Tillbaka till listan

Malmö International
SWE Malmö
8 juni 2019 - 9 juni 2019
(krav): Nationell licens

Värja Damer Senior Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
STILLER Zarina 2002 DEN Glostrup FK
R --- Anmäld
ALIEVA Katja 1984 DEN Hellerup FK
R --- Anmäld
FREDERIKSEN Mia Maja 1989 DEN Hellerup FK
R --- Anmäld
AUERBACH Anita 1973 DEN KFK Kalundborg
L --- Anmäld
AUERBACH Malene 1997 DEN KFK Kalundborg
R --- Anmäld
FLEDELIUS Kamma Ramsing 2002 DEN Trekanten København
R --- Anmäld
OLSEN Sofie Helene 1993 DEN Trekanten København
R --- Anmäld
SØRENSEN TRUDSØ Ria Miritz 2003 DEN Trekanten København
R --- Anmäld
HERKERT Anette 1971 DEN Trekanten Viborg
R --- Anmäld
STRONG Puk 1997 DEN Trekanten Viborg
R --- Anmäld
VORNANEN Johanna Anni-Maija 1991 FIN Miekka Miehet
R --- Anmäld
ROESSLER Kirsten Kaya 1962 GER ETV Hamburg
R --- Anmäld
NEUSCHAEFER Katharina 1976 GER FC Gröbenzell
R --- Anmäld
DELLMANN Klara 1997 GER Hellerup FK, OSC Potsdam
L --- Anmäld
ZINK Veronika 1983 GER TG Berlin
R --- Anmäld
GRUNOW-JENSEN Nina 1972 GER Trekanten København
R --- Anmäld
HILT Claudia 1971 GER Trekanten Viborg
L --- Anmäld
PIASECKA Caroline 1990 NOR Bygdø FK
R --- Anmäld
ASCHEHOUG Irina 1985 NOR Njård Fekting
R --- Anmäld
HILLE-DAHL Thale 1994 NOR SEB Basel, Njård Fekting
L --- Anmäld
MALVIK Katherina 2000 NOR Titan Fekteklubb
R --- Anmäld
BJÖRK Pia 1966 SWE LFK Linköping
R --- Anmäld
FORSSIUS Cecilia 1972 SWE SAF Solna
R --- Anmäld
MÅRTENSSON Elvira 1999 SWE FFF Stockholm
L --- Anmäld
MELANDER Ylvali 2003 SWE MF19 Malmö
R --- Anmäld
PERSSON Caroline 1986 SWE C4 Kristianstad
R --- Anmäld
ASP Julia 1998 SWE DIF Stockholm
R --- Anmäld
EKMAN Alice 2002 SWE DIF Stockholm
R --- Anmäld
FREDÉN Anna 2004 SWE DIF Stockholm
R --- Anmäld
LÖFGREN Sonja 1999 SWE DIF Stockholm
R --- Anmäld
ALBERTSON Pia 1965 SWE FFF Stockholm, Njård Fekting
R --- Anmäld
ENGDAHL Sophie 2000 SWE FFF Stockholm
R --- Anmäld
SENNERLIN HOLM Engla 2004 SWE FKC Karlskrona
R --- Anmäld
KRANSFORS Filippa 2003 SWE KF99 Kungsbacka
R --- Anmäld
SLEZIONA Ewa Zofia 1979 SWE KF99 Kungsbacka
R --- Anmäld
FRANSSON Emma 2002 SWE KFK Kalmar
R --- Anmäld
LEHRMAN Cecilia 1997 SWE LFK Linköping
R --- Anmäld
ULLTJÄRN Bianca 2002 SWE LFK Linköping
R --- Anmäld
ULLTJÄRN Louise 2006 SWE LFK Linköping
R --- Anmäld
ANDERSEN Helle 1962 SWE MF19 Malmö
L --- Anmäld
BJARTMAR Lisa 1966 SWE MF19 Malmö
R --- Anmäld
TILLGREN Kajsa 2004 SWE MF19 Malmö
R --- Anmäld
EDMAN Irja 2001 SWE ÖFFK Östersund
R --- Anmäld
STENBERG MARQVARDSEN Mette 2001 SWE ÖFFK Östersund
R --- Anmäld
DE GROOTE Annica 1969 SWE SAF Solna
R --- Anmäld
ZANDER Celina 1997 SWE SAF Solna
R --- Anmäld
EIRITZ Ingrid 1942 SWE UF Uppsala
R --- Anmäld
LEJON Viktoria 1994 SWE UF Uppsala
R --- Anmäld
THIM Lovisa 2001 SWE UF Uppsala
R --- Anmäld
TÄCKENSTRÖM Felicia 1991 SWE YFK Ystad
R --- Anmäld
RIIS-OLSEN Elvyra - DEN Flèche Holbæk R --- Annullerad  
HILT Claudia - GER Trekanten Viborg L --- Annullerad  
WALL Loreley Thais - GER Fechtergilde Südholstein R --- Annullerad  
WRAGE Emilie - GER Fechtergilde Südholstein R --- Annullerad  
ABU EID TJULIN Selma - SWE FFF Stockholm L --- Annullerad  
HANSSON Sofia - SWE KFK Kalmar R --- Annullerad  
WIKSTRÖM Elin - SWE KFK Kalmar R --- Annullerad  

50 Anmälningar, 0 Väntar, 7 Annullerad

Domare

AL-NUAIMI Muhannad SWE MF19 Malmö
ANDANÉ André SWE Svenska Fäktförbundet
BAKHUREVICH Madina SWE AFiL Lund
BORSODI Andras NOR MF19 Malmö
CAO Junjie NOR MF19 Malmö
CLAUSEN Stefan SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Bogomir SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Valentino SWE MF19 Malmö
GUSTAFSSON Peter SWE Svenska Fäktförbundet
HEJRSKOV Mads-Vetli DEN MF19 Malmö
JENSEN Jan Sylvest DEN MF19 Malmö
JÖNSSON Orvar SWE Svenska Fäktförbundet
LAZER Daniel SWE MF19 Malmö
LINDE Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
MALMSTRÖM Anders SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Björn SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Linn SWE Svenska Fäktförbundet
STILLER Carsten DEN Svenska Fäktförbundet
WAGNE Anna SWE LFK Linköping

Värja Damer Senior Lag

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
MIXED SWE
PERSSON Caroline (1986 R)
SENNERLIN HOLM Engla (2004 R)
KRANSFORS Filippa (2003 R)
FREDÉN Anna (2004 R)
EKMAN Alice (2002 R)
SWE --- Anmäld  
MIXED EUROPE
SLEZIONA Ewa Zofia (1979 R)
VORNANEN Johanna Anni-Maija (1991 R)
MALVIK Katherina (2000 R)
SWE --- Anmäld  
TREKANTEN VIBORG
Trekanten Viborg (DEN)
HERKERT Anette (1971 R)
HILT Claudia (1971 L)
STRONG Puk (1997 R)
DEN --- Anmäld  
GLOSTRUP FK
Glostrup FK (DEN)
STILLER Zarina (2002 R)
STILLER Natalja (2004 R)
RIIS-OLSEN Elvyra (1971 R)
TILLGREN Kajsa (2004 R)
DEN --- Anmäld  
HELLERUP FK
Hellerup FK (DEN)
DELLMANN Klara (1997 L)
FREDERIKSEN Mia Maja (1989 R)
GEER Luda (1994 R)
ALIEVA Katja (1984 R)
DEN --- Anmäld  
LFK LINKÖPING
LFK Linköping (SWE)
BJÖRK Pia (1966 R)
ULLTJÄRN Bianca (2002 R)
ULLTJÄRN Louise (2006 R)
SWE --- Anmäld  
MF19 MALMO
MF19 Malmö (SWE)
BJARTMAR Lisa (1966 R)
ANDERSEN Helle (1962 L)
PERSSON Caroline (1986 R)
MELANDER Ylvali (2003 R)
SWE --- Anmäld  
NJARD FEKTING
Njård Fekting (NOR)
HILLE-DAHL Thale (1994 L)
ALBERTSON Pia (1965 R)
ASCHEHOUG Irina (1985 R)
NOR --- Anmäld  
TREKANTEN KOBENHAVN
Trekanten København (DEN)
OLSEN Sofie Helene (1993 R)
FLEDELIUS Kamma Ramsing (2002 R)
SØRENSEN TRUDSØ Ria Miritz (2003 R)
WINTHER Karen (1977 R)
LARSEN SCHREMMER Sarah (1998 R)
DEN --- Anmäld  
TREKANTEN KOBENHAVN 2
Trekanten København (DEN)
WINTHER Karen (1977 R)
BALLE Susie (1975 R)
SØRENSEN Maja Marie (1985 R)
DEN --- Anmäld  
UF UPPSALA
UF Uppsala (SWE)
THIM Lovisa (2001 R)
EIRITZ Ingrid (1942 R)
LEJON Viktoria (1994 R)
LÖFGREN Sonja (1999 R)
SWE --- Anmäld  
DIF STOCKHOLM 4
DIF Stockholm (SWE)
- --- Annullerad  
DIF STOCKHOLM
DIF Stockholm (SWE)
- --- Annullerad  

11 Anmälningar, 0 Väntar, 2 Annullerad

Domare

AL-NUAIMI Muhannad SWE MF19 Malmö
ANDANÉ André SWE Svenska Fäktförbundet
BORSODI Andras NOR MF19 Malmö
CAO Junjie NOR MF19 Malmö
CLAUSEN Stefan SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Bogomir SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Valentino SWE MF19 Malmö
GUSTAFSSON Peter SWE Svenska Fäktförbundet
HEJRSKOV Mads-Vetli DEN MF19 Malmö
JENSEN Jan Sylvest DEN MF19 Malmö
JÖNSSON Orvar SWE Svenska Fäktförbundet
LAZER Daniel SWE MF19 Malmö
LINDE Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
MALMSTRÖM Anders SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Björn SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Linn SWE Svenska Fäktförbundet
STILLER Carsten DEN Svenska Fäktförbundet

Värja Damer V40 Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
AUERBACH Anita 1973 DEN KFK Kalundborg
L --- Anmäld
HERKERT Anette 1971 DEN Trekanten Viborg
R --- Anmäld
NEUSCHAEFER Katharina 1976 GER FC Gröbenzell
R --- Anmäld
GRUNOW-JENSEN Nina 1972 GER Trekanten København
R --- Anmäld
HILT Claudia 1971 GER Trekanten Viborg
L --- Anmäld
SLEZIONA Ewa Zofia 1979 SWE KF99 Kungsbacka
R --- Anmäld
FORSSIUS Cecilia 1972 SWE SAF Solna
R --- Anmäld
RIIS-OLSEN Elvyra - DEN Flèche Holbæk R --- Annullerad  
HILT Claudia - GER Trekanten Viborg L --- Annullerad  

7 Anmälningar, 0 Väntar, 2 Annullerad

Domare

AL-NUAIMI Muhannad SWE MF19 Malmö
ANDANÉ André SWE Svenska Fäktförbundet
BAKHUREVICH Madina SWE AFiL Lund
BORSODI Andras NOR MF19 Malmö
CAO Junjie NOR MF19 Malmö
CLAUSEN Stefan SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Bogomir SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Valentino SWE MF19 Malmö
GUSTAFSSON Peter SWE Svenska Fäktförbundet
HEJRSKOV Mads-Vetli DEN MF19 Malmö
JENSEN Jan Sylvest DEN MF19 Malmö
JÖNSSON Orvar SWE Svenska Fäktförbundet
LAZER Daniel SWE MF19 Malmö
LINDE Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
MALMSTRÖM Anders SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Björn SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Linn SWE Svenska Fäktförbundet
STILLER Carsten DEN Svenska Fäktförbundet
WAGNE Anna SWE LFK Linköping

Värja Damer V50 Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
ROESSLER Kirsten Kaya 1962 GER ETV Hamburg
R --- Anmäld
ALBERTSON Pia 1965 SWE FFF Stockholm, Njård Fekting
R --- Anmäld
ANDERSEN Helle 1962 SWE MF19 Malmö
L --- Anmäld
BJARTMAR Lisa 1966 SWE MF19 Malmö
R --- Anmäld
DE GROOTE Annica 1969 SWE SAF Solna
R --- Anmäld
BJÖRK Pia 1966 SWE LFK Linköping
R --- Anmäld

6 Anmälningar, 0 Väntar, 0 Annullerad

Domare

AL-NUAIMI Muhannad SWE MF19 Malmö
ANDANÉ André SWE Svenska Fäktförbundet
BAKHUREVICH Madina SWE AFiL Lund
BORSODI Andras NOR MF19 Malmö
CAO Junjie NOR MF19 Malmö
CLAUSEN Stefan SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Bogomir SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Valentino SWE MF19 Malmö
GUSTAFSSON Peter SWE Svenska Fäktförbundet
HEJRSKOV Mads-Vetli DEN MF19 Malmö
JENSEN Jan Sylvest DEN MF19 Malmö
JÖNSSON Orvar SWE Svenska Fäktförbundet
LAZER Daniel SWE MF19 Malmö
LINDE Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
MALMSTRÖM Anders SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Björn SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Linn SWE Svenska Fäktförbundet
STILLER Carsten DEN Svenska Fäktförbundet
WAGNE Anna SWE LFK Linköping

Värja Herrar Senior Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
DIKOV Plamen 1998 BUL National Sport´s Academy
R --- Anmäld
NOVOTNY Ondrej 1994 CZE SAF Solna, TJ Lokomotiva Karlovy Vary
R --- Anmäld
TONBOE-JAKOBSEN Kim 1970 DEN Hellerup FK
R --- Anmäld
JENSEN Martin 1974 DEN Glostrup FK
R --- Anmäld
WEBERG Jens-Christian 1969 DEN Glostrup FK
R --- Anmäld
ALEXANDERSEN Nicolai 1998 DEN Hellerup FK
L --- Anmäld
BÆKMAND Nicky 2004 DEN Hellerup FK
R --- Anmäld
BRANDES Magnus 2004 DEN Hellerup FK
L --- Anmäld
JØRGENSEN Patrick 1991 DEN Hellerup FK
R --- Anmäld
LE QUANG HUY Phileas Rubaek 2000 DEN Hellerup FK
R --- Anmäld
LINNEMANN Christian Schack 1997 DEN Hellerup FK
L --- Anmäld
OXHOLM WAGNER Alec 2005 DEN Hellerup FK
R --- Anmäld
SANDORFF Andreas 2004 DEN Hellerup FK
L --- Anmäld
VON DER OSTEN Frederik 1993 DEN Hellerup FK
R --- Anmäld
AUERBACH Kim 1970 DEN KFK Kalundborg
L --- Anmäld
AUERBACH Mikkel 1999 DEN KFK Kalundborg
R --- Anmäld
CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 DEN KFK Kalundborg
R --- Anmäld
KNUDSEN Kenneth 1997 DEN KFK Kalundborg
R --- Anmäld
LOMHOLT Sebastian 2002 DEN KFK Kalundborg
R --- Anmäld
PERSSON Casper Nils 1999 DEN Trekanten København
R --- Anmäld
RUSZKAI Frank 1962 DEN Trekanten København
R --- Anmäld
AFANASSIEV Igor 1974 FIN Espoon Miekkailijat
--- Anmäld
PIETINEN Jukka 1962 FIN Helsingin Miekkailijat
--- Anmäld
VUORINEN Juha 1961 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- Anmäld
SANDBACKA Jim 1989 FIN NFF Norrköping
R --- Anmäld
LEFEUVRE Adrien 1988 FRA Hellerup FK
R --- Anmäld
GROVER Elliott 1994 GBR Haverstock FC
R --- Anmäld
HOULDSWORTH Alastair 1984 GBR Belfast FC
--- Anmäld
MARSH Philip 1994 GBR Bath Sword Club
L --- Anmäld
SALTER Duncan 1972 GBR Brian Boru FC
R --- Anmäld
SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 GBR Brixton FC
R --- Anmäld
BOYER Matthew 2001 GBR LUGI Lund
R --- Anmäld
ADLER Andreas 1985 GER SV Chemie Rodleben
R --- Anmäld
LUNCZ Thomas 1971 GER DFC Düsseldorf
R --- Anmäld
HINZ Gerald 1965 GER Elmshorner MTV
R --- Anmäld
PICHLMEIER Martin 1980 GER FC Gröbenzell
R --- Anmäld
DÖRNER Andreas 1969 GER TG Berlin
R --- Anmäld
HEINICKER Paul 1990 GER TG Berlin
L --- Anmäld
LEHBERG Torben 1976 GER TG Berlin
R --- Anmäld
WIEDEMANN Karsten 1977 GER TG Berlin
R --- Anmäld
MINAS Georgios 1994 GRE VICTORIA ATHENS
--- Anmäld
LAI Hin Yeung Darius 1994 HKG
R --- Anmäld
LI Ching Ho 1999 HKG
R --- Anmäld
BRENNAN Paddy 1980 IRL Pembroke FC
R --- Anmäld
COFFEY Jeremiah 1983 IRL Cork City Fencing Club
R --- Anmäld
SPILLANE Cian 1986 IRL Brian Boru FC
R --- Anmäld
MCKNIGHT Matthew 1982 IRL Hellerup FK
R --- Anmäld
METIUNAS Regimantas 1977 LTU Vilniaus FK
R --- Anmäld
RINCON MONTIEL Jose Alberto 1981 MEX TG Berlin
R --- Anmäld
DIABATE Keletigui Julien 1996 MLI BONDY AS
L --- Anmäld
TULEN Rafael 1997 NED s.v. Scaramouche
R --- Anmäld
TULEN Tristan 1991 NED s.v. Scaramouche
L --- Anmäld
VAN NUNEN David 1995 NED s.v. Pallós
R --- Anmäld
MALVIK Aleksander 2005 NOR Titan Fekteklubb
R --- Anmäld
BERGH Casper 1995 NOR Bergens FK
R --- Anmäld
STORMARK Joergen 1999 NOR Bergens FK
R --- Anmäld
TELLNES Jesper 1999 NOR Bergens FK
R --- Anmäld
UTNE Bendik 1994 NOR Bergens FK
R --- Anmäld
FJERMESTAD Tord 1996 NOR Bygdø FK
L --- Anmäld
PIASECKI Bartosz 1986 NOR Bygdø FK
R --- Anmäld
RUUD Emil Friis 1998 NOR Bygdø FK
R --- Anmäld
SOERUM Jens 1999 NOR Bygdø FK
R --- Anmäld
BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 NOR Njård Fekting
L --- Anmäld
DAHLBO Benjamin 2001 NOR Njård Fekting
R --- Anmäld
GROSSE Arthur 2001 NOR Njård Fekting
L --- Anmäld
HILLESTAD Ludvig 1988 NOR Njård Fekting
R --- Anmäld
KROHN Otthar Andreas 1996 NOR Njård Fekting
R --- Anmäld
TORKILDSEN Sturla 1981 NOR Njård Fekting
L --- Anmäld
DRAUGEDALEN Elias 2003 NOR Nøtterøy FK
R --- Anmäld
GRIPAS Artiom 1984 POL St.Szerm Legia Warszawa
R --- Anmäld
ROGUSKI Tomasz 1985 POL WARSZAWIANKA
R --- Anmäld
STOCKI Piotr 1982 POL WARSZAWIANKA
R --- Anmäld
REZNICHENKO Alexander 1984 RUS Helsingin Miekkailijat
--- Anmäld
NORSTRÖM Jarl 1969 SWE P4 Skövde
R --- Anmäld
SWENNING Joar 1967 SWE UF Uppsala
R --- Anmäld
TRULSSON Patrik 1997 SWE LUGI Lund
R --- Anmäld
LARSSON Adam 1977 SWE AFF Göteborg
R --- Anmäld
TIBERG Ernest 1999 SWE KF99 Kungsbacka
R --- Anmäld
ANDERSSON Oscar 2002 SWE AFiL Lund
R --- Anmäld
LARSSON Peter 1961 SWE AFiL Lund
R --- Anmäld
ERICSON Björn 1970 SWE ÄFK Stockholm
R --- Anmäld
ENGSTRAND Theodor 2003 SWE ARA Helsingborg
R --- Anmäld
TUNKLEV Edmund 2003 SWE ARA Helsingborg
R --- Anmäld
WIKSTRÖM Joel 2002 SWE ARA Helsingborg
R --- Anmäld
ARONOWITSCH Zeev 2002 SWE DIF Stockholm
R --- Anmäld
FOGEMAN Martin 2000 SWE DIF Stockholm
R --- Anmäld
GYLLENHOFF Anders 1998 SWE DIF Stockholm
R --- Anmäld
LEWIN Johan 1998 SWE DIF Stockholm
R --- Anmäld
LUND Leonard 1999 SWE DIF Stockholm
L --- Anmäld
NYMAN Filip 2002 SWE DIF Stockholm
R --- Anmäld
POUSETTE Hugo 2001 SWE DIF Stockholm
R --- Anmäld
REICHWALD Jonny 1980 SWE DIF Stockholm
R --- Anmäld
SONTAGH Jakob 2002 SWE DIF Stockholm
R --- Anmäld
STYMNE Jakob 1996 SWE DIF Stockholm
R --- Anmäld
SVENSSON Jonathan 1999 SWE DIF Stockholm
R --- Anmäld
GUSTAVSSON Christian 1986 SWE FFF Stockholm
R --- Anmäld
HARMENBERG Karl 1987 SWE FFF Stockholm
R --- Anmäld
KAPING Karsten 1972 SWE FFF Stockholm
R --- Anmäld
TIVENIUS Jan 1961 SWE FFF Stockholm
R --- Anmäld
ULMANEN Kasper 2000 SWE FFF Stockholm
L --- Anmäld
FRIDH Simon 2003 SWE FKC Karlskrona
L --- Anmäld
LINDHOLM Peter 1981 SWE FKC Karlskrona
R --- Anmäld
MATTSSON Axel 1998 SWE FKC Karlskrona
R --- Anmäld
MANCEWICZ Bartlomiej 1999 SWE GoFK Visby
R --- Anmäld
MANCEWICZ Mikolaj 2003 SWE GoFK Visby
R --- Anmäld
SILIWANOWICZ Mateusz Konrad 2001 SWE KF99 Kungsbacka
R --- Anmäld
PERSSON Kristoffer 1990 SWE LFK Linköping
R --- Anmäld
ULLTJÄRN Gabriel 2000 SWE LFK Linköping
R --- Anmäld
ULLTJÄRN Julius 2004 SWE LFK Linköping
R --- Anmäld
FRIGYESI Attila 1971 SWE LUGI Lund
R --- Anmäld
RAUER Ola 1966 SWE LUGI Lund
L --- Anmäld
TÖRNBLOM Rasmus 1990 SWE LUGI Lund
L --- Anmäld
CRUZ Roberto 1994 SWE MF19 Malmö
R --- Anmäld
JÄRESLÄTT Harry 2002 SWE MFFG Malmö
L --- Anmäld
LARSSON Richard 1967 SWE MF19 Malmö
R --- Anmäld
LAZER Daniel 2001 SWE MFFG Malmö
R --- Anmäld
NORRMAN Henrik 2001 SWE MF19 Malmö
R --- Anmäld
ROSENLUND Mathias 2002 SWE MF19 Malmö
R --- Anmäld
ZANDER Anders 1964 SWE MF19 Malmö
R --- Anmäld
JOHANSSON Hjalmar 2001 SWE MFFG Malmö
R --- Anmäld
VON POST Joel 2001 SWE MFFG Malmö
R --- Anmäld
WESTAS Mats 1972 SWE NFF Norrköping
R --- Anmäld
LEJONKLOU Rickard 1991 SWE ÖFFK Östersund
R --- Anmäld
SAVVA Fredrik 1992 SWE ÖFFK Östersund
R --- Anmäld
NORDGREN Jonas 1986 SWE SAF Solna
R --- Anmäld
SJÖDAHL Fredrik 1963 SWE SAF Solna
R --- Anmäld
WESTMAN Jonatan 1983 SWE SAF Solna
R --- Anmäld
EIRITZ Jacob 1972 SWE UF Uppsala
R --- Anmäld
ERIKSSON Filip 2000 SWE UF Uppsala
L --- Anmäld
GERDIN Viktor 1985 SWE UF Uppsala
R --- Anmäld
ISLAS FLYGARE Linus 1998 SWE UF Uppsala
R --- Anmäld
SEGERSTEN Per 1969 SWE UF Uppsala
L --- Anmäld
STEINBOCK Daniel 1996 SWE UF Uppsala
R --- Anmäld
NORD Magnus 1995 SWE YFK Ystad
R --- Anmäld
TÄCKENSTRÖM Gabriel 1990 SWE YFK Ystad
L --- Anmäld
RANDO Pablo 1975 URU SAF Solna
R --- Anmäld
RASMUSSEN Nicolaj - DEN Glostrup FK R --- Annullerad  
JENSEN August Lindstrom - DEN Hellerup FK R --- Annullerad  
KRISTENSEN Jimmi - DEN Trekanten Viborg R --- Annullerad  
JERJOMIN Vladimir - EST --- Annullerad  
WALL Arsenij Cornelius - GER Fechtergilde Südholstein R --- Annullerad  
HAGEN Heiko - GER TG Berlin L --- Annullerad  
FLOUDAS Achilleas - GRE A.A. IOANNINON R --- Annullerad  
KULKA Dawid - IRL Brian Boru FC R --- Annullerad  
KEPPEL Colin - NED SC Den Bosch R --- Annullerad  
DYMBE Simen - NOR Bergens FK R --- Annullerad  
ELIASSEN Ferdinand - NOR Bygdø FK R --- Annullerad  
MOERCH Claus - NOR Bygdø FK L --- Annullerad  
BIHR Marcel - SUI WFC Winterthur --- Annullerad  
FREI Marc - SUI WFC Winterthur R --- Annullerad  
SVENSSON Per - SWE MF19 Malmö R --- Annullerad  
GUSTAFSSON Viktor - SWE KF99 Kungsbacka R --- Annullerad  
ERIKSSON Dennis - SWE KFK Kalmar R --- Annullerad  
WIKSTRÖM Ulf - SWE KFK Kalmar R --- Annullerad  
ENGSTRÖM Urban - SWE SAF Solna R --- Annullerad  
TORVÉN Erik - SWE SAF Solna R --- Annullerad  

136 Anmälningar, 0 Väntar, 20 Annullerad

Domare

AL-NUAIMI Muhannad SWE MF19 Malmö
ANDANÉ André SWE Svenska Fäktförbundet
BAKHUREVICH Madina SWE AFiL Lund
BORSODI Andras NOR MF19 Malmö
CAO Junjie NOR MF19 Malmö
CLAUSEN Stefan SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Bogomir SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Valentino SWE MF19 Malmö
GUSTAFSSON Peter SWE Svenska Fäktförbundet
HEJRSKOV Mads-Vetli DEN MF19 Malmö
JENSEN Jan Sylvest DEN MF19 Malmö
JÖNSSON Orvar SWE Svenska Fäktförbundet
LAZER Daniel SWE MF19 Malmö
LINDE Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
MALMSTRÖM Anders SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Björn SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Linn SWE Svenska Fäktförbundet
STILLER Carsten DEN Svenska Fäktförbundet
WAGNE Anna SWE LFK Linköping

Värja Herrar V40 Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
MAGASANIK Jan 1977 DEN Trekanten København
--- Anmäld
TONBOE-JAKOBSEN Kim 1970 DEN Hellerup FK
R --- Anmäld
JENSEN Martin 1974 DEN Glostrup FK
R --- Anmäld
AUERBACH Kim 1970 DEN KFK Kalundborg
L --- Anmäld
AFANASSIEV Igor 1974 FIN Espoon Miekkailijat
--- Anmäld
SALTER Duncan 1972 GBR Brian Boru FC
R --- Anmäld
WOODS Michael 1970 GBR YFK Ystad
R --- Anmäld
GILFILLAN Gregor Duncan 1974 GBR Bygdø FK
R --- Anmäld
LUNCZ Thomas 1971 GER DFC Düsseldorf
R --- Anmäld
LEHBERG Torben 1976 GER TG Berlin
R --- Anmäld
WIEDEMANN Karsten 1977 GER TG Berlin
R --- Anmäld
RAB Andras 1977 HUN Bygdø FK
--- Anmäld
METIUNAS Regimantas 1977 LTU Vilniaus FK
R --- Anmäld
ERICSON Björn 1970 SWE ÄFK Stockholm
R --- Anmäld
KAPING Karsten 1972 SWE FFF Stockholm
R --- Anmäld
FRIGYESI Attila 1971 SWE LUGI Lund
R --- Anmäld
WESTAS Mats 1972 SWE NFF Norrköping
R --- Anmäld
RANDO Pablo 1975 URU SAF Solna
R --- Anmäld
RASMUSSEN Nicolaj - DEN Glostrup FK R --- Annullerad  
KULKA Dawid - IRL Brian Boru FC R --- Annullerad  
ABREV DOS REIS Cristovao - POR TG Berlin R --- Annullerad  
TORVÉN Erik - SWE SAF Solna R --- Annullerad  

18 Anmälningar, 0 Väntar, 4 Annullerad

Domare

AL-NUAIMI Muhannad SWE MF19 Malmö
ANDANÉ André SWE Svenska Fäktförbundet
BAKHUREVICH Madina SWE AFiL Lund
BORSODI Andras NOR MF19 Malmö
CAO Junjie NOR MF19 Malmö
CLAUSEN Stefan SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Bogomir SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Valentino SWE MF19 Malmö
GUSTAFSSON Peter SWE Svenska Fäktförbundet
HEJRSKOV Mads-Vetli DEN MF19 Malmö
JENSEN Jan Sylvest DEN MF19 Malmö
JÖNSSON Orvar SWE Svenska Fäktförbundet
LAZER Daniel SWE MF19 Malmö
LINDE Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
MALMSTRÖM Anders SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Björn SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Linn SWE Svenska Fäktförbundet
STILLER Carsten DEN Svenska Fäktförbundet
WAGNE Anna SWE LFK Linköping

Värja Herrar V50 Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
RUSZKAI Frank 1962 DEN Trekanten København
R --- Anmäld
WEBERG Jens-Christian 1969 DEN Glostrup FK
R --- Anmäld
CHRISTENSEN Stig 1965 DEN Hellerup FK
R --- Anmäld
PIETINEN Jukka 1962 FIN Helsingin Miekkailijat
--- Anmäld
VUORINEN Juha 1961 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- Anmäld
HINZ Gerald 1965 GER Elmshorner MTV
R --- Anmäld
DÖRNER Andreas 1969 GER TG Berlin
R --- Anmäld
NORSTRÖM Jarl 1969 SWE P4 Skövde
R --- Anmäld
SJÖDAHL Fredrik 1963 SWE SAF Solna
R --- Anmäld
TIVENIUS Jan 1961 SWE FFF Stockholm
R --- Anmäld
RAUER Ola 1966 SWE LUGI Lund
L --- Anmäld
LARSSON Richard 1967 SWE MF19 Malmö
R --- Anmäld
ZANDER Anders 1964 SWE MF19 Malmö
R --- Anmäld
SEGERSTEN Per 1969 SWE UF Uppsala
L --- Anmäld
SWENNING Joar 1967 SWE UF Uppsala
R --- Anmäld
KRISTENSEN Jimmi - DEN Trekanten Viborg R --- Annullerad  
JERJOMIN Vladimir - EST --- Annullerad  

15 Anmälningar, 0 Väntar, 2 Annullerad

Domare

AL-NUAIMI Muhannad SWE MF19 Malmö
ANDANÉ André SWE Svenska Fäktförbundet
BAKHUREVICH Madina SWE AFiL Lund
BORSODI Andras NOR MF19 Malmö
CAO Junjie NOR MF19 Malmö
CLAUSEN Stefan SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Bogomir SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Valentino SWE MF19 Malmö
GUSTAFSSON Peter SWE Svenska Fäktförbundet
HEJRSKOV Mads-Vetli DEN MF19 Malmö
JENSEN Jan Sylvest DEN MF19 Malmö
JÖNSSON Orvar SWE Svenska Fäktförbundet
LAZER Daniel SWE MF19 Malmö
LINDE Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
MALMSTRÖM Anders SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Björn SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Linn SWE Svenska Fäktförbundet
STILLER Carsten DEN Svenska Fäktförbundet
WAGNE Anna SWE LFK Linköping

Värja Herrar V60 Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
MCCARRON David 1958 IRL Trekanten Viborg
R --- Anmäld
POSNOV Alexander 1952 RUS
R --- Anmäld
BARVESTAD Peter 1956 SWE KFK Kalmar
R --- Anmäld
WIKSTRÖM Ulf 1958 SWE KFK Kalmar
R --- Anmäld
ELFVERSON Göran 1955 SWE UF Uppsala
R --- Anmäld
ENGSTRÖM Urban - SWE SAF Solna R --- Annullerad  

5 Anmälningar, 0 Väntar, 1 Annullerad

Domare

AL-NUAIMI Muhannad SWE MF19 Malmö
ANDANÉ André SWE Svenska Fäktförbundet
BAKHUREVICH Madina SWE AFiL Lund
BORSODI Andras NOR MF19 Malmö
CAO Junjie NOR MF19 Malmö
CLAUSEN Stefan SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Bogomir SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Valentino SWE MF19 Malmö
GUSTAFSSON Peter SWE Svenska Fäktförbundet
HEJRSKOV Mads-Vetli DEN MF19 Malmö
JENSEN Jan Sylvest DEN MF19 Malmö
JÖNSSON Orvar SWE Svenska Fäktförbundet
LAZER Daniel SWE MF19 Malmö
LINDE Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
MALMSTRÖM Anders SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Björn SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Linn SWE Svenska Fäktförbundet
STILLER Carsten DEN Svenska Fäktförbundet
WAGNE Anna SWE LFK Linköping

Värja Herrar V70 Individuell

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
OSWALD Gerd 1949 GER USC München
R --- Anmäld
SVENSSON Per 1946 SWE MF19 Malmö
R --- Anmäld
ASKJAER-FRIIS Peter - DEN Københavns Fægteklub R --- Annullerad  

2 Anmälningar, 0 Väntar, 1 Annullerad

Domare

AL-NUAIMI Muhannad SWE MF19 Malmö
ANDANÉ André SWE Svenska Fäktförbundet
BAKHUREVICH Madina SWE AFiL Lund
BORSODI Andras NOR MF19 Malmö
CAO Junjie NOR MF19 Malmö
CLAUSEN Stefan SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Bogomir SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Valentino SWE MF19 Malmö
GUSTAFSSON Peter SWE Svenska Fäktförbundet
HEJRSKOV Mads-Vetli DEN MF19 Malmö
JENSEN Jan Sylvest DEN MF19 Malmö
JÖNSSON Orvar SWE Svenska Fäktförbundet
LAZER Daniel SWE MF19 Malmö
LINDE Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
MALMSTRÖM Anders SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Björn SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Linn SWE Svenska Fäktförbundet
STILLER Carsten DEN Svenska Fäktförbundet
WAGNE Anna SWE LFK Linköping

Värja Open Senior Lag

Visa lista

Idrottare / lag Tävlingsranking Status Lic.
MIXED EUROPE
JERJOMIN Vladimir (1969 )
METIUNAS Regimantas (1977 R)
LUNCZ Thomas (1971 R)
SWENNING Joar (1967 R)
MCCARRON David (1958 R)
SWE --- Anmäld  
BRIAN BORU FC
KULKA Dawid (1979 R)
SALTER Duncan (1972 R)
BRENNAN Paddy (1980 R)
HOULDSWORTH Alastair (1984 )
IRL --- Anmäld  
MIXED EUROPE 2
SPILLANE Cian (1986 R)
COFFEY Jeremiah (1983 R)
ADLER Andreas (1985 R)
HOULDSWORTH Alastair (1984 )
SWENNING Joar (1967 R)
LAI Hin Yeung Darius (1994 R)
BOYER Matthew (2001 R)
TIBERG Ernest (1999 R)
SWE --- Anmäld  
NETHERLANDS
TULEN Tristan (1991 L)
TULEN Rafael (1997 R)
VAN NUNEN David (1995 R)
DIKOV Plamen (1998 R)
NED --- Anmäld  
MIXED SWE
LARSSON Adam (1977 R)
GUSTAVSSON Christian (1986 R)
NORDGREN Jonas (1986 R)
LARSSON Richard (1967 R)
SWE --- Anmäld  
MIXED GBR
GROVER Elliott (1994 R)
MARSH Philip (1994 L)
SANCHEZ-LETHEM Paul James (1994 R)
GBR --- Anmäld  
WARSZAWIANKA
WARSZAWIANKA (POL)
STOCKI Piotr (1982 R)
GRIPAS Artiom (1984 R)
ROGUSKI Tomasz (1985 R)
PIASECKI Bartosz (1986 R)
POL --- Anmäld  
BERGENS FK
Bergens FK (NOR)
BERGH Casper (1995 R)
TELLNES Jesper (1999 R)
STORMARK Joergen (1999 R)
UTNE Bendik (1994 R)
NOR --- Anmäld  
BYGDOE FK
Bygdø FK (NOR)
PIASECKI Bartosz (1986 R)
RUUD Emil Friis (1998 R)
ELIASSEN Ferdinand (1998 R)
DRAUGEDALEN Elias (2003 R)
FJERMESTAD Tord (1996 L)
SOERUM Jens (1999 R)
NOR --- Anmäld  
DIF STOCKHOLM
DIF Stockholm (SWE)
SVENSSON Jonathan (1999 R)
LEWIN Johan (1998 R)
LUND Leonard (1999 L)
STYMNE Jakob (1996 R)
SWE --- Anmäld  
DIF STOCKHOLM 2
DIF Stockholm (SWE)
NYMAN Filip (2002 R)
SONTAGH Jakob (2002 R)
ARONOWITSCH Zeev (2002 R)
POUSETTE Hugo (2001 R)
SWE --- Anmäld  
DIF STOCKHOLM 3
DIF Stockholm (SWE)
GYLLENHOFF Anders (1998 R)
REICHWALD Jonny (1980 R)
MATTSSON Axel (1998 R)
SWE --- Anmäld  
FC GROBENZELL
FC Gröbenzell (GER)
PICHLMEIER Martin (1980 R)
OSWALD Gerd (1949 R)
NEUSCHAEFER Katharina (1976 R)
POSNOV Alexander (1952 R)
GER --- Anmäld  
HELLERUP FK
Hellerup FK (DEN)
JØRGENSEN Patrick (1991 R)
VON DER OSTEN Frederik (1993 R)
ROBL Troels Christian (1993 R)
KNUDSEN Kenneth (1997 R)
DEN --- Anmäld  
HELLERUP FK 2
Hellerup FK (DEN)
JENSEN August Lindstrom (2001 R)
OLSEN Johannes Kristian (1997 R)
LE QUANG HUY Phileas Rubaek (2000 R)
LINNEMANN Christian Schack (1997 L)
HARMENBERG Karl (1987 R)
DEN --- Anmäld  
HELSINGIN MIEKKAILIJAT
Helsingin Miekkailijat (FIN)
VUORINEN Juha (1961 R)
REZNICHENKO Alexander (1984 )
PIETINEN Jukka (1962 )
AFANASSIEV Igor (1974 )
FIN --- Anmäld  
KFK KALMAR
KFK Kalmar (SWE)
WIKSTRÖM Ulf (1958 R)
BARVESTAD Peter (1956 R)
FRANSSON Emma (2002 R)
HANSSON Sofia (2000 R)
SWE --- Anmäld  
KFK KALUNDBORG
KFK Kalundborg (DEN)
LOMHOLT Sebastian (2002 R)
AUERBACH Mikkel (1999 R)
AUERBACH Kim (1970 L)
CHRISTENSEN Valdemar Ditlev (2003 R)
MALVIK Aleksander (2005 R)
DEN --- Anmäld  
LFK LINKÖPING
LFK Linköping (SWE)
ULLTJÄRN Gabriel (2000 R)
ULLTJÄRN Julius (2004 R)
PERSSON Kristoffer (1990 R)
MALVIK Aleksander (2005 R)
SWE --- Anmäld  
LUGI LUND
LUGI Lund (SWE)
FRIGYESI Attila (1971 R)
CAGNOTTO Giovanni (1982 R)
TÖRNBLOM Rasmus (1990 L)
TRULSSON Patrik (1997 R)
BOYER Matthew (2001 R)
SWE --- Anmäld  
MF19 MALMO
MF19 Malmö (SWE)
BJARTMAR Lisa (1966 R)
ANDERSEN Helle (1962 L)
PERSSON Caroline (1986 R)
NORRMAN Henrik (2001 R)
LAZER Daniel (2001 R)
JÄRESLÄTT Harry (2002 L)
ZANDER Anders (1964 R)
SIMONSSON Erik (2004 R)
SWE --- Anmäld  
MFFG MALMO
MFFG Malmö (SWE)
JOHANSSON Hjalmar (2001 R)
VON POST Joel (2001 R)
ENGSTRAND Theodor (2003 R)
WIKSTRÖM Joel (2002 R)
SWE --- Anmäld  
NJARD FEKTING
Njård Fekting (NOR)
TORKILDSEN Sturla (1981 L)
DAHLBO Benjamin (2001 R)
HILLESTAD Ludvig (1988 R)
NOR --- Anmäld  
NJARD FEKTING 2
Njård Fekting (NOR)
BROBAKKEN Marcus Vokes (2002 L)
KROHN Otthar Andreas (1996 R)
GROSSE Arthur (2001 L)
NOR --- Anmäld  
TG BERLIN
TG Berlin (GER)
WIEDEMANN Karsten (1977 R)
LEHBERG Torben (1976 R)
DÖRNER Andreas (1969 R)
ZINK Veronika (1983 R)
RINCON MONTIEL Jose Alberto (1981 R)
ADLER Andreas (1985 R)
GER --- Anmäld  
TG BERLIN 2
TG Berlin (GER)
WIEDEMANN Karsten (1977 R)
HAGEN Heiko (1981 L)
HEINICKER Paul (1990 L)
RINCON MONTIEL Jose Alberto (1981 R)
ADLER Andreas (1985 R)
GER --- Anmäld  
UF UPPSALA
UF Uppsala (SWE)
ISLAS FLYGARE Linus (1998 R)
EIRITZ Jacob (1972 R)
STEINBOCK Daniel (1996 R)
GERDIN Viktor (1985 R)
SWE --- Anmäld  
YFK YSTAD
YFK Ystad (SWE)
TÄCKENSTRÖM Felicia (1991 R)
TÄCKENSTRÖM Gabriel (1990 L)
NORD Magnus (1995 R)
WOODS Michael (1970 R)
SWE --- Anmäld  
MIXED EUROPE 3
- --- Annullerad  
MIL MIXED SWE
- --- Annullerad  
FOERSVARSMAKTENS MUSKETOERER
- --- Annullerad  
BERGENS FK 2
Bergens FK (NOR)
- --- Annullerad  
BYGDOE FK 2
Bygdø FK (NOR)
- --- Annullerad  
HELSINGIN MIEKKAILIJAT 2
Helsingin Miekkailijat (FIN)
- --- Annullerad  
TREKANTEN VIBORG
Trekanten Viborg (DEN)
- --- Annullerad  
UF UPPSALA 2
UF Uppsala (SWE)
- --- Annullerad  

28 Anmälningar, 0 Väntar, 8 Annullerad

Domare

AL-NUAIMI Muhannad SWE MF19 Malmö
ANDANÉ André SWE Svenska Fäktförbundet
BORSODI Andras NOR MF19 Malmö
CAO Junjie NOR MF19 Malmö
CLAUSEN Stefan SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Bogomir SWE Svenska Fäktförbundet
DORDEVIC Valentino SWE MF19 Malmö
GUSTAFSSON Peter SWE Svenska Fäktförbundet
HEJRSKOV Mads-Vetli DEN MF19 Malmö
JENSEN Jan Sylvest DEN MF19 Malmö
JÖNSSON Orvar SWE Svenska Fäktförbundet
LAZER Daniel SWE MF19 Malmö
LINDE Birgitta SWE Svenska Fäktförbundet
MALMSTRÖM Anders SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Björn SWE Svenska Fäktförbundet
RASMUSSEN Linn SWE Svenska Fäktförbundet
STILLER Carsten DEN Svenska Fäktförbundet