Fechtergilde Südholstein
kalpa
regional championships | ||
---|---|---|
2 | 1 | 0 |
3.8.2021 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) |
ranking | Päivämäärä | kilpailusarja | |||
---|---|---|---|---|---|
65 | 2.3.2024 / 3.3.2024 | Leipzig | Allstar Deutschland Challenge | Kalpa Naiset U15 Henkilökohtainen | |
78 | 16.12.2023 / 17.12.2023 | Leverkusen | Allstar Deutschland Challenge | Kalpa Naiset U15 Henkilökohtainen |
ranking | Päivämäärä | kilpailusarja | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 9.3.2024 / 10.3.2024 | Itzehoe | Youth Championships of Schleswig-Holstein | Kalpa Naiset U15 Henkilökohtainen | |
2 | 9.3.2024 / 10.3.2024 | Itzehoe | Youth Championships of Schleswig-Holstein | Kalpa Naiset U13 Henkilökohtainen | |
1 | 11.3.2023 / 12.3.2023 | Itzehoe | Youth Championships of Schleswig-Holstein | Kalpa Naiset U11 Henkilökohtainen | |
5 | 12.3.2022 / 13.3.2022 | Itzehoe | Championships of Schleswig-Holstein | Kalpa Naiset U11 Henkilökohtainen |
ranking | Päivämäärä | kilpailusarja |
---|
ranking | Päivämäärä | kilpailusarja | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 16.3.2024 / 17.3.2024 | Elmshorn | Elmshorn International | Kalpa Naiset U15 Henkilökohtainen | |
2 | 16.3.2024 / 17.3.2024 | Elmshorn | Elmshorn International | Kalpa Naiset U13 Henkilökohtainen | |
1 | 24.2.2024 / 25.2.2024 | Osnabrück | Wappen von Osnabrück | Kalpa Naiset U13 Henkilökohtainen | |
3 | 10.2.2024 / 11.2.2024 | Munster | XIII. Lili-Marleen-Degen-Cup | Kalpa Naiset U15 Henkilökohtainen | |
1 | 10.2.2024 / 11.2.2024 | Munster | XIII. Lili-Marleen-Degen-Cup | Kalpa Naiset U13 Henkilökohtainen | |
3 | 27.1.2024 / 28.1.2024 | Bad Segeberg | XXVI. Winterturnier | Kalpa Naiset U15 Henkilökohtainen | |
2 | 9.12.2023 / 10.12.2023 | Bielefeld | Leineweber-Turnier | Kalpa Naiset U13 Henkilökohtainen | |
8 | 25.11.2023 / 26.11.2023 | Braunschweig | Braunschweiger Jugend-Degen-Turnier | Kalpa Naiset U15 Henkilökohtainen | |
1 | 25.11.2023 / 26.11.2023 | Braunschweig | Braunschweiger Jugend-Degen-Turnier | Kalpa Naiset U13 Henkilökohtainen | |
1 | 7.5.2023 | Berlin | Steglitzer Bär | Kalpa Naiset U11 Henkilökohtainen | |
3 | 22.4.2023 / 23.4.2023 | Kassel | Cup of Herkules | Kalpa Naiset U11 Henkilökohtainen | |
1 | 25.3.2023 / 26.3.2023 | Leverkusen | Epee Cup of Leverkusen | Kalpa Naiset U11 Henkilökohtainen | |
1 | 18.3.2023 / 19.3.2023 | Elmshorn | Elmshorn International | Kalpa Naiset U11 Henkilökohtainen | |
1 | 25.2.2023 / 26.2.2023 | Osnabrück | Wappen von Osnabrück | Kalpa Naiset U11 Henkilökohtainen | |
1 | 18.2.2023 / 19.2.2023 | Solingen | Solinger Klinge | Kalpa Naiset U11 Henkilökohtainen | |
1 | 11.2.2023 / 12.2.2023 | Munster | XII. Lili-Marleen-Degen-Cup | Kalpa Naiset U11 Henkilökohtainen | |
1 | 12.11.2022 / 13.11.2022 | Kirchlengern | Quernheimer Spatzenturnier 2022 | Kalpa Naiset U11 Henkilökohtainen | |
3 | 16.4.2022 | Lemgo | Young Champions Trophy Germany Finale | Kalpa Naiset U11 Henkilökohtainen |
ranking | Päivämäärä | kilpailusarja | |||
---|---|---|---|---|---|
9 | 9.12.2023 / 10.12.2023 | Bielefeld | Leineweber-Turnier | Kalpa Naiset U15 Henkilökohtainen | |
30 | 2.9.2023 / 3.9.2023 | Arnsberg | International Etienne-Onderbeke Tournament | Kalpa Naiset U15 Henkilökohtainen | |
11 | 2.9.2023 / 3.9.2023 | Arnsberg | International Etienne-Onderbeke Tournament | Kalpa Naiset U13 Henkilökohtainen |
ranking | Päivämäärä | kilpailusarja | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 27.1.2024 / 28.1.2024 | Bad Segeberg | XXVI. Winterturnier | Kalpa Naiset U13 Henkilökohtainen | |
1 | 4.3.2023 / 5.3.2023 | Hagen | Ruhr-Volme-Cup | Kalpa Naiset U11 Henkilökohtainen | |
1 | 26.11.2022 / 27.11.2022 | Itzehoe | Itzehoer Alcedo-Cup | Kalpa Naiset U11 Henkilökohtainen | |
1 | 30.4.2022 | Berlin | Bärliner Schwert | Kalpa Naiset U11 Henkilökohtainen | |
3 | 2.4.2022 / 3.4.2022 | Bad Segeberg | XXIV. (Nach-) Winterturnier | Kalpa Naiset U11 Henkilökohtainen | |
3 | 19.3.2022 / 20.3.2022 | Elmshorn | Elmshorn International | Kalpa Open U11 Henkilökohtainen | |
3 | 27.11.2021 / 28.11.2021 | Itzehoe | Itzehoer Alcedo-Cup | Kalpa Naiset U11 Henkilökohtainen |
ranking | Päivämäärä | kilpailusarja |
---|
kausi | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|
wins erä | 38 | 32 | 4 |
losses erä | 23 | 3 | 0 |
wins direct elimination | 5 | 13 | 2 |
losses direct elimination | 7 | 1 | 2 |
total hits | 347 | 306 | 52 |
average hits winning erä | 4.92 (5 / 4.87) | 5 (5 / 5) | 5 (5 / 5) |
average hits losing erä | 2.26 (2.13 / 2.5) | 2.33 (2 / 3) | |
average hits winning direct elimination | 11 (12.5 / 10) | 10 (10 / 10) | 10 (0 / 10) |
average hits losing direct elimination | 7.57 (5 / 9.5) | 9 (0 / 9) | 6 (6 / 0) |
ranking | pisteet | kausi | kilpailun nimi | kilpailusarja | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 70.0000 | 2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten | Kalpa U13 Henkilökohtainen | |||||
2 | 70.0000 | 2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten | Kalpa U13 Henkilökohtainen | |||||
3 | 56.0000 | 2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten | Kalpa U15 Henkilökohtainen |
kausi | selection | aselaji | Lajiliitto | trainingcenter | coach |
---|
Seura | type | start | end | |
---|---|---|---|---|
Fechtergilde Südholstein (GER) | Seura | 6.9.2021 | primary |
All information is supplied without liability and all obligation. Competition results are only available for events providing digital result data to Ophardt Online.