Tillbaka till listan

Resultat

2018 Münchner Kindl
GER München
13 oktober 2018 - 14 oktober 2018

Florett Herrar U17 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC (GER)
2 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
3 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
5 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 N NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
7 N LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
8 N NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
9 N BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 N GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
10 N BRAUN Noah 2002 M GER OFC Bonn (GER)
12 N SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin (GER)
13 N FROHWEIN Moritz 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
14 N SEE Benedikt 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
15 N WANYAMA Sam 2004 M NED Holland Schermen (NED)
16 N LENSCHOW Nick-Malte 2002 M GER MTV Soltau (GER)
17 N HÄßLER Arwed 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
18 N LENK Hendrik Dion 2002 M GER Dresdener FC (GER)
19 N PUST Moritz 2002 M GER SC Berlin (GER)
20 N AHLVERS Philipp 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
21 N NOWAK Hannes 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
22 N JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
23 N HELLMUND Vincent 2002 M GER PSV Stuttgart (GER)
24 N WALTER Lennard 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
25 N EIDENMÜLLER Aaron 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
26 N SEMBACH Philipp 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
27 N MÄRKLE Felix 2002 M GER PSV Stuttgart (GER)
28 N ROSSI Lorenzo 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
29 N VELLMANNS Leonard 2003 M GER TG Münster (GER)
30 N PUHLMANN Kjell 2004 M GER SC Berlin (GER)
31 N HOFFMANN Nils 2005 M GER TG Dörnigheim (GER)
32 N EHRICH Marlon 2002 M GER SC Berlin (GER)
33 N SCHMITZ-HÜBSCH Gregor 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
34 N WIEFEL Cedric 2002 M GER FSC Jena (GER)
35 N HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster (GER)
36 N FAßMANN Moritz 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
37 N OTTO Fritz Henry 2002 M GER ASC Göttingen (GER)
38 N LOESCHE Teo 2002 M GER FSC Jena (GER)
39 N RAFALZYK Valentin 2002 M GER Fechtclub Soltau (GER)
40 N BLOECK Daniel 2002 M GER FC Grunewald (GER)
41 N FRÖHLICH Moritz 2003 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
42 N HELM Leander 2003 M GER SC Berlin (GER)
43 N MENZEL Toni 2002 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
44 N SAIFI Kiyan 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
45 N WOLF Patrick 2003 M GER Dresdener FC (GER)
46 N MEIER Bernhard 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
47 N MACHETANZ Jasper 2003 M GER Dresdener FC (GER)
48 N DÖRFER Laurenz 2004 M GER OFC Bonn (GER)
49 N THÖNNES Jorge 2004 M GER VFL Merkur Kleve (GER)
50 N FABER Justus 2004 M GER TV Jahn Siegen (GER)
51 N RENARD Nolann 2004 M GER FSC Jena (GER)
52 N PENZ Leonard 2003 M GER PSV Stuttgart (GER)
53 N HARMS Tyler 2004 M GER SC Berlin (GER)
54 N BROSCHE Tilman 2002 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
55 N MICHEL Fabian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
56 N BRELL Noah 2003 M GER SC Korb (GER)
56 N MC CONELL Lino 2005 M GER SC Berlin (GER)
58 N SCHMIDT Friedrich 2003 M GER USC Magdeburg (GER)
59 N KLOSTERMANN Max 2004 M GER KTF Luitpold München (GER)
60 N SAIFI Teymour 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
61 N EICHENBERG Maximilian 2002 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
62 N DE JONG Nighel 2003 M NED Holland Schermen (NED)
63 N KAPPL Arwin-Tobias 2003 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
64 N POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers (GER)
65 N SPIELMANN Richard 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
66 N MUSCHE Paul 2002 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
67 N MOUSSET Tycho 2005 M NED s.v. Ter Weer (NED)
68 N HASCHE Valentin 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
69 N ZACHER Niklas 2003 M GER FSC Jena (GER)
70 N KUSIAN Andreas 2004 M GER USC Magdeburg (GER)
71 N FLÖRICKE Ben 2002 M GER FSC Jena (GER)
72 N GRUN Nils 2003 M GER SC Berlin (GER)
73 N HEITZ Noah 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
74 N RALLE Alexander 2003 M GER TSG Friesenheim (GER)
75 N TRIBBELS Jens 2002 M GER Dürener FC (GER)
76 N FRANKE Tim Ole 2004 M GER TV Haueneberstein (GER)
77 N REHDA Felix 2003 M GER FG Schwerin (GER)
78 N LIEKENS Basil 2003 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
79 N NEEB Jakob 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
80 N SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen (NED)
81 N BAUER Paul 2003 M GER SC Korb (GER)
82 N SCHMIDT Richard 2003 M GER USC Magdeburg (GER)
83 N WASSENAAR Luis 2003 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
84 N ENGFER Friedrich 2004 M GER FG Schwerin (GER)
85 N BOSSERHOFF Nils 2005 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
86 N DEMIR Enis 2003 M GER FC Fürth (GER)
87 N RUGE Arthus 2003 M GER FSC Jena (GER)
88 N HEUSER Fabian 2002 M GER FC Moers (GER)
89 N KATO Reise Thomas 2002 M GER SKG Oberhöchstadt (GER)
90 N KIECKBUSCH Jacob 2005 M GER PSV Stuttgart (GER)
91 N Poule CURIC Dominik 2003 M GER PSV Stuttgart (GER)
92 N Poule LINDNER Ruben 2005 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
93 N Poule STIER Franz 2002 M GER FSC Jena (GER)
94 N Poule ASK Henri 2003 M SWE KTF Luitpold München (GER)
95 N Poule DOYSCHER Vincent 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
96 N Poule WAGNER Vincent 2004 M GER PSV Stuttgart (GER)
97 N Poule SAUTNER Marcel 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
98 N Poule DIESTELKAMP Niklas 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
98 N Poule DING Tobias 2002 M GER TG Biberach (GER)
100 N Poule WOLF Julien 2005 M GER Dresdener FC (GER)
101 N Poule VOLLMER Vincent 2002 M GER SC Korb (GER)
102 N Poule WILLEMS Tom 2003 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
103 N Poule PFEIFFER Jonathan 2005 M GER Berliner FC (GER)
104 N Poule FELTKAMP Haiko 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
105 N Poule EMDE-MARBACH Nick 2005 M GER FC Moers (GER)
106 N Poule DUBISCHAR Julian 2002 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
107 N Poule ZAGORNIK Lucas 2003 M GER FSC Jena (GER)
108 N Poule ALTENRIEDER Simon 2004 M GER MTV München (GER)
108 N Poule WENZ Francesco 2005 M GER MTV München (GER)
110 N Poule VOIGT Lennart 2004 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
110 N Poule ZICKER Peter 2003 M GER Sportfechten Laim (GER)
112 N Poule GAUSS Neil 2005 M GER PSV Stuttgart (GER)
113 N 1. omg GÜTTLER Justin Arnold 2003 M GER FSC Jena (GER)
114 N 1. omg DAHMLOS Fritz 2002 M GER FSC Jena (GER)
115 N 1. omg HÖFLER Julius 2006 M GER TSG Weinheim (GER)
116 N 1. omg IVO Moritz 2002 M GER CTG Koblenz (GER)
117 N 1. omg SZUMODALSKY Emil 2003 M GER FSC Jena (GER)
118 N 1. omg EMMERICH Jaron 2004 M GER TG Dörnigheim (GER)
119 N 1. omg GERLACH Hannes 2003 M GER FSC Jena (GER)
119 N 1. omg SCHELER Moritz 2004 M GER FSC Jena (GER)
121 N 1. omg JOBST Maximilian 2005 M GER FC Moers (GER)
122 N 1. omg WEIß Rene 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
123 N 1. omg SALUS Hugo 2006 M GER Berliner FC (GER)
124 N 1. omg HILBRANDT Alexander 2005 M GER FC Moers (GER)
125 N 1. omg WIEBELITZ Jacob 2003 M GER TK Hannover (GER)
126 N 1. omg KAHL Joris 2002 M GER Berliner FC (GER)
127 N 1. omg HASSE Malte 2002 M GER SV Alfeld (GER)
127 N 1. omg MAUKSCH Paul 2004 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
127 N 1. omg SCHMID Andreas 2003 M GER Walddörfer SV (GER)
130 N 1. omg ALYOKHIN Fyodor 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
131 N 1. omg BRINKMANN Ole 2003 M GER FC Greifswald (GER)
131 N 1. omg SCHMITZ Tom 2002 M GER OFC Bonn (GER)
133 N 1. omg SCHWICK Carlo 2003 M GER KTF Luitpold München (GER)
134 N 1. omg RUTZ-THEODORAKIS Joshua 2002 M GER Sportfechten Laim (GER)
135 N 1. omg MÜLLER Len 2005 M GER PSV Stuttgart (GER)
136 N 1. omg KORTE Thore 2004 M GER FSC Jena (GER)
137 N 1. omg BARENTHIEN Simon 2002 M GER TV Haueneberstein (GER)
138 N 1. omg SCHNEIDER David 2004 M GER TG Biberach (GER)
139 N 1. omg FAITZ Philip 2005 M GER TG Dörnigheim (GER)
140 N 1. omg SCHULTZE Arthur 2002 M GER FSC Jena (GER)
141 N 1. omg JÜRGENSEN Johannes 2005 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
142 N 1. omg BREM Josef 2002 M GER KTF Luitpold München (GER)
143 N 1. omg GUHE Friedrich 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
144 N 1. omg HUBER Felix 2003 M GER TV Haueneberstein (GER)
145 N 1. omg SCHULTZ Milan 2006 M GER FG Schwerin (GER)
146 N 1. omg GRUMMT Moritz 2004 M GER FC Fürth (GER)
146 N 1. omg KAHL Laurin 2005 M GER Berliner FC (GER)
148 N 1. omg BÖCK Lukas 2004 M GER TSG Füssen (GER)
148 N 1. omg KONJAEV Marco 2003 M GER TV Ingolstadt (GER)
150 N 1. omg HUBER Rocco Arcel 2005 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
150 N 1. omg REINOLD Niklas 2004 M GER Eintracht Duisburg (GER)
152 N 1. omg SCHARFENBERG Rasmus 2004 M GER VFL Pinneberg (GER)
153 N 1. omg BROCKER Malte 2004 M GER FG Schwerin (GER)