Tillbaka till listan

Resultat

2014 Svenska mästerskapen lag
SWE Stockholm
29 november 2014 - 30 november 2014

Florett Herrar Senior Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 EGF SOLNA       SWE EGF Solna (SWE)
1 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
1 WICKMAN Elis 1996 M SWE EGF Solna (SWE)
1 GORAL Tomasz 1981 M SWE EGF Solna (SWE)
1 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 ÄFK STOCKHOLM       SWE ÄFK Stockholm (SWE)
2 ÅKERBERG Thomas 1959 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
2 HELLSTRÖM Max 1971 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
2 SINIAK Alexsandr 1984 M BLR ÄFK Stockholm (SWE)
3 GFK GOTEBORG       SWE GFK Göteborg (SWE)
3 LUNDEGARD Martin 1988 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 ROTH KRONWALL Martin 1978 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 WERTSÉN Johan 1983 M SWE GFK Göteborg (SWE)
4 DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
4 GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
4 JOUFFRAY Jean-Baptiste 1989 M FRA DIF Stockholm (SWE)
4 KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 ÄFK STOCKHOLM 2       SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 ELMFELDT Teo 1998 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 PETERSTRAND Lars 1965 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 SIPOS Szilard 1970 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 URIA Juan 1969 M ESP ÄFK Stockholm (SWE)
6 EGF SOLNA 2       SWE EGF Solna (SWE)
6 ERICSON Christian 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
6 HOVANYI Viktor 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
6 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
6 PERTOFT Isak 1999 M SWE EGF Solna (SWE)

Värja Damer Senior Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 GFK GOTEBORG       SWE GFK Göteborg (SWE)
1 WERTSÉN Emma 1988 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
1 GARS Sanne 1989 F SWE GFK Göteborg (SWE)
1 BAECKLUND Margareta 1991 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
2 HAARLEM Sophie 1973 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 GORDON ACHOUR Alina 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 KFK KALMAR       SWE KFK Kalmar (SWE)
3 WIKSTRÖM Elin 1988 F SWE KFK Kalmar (SWE)
3 HANSSON Kristina 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
3 BARVESTAD Kinka 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
4 UF UPPSALA       SWE UF Uppsala (SWE)
4 HATZ Fiona 1999 F SUI UF Uppsala (SWE)
4 BERGMARK Beatrice 1991 F SWE UF Uppsala (SWE)
4 WESSLÉN Elin 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
4 HOLMIN Jenny 1989 F SWE UF Uppsala (SWE)
5 DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
5 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
5 WENNE Emma 1993 F SWE DIF Stockholm (SWE)
5 ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
5 MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
6 FFF STOCKHOLM 2       SWE FFF Stockholm (SWE)
6 ERIKSSON WIITA Frida 1996 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 HEDBERG Jenny 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 NIKLASDOTTER Ebba 1995 F SWE FFF Stockholm (SWE)
7 SSIF STOCKHOLM       SWE SSIF Stockholm (SWE)
7 ERIKSSON Caroline 1988 F SWE DIF Stockholm (SWE)
7 METÉRUS HAGLUND Linda 1973 F SWE SSIF Stockholm (SWE)
7 HEDIN Caroline 1980 F SWE SAF Solna (SWE)
7 VESTERGÅRD Jannica 1987 F SWE SSIF Stockholm (SWE)
8 SAF SOLNA       SWE SAF Solna (SWE)
8 ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
8 EKMAN Lovisa 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
8 LARSSON Francesca 1996 F SWE SAF Solna (SWE)
8 ORNSTEIN Erika 1986 F SWE SAF Solna (SWE)

Värja Herrar Senior Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 KF99 KUNGSBACKA       SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
1 LINDQUIST Peter 1982 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
1 VÄGGÖ Victor 1995 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
1 VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
1 POP I. Adrian 1968 M ROU KF99 Kungsbacka (SWE)
2 UF UPPSALA 2       SWE UF Uppsala (SWE)
2 JARL Henrik 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 JOKINEN Simon 1995 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 LUNDBLAD Tomas 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
3 DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
3 ERIKSSON Carl-Johan 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 JOUFFRAY Jean-Baptiste 1989 M FRA DIF Stockholm (SWE)
3 STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
4 DIF STOCKHOLM 2       SWE DIF Stockholm (SWE)
4 EGEBERG Fredrik 1976 M SWE DIF Stockholm (SWE)
4 FRISELL Carl 1982 M SWE DIF Stockholm (SWE)
4 OXENSTIERNA Oskar 1983 M SWE DIF Stockholm (SWE)
4 VOIGT Mattias 1968 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 UF UPPSALA       SWE UF Uppsala (SWE)
5 DANIELSSON Per-Olov 1968 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 JOHANSSON Erik 1974 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 EIRITZ Jacob 1972 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 ARIAS-OLSSON Felix 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
6 FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
6 SUNDMAN Joar 1979 M SWE FFF Stockholm (SWE)
6 TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
6 FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
6 BERGDAHL Erik 1988 M SWE A6 Jönköping (SWE)
7 FFF STOCKHOLM 2       SWE FFF Stockholm (SWE)
7 FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 WENDT Carl-Henrik 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
8 FFF STOCKHOLM 3       SWE FFF Stockholm (SWE)
8 RAMSBERG Joakim 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
8 FORSLÖW Greger 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
8 TOSCANO-WESTMAN Erik 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
8 MERKY Patrick 1979 M SUI FFF Stockholm (SWE)
9 SAF SOLNA       SWE SAF Solna (SWE)
9 ZAVALA SVENSSON Daniel 1983 M SWE SAF Solna (SWE)
9 SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
9 AGERBERG Niklas 1980 M SWE SAF Solna (SWE)
9 DANIELSON Martin 1968 M SWE SAF Solna (SWE)
10 UF UPPSALA 3       SWE UF Uppsala (SWE)
10 STEINBOCK Daniel 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
10 WIEMERSLAGE Lyle 1982 M USA UF Uppsala (SWE)
10 SKIÖLD Olov 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
11 SSIF STOCKHOLM       SWE SSIF Stockholm (SWE)
11 STEINMO Simon 1984 M SWE DIF Stockholm (SWE)
11 JANSSON Alvar 1981 M SWE DIF Stockholm (SWE)
11 REICHWALD Jonny 1980 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 GFK GOTEBORG       SWE GFK Göteborg (SWE)
12 LUNDEGARD Martin 1988 M SWE GFK Göteborg (SWE)
12 LINDE Johan 1993 M SWE GFK Göteborg (SWE)
12 ROTH KRONWALL Martin 1978 M SWE GFK Göteborg (SWE)
12 WERTSÉN Johan 1983 M SWE GFK Göteborg (SWE)
13 DIF STOCKHOLM 3       SWE DIF Stockholm (SWE)
13 JOHNSSON Fredrik 1992 M SWE GFK Göteborg (SWE)
13 GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
13 SJÖBLOM WRANGLE Rikard 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 FMFK SATENAES       SWE
14 STIESSEL Adrian 1987 M SWE [i] FmFK Såtenäs (SWE)
14 LOMBACH Wilhelm 1990 M SWE LFK Linköping (SWE)
14 LINDHOLM Peter 1981 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
15 SAF SOLNA 2       SWE SAF Solna (SWE)
15 VOGEL-RÖDIN Eivind 1983 M SWE SAF Solna (SWE)
15 BENSON Lennart 1956 M SWE SAF Solna (SWE)
15 ENGSTRÖM Urban 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
15 BERG Göran 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
16 UF UPPSALA 4       SWE UF Uppsala (SWE)
16 LANSÅKER Pär 1963 M SWE UF Uppsala (SWE)
16 STRÅLE Hannes 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
16 SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
17 WFF OREBRO       SWE WFF Örebro (SWE)
17 NIKLASSON Carl 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
17 LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
17 FOLDE Niklas 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
17 WIGREN Eric 1972 M SWE WFF Örebro (SWE)
18 KFK KALMAR       SWE KFK Kalmar (SWE)
18 BARVESTAD Peter 1956 M SWE KFK Kalmar (SWE)
18 WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
18 WIKSTRÖM Ulf 1958 M SWE KFK Kalmar (SWE)
19 DIF STOCKHOLM 4       SWE DIF Stockholm (SWE)
19 HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
19 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
19 HAGBERG David 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
19 WEINIUS Gustaf 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
20 SSIF STOCKHOLM 2       SWE SSIF Stockholm (SWE)
20 TOMAC Sebastian 1971 M SWE SSIF Stockholm (SWE)
20 DOVGOBORETS Vsevolod 1988 M SWE SSIF Stockholm (SWE)
20 ADOLFSSON Stefan 1976 M SWE SAF Solna (SWE)
21 UF UPPSALA 5       SWE UF Uppsala (SWE)
21 GERDIN Viktor 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
21 HANSSON Fredrik 1994 M SWE UF Uppsala (SWE)
21 HOLST Edvin 1997 M SWE UF Uppsala (SWE)