Tillbaka till listan

Resultat

Cadet Circuit
DEN København
13 december 2014 - 14 december 2014

Värja Damer U17 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
2 N ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
3 N SEGATTO Alessandra 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
3 N CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
5 N DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
6 N BILLI Sara 1998 F ITA SC Lughese (ITA)
7 N ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
8 N BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
9 N ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
10 N KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
11 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
12 N ROGNON Justine 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
13 N PIEKARSKA Barbara 1998 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
14 N SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
15 N JOLIC Josipa 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
16 N PEGO MAGALHAES Jenny 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
17 N BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
18 N FEHRER Stefanie 1998 F AUT FUL Linz (AUT)
19 N PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
20 N FAVRE Aurore 1999 F SUI FCB Bern (SUI)
21 N WOODHOUSE Eliza 1999 F GBR
22 N SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
23 N CORSO Cecilia 1998 F ITA ASU Udine (ITA)
24 N SIMMS-LYMN Tia 1999 F JAM
25 N BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
26 N HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
27 N WAKEFIELD Rebecca 1998 F GBR
28 N PINGGERA Elisabeth 1998 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
29 N LAWSON Danielle 1998 F GBR
30 N SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
31 N MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
32 N GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
33 N LOIT Karoliine 2000 F EST VK Musketär (EST)
34 N CUGINI Francesca 1998 F SUI LUG Lugano (SUI)
35 N MANNI Chiara 1998 F ITA Pentamodena (ITA)
36 N MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
37 N SCOTTO DI VETTIMO Alice 1998 F ITA Circolo Nautico Posillipo (ITA)
38 N TALEN Andra 1999 F EST VK Musketär (EST)
39 N MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
40 N JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
41 N BOZZA Eleonora 2000 F ITA TOISE (ITA)
42 N TAGLIABO Francesca 1998 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
43 N KOOIMAN Anne Claire 2000 F NED SC Den Bosch (NED)
44 N ANTHONY BOLLIER Jasmin Alexa 1998 F SUI
45 N DONSLUND Louise Norgil 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
46 N DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
47 N FERM Camilla 1998 F SWE
48 N JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
49 N VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
50 N SHALIT Ayelet 1998 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
51 N SUNDQUIST Linn 1998 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
52 N KOMABA Minami 1998 F JPN
53 N MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
54 N MERZLIAK Matilde 2001 F ITA TSGIU - A.S.D. San Giusto Scherma (ITA)
55 N PLANT Bethan 1998 F GBR Millfield School (GBR)
56 N EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
57 N MOSCHOPOULOU Zoi 2000 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
58 N BOTVINNIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
59 N AMBROSI Isabella 2000 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
60 N HIDE Victoria 1998 F GBR
61 N SOFIA Giordana 1999 F ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
62 N FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
63 N GONZALES Hana 1998 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
64 N GON Anais Carla 2000 F ITA ASU Udine (ITA)
65 N BRYSON Kerenza 1998 F GBR
66 N RABCZEWSKA Weronika 1998 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
67 N GRIMSHAW Rose 1999 F GBR
68 N DINIS Luana 1999 F POR CESA (POR)
69 N GRASSO Agata Alberta 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
70 N PATRIC Nikol 1999 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
71 N GULAKOVA Violetta 1998 F EST SBSK Draakon (EST)
72 N FOSU Yasmine 2000 F GHA Millfield School (GBR)
73 N PANEBIANCO Cecilia 1999 F ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
73 N VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
75 N OYA Nichika 2000 F JPN
76 N MAZZOLA Izabela Lucyna 2000 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
77 N SATO Kana 1999 F JPN
78 N KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 F EST IREM (EST)
79 N BOLWIG Sophie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
80 N BISHOP Catherine 1999 F GBR Plymouth FC (GBR)
81 N KACZMARSKA Agnieszka 1998 F POL UKS Sokolik Krosno (POL)
82 N SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
83 N GIGLI Morella 1999 F SUI
84 N SUMMERS Charlotte 2000 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
85 N MELINOVSKI Mirit 1999 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
86 N HIND Eleanor 1998 F GBR
87 N HABLÜTZEL Demi 1998 F SUI FZB Basel (SUI)
88 N SHINOHARA Haruka 2000 F JPN
88 N LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
88 N JOHNSON Kerrie 1998 F IRL
91 N ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
92 N KIUCHI Yuzuki 1998 F JPN
93 N PRAZ Justine 1998 F SUI SES Sion (SUI)
94 N ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
95 N NAGAI Anna 2002 F JPN
96 N SCHMIDL Rosa 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
97 N MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
98 N LINK Sara 1999 F SWE
99 N ANISSIMOVA Polina 1998 F EST Rünnak (EST)
100 N OKITA Mirai 1998 F JPN
101 N SAADUN Lior 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
102 N VITALE Giulia 2001 F ITA ASS. Polisportiva Partenope (ITA)
103 N MCGONAGLE Rosie 1998 F IRL [i] FOYLE (IRL)
103 N EBERHARD Lucrezia 2000 F SUI
105 N LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
106 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
107 N VITELLI Asja 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
108 N HIDE Amelia 1998 F GBR
109 N GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
110 N TANOVIC Ramona 1999 F CRO CAFC Mladost (CRO)
111 N HONING Sofie 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
112 N HARADA Saki 2000 F JPN
113 N ZLOOF Shira 2000 F ISR
114 N HISASUE Shiori 1999 F JPN
115 N KLEIN Keren 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
116 N BERRY Olivia 1998 F GBR Escrime Academy (GBR)
117 N BALMELLI Alessia 1999 F SUI
118 N CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN
119 N SPICE Sarah 2000 F NZL DINAN EA (FRA)
120 N JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
121 N MCCORMACK Amelia 1998 F GBR
122 N SUFRIN Maayan 1999 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)

Värja Damer U17 Lag Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N ITALY       ITA
1 N BILLI Sara 1998 F ITA SC Lughese (ITA)
1 N ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
1 N DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
1 N BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
2 N ISRAEL       ISR
2 N GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
2 N HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
2 N KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
2 N MELINOVSKI Mirit 1999 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
3 N ITALY 2       ITA
3 N SOFIA Giordana 1999 F ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
3 N VITELLI Asja 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
3 N SEGATTO Alessandra 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
3 N PANEBIANCO Cecilia 1999 F ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
4 N ESTONIA       EST
4 N GULAKOVA Violetta 1998 F EST SBSK Draakon (EST)
4 N LOIT Karoliine 2000 F EST VK Musketär (EST)
4 N SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
4 N ANISSIMOVA Polina 1998 F EST Rünnak (EST)
5 N POLAND       POL
5 N BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
5 N KACZMARSKA Agnieszka 1998 F POL UKS Sokolik Krosno (POL)
5 N PIEKARSKA Barbara 1998 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
5 N RABCZEWSKA Weronika 1998 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
6 N DENMARK       DEN
6 N BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
6 N JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
6 N DONSLUND Louise Norgil 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
7 N FINLAND       FIN
7 N VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
7 N SUNDQUIST Linn 1998 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
7 N MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
7 N FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
8 N AUSTRIA       AUT
8 N SCHMIDL Rosa 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
8 N PINGGERA Elisabeth 1998 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
8 N MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
8 N ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
9 N BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
9 N DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
9 N HONING Sofie 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
9 N KOOIMAN Anne Claire 2000 F NED SC Den Bosch (NED)
10 N ITALY 3       ITA
10 N CORSO Cecilia 1998 F ITA ASU Udine (ITA)
10 N GRASSO Agata Alberta 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
10 N SCOTTO DI VETTIMO Alice 1998 F ITA Circolo Nautico Posillipo (ITA)
11 N CROATIA       CRO
11 N TANOVIC Ramona 1999 F CRO CAFC Mladost (CRO)
11 N MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
11 N JOLIC Josipa 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
12 N BRYSON Kerenza 1998 F GBR
12 N BISHOP Catherine 1999 F GBR Plymouth FC (GBR)
12 N SIMMS-LYMN Tia 1999 F JAM
12 N JOHNSON Kerrie 1998 F IRL
13 N ITALY 4       ITA
13 N MERZLIAK Matilde 2001 F ITA TSGIU - A.S.D. San Giusto Scherma (ITA)
13 N GON Anais Carla 2000 F ITA ASU Udine (ITA)
13 N BOZZA Eleonora 2000 F ITA TOISE (ITA)
14 N JAPAN       JPN
14 N HARADA Saki 2000 F JPN
14 N KIUCHI Yuzuki 1998 F JPN
14 N KOMABA Minami 1998 F JPN
14 N OYA Nichika 2000 F JPN
15 N SWEDEN       SWE
15 N ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
15 N EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
15 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
15 N FERM Camilla 1998 F SWE
16 N GREAT BRITAIN       GBR
16 N GRIMSHAW Rose 1999 F GBR
16 N SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
16 N SUMMERS Charlotte 2000 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
17 N FOSU Yasmine 2000 F GHA Millfield School (GBR)
17 N PLANT Bethan 1998 F GBR Millfield School (GBR)
17 N BERRY Olivia 1998 F GBR Escrime Academy (GBR)
18 N JAPAN 2       JPN
18 N SHINOHARA Haruka 2000 F JPN
18 N NAGAI Anna 2002 F JPN
18 N SATO Kana 1999 F JPN
18 N OKITA Mirai 1998 F JPN
19 N MCCORMACK Amelia 1998 F GBR
19 N SPICE Sarah 2000 F NZL DINAN EA (FRA)
19 N WOODHOUSE Eliza 1999 F GBR
20 N ISRAEL 2       ISR
20 N KLEIN Keren 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
20 N SAADUN Lior 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
20 N PATRIC Nikol 1999 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
21 N ISRAEL 3       ISR
21 N GONZALES Hana 1998 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
21 N SHALIT Ayelet 1998 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
21 N ZLOOF Shira 2000 F ISR
21 N SUFRIN Maayan 1999 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
22 N DENMARK 2       DEN
22 N CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN
22 N BOLWIG Sophie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
22 N JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)

Värja Herrar U17 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 N LIMAREV Ivan 1998 M RUS
3 N WHELAN Roo 1998 M GBR Millfield School (GBR)
3 N BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
5 N PAOLINI Giacomo 1998 M ITA CS Forlivese (ITA)
6 N BELIANINOV Daniil 1999 M RUS
7 N ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
8 N BRADFORD Jack 1998 M USA
9 N SHIKIRUN Nikita 1998 M RUS
10 N HOROWITZ Charles 1998 M USA
11 N GELMAN Roni 1998 M ISR Club Modiin (ISR)
12 N PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
12 N LEIBA Saar 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
14 N MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
15 N YUAN Wesley 1998 M USA
16 N GAO Tiger 1998 M USA
17 N PETROSEWICZ JR Thomas 1998 M USA
18 N EWART Stephen 1999 M USA
19 N MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
20 N PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
21 N MORRIS George 1999 M GBR
22 N TSOKAS Asterios 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
23 N CHEONG Robin 1998 M USA
24 N YAMANAKA Mick 1998 M USA
25 N RAEDER Anton 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
26 N BIRO David 1999 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
27 N PASHIKYAN Edgar 1998 M RUS
28 N KREMSLEITHNER Michael 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
28 N CINI Alessandro 1999 M ITA CS Foligno (ITA)
30 N ANTEKEIER Aidan 1998 M USA
31 N GEDZO Andzej 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
32 N THEWANGER Emil 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
33 N GUZHIEV Egor 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
34 N CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
35 N TORACCA Lorenzo 1998 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
36 N DOSSOU-GOUIN Axel 1998 M NOR Njård Fekting (NOR)
37 N GOTTWALD Mathias 1998 M AUT FUL Linz (AUT)
38 N VOLPI Federico 1998 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
39 N RUSSELL James 1999 M GBR Royal Tunbridge Wells (GBR)
40 N VITELLI Gennaro Maria 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
41 N ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
42 N MASUDA Yohito 1999 M JPN
43 N BOGERT Alexander 1999 M USA
44 N NISIM Alon 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
45 N GUSAROV Klim 1998 M EST Tallinna Mook (EST)
46 N SERHOVETS Maksim 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
47 N KRAVITZ Zachary 1999 M USA
48 N SCHNEIDER Benjamin 1998 M GBR
49 N CHICHEV Vladimir 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
50 N DRAGOI Nicolae 1998 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
51 N PONTIERI Matteo 1999 M ITA VRSCH (ITA)
52 N MIKKILÄ Max 1998 M FIN Miekkailustudio (FIN)
53 N HUGHES Andrew 1998 M GBR
54 N ZERNOV Dmitrii 2000 M RUS
55 N LUTIN Antoine 2000 M SUI SES Sion (SUI)
56 N STORMARK Joergen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
57 N THEIN-SANDLER Adrien 1999 M USA
58 N JORDAN Owen 1998 M GBR
59 N MÜLLER Luis 1998 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
60 N SAAVALAINEN Ellis 1998 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
61 N CROUSE Ulfric 2000 M USA
62 N KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
63 N SHELANSKI Isaac 1998 M USA
64 N HEMELAERS Robbe 1998 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
65 N MILLER Malcolm 1998 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
66 N ALFHEIM Fabian 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
67 N STOLAR Samuel 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
68 N FAVARO Andrea 1999 M ITA ASU Udine (ITA)
69 N TAVAZZI Alessandro 1998 M SUI FCB Bern (SUI)
70 N KIM Dylan 1998 M USA
71 N TSVETKOV Egor 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
72 N GREBENNIKOV Sergey 1998 M RUS
73 N SAADON Or 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
74 N BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
75 N COOPER Matthew 1998 M GBR Wingerworth Fencing Club (GBR)
76 N BALZANO Marco 2000 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
77 N EDIN Erik 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
78 N KRAHER Martin 1998 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
79 N MIKLASZEWSKI Konrad 1998 M POL AZS AWF Krakow (POL)
80 N BELOZEROV Mikhail 2000 M RUS
81 N LACHIANI Tomer 1998 M ISR Club Modiin (ISR)
82 N STIGANT Devlin 1999 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
83 N BRONFMAN Gabriel 1998 M USA
84 N TAYLOR Joseph 1999 M USA
84 N FÜLSCHER Till 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
86 N PFEIFER Jannik 1998 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
87 N OKLAND Alexios 1999 M NOR Oslo FK (NOR)
88 N BERGDAHL Tjalve 1998 M SWE
88 N BLITSMAN Zvi 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
90 N WHITELAW Adam 1998 M GBR
91 N LACH Lukas 1999 M AUT UWK Graz (AUT)
91 N ALEXANDERSEN Nicolai 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
93 N YASU Masato 1998 M JPN
94 N ISHII Kazuki 1999 M JPN
95 N DUMONT Célien 2000 M SUI SES Sion (SUI)
95 N WERGELAND Odin 1998 M NOR Bergens FK (NOR)
97 N BERG Mads Peter 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
98 N SEYD Julian Dominic 1999 M GER
99 N CRIBLEZ Lorin Noam 1998 M SUI FCB Bern (SUI)
100 N JOHANSSON Alexander 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
101 N PASCHUK Mikhail 1999 M EST Tallinna Mook (EST)
102 N SHITRIT Ron 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
103 N MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
104 N DICKINSON Matthew 1999 M GBR
104 N ROBINSON Peter 1998 M GBR Reading FC (GBR)
106 N HANSSON Rasmus 1999 M SWE
106 N GERINI Luca 2000 M SUI
108 N DICKSON Thomas 1998 M GBR Newcastle FC (GBR)
109 N LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
110 N TOMASELLI Guglielmo 2000 M ITA CUS Catania (ITA)
111 N AUERBACH Mikkel 1999 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
111 N BOVIN Sofus 1998 M DEN Rudersdal FK (DEN)
113 N KOGAN Aaron 1999 M USA
114 N DYMBE Simen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
115 N RIBEIRO Goncalo 1998 M POR CESA (POR)
116 N BARTELEMY Rollan 2000 M RUS
117 N LUSTI Hannes 1999 M SUI ZFC Zürich (SUI)
118 N KULKA Peter 1998 M SVK BSK Bratislava (SVK)
119 N NAZAROV Andrey 1999 M SWE
120 N CAFARO Jack 1998 M GBR
121 N HATTINGER Jakob 1999 M AUT FUL Linz (AUT)
122 N GUERRIERO Giorgio 2001 M ITA CS IVREA (ITA)
123 N TELLNES Jesper 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
124 N RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
125 N MOURI Riku 1999 M JPN
126 N SIMONATO Franco Alchiede 2000 M ITA PAACC - Accedemia Scherma Palermo (ITA)
127 N PUCHACHER Felix 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
128 N HATZ Nick 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
129 N COOK Noah 1999 M GBR
130 N CARUGO River 2000 M ITA CS IVREA (ITA)
131 N ZRYD Arthur 1998 M SUI
132 N RUNOLD Jacob 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
133 N SUNDHOLM Felix 1998 M SWE
134 N AAGAARD Mads 2000 M DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
135 N HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
136 N SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
137 N OSAKI Rensuke 2000 M JPN
138 N WEBER Sebastian 2000 M SUI SEB Basel (SUI)
139 N TERHO Jussi 1999 M FIN Kalpaveljet (FIN)
140 N LO CICERO VAINA Mattia 2000 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
141 N ROMANI Lorenzo 2000 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
142 N KOCK Joachim 1998 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
143 N KEPPEL Colin 1998 M NED SC Den Bosch (NED)
144 N MAEKAWA Takeru 1998 M JPN
145 N JEPPESEN Tobias 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
146 N TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
147 N LANG Yannick 1998 M SUI
148 N ESTERKIN Shimon 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
148 N OLIVEIRA Goncalo 2000 M POR CESA (POR)
150 N DANDANELL PETERS Ulrik 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
150 N GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
152 N KANEKAWA Akihiro 1998 M JPN
153 N GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
154 N PILIPENKO Anders 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
154 N FUJII Ryota 1999 M JPN
156 N WEIRUP GRAM Rasmus 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
157 N PETERSEN Cornelius 1998 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
158 N SKALS Oscar Juul 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
159 N CHRISTIANSEN Heino 1999 M DEN
160 N STRATH Oliver 1998 M GBR
160 N KATAMOTO Yuta 1998 M JPN
162 N LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
162 N RODUNG Ludvig 1998 M SWE
164 N KOPPEL Aron 1998 M EST Tallinna Mook (EST)
165 N MYKLEBUST Hans Magne 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
165 N FLERON Gustav 1998 M DEN Rudersdal FK (DEN)
167 N JENSEN August Lindstrom 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
168 N JENSEN Nicolas 2000 M DEN
169 N JØRGENSEN Nicolai 1999 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
170 N MARQUES Bruno 2000 M POR CESA (POR)
171 N SCARPELLINI Andrea 2000 M ITA BGMIL (ITA)
172 N ERICI Harald 1998 M SWE AFiL Lund (SWE)
173 N JENDBRO Tom 1998 M SWE AFiL Lund (SWE)
173 N KLEMEN Marco 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
173 N JENNY David 2000 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
176 N HEDEGAARD Mathias 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
177 N PERSSON Casper Nils 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
177 N SELLS Alexander 2000 M AUS
179 N PFLUG VON DER OSTEN Jonas 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
180 N HÄMÄLÄINEN Roni 1999 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
181 N KNUDSEN Magnus 2000 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
182 N BELDRING Thorbjørn Nørgaard 2000 M DEN Rudersdal FK (DEN)

Värja Herrar U17 Lag Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N USA       USA
1 N BOGERT Alexander 1999 M USA
1 N YUAN Wesley 1998 M USA
1 N EWART Stephen 1999 M USA
1 N BRADFORD Jack 1998 M USA
2 N USA 2       USA
2 N BRONFMAN Gabriel 1998 M USA
2 N TAYLOR Joseph 1999 M USA
2 N CROUSE Ulfric 2000 M USA
3 N ITALY       ITA
3 N VITELLI Gennaro Maria 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
3 N TORACCA Lorenzo 1998 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
3 N PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
3 N CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
4 N ITALY 2       ITA
4 N BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
4 N FAVARO Andrea 1999 M ITA ASU Udine (ITA)
4 N PAOLINI Giacomo 1998 M ITA CS Forlivese (ITA)
4 N PONTIERI Matteo 1999 M ITA VRSCH (ITA)
5 N USA 3       USA
5 N ANTEKEIER Aidan 1998 M USA
5 N PETROSEWICZ JR Thomas 1998 M USA
5 N PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
5 N THEIN-SANDLER Adrien 1999 M USA
6 N RUSSIA       RUS
6 N BELOZEROV Mikhail 2000 M RUS
6 N CHICHEV Vladimir 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
6 N SHIKIRUN Nikita 1998 M RUS
6 N GUZHIEV Egor 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
7 N ESTONIA       EST
7 N SERHOVETS Maksim 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
7 N GUSAROV Klim 1998 M EST Tallinna Mook (EST)
7 N GEDZO Andzej 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
7 N ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
8 N NORWAY       NOR
8 N OKLAND Alexios 1999 M NOR Oslo FK (NOR)
8 N DOSSOU-GOUIN Axel 1998 M NOR Njård Fekting (NOR)
8 N ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
8 N RAEDER Anton 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
9 N RUSSIA 2       RUS
9 N LIMAREV Ivan 1998 M RUS
9 N PASHIKYAN Edgar 1998 M RUS
9 N BELIANINOV Daniil 1999 M RUS
9 N GREBENNIKOV Sergey 1998 M RUS
10 N GREAT BRITAIN       GBR
10 N DICKINSON Matthew 1999 M GBR
10 N SCHNEIDER Benjamin 1998 M GBR
10 N MORRIS George 1999 M GBR
10 N JORDAN Owen 1998 M GBR
11 N JAPAN       JPN
11 N MOURI Riku 1999 M JPN
11 N MASUDA Yohito 1999 M JPN
11 N ISHII Kazuki 1999 M JPN
11 N YASU Masato 1998 M JPN
12 N ISRAEL       ISR
12 N SHITRIT Ron 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
12 N NISIM Alon 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
12 N LACHIANI Tomer 1998 M ISR Club Modiin (ISR)
12 N LEIBA Saar 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
13 N USA 4       USA
13 N SHELANSKI Isaac 1998 M USA
13 N KRAVITZ Zachary 1999 M USA
13 N GAO Tiger 1998 M USA
14 N SWEDEN       SWE
14 N MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
14 N NAZAROV Andrey 1999 M SWE
14 N MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
14 N LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 N RUSSIA 3       RUS
15 N TSVETKOV Egor 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
15 N ZERNOV Dmitrii 2000 M RUS
15 N BARTELEMY Rollan 2000 M RUS
16 N NORWAY 2       NOR
16 N EDIN Erik 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
16 N MYKLEBUST Hans Magne 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
16 N PILIPENKO Anders 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
16 N RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
17 N AUSTRIA       AUT
17 N KREMSLEITHNER Michael 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
17 N MÜLLER Luis 1998 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
17 N PUCHACHER Felix 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
17 N THEWANGER Emil 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
18 N FINLAND       FIN
18 N KOCK Joachim 1998 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
18 N MIKKILÄ Max 1998 M FIN Miekkailustudio (FIN)
18 N SAAVALAINEN Ellis 1998 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
18 N KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
19 N GREAT BRITAIN 2       GBR
19 N CAFARO Jack 1998 M GBR
19 N COOK Noah 1999 M GBR
19 N WHELAN Roo 1998 M GBR Millfield School (GBR)
19 N STIGANT Devlin 1999 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
20 N GREAT BRITAIN 3       GBR
20 N WHITELAW Adam 1998 M GBR
20 N HUGHES Andrew 1998 M GBR
20 N COOPER Matthew 1998 M GBR Wingerworth Fencing Club (GBR)
21 N GREAT BRITAIN 4       GBR
21 N RUSSELL James 1999 M GBR Royal Tunbridge Wells (GBR)
21 N ROBINSON Peter 1998 M GBR Reading FC (GBR)
21 N DICKSON Thomas 1998 M GBR Newcastle FC (GBR)
21 N STRATH Oliver 1998 M GBR
22 N DENMARK       DEN
22 N BERG Mads Peter 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
22 N ALEXANDERSEN Nicolai 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
22 N WEIRUP GRAM Rasmus 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
22 N BOVIN Sofus 1998 M DEN Rudersdal FK (DEN)
23 N ISRAEL 2       ISR
23 N BLITSMAN Zvi 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
23 N ESTERKIN Shimon 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
23 N SAADON Or 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
24 N AUSTRIA 2       AUT
24 N KLEMEN Marco 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
24 N GOTTWALD Mathias 1998 M AUT FUL Linz (AUT)
24 N KRAHER Martin 1998 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
24 N LACH Lukas 1999 M AUT UWK Graz (AUT)
25 N ITALY 3       ITA
25 N SIMONATO Franco Alchiede 2000 M ITA PAACC - Accedemia Scherma Palermo (ITA)
25 N SCARPELLINI Andrea 2000 M ITA BGMIL (ITA)
25 N BALZANO Marco 2000 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
26 N PORTUGAL       POR
26 N MARQUES Bruno 2000 M POR CESA (POR)
26 N OLIVEIRA Goncalo 2000 M POR CESA (POR)
26 N RIBEIRO Goncalo 1998 M POR CESA (POR)
27 N JAPAN 2       JPN
27 N KANEKAWA Akihiro 1998 M JPN
27 N FUJII Ryota 1999 M JPN
27 N MAEKAWA Takeru 1998 M JPN
27 N OSAKI Rensuke 2000 M JPN
28 N DENMARK 2       DEN
28 N JEPPESEN Tobias 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
28 N FLERON Gustav 1998 M DEN Rudersdal FK (DEN)
28 N CHRISTIANSEN Heino 1999 M DEN
28 N AAGAARD Mads 2000 M DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
29 N ITALY 4       ITA
29 N LO CICERO VAINA Mattia 2000 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
29 N ROMANI Lorenzo 2000 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
29 N TOMASELLI Guglielmo 2000 M ITA CUS Catania (ITA)
30 N DENMARK 3       DEN
30 N HEDEGAARD Mathias 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
30 N BELDRING Thorbjørn Nørgaard 2000 M DEN Rudersdal FK (DEN)
30 N JENSEN August Lindstrom 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
30 N JENSEN Nicolas 2000 M DEN