSZ Zürich |
name | Maa | inscribed by | role |
---|---|---|---|
Tuomarit | |||
officials |
2018 | IBF Liga U17 Naiset Floretti | Internationale Bodenseefechterschaft |
näytä lista
urheilija / team | alkuranking | tila | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BROGLE Serafine | - | SUI FSZ Zürich | R | --- | peruttu | ||
GERBER Allegra | - | SUI FSZ Zürich | R | --- | peruttu | ||
RUST Annina | - | SUI FSZ Zürich | R | --- | peruttu |
0 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 3 peruttu
sarja | name | Maa | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
N | ERNST Deniz | SUI | FSZ Zürich | ||
MUNTWYLER Louis | SUI | FSZ Zürich | |||
D | NEUMEISTER Wilhelm | GER | TSV Tettnang | ||
RUST Annina | SUI | FSZ Zürich | |||
STOLBERG Ludwig | GER | TSV Tettnang | |||
WAGEMANN Alain | SUI | FSZ Zürich |
name | Maa | inscribed by | role |
---|---|---|---|
Tuomarit | |||
officials |
näytä lista
urheilija / team | alkuranking | tila | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LEDERMANN SARAH | 1983 |
SUI FSZ Zürich
|
R | --- | inscribed | ||
SPILLMANN Sinéad | 1994 |
SUI FSZ Zürich
|
L | --- | inscribed | ||
AGUILAR Chiara | - | SUI | --- | peruttu |
2 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 1 peruttu
sarja | name | Maa | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
N | ERNST Deniz | SUI | FSZ Zürich | ||
MUNTWYLER Louis | SUI | FSZ Zürich | |||
D | NEUMEISTER Wilhelm | GER | TSV Tettnang | ||
RUST Annina | SUI | FSZ Zürich | |||
STOLBERG Ludwig | GER | TSV Tettnang | |||
WAGEMANN Alain | SUI | FSZ Zürich |
name | Maa | inscribed by | role |
---|---|---|---|
Tuomarit | |||
officials |
näytä lista
urheilija / team | alkuranking | tila | lic |
---|
0 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
sarja | name | Maa | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
N | ERNST Deniz | SUI | FSZ Zürich | ||
MUNTWYLER Louis | SUI | FSZ Zürich | |||
D | NEUMEISTER Wilhelm | GER | TSV Tettnang | ||
RUST Annina | SUI | FSZ Zürich | |||
STOLBERG Ludwig | GER | TSV Tettnang | |||
WAGEMANN Alain | SUI | FSZ Zürich |
name | Maa | inscribed by | role |
---|---|---|---|
Tuomarit | |||
officials |
näytä lista
urheilija / team | alkuranking | tila | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LEDERMANN Ayoschua | 2011 |
SUI FSZ Zürich
|
R | --- | inscribed |
1 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
sarja | name | Maa | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
N | ERNST Deniz | SUI | FSZ Zürich | ||
MUNTWYLER Louis | SUI | FSZ Zürich | |||
D | NEUMEISTER Wilhelm | GER | TSV Tettnang | ||
RUST Annina | SUI | FSZ Zürich | |||
STOLBERG Ludwig | GER | TSV Tettnang | |||
WAGEMANN Alain | SUI | FSZ Zürich |
name | Maa | inscribed by | role |
---|---|---|---|
Tuomarit | |||
officials |
näytä lista
urheilija / team | alkuranking | tila | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
IMBACH Emmanuel | 2010 |
SUI
|
R | --- | inscribed | ||
SEEHOLZER Alain | 2009 |
SUI FSZ Zürich
|
R | --- | inscribed |
2 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
sarja | name | Maa | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
N | ERNST Deniz | SUI | FSZ Zürich | ||
MUNTWYLER Louis | SUI | FSZ Zürich | |||
D | NEUMEISTER Wilhelm | GER | TSV Tettnang | ||
RUST Annina | SUI | FSZ Zürich | |||
STOLBERG Ludwig | GER | TSV Tettnang | |||
WAGEMANN Alain | SUI | FSZ Zürich |
name | Maa | inscribed by | role |
---|---|---|---|
Tuomarit | |||
officials |
näytä lista
urheilija / team | alkuranking | tila | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CHENG Winston | 2007 |
CHN
|
R | --- | inscribed | ||
NEUMEISTER Alexander | 2007 |
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang
|
R | --- | inscribed | ||
ZWICKER Theodor | 2008 |
GER FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R | --- | inscribed | ||
STEVANOVIC David | 2007 |
SUI
|
R | --- | inscribed |
4 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
sarja | name | Maa | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
N | ERNST Deniz | SUI | FSZ Zürich | ||
MUNTWYLER Louis | SUI | FSZ Zürich | |||
D | NEUMEISTER Wilhelm | GER | TSV Tettnang | ||
RUST Annina | SUI | FSZ Zürich | |||
STOLBERG Ludwig | GER | TSV Tettnang | |||
WAGEMANN Alain | SUI | FSZ Zürich |
name | Maa | inscribed by | role |
---|---|---|---|
Tuomarit | |||
officials |
2018 | IBF Liga U13 Miehet Floretti | Internationale Bodenseefechterschaft |
näytä lista
urheilija / team | alkuranking | tila | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ESER Noah | 2006 |
GER TSV Tettnang
|
R | --- | inscribed | ||
RILLING Noel | 2006 |
GER TSV Tettnang
|
L | --- | inscribed | ||
WATTENBACH Finn | 2006 |
GER
|
L | --- | inscribed | ||
CHENG Winston | - | CHN | R | --- | peruttu | ||
NEUMEISTER Alexander | - | GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang | R | --- | peruttu | ||
BAUMANN Lana-Kiyomi | - | SUI FSF Fechtschule Starzynski Flawil | R | --- | peruttu | ||
BROGLE Serafine | - | SUI FSZ Zürich | R | --- | peruttu |
3 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 4 peruttu
sarja | name | Maa | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
N | ERNST Deniz | SUI | FSZ Zürich | ||
MUNTWYLER Louis | SUI | FSZ Zürich | |||
D | NEUMEISTER Wilhelm | GER | TSV Tettnang | ||
RUST Annina | SUI | FSZ Zürich | |||
STOLBERG Ludwig | GER | TSV Tettnang | |||
WAGEMANN Alain | SUI | FSZ Zürich |
name | Maa | inscribed by | role |
---|---|---|---|
Tuomarit | |||
officials |
2018 | IBF Liga U15 Miehet Floretti | Internationale Bodenseefechterschaft |
näytä lista
urheilija / team | alkuranking | tila | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KRAMER Luis | 2002 |
GER TSV Tettnang
|
R | --- | inscribed |
1 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
sarja | name | Maa | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
N | ERNST Deniz | SUI | FSZ Zürich | ||
MUNTWYLER Louis | SUI | FSZ Zürich | |||
D | NEUMEISTER Wilhelm | GER | TSV Tettnang | ||
RUST Annina | SUI | FSZ Zürich | |||
STOLBERG Ludwig | GER | TSV Tettnang | |||
WAGEMANN Alain | SUI | FSZ Zürich |
name | Maa | inscribed by | role |
---|---|---|---|
Tuomarit | |||
officials |
2018 | IBF Liga U17 Miehet Floretti | Internationale Bodenseefechterschaft |
näytä lista
urheilija / team | alkuranking | tila | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ESER Noah | - | GER TSV Tettnang | R | --- | peruttu | ||
RILLING Noel | - | GER TSV Tettnang | L | --- | peruttu | ||
WATTENBACH Finn | - | GER | L | --- | peruttu |
0 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 3 peruttu
sarja | name | Maa | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
N | ERNST Deniz | SUI | FSZ Zürich | ||
MUNTWYLER Louis | SUI | FSZ Zürich | |||
D | NEUMEISTER Wilhelm | GER | TSV Tettnang | ||
RUST Annina | SUI | FSZ Zürich | |||
STOLBERG Ludwig | GER | TSV Tettnang | |||
WAGEMANN Alain | SUI | FSZ Zürich |
name | Maa | inscribed by | role |
---|---|---|---|
Tuomarit | |||
officials |
näytä lista
urheilija / team | alkuranking | tila | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
STOLBERG Ludwig | 1984 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | inscribed | ||
ZWICKER Felix | 1978 |
GER FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R | --- | inscribed | ||
ERNST Deniz | 1986 |
SUI FSZ Zürich
|
R | --- | inscribed | ||
LEDERMANN Oliver | 1980 |
SUI FSZ Zürich
|
R | --- | inscribed | ||
MUNTWYLER Louis | 1997 |
SUI FSZ Zürich
|
R | --- | inscribed | ||
REINHARDT Marius | 1991 |
SUI FSZ Zürich
|
L | --- | inscribed | ||
STEHLI Lucas | 1984 |
SUI FSZ Zürich
|
R | --- | inscribed |
7 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 0 peruttu
sarja | name | Maa | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
N | ERNST Deniz | SUI | FSZ Zürich | ||
MUNTWYLER Louis | SUI | FSZ Zürich | |||
D | NEUMEISTER Wilhelm | GER | TSV Tettnang | ||
RUST Annina | SUI | FSZ Zürich | |||
STOLBERG Ludwig | GER | TSV Tettnang | |||
WAGEMANN Alain | SUI | FSZ Zürich |
name | Maa | inscribed by | role |
---|---|---|---|
Tuomarit | |||
officials |
näytä lista
urheilija / team | alkuranking | tila | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
EITLE Erik | 1947 |
SUI FSZ Zürich
|
R | --- | inscribed | ||
GRUNDLEHNER Michael | 1955 |
SUI FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
L | --- | inscribed | ||
TACCONI Silvio | 1976 |
SUI FSZ Zürich
|
R | --- | inscribed | ||
ZWICKER Felix | - | GER FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil | R | --- | peruttu | ||
ADAMEC Lukas | - | SUI | R | --- | peruttu | ||
HOCHSTRASSER Robert | - | SUI FSZ Zürich | R | --- | peruttu |
3 Ilmoittautumiset, 0 odottaa, 3 peruttu
sarja | name | Maa | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
N | ERNST Deniz | SUI | FSZ Zürich | ||
MUNTWYLER Louis | SUI | FSZ Zürich | |||
D | NEUMEISTER Wilhelm | GER | TSV Tettnang | ||
RUST Annina | SUI | FSZ Zürich | |||
STOLBERG Ludwig | GER | TSV Tettnang | |||
WAGEMANN Alain | SUI | FSZ Zürich |
name | Maa | inscribed by | role |
---|---|---|---|
Tuomarit | |||
officials |