Tillbaka till listan

Resultat

2016 Svenska mästerskapen för seniorer och veteraner
SWE Kalmar
23 april 2016 - 24 april 2016

Florett Damer Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 SCHREIBER Ester 1997 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 LÖFMARK Linn 1996 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
3 RUNDQUIST Harriet 1998 F SWE EGF Solna (SWE)
3 DENCKER Carlotta 1998 F GER EGF Solna (SWE)
5 GILLJAM Patricia 1998 F SWE GFK Göteborg (SWE)
6 GÖTHBERG VON TROIL Gabrielle 1989 F SWE GFK Göteborg (SWE)
7 MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
8 EIERMANN Birgit 1963 F GER FFF Stockholm (SWE)
9 SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
10 JÖNSSON Line 2000 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
11 ENGELKE Isabelle 1999 F SWE EGF Solna (SWE)
12 MUSTAFAEVA Dillshodahon 1998 F SWE MFFG Malmö (SWE)
13 HOLBERG Maja 1999 F SWE KFK Kalmar (SWE)
14 1. omg JÄDERLING Miranda 2000 F SWE EGF Solna (SWE)
15 1. omg LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
16 1. omg VALERO-COLLANTES Cristina 1995 F SWE EGF Solna (SWE)
17 1. omg DOROZYNSKA Karolina 1987 F SWE LUGI Lund (SWE)

Florett Herrar V60 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Florett Herrar V50 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Florett Herrar V40 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Värja Damer V60 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Värja Damer V50 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Värja Damer V40 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Värja Herrar Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 MALMGREN Magnus 1978 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
3 JOUFFRAY Jean-Baptiste 1989 M FRA DIF Stockholm (SWE)
3 VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
5 ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
8 LANDO TROTTEIN Remy 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 JOHNSSON Fredrik 1992 M SWE GFK Göteborg (SWE)
10 GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
11 MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
12 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
13 NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
14 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 LINDHOLM Peter 1981 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
16 HÄRELL Jimmy 1992 M SWE NFK Nyköping (SWE)
17 WEINIUS Gustaf 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
18 ÅKERBERG Thomas 1959 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
19 DANIELSON Martin 1968 M SWE SAF Solna (SWE)
20 WIEMERSLAGE Lyle 1982 M USA UF Uppsala (SWE)
21 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
22 ORESTIG Per 1982 M SWE A6 Jönköping (SWE)
23 JARL Henrik 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
24 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
25 MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
26 STIESSEL Adrian 1987 M SWE [i] FmFK Såtenäs (SWE)
27 WAHLGREN Rasmus 1993 M SWE GoFK Visby (SWE)
28 LINDQUIST Peter 1982 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
29 LINDBLAD Lars 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
30 SVEDBERG Jonas 1997 M SWE Scar Örnsköldsvik (SWE)
31 SVERNVALL Fredrik 1973 M SWE GFK Göteborg (SWE)
32 LARSSON Richard 1967 M SWE MF19 Malmö (SWE)
33 TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
34 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
35 TORVÉN Erik 1970 M SWE SAF Solna (SWE)
36 ERIKSSON Carl-Johan 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
37 KÖRLINGE Max 1990 M SWE FFF Stockholm (SWE)
38 OXENSTIERNA Oskar 1983 M SWE DIF Stockholm (SWE)
39 JONSSON Erik 1989 M SWE GFK Göteborg (SWE)
40 ERICI Harald 1998 M SWE AFiL Lund (SWE)
41 HAGLUND Andreas 1992 M SWE KFK Kalmar (SWE)
42 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
43 FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
44 NYSTRÖM LINDÉ Magnus 1998 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
44 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
46 LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
47 HAMBRAEUS Daniel 1988 M SWE UFK Umeå (SWE)
48 SKIÖLD Olov 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
49 REICHWALD Jonny 1980 M SWE DIF Stockholm (SWE)
50 BERGLIND Jonathan 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
51 STEINBOCK Daniel 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
52 STEINMO Simon 1984 M SWE DIF Stockholm (SWE)
53 SUNDKVIST Petter 1979 M SWE MF19 Malmö (SWE)
54 WESTMAN Jonatan 1983 M SWE SAF Solna (SWE)
55 GERDIN Viktor 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
56 ENGSTRÖM Urban 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
57 LARSSON Peter 1961 M SWE AFiL Lund (SWE)
58 HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
59 SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
60 VOIGT Mattias 1968 M SWE DIF Stockholm (SWE)
61 JENDBRO Tom 1998 M SWE AFiL Lund (SWE)
62 WILLEMO Jakob 1994 M SWE GoFK Visby (SWE)
63 DE JONG SKIERUS Johan 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
64 KIMFORS Simon 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
65 1. omg BJÖRKBÄCK Nils 2000 M SWE A6 Jönköping (SWE)
66 1. omg ANDERSSON Tim 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
66 1. omg OXENSTIERNA Alexander 1961 M SWE DIF Stockholm (SWE)
68 1. omg RANDO Pablo 1975 M URU SAF Solna (SWE)
69 1. omg ZANDER Anders 1964 M SWE MF19 Malmö (SWE)
70 1. omg FRANZEN Peter 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
71 1. omg RODUNG Ludvig 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
72 1. omg ELMFELDT Mathias 1968 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
73 1. omg ELFVERSON Göran 1955 M SWE UF Uppsala (SWE)
74 1. omg LEJONKLOU Rickard 1991 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
75 1. omg KEMPEGÅRD Andreas 1999 M SWE FFF Stockholm (SWE)
76 1. omg WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
77 1. omg NYBERG Christian 1989 M SWE NFK Nyköping (SWE)
78 1. omg BAGAN NAVARRO Hector 1983 M ESP LUGI Lund (SWE)
79 1. omg LUNDH Carl 1967 M SWE FKK Arvika (SWE)
80 1. omg SAVVA Fredrik 1992 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
81 1. omg GREVE Erik 1991 M SWE A6 Jönköping (SWE)
82 1. omg ÖHMAN Wilhelm 1992 M SWE UFK Umeå (SWE)
82 1. omg LINUSSON Pierre 1983 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
84 1. omg CEDERSLÄTT Torbjörn 1990 M SWE HGIF Halmstad (SWE)

Sabel Herrar Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 MONCREIFF Harry 1986 M GBR LUGI Lund (SWE)
2 WAGNER Alexander 1990 M SWE LUGI Lund (SWE)
3 MANCEWICZ Pawel 1976 M SWE GoFK Visby (SWE)
3 KÖRLINGE Max 1990 M SWE FFF Stockholm (SWE)
5 WIEMERSLAGE Lyle 1982 M USA UF Uppsala (SWE)
6 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
7 LUNDQVIST Anton 1972 M SWE LUGI Lund (SWE)
8 DE JONG SKIERUS Johan 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 ANDERSSON SVÄRD Niels 1996 M SWE LUGI Lund (SWE)
10 HOVANYI Viktor 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
11 KONYA Balazs 1972 M HUN LUGI Lund (SWE)
12 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
13 RODUNG Ludvig 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
14 SVALANDER Sam 2000 M SWE YFK Ystad (SWE)
15 ERICSON Christian 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
16 WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
17 1. omg WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
18 1. omg ÖHMAN Wilhelm 1992 M SWE UFK Umeå (SWE)
19 1. omg WETTERLING Simon 1990 M SWE LUGI Lund (SWE)
20 1. omg EDLUND Mattias 1984 M SWE UF Uppsala (SWE)
21 1. omg LARSSON Ove 1967 M SWE [i] FmFK Såtenäs (SWE)
22 1. omg BARVESTAD Peter 1956 M SWE KFK Kalmar (SWE)

Florett Damer V60 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Florett Damer V50 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Florett Damer V40 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Florett Herrar Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
2 RIZELL Josef 1996 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 ENARSSON Simon 1984 M SWE LjFK Ljungby (SWE)
3 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
5 MAGNUSSON Mattias 1981 M SWE HFS Halmstad (SWE)
6 LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
7 ÅKERBERG Thomas 1959 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
8 AHLQVIST Carl Oskar 1997 M SWE MFFG Malmö (SWE)
9 KIMFORS Simon 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
10 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
11 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
12 PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
13 SIPOS Szilard 1970 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
14 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
16 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
17 WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
18 WIEMERSLAGE Lyle 1982 M USA UF Uppsala (SWE)
19 ELMFELDT Mathias 1968 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
20 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
21 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
22 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
23 LUNDEGARD Martin 1988 M SWE GFK Göteborg (SWE)
24 SVERNVALL Fredrik 1973 M SWE GFK Göteborg (SWE)
25 PETRINI Felix 2001 M SWE
26 KAJBJER Ola 1969 M SWE KFK Kalmar (SWE)
27 KÖRLINGE Max 1990 M SWE FFF Stockholm (SWE)
28 1. omg RODUNG Ludvig 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
29 1. omg PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
30 1. omg HOVANYI Viktor 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
30 1. omg PETERSTRAND Lars 1965 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
32 1. omg ANDERSSON SVÄRD Niels 1996 M SWE LUGI Lund (SWE)
33 1. omg ERICSON Christian 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
34 1. omg BATSTONE Kenneth 1988 M SWE LUGI Lund (SWE)

Värja Damer Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 BARVESTAD Kinka 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
2 HAARLEM Sophie 1973 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
5 EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
5 DORDEVIC Larisa 1994 F SWE HGIF Halmstad (SWE)
7 WUOPIO Kerstin 1967 F SWE LFK Linköping (SWE)
8 GARS Sanne 1989 F SWE GFK Göteborg (SWE)
9 LEJON Viktoria 1994 F SWE UF Uppsala (SWE)
10 LARSSON Sofie 1985 F SWE UF Uppsala (SWE)
11 HANSSON Kristina 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
12 HANSSON Ulrika 1970 F SWE GFK Göteborg (SWE)
13 WESSLÉN Elin 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
14 WARVSTEN Kerstin 1963 F SWE LFK Linköping (SWE)
15 ERIKSSON Ida 1993 F SWE UF Uppsala (SWE)
16 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
17 DOUBNEROVÁ Markéta 1989 F CZE LFK Linköping (SWE)
18 PERSSON Caroline 1986 F SWE C4 Kristianstad (SWE)
19 WIKSTRÖM Elin 1988 F SWE KFK Kalmar (SWE)
20 1. omg SUNDBERG Emma 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
21 1. omg ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
22 1. omg BORSODI Nora 1998 F SWE LFK Linköping (SWE)
23 1. omg ANDERSSON Matilda 1988 F SWE UFK Umeå (SWE)
24 1. omg ANDERSEN Helle 1962 F SWE MF19 Malmö (SWE)

Värja Herrar V60 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Värja Herrar V50 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Värja Herrar V40 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 LARSSON Richard 1967 M SWE MF19 Malmö (SWE)
2 SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
3 ZANDER Anders 1964 M SWE MF19 Malmö (SWE)
3 ELFVERSON Göran 1955 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 BARVESTAD Peter 1956 M SWE KFK Kalmar (SWE)
6 ENGSTRÖM Urban 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
7 SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 RANDO Pablo 1975 M URU SAF Solna (SWE)
9 1. omg LUNDH Carl 1967 M SWE FKK Arvika (SWE)
10 1. omg FRANZEN Peter 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
11 1. omg NORDLANDER Gardar 1965 M SWE UFK Umeå (SWE)

Sabel Damer Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 DUVERGER Ondine 1994 F FRA UFK Umeå (SWE)
2 SCHREIBER Ester 1997 F SWE GFK Göteborg (SWE)
3 DORDEVIC Larisa 1994 F SWE HGIF Halmstad (SWE)
3 RUNDQUIST Harriet 1998 F SWE EGF Solna (SWE)
5 DENCKER Carlotta 1998 F GER EGF Solna (SWE)
6 SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
7 GILLJAM Patricia 1998 F SWE GFK Göteborg (SWE)
8 BARVESTAD Kinka 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
9 KATSLER Ebba 1990 F SWE LUGI Lund (SWE)
10 RUDIN Cindy 1991 F SWE UFK Umeå (SWE)
11 JÄDERLING Miranda 2000 F SWE EGF Solna (SWE)
12 ENGELKE Isabelle 1999 F SWE EGF Solna (SWE)
13 CEDERLUND Hedda 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
14 VALERO-COLLANTES Cristina 1995 F SWE EGF Solna (SWE)
15 PERSSON Caroline 1986 F SWE C4 Kristianstad (SWE)
16 1. omg WIKSTRÖM Elin 1988 F SWE KFK Kalmar (SWE)
17 1. omg MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
18 1. omg HANSSON Ulrika 1970 F SWE GFK Göteborg (SWE)
19 1. omg JONSSON Mimmi 2001 F SWE UFK Umeå (SWE)