Back to list

Results

European Circuit
AUT Mödling
5 de diciembre de 2015 - 6 de diciembre de 2015

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 VOLKOV Danila 1995 M RUS
2 DABIJA Adrian 1997 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
3 FERRARI DI COLLESAPE Giulio 1995 M ITA RMFEN- Roma Fencing A.S.D. (ITA)
3 ZANCANELLA Amedeo 1998 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
5 LOVRIC Ivan 1992 M CRO MK Split (CRO)
6 VICHI Edoardo 1995 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
7 MITRICA Alin 1987 M ROU CSU Craiova (ROU)
8 CIOVICA Lucian 1993 M ROU CSU Craiova (ROU)
9 RENTENBERGER Albin 1983 M AUT FC Vindobona (AUT)
10 BORISEVICH Yavgen 1996 M BLR Dinamo (BLR)
11 GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
12 DRAGOMIR Liviu 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
13 RUSSO Andrea 1994 M ITA [i] CS Formia (ITA)
14 PIRVULEASA Ovidiu 1995 M ROU CSU Craiova (ROU)
15 PUCHACHER Lukas 1996 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
16 GOLOBIC Jan 1992 M SLO SS Tabor (SLO)
17 MAKIIENKO Ievgen 1991 M UKR
18 CRECCHI Bernardo 1995 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
19 STEIS Lukas 1995 M SVK Akademia sermu (SVK)
20 BARIONOVI Riccardo 1995 M ITA CS Partenopeo (ITA)
21 BOLBOCEANU Tatian 1993 M ROU CSM Craiova (ROU)
22 KIRNBAUER Bernhard 1966 M AUT ASC Wien (AUT)
23 RANIERI Roberto 1993 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
24 GEJMOVSKY Alexander 1983 M SVK SK Dunaj Bratislava (SVK)
25 TRANDAFIRESCU Ionut 1993 M ROU CSU Craiova (ROU)
26 CONSTANTINESCU Ioan 1996 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
27 SERRA Solt 1989 M HUN Debrecen (HUN)
28 KULKA Peter 1998 M SVK BSK Bratislava (SVK)
29 KARKALIK Matej 1991 M SVK BSK Bratislava (SVK)
30 KARPOV Viacheslav 1997 M BLR SCAF RB (BLR)
31 DI NUCCI Gianfilippo 1988 M ITA [i] CS Formia (ITA)
32 RENZO Guglielmo 1993 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
33 PAULOUSKI Dzianis 1996 M BLR SCAF RB (BLR)
34 COLAUTTI Daniel 1996 M ITA TSSG - SOC. GINNASTICA TRIESTINA (ITA)
35 ROCCO Emanuele 1994 M ITA CS Ravennate della Spada (ITA)
36 DUMITRU Alexandru 1995 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
37 ESPOSITO Max 1990 M AUS
38 SBARCIA Alin 1984 M ROU CSU Craiova (ROU)
39 KRAHER Martin 1998 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
39 AMENDOLA Vittorio 1994 M ITA CS Partenopeo (ITA)
39 SCHMID Florian 1985 M AUT FU Linz (AUT)
42 ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
43 HIRNER Wolfgang 1967 M AUT AFC Salzburg (AUT)
44 ALMUWALLAD Waleed 1998 M KSA
45 DUDUC Alex 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
46 MONTINI Matteo 1978 M ITA StLFC Graz (AUT)
47 MÜLLER-HERRARTE Alexander 1988 M AUT AFC Salzburg (AUT)
48 FERRARI Alessandro 1996 M ITA Chiti Scherma Pistoia (ITA)
49 SABBADINI Nambin 1995 M ITA RMFEN- Roma Fencing A.S.D. (ITA)
50 NUNZIATA Renato 1993 M ITA CUS Cassino ASD (ITA)
51 ALLEGRUCCI Filippo 1998 M ITA PGCIS - A.S.D.Circolo Schermistico Umbro (ITA)
52 ZUCCHETTA Giovanni 1994 M ITA
53 VENZA William 1995 M ITA TACS (ITA)
54 ABED Faisal 1998 M KSA
55 MAMRENKO Alexey 1994 M RUS
56 KÖNIGSWIESER Justus 1995 M AUT FU Linz (AUT)
57 HORVAT Filip 1995 M CRO CAFC Mladost (CRO)
58 SCARSI Mauro 1998 M ITA CS Casale (ITA)
59 SCHALLER Martin 1970 M AUT ASC Wien (AUT)
60 CHO TAEUN Sandor 1995 M HUN BHSE (HUN)
61 EGGENREICH Stefan 1984 M AUT HSV St. Johann (AUT)
63 HARTMANN Florian 1993 M AUT FU Linz (AUT)
64 SZASZ Peter 1983 M AUT Wiener FK (AUT)
65 1st round LEHNER Beat 1988 M AUT FU Wien (AUT)
66 1st round NEGRAIA Bogdan 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
66 1st round WANNASET Suchart 1991 M AUT FK Balmung (AUT)
68 1st round WEGNER-VIOUGUIN Gennadi 1974 M AUT VFL Marburg FA (GER)
69 1st round VILCEANU Victor 1992 M ROU CSU Craiova (ROU)
70 1st round ALOMIRI Sultan 2001 M KSA
71 1st round ALASMAKH Hassan 2000 M KSA
72 1st round PRYBILA Thomas 1962 M AUT ASC Wien (AUT)
73 1st round JOHANIDES Lukas Jakub 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
74 1st round SOUREK Dino 1985 M CRO MK Split (CRO)
75 1st round ARANYOS Gergo 1993 M HUN Debrecen (HUN)
76 1st round HAUSWIRTH Peter 1984 M AUT WAT Wieden (AUT)
77 1st round DÖRFLER Bernd 1986 M AUT FC Treibach (AUT)
78 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
79 1st round KÜHNEL Sven 1987 M GER ASC Wien (AUT)
80 1st round GONZALEZ CABEZAS Miguel 1992 M AUT Dynamo Wien (AUT)
81 1st round KRAUS Daniel 1994 M SVK Akademia sermu (SVK)
82 1st round SAPONJA Peter 1990 M SLO
83 1st round GERSAK Blaz 1988 M SLO SS Tabor (SLO)
84 1st round HAIDER Günther 1967 M AUT WAT Wieden (AUT)
84 1st round KOSPACH Christoph 1977 M AUT ASC Wien (AUT)
86 1st round JANDL Jacopo 1993 M AUT ASC Wien (AUT)