Tillbaka till listan

Resultat

2016 Svenska mästerskapen för seniorer och veteraner
SWE Kalmar
23 april 2016 - 24 april 2016

Florett Damer Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 SCHREIBER Ester 1997 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 LÖFMARK Linn 1996 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
3 RUNDQUIST Harriet 1998 F SWE EGF Solna (SWE)
3 DENCKER Carlotta 1998 F GER EGF Solna (SWE)
5 GILLJAM Patricia 1998 F SWE GFK Göteborg (SWE)
6 GÖTHBERG VON TROIL Gabrielle 1989 F SWE GFK Göteborg (SWE)
7 MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
8 EIERMANN Birgit 1963 F GER FFF Stockholm (SWE)
9 SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
10 JÖNSSON Line 2000 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
11 ENGELKE Isabelle 1999 F SWE EGF Solna (SWE)
12 MUSTAFAEVA Dillshodahon 1998 F SWE MFFG Malmö (SWE)
13 HOLBERG Maja 1999 F SWE KFK Kalmar (SWE)
14 1. omg JÄDERLING Miranda 2000 F SWE EGF Solna (SWE)
15 1. omg LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
16 1. omg VALERO-COLLANTES Cristina 1995 F SWE EGF Solna (SWE)
17 1. omg DOROZYNSKA Karolina 1987 F SWE LUGI Lund (SWE)

Värja Herrar Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 MALMGREN Magnus 1978 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
3 JOUFFRAY Jean-Baptiste 1989 M FRA DIF Stockholm (SWE)
3 VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
5 ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
8 LANDO TROTTEIN Remy 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 JOHNSSON Fredrik 1992 M SWE GFK Göteborg (SWE)
10 GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
11 MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
12 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
13 NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
14 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 LINDHOLM Peter 1981 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
16 HÄRELL Jimmy 1992 M SWE NFK Nyköping (SWE)
17 WEINIUS Gustaf 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
18 ÅKERBERG Thomas 1959 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
19 DANIELSON Martin 1968 M SWE SAF Solna (SWE)
20 WIEMERSLAGE Lyle 1982 M USA UF Uppsala (SWE)
21 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
22 ORESTIG Per 1982 M SWE A6 Jönköping (SWE)
23 JARL Henrik 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
24 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
25 MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
26 STIESSEL Adrian 1987 M SWE [i] FmFK Såtenäs (SWE)
27 WAHLGREN Rasmus 1993 M SWE GoFK Visby (SWE)
28 LINDQUIST Peter 1982 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
29 LINDBLAD Lars 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
30 SVEDBERG Jonas 1997 M SWE Scar Örnsköldsvik (SWE)
31 SVERNVALL Fredrik 1973 M SWE GFK Göteborg (SWE)
32 LARSSON Richard 1967 M SWE MF19 Malmö (SWE)
33 TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
34 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
35 TORVÉN Erik 1970 M SWE SAF Solna (SWE)
36 ERIKSSON Carl-Johan 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
37 KÖRLINGE Max 1990 M SWE FFF Stockholm (SWE)
38 OXENSTIERNA Oskar 1983 M SWE DIF Stockholm (SWE)
39 JONSSON Erik 1989 M SWE GFK Göteborg (SWE)
40 ERICI Harald 1998 M SWE AFiL Lund (SWE)
41 HAGLUND Andreas 1992 M SWE KFK Kalmar (SWE)
42 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
43 FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
44 NYSTRÖM LINDÉ Magnus 1998 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
44 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
46 LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
47 HAMBRAEUS Daniel 1988 M SWE UFK Umeå (SWE)
48 SKIÖLD Olov 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
49 REICHWALD Jonny 1980 M SWE DIF Stockholm (SWE)
50 BERGLIND Jonathan 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
51 STEINBOCK Daniel 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
52 STEINMO Simon 1984 M SWE DIF Stockholm (SWE)
53 SUNDKVIST Petter 1979 M SWE MF19 Malmö (SWE)
54 WESTMAN Jonatan 1983 M SWE SAF Solna (SWE)
55 GERDIN Viktor 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
56 ENGSTRÖM Urban 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
57 LARSSON Peter 1961 M SWE AFiL Lund (SWE)
58 HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
59 SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
60 VOIGT Mattias 1968 M SWE DIF Stockholm (SWE)
61 JENDBRO Tom 1998 M SWE AFiL Lund (SWE)
62 WILLEMO Jakob 1994 M SWE GoFK Visby (SWE)
63 DE JONG SKIERUS Johan 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
64 KIMFORS Simon 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
65 1. omg BJÖRKBÄCK Nils 2000 M SWE A6 Jönköping (SWE)
66 1. omg ANDERSSON Tim 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
66 1. omg OXENSTIERNA Alexander 1961 M SWE DIF Stockholm (SWE)
68 1. omg RANDO Pablo 1975 M URU SAF Solna (SWE)
69 1. omg ZANDER Anders 1964 M SWE MF19 Malmö (SWE)
70 1. omg FRANZEN Peter 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
71 1. omg RODUNG Ludvig 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
72 1. omg ELMFELDT Mathias 1968 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
73 1. omg ELFVERSON Göran 1955 M SWE UF Uppsala (SWE)
74 1. omg LEJONKLOU Rickard 1991 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
75 1. omg KEMPEGÅRD Andreas 1999 M SWE FFF Stockholm (SWE)
76 1. omg WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
77 1. omg NYBERG Christian 1989 M SWE NFK Nyköping (SWE)
78 1. omg BAGAN NAVARRO Hector 1983 M ESP LUGI Lund (SWE)
79 1. omg LUNDH Carl 1967 M SWE FKK Arvika (SWE)
80 1. omg SAVVA Fredrik 1992 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
81 1. omg GREVE Erik 1991 M SWE A6 Jönköping (SWE)
82 1. omg ÖHMAN Wilhelm 1992 M SWE UFK Umeå (SWE)
82 1. omg LINUSSON Pierre 1983 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
84 1. omg CEDERSLÄTT Torbjörn 1990 M SWE HGIF Halmstad (SWE)

Sabel Herrar Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 MONCREIFF Harry 1986 M GBR LUGI Lund (SWE)
2 WAGNER Alexander 1990 M SWE LUGI Lund (SWE)
3 MANCEWICZ Pawel 1976 M SWE GoFK Visby (SWE)
3 KÖRLINGE Max 1990 M SWE FFF Stockholm (SWE)
5 WIEMERSLAGE Lyle 1982 M USA UF Uppsala (SWE)
6 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
7 LUNDQVIST Anton 1972 M SWE LUGI Lund (SWE)
8 DE JONG SKIERUS Johan 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 ANDERSSON SVÄRD Niels 1996 M SWE LUGI Lund (SWE)
10 HOVANYI Viktor 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
11 KONYA Balazs 1972 M HUN LUGI Lund (SWE)
12 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
13 RODUNG Ludvig 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
14 SVALANDER Sam 2000 M SWE YFK Ystad (SWE)
15 ERICSON Christian 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
16 WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
17 1. omg WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
18 1. omg ÖHMAN Wilhelm 1992 M SWE UFK Umeå (SWE)
19 1. omg WETTERLING Simon 1990 M SWE LUGI Lund (SWE)
20 1. omg EDLUND Mattias 1984 M SWE UF Uppsala (SWE)
21 1. omg LARSSON Ove 1967 M SWE [i] FmFK Såtenäs (SWE)
22 1. omg BARVESTAD Peter 1956 M SWE KFK Kalmar (SWE)

Florett Herrar Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
2 RIZELL Josef 1996 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 ENARSSON Simon 1984 M SWE LjFK Ljungby (SWE)
3 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
5 MAGNUSSON Mattias 1981 M SWE HFS Halmstad (SWE)
6 LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
7 ÅKERBERG Thomas 1959 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
8 AHLQVIST Carl Oskar 1997 M SWE MFFG Malmö (SWE)
9 KIMFORS Simon 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
10 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
11 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
12 PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
13 SIPOS Szilard 1970 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
14 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
16 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
17 WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
18 WIEMERSLAGE Lyle 1982 M USA UF Uppsala (SWE)
19 ELMFELDT Mathias 1968 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
20 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
21 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
22 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
23 LUNDEGARD Martin 1988 M SWE GFK Göteborg (SWE)
24 SVERNVALL Fredrik 1973 M SWE GFK Göteborg (SWE)
25 PETRINI Felix 2001 M SWE
26 KAJBJER Ola 1969 M SWE KFK Kalmar (SWE)
27 KÖRLINGE Max 1990 M SWE FFF Stockholm (SWE)
28 1. omg RODUNG Ludvig 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
29 1. omg PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
30 1. omg HOVANYI Viktor 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
30 1. omg PETERSTRAND Lars 1965 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
32 1. omg ANDERSSON SVÄRD Niels 1996 M SWE LUGI Lund (SWE)
33 1. omg ERICSON Christian 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
34 1. omg BATSTONE Kenneth 1988 M SWE LUGI Lund (SWE)

Värja Damer Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 BARVESTAD Kinka 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
2 HAARLEM Sophie 1973 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
5 EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
5 DORDEVIC Larisa 1994 F SWE HGIF Halmstad (SWE)
7 WUOPIO Kerstin 1967 F SWE LFK Linköping (SWE)
8 GARS Sanne 1989 F SWE GFK Göteborg (SWE)
9 LEJON Viktoria 1994 F SWE UF Uppsala (SWE)
10 LARSSON Sofie 1985 F SWE UF Uppsala (SWE)
11 HANSSON Kristina 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
12 HANSSON Ulrika 1970 F SWE GFK Göteborg (SWE)
13 WESSLÉN Elin 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
14 WARVSTEN Kerstin 1963 F SWE LFK Linköping (SWE)
15 ERIKSSON Ida 1993 F SWE UF Uppsala (SWE)
16 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
17 DOUBNEROVÁ Markéta 1989 F CZE LFK Linköping (SWE)
18 PERSSON Caroline 1986 F SWE C4 Kristianstad (SWE)
19 WIKSTRÖM Elin 1988 F SWE KFK Kalmar (SWE)
20 1. omg SUNDBERG Emma 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
21 1. omg ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
22 1. omg BORSODI Nora 1998 F SWE LFK Linköping (SWE)
23 1. omg ANDERSSON Matilda 1988 F SWE UFK Umeå (SWE)
24 1. omg ANDERSEN Helle 1962 F SWE MF19 Malmö (SWE)

Värja Herrar V40 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 LARSSON Richard 1967 M SWE MF19 Malmö (SWE)
2 SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
3 ZANDER Anders 1964 M SWE MF19 Malmö (SWE)
3 ELFVERSON Göran 1955 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 BARVESTAD Peter 1956 M SWE KFK Kalmar (SWE)
6 ENGSTRÖM Urban 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
7 SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 RANDO Pablo 1975 M URU SAF Solna (SWE)
9 1. omg LUNDH Carl 1967 M SWE FKK Arvika (SWE)
10 1. omg FRANZEN Peter 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
11 1. omg NORDLANDER Gardar 1965 M SWE UFK Umeå (SWE)

Sabel Damer Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 DUVERGER Ondine 1994 F FRA UFK Umeå (SWE)
2 SCHREIBER Ester 1997 F SWE GFK Göteborg (SWE)
3 DORDEVIC Larisa 1994 F SWE HGIF Halmstad (SWE)
3 RUNDQUIST Harriet 1998 F SWE EGF Solna (SWE)
5 DENCKER Carlotta 1998 F GER EGF Solna (SWE)
6 SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
7 GILLJAM Patricia 1998 F SWE GFK Göteborg (SWE)
8 BARVESTAD Kinka 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
9 KATSLER Ebba 1990 F SWE LUGI Lund (SWE)
10 RUDIN Cindy 1991 F SWE UFK Umeå (SWE)
11 JÄDERLING Miranda 2000 F SWE EGF Solna (SWE)
12 ENGELKE Isabelle 1999 F SWE EGF Solna (SWE)
13 CEDERLUND Hedda 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
14 VALERO-COLLANTES Cristina 1995 F SWE EGF Solna (SWE)
15 PERSSON Caroline 1986 F SWE C4 Kristianstad (SWE)
16 1. omg WIKSTRÖM Elin 1988 F SWE KFK Kalmar (SWE)
17 1. omg MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
18 1. omg HANSSON Ulrika 1970 F SWE GFK Göteborg (SWE)
19 1. omg JONSSON Mimmi 2001 F SWE UFK Umeå (SWE)