Florett Damer V70 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | STOSCHITZKY Edith | 1949 | F | AUT | ATUS Weiz (AUT) |
Florett Damer V60 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | SELTENHAMMER Enrica | 1960 | F | AUT | FCW Wels (AUT) |
Florett Damer V50 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | TANZMEISTER Dorothea | 1968 | F | AUT | ASC Wien (AUT) | ||
2 | N | SZEREDAY Judith Marta | 1962 | F | ROU | |||
3 | N | PALOTAI Eniko | 1964 | F | HUN | |||
4 | N | KLINGERSTORFF Britt | 1900 | F | AUT |
Florett Damer V40 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | NIEMENKARI Minna | 1974 | F | FIN | UFC Wien (AUT) |
Florett Damer Veteraner Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | STUHL Terezia | 1984 | F | AUT | ASC Wien (AUT) |
Florett Herrar V70 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Herrar V60 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BLASCHKA Robert | 1958 | M | AUT | StLFC Graz (AUT) | ||
2 | N | HRUBESCH Friedrich | 1960 | M | AUT | FU Krems (AUT) | ||
3 | N | HRUBESCH Andreas | 1956 | M | AUT | FU Krems (AUT) | ||
4 | N | KAINZ Ernst | 1959 | M | AUT | TSV Speyer (GER) |
Florett Herrar V50 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | KATZELBERGER Florian | 1963 | M | AUT | ASVÖ FC Salzburg (AUT) | ||
2 | N | KRISTOF Marton | 1970 | M | HUN | Torekves (HUN) | ||
3 | N | SCHUBERT Thomas | 1964 | M | AUT | FUM Mödling (AUT) | ||
4 | N | SCHUHFRIED Othmar | 1965 | M | AUT | FK Wiener Neudorf (AUT) | ||
5 | N | SARDI Tamas | 1963 | M | HUN | Budakalasz (HUN) | ||
6 | N | KIRNBAUER Bernhard | 1966 | M | AUT | WAT Wieden (AUT) |
Florett Herrar V40 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | VARANI Marton | 1900 | M | HUN | |||
2 | N | DOLZER Alexander | 1900 | M | AUT |
Florett Herrar Veteraner Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | AICHER Felix | 1989 | M | AUT | FU Krems (AUT) |
Värja Damer V70 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | STOSCHITZKY Edith | 1949 | F | AUT | ATUS Weiz (AUT) |
Värja Damer V60 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | SELTENHAMMER Enrica | 1960 | F | AUT | FCW Wels (AUT) |
Värja Damer V50 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | TANZMEISTER Dorothea | 1968 | F | AUT | ASC Wien (AUT) |
Värja Damer V40 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | PANUSCHKA Claudia | 1978 | F | AUT | Dynamo Wien (AUT) | ||
2 | N | MADER Judith | 1978 | F | AUT | FUL LINZ (AUT) | ||
3 | N | SCHWARZ Gail | 1900 | F | AUT |
Värja Damer Veteraner Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | WITTING Melanie | 1982 | F | GER | ASC Wien (AUT) |
Värja Herrar V70 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | OTTENDORFER Herbert | 1941 | M | AUT | FUW Wien (AUT) |
Värja Herrar V60 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | KELLER Stefan | 1960 | M | SUI | WAT Wieden (AUT) | ||
2 | N | BLIEMEGGER Klaus | 1956 | M | AUT | WAT Wieden (AUT) | ||
3 | N | HRUBESCH Friedrich | 1960 | M | AUT | FU Krems (AUT) |
Värja Herrar V50 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | KIRNBAUER Bernhard | 1966 | M | AUT | WAT Wieden (AUT) | ||
2 | N | HIRNER Wolfgang | 1967 | M | AUT | ASVÖ FC Salzburg (AUT) | ||
3 | N | HAIDER Günther | 1967 | M | AUT | WAT Wieden (AUT) | ||
4 | N | HÄMMERLE Werner | 1966 | M | AUT | WAT Wieden (AUT) | ||
5 | N | TESAR Rüdiger | 1966 | M | AUT | HSV Wr.Neustadt (AUT) | ||
6 | N | GRABHER Gernot | 1966 | M | AUT | WAT Wieden (AUT) | ||
7 | N | ZIELINSKI-LICK Jürgen | 1962 | M | AUT | Kapfenberger SV (AUT) | ||
8 | N | SPATENKA Petr | 1966 | M | CZE | FUW Wien (AUT) | ||
9 | N | HAGEN Stefan | 1967 | M | AUT | [i] Jahn Lustenau (AUT) | ||
10 | N | KÖNIG Rainer | 1961 | M | AUT | FC Hohenems (AUT) |
Värja Herrar Veteraner Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | ALTINGER Jörg | 1975 | M | GER | TSV Speyer (GER) | ||
2 | N | FREISLEBEN Ulrich | 1975 | M | AUT | ASC Wien (AUT) | ||
3 | N | WEGNER-VIOUGUIN Gennadi | 1974 | M | GER | Dynamo Wien (AUT) | ||
4 | N | HÄMMERLE Walter | 1971 | M | AUT | WAT Wieden (AUT) | ||
5 | N | MULHOLLAND Eric | 1900 | M | AUT | UFC Wien (AUT) | ||
6 | N | NEMES Albert | 1981 | M | AUT | ASC Wien (AUT) | ||
7 | N | BUCHER Mike | 1900 | M | AUT |
Sabel Damer V60 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | SELTENHAMMER Enrica | 1960 | F | AUT | FCW Wels (AUT) |
Sabel Damer V50 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | TANZMEISTER Dorothea | 1968 | F | AUT | ASC Wien (AUT) | ||
2 | N | CHIARI Astrid | 1967 | F | AUT | UW Wien (AUT) | ||
3 | N | ROMVARI Monika | 1966 | F | HUN |
Sabel Damer V40 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | RISAK Petra | 1976 | F | AUT | ASC Wien (AUT) | ||
2 | N | HAGEDORN Irina | 1975 | F | AUT | Wiener SC (AUT) | ||
3 | N | KAISER Michaela | 1973 | F | AUT | En Garde FC (AUT) |
Sabel Damer Veteraner Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Sabel Herrar V70 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | OTTENDORFER Herbert | 1941 | M | AUT | FUW Wien (AUT) |
Sabel Herrar V60 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | ARPASI Tibor | 1959 | M | HUN | |||
2 | N | GLOWACZ Karoly | 1900 | M | HUN | |||
3 | N | KAINZ Ernst | 1959 | M | AUT | TSV Speyer (GER) |
Sabel Herrar V50 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | HOROTAN Attila | 1966 | M | HUN | |||
2 | N | TAKACSY László | 1962 | M | HUN | GEAC Gödöllö (HUN) | ||
3 | N | GASZTONYI Karoly | 1961 | M | HUN | |||
3 | N | PAPP Gabor | 1978 | M | HUN | DFC Düsseldorf (GER) | ||
5 | N | ZIELINSKI-LICK Jürgen | 1962 | M | AUT | Kapfenberger SV (AUT) |
Sabel Herrar V40 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BOLODAR Zoltan | 1971 | M | HUN | |||
2 | N | BAUMGARTNER Erwin | 1974 | M | AUT | Wiener SC (AUT) |
Sabel Herrar Veteraner Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|