Inbj. | Öppen för | Datum | Nation | Ort | Tävlingsnamn | Ålder | Värja | Florett | Sabel | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 sep. 2019 | SWE MS | Uppsala | 2019 Uppsala Cup | Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
14 sep. 2019 | SWE ST | Stockholm | 2019 Coupe de Stockholm | Seniorer U11 U13 U15 U17 U20 | |||||||||
21 sep. 2019 | SWE | Stockholm |
FIE / EFC 2019 SAF Pokalen / Rehbinder Prize Satellite Tournament / Nordic Challenge / U23 European Circuit |
Senior | |||||||||
28 sep. 2019 | SWE ST | Stockholm | 2019 S:t Erikscupen (1) | U11 U13 U15 U20 | |||||||||
28 sep. 2019 | SWE SY | Karlskrona | 2019 Sydsvenska Cupen - Musketörträffen | Seniorer U13 U17 | |||||||||
Samma nation | 28 sep. 2019 | SWE ST | Stockholm | 2019 Svenska Fäktligan (1) | Seniorer | ||||||||
12 okt. 2019 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup I | U11 U13 U15 | |||||||||
12 okt. 2019 | SWE NL | Östersund | 2019 Karolinervärjan | U13 U20 | |||||||||
26 okt. 2019 | SWE SY | Kalmar | 2019 Kanikowski Cup | Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
2 nov. 2019 | SWE SY | Ystad | 2019 Sydsvenska Cupen - Ystadstöten | Seniorer U13 U17 | |||||||||
9 nov. 2019 | SWE MS | Örebro | 2019 Örebro Masters | Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
16 nov. 2019 | SWE ST | Stockholm | 2019 S:t Erikscupen (2) | U11 U13 U15 U20 | |||||||||
16 nov. 2019 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup II - Västsvenska Cupen | U11 U13 U15 U17 | |||||||||
Samma nation | 16 nov. 2019 | SWE ST | Stockholm | 2019 Svenska Fäktligan (2) | Seniorer | ||||||||
Inbj. | Öppen för | Datum | Nation | Ort | Tävlingsnamn | Ålder | Värja | Florett | Sabel | ||||
Samma nation | 17 nov. 2019 | SWE ST | Stockholm | 2019 Stockholmsmästerskapen lag | Seniorer | ||||||||
23 nov. 2019 | SWE SY | Helsingborg | 2019 Aramis Cup | Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
30 nov. 2019 | SWE SY | Malmö | 2019 Sydsvenska Cupen - MF19 Sydkampen | Seniorer U13 U17 | |||||||||
Samma nation | 7 dec. 2019 | SWE ST | Stockholm | 2019 Svenska mästerskapen lag | Seniorer | ||||||||
14 dec. 2019 | SWE SY | Malmö | 2019 Jönssons Pokal | U13 U15 | |||||||||
18 jan. 2020 | SWE VS | Kungsbacka | 2020 Kungsbacka Masters | U13 U15 U17 U20 | |||||||||
25 jan. 2020 | SWE SY | Kalmar | 2020 Sydsvenska Cupen - Calmare Cup | Seniorer U13 U17 | |||||||||
25 jan. 2020 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup III | U11 U13 U15 | |||||||||
1 feb. 2020 | SWE SY | Karlskrona | 2020 Fäktmaran - The Fencing Marathon | Seniorer | |||||||||
8 feb. 2020 | SWE ST | Stockholm | 2020 Stockholm Veteran Open | O60-70 VET ÅK40 ÅK50 | |||||||||
8 feb. 2020 | SWE ST | Stockholm | 2020 S:t Erikscupen (team) | U15 | |||||||||
9 feb. 2020 | SWE ST | Stockholm | 2020 S:t Erikscupen (3) | U11 U13 U15 U20 | |||||||||
Samma nation | 9 feb. 2020 | SWE ST | Stockholm | 2020 Svenska Fäktligan (3) | Seniorer | ||||||||
15 feb. 2020 | SWE ST | Stockholm |
2020 Challenge Bernadotte
Individuellt 15/2 & Lag 16/2 |
Seniorer | |||||||||
29 feb. 2020 | SWE NL | Örnsköldsvik | Örnstöten | U13 U15 U17 U20 | |||||||||
Inbj. | Öppen för | Datum | Nation | Ort | Tävlingsnamn | Ålder | Värja | Florett | Sabel | ||||
29 feb. 2020 | SWE SY | Lund | 2020 LUGI-Sabeln | Seniorer U13 U15 U17 | |||||||||
1 mars 2020 | SWE SY | Lund | 2020 Sydsvenska Cupen - Edling Cup | Seniorer U13 U17 | |||||||||
1 mars 2020 | SWE VS | Trollhättan |
Athos Cup - Västsvenska Cupen
Annullerad |
U15 U17 | |||||||||
14 mars 2020 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup IV | U11 U13 U15 | |||||||||
14 mars 2020 | SWE ST | Stockholm | 2020 Challenge Eugène Fillol | Seniorer | |||||||||
Samma nation | 21 mars 2020 | SWE VS | Göteborg |
2020 Swedish Championships
Annullerad |
U20 | ||||||||
29 mars 2020 | SWE ST | Stockholm |
2020 S:t Erikscupen (4)
Annullerad |
U11 U13 U15 U20 | |||||||||
Samma nation | 29 mars 2020 | SWE ST | Stockholm |
2020 Svenska Fäktligan (4)
Annullerad |
Seniorer | ||||||||
4 apr. 2020 | SWE SY | Ljungby |
2020 Sydsvenska Cupen - Lingiaden
Annullerad |
Seniorer U13 U17 | |||||||||
18 apr. 2020 | SWE SY | Malmö |
2020 Malmo Open
Annullerad |
U13 U15 U17 U20 | |||||||||
26 apr. 2020 | SWE VS | Jönköping |
A6 Cup - Västsvenska Cupen
Annullerad |
U15 U17 | |||||||||
3 maj 2020 | SWE ST | Stockholm |
2020 S:t Erikscupen (5)
Annullerad |
U11 U13 U15 U20 | |||||||||
Samma nation | 3 maj 2020 | SWE ST | Stockholm |
2020 Svenska Fäktligan (5)
Annullerad |
Seniorer | ||||||||
9 maj 2020 | SWE SY | Höganäs/Helsingborg |
2020 Sydsvenska Cupen - Slaget vid Kärnan
Annullerad |
Seniorer U13 U17 | |||||||||
9 maj 2020 | SWE VS | Göteborg |
Masthugget Cup V
Annullerad |
U11 U13 U15 | |||||||||
Inbj. | Öppen för | Datum | Nation | Ort | Tävlingsnamn | Ålder | Värja | Florett | Sabel | ||||
16 maj 2020 | SWE SY | Karlskrona |
2020 Karlskrona Cup
Annullerad |
U13 | |||||||||
Samma nation | 16 maj 2020 | SWE SY | Karlskrona |
2020 Swedish Championships
Annullerad |
U15 U17 | ||||||||
30 maj 2020 | SWE SY | Malmö |
2020 Malmö International - Nordic Championships
Annullerad |
Seniorer VET ÅK40 ÅK50 ÅK60 ÅK70+ | |||||||||
6 juni 2020 | SWE NL | Härnösand |
Härnö Cup
Annullerad |
U13 U15 U17 U20 | |||||||||
12 sep. 2020 | SWE ST | Stockholm | 2020 Djurgården Epee - World Fencing Day | Seniorer U15 U17 | |||||||||
19 sep. 2020 | SWE ST | Stockholm | 2020 Coupe de Stockholm | Seniorer U11 U13 U15 U17 U20 | |||||||||
26 sep. 2020 | SWE VS | Göteborg |
Masthugget Cup I
Annullerad |
U11 U13 U15 | |||||||||
26 sep. 2020 | SWE | Stockholm | 2020 SAF Pokalen / Rehbinderska priset | Seniorer U17 | |||||||||
3 okt. 2020 | SWE SY | Karlskrona | 2020 Sydsvenska Cupen - Musketörträffen | Seniorer U13 U15 | |||||||||
3 okt. 2020 | SWE NL | Östersund | 2020 Norrlandsmästerskapen | U13 U15 U17 U20 | |||||||||
4 okt. 2020 | SWE ST | Stockholm | 2020 S:t Erikscupen (1) | U11 U13 U15 U20 | |||||||||
24 okt. 2020 | SWE SY | Ystad | 2020 Sydsvenska Cupen - Ystadstöten | Seniorer U13 U15 | |||||||||
24 okt. 2020 | SWE ST | Stockholm | 2020 S:t Erikscupen (2) | U11 U13 U15 U20 | |||||||||
Samma nation | 25 okt. 2020 | SWE ST | Stockholm | 2020 Stockholmsmästerskapen lag | Seniorer | ||||||||
25 okt. 2020 | SWE ST | Stockholm | 2020 S:t Erik (team) | U15 | |||||||||
Inbj. | Öppen för | Datum | Nation | Ort | Tävlingsnamn | Ålder | Värja | Florett | Sabel | ||||
31 okt. 2020 | SWE SY | Kalmar |
2020 Kanikowski Cup
Annullerad |
Seniorer U11 U13 U15 U17 U20 | |||||||||
14 nov. 2020 | SWE MS | Örebro |
2020 Örebro Masters
Annullerad |
Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
21 nov. 2020 | SWE VS | Göteborg |
Masthugget Cup II
Annullerad |
U11 U13 U15 | |||||||||
21 nov. 2020 | SWE ST | Stockholm |
2020 S:t Erikscupen (3)
Annullerad |
U11 U13 U15 U20 | |||||||||
28 nov. 2020 | SWE NL | Östersund |
2020 Karolinervärjan
Annullerad |
Seniorer U13 U15 U17 | |||||||||
28 nov. 2020 | SWE SY | Helsingborg |
2020 Aramis Cup
Annullerad |
U13 U15 U17 U20 | |||||||||
Samma nation | 28 nov. 2020 | SWE SY | Helsingborg |
2020 Swedish seniors championships
Annullerad |
Seniorer | ||||||||
5 dec. 2020 | SWE SY | Malmö, Oxie |
2020 Sydsvenska Cupen - MF19 Sydkampen
Annullerad |
Seniorer U13 U15 | |||||||||
Samma nation | 12 dec. 2020 | SWE ST | Stockholm |
2020 Svenska mästerskapen för seniorer
Annullerad |
Seniorer | ||||||||
12 dec. 2020 | SWE VS | Halmstad | SvFF Utbildningstävling | Seniorer U17 | |||||||||
Samma nation | 12 dec. 2020 | SWE ST | Stockholm |
2020 Svenska mästerskapen lag
Annullerad |
Seniorer | ||||||||
9 jan. 2021 | SWE SY | Malmö, Oxie |
2021 Jönssons Pokal
Annullerad |
U13 U15 | |||||||||
16 jan. 2021 | SWE VS | Kungsbacka |
2021 Kungsbacka Masters
Annullerad |
U13 U15 U17 U20 | |||||||||
30 jan. 2021 | SWE SY | Kalmar |
2021 Sydsvenska Cupen - Calmare Cup
Annullerad |
Seniorer U13 U15 | |||||||||
30 jan. 2021 | SWE VS | Göteborg |
Masthugget Cup III
Annullerad |
U11 U13 U15 | |||||||||
Inbj. | Öppen för | Datum | Nation | Ort | Tävlingsnamn | Ålder | Värja | Florett | Sabel | ||||
6 feb. 2021 | SWE SY | Karlskrona |
2021 Fäktmaran - The Fencing Marathon
Annullerad |
Seniorer | |||||||||
13 feb. 2021 | SWE ST | Stockholm |
2021 Stockholm Veteran Open
Annullerad |
O60-70 VET ÅK40 ÅK50 | |||||||||
13 feb. 2021 | SWE ST | Stockholm |
2021 S:t Erik (team)
Annullerad |
U15 | |||||||||
14 feb. 2021 | SWE ST | Stockholm |
2021 S:t Erikscupen (4)
Annullerad |
U11 U13 U15 U20 | |||||||||
20 feb. 2021 | SWE ST | Stockholm |
2021 Challenge Bernadotte
Annullerad |
Seniorer | |||||||||
7 mars 2021 | SWE SY | Lund |
2021 Sydsvenska Cupen - Edling Cup
Annullerad |
Seniorer U13 U15 | |||||||||
20 mars 2021 | SWE VS | Göteborg |
Masthugget Cup IV
Annullerad |
U11 U13 U15 | |||||||||
20 mars 2021 | SWE ST | Stockholm |
2021 Challenge Eugene Fillol
Annullerad |
Seniorer | |||||||||
10 apr. 2021 | SWE SY | Ljungby |
2021 Sydsvenska Cupen - Lingiaden
Annullerad |
Seniorer U13 U15 | |||||||||
24 apr. 2021 | SWE SY | Malmö |
2021 Malmo Open
Annullerad |
U13 U15 U17 U20 | |||||||||
8 maj 2021 | SWE SY | Höganäs/Helsingborg |
2021 Sydsvenska Cupen - Slaget vid Kärnan
Annullerad |
Seniorer U13 U15 | |||||||||
15 maj 2021 | SWE VS | Göteborg |
Masthugget Cup V
Annullerad |
U11 U13 U15 | |||||||||
15 maj 2021 | SWE ST | Stockholm |
2021 S:t Erikscupen (5)
Annullerad |
U11 U13 U15 U20 | |||||||||
13 juni 2021 | SWE ST | Stockholm | 2021 S:t Erikscupen (6) | U11 U13 U15 U20 | |||||||||
Samma nation | 3 juli 2021 | SWE VS | Örebro | 2021 Swedish Championships U20 | U20 | ||||||||
Inbj. | Öppen för | Datum | Nation | Ort | Tävlingsnamn | Ålder | Värja | Florett | Sabel | ||||
Samma nation | 14 aug. 2021 | SWE SY | Karlskrona |
2021 Swedish Championships U15 and U17
USM |
U15 U17 | ||||||||
14 aug. 2021 | SWE SY | Karlskrona | Karlskrona Cup | U13 | |||||||||
Samma nation | 28 aug. 2021 | SWE SY | Kalmar | 2021 Svenska mästerskapen för seniorer | Seniorer ÅK40 ÅK50 | ||||||||
4 sep. 2021 | SWE SY | Malmö | 2021 Malmö International - Nordic Championships | Seniorer VET ÅK40 ÅK50 ÅK60 | |||||||||
4 sep. 2021 | SWE ST | Stockholm | 2021 Coupe de Stockholm | Seniorer U11 U13 U15 U17 U20 | |||||||||
11 sep. 2021 | SWE MS | Uppsala | 2021 Uppsala Cup | Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
25 sep. 2021 | SWE | Stockholm |
2021 SAF-Pokalen 50 years / The Rehbinder Prize 20 years
Annullerad |
Senior | |||||||||
25 sep. 2021 | SWE ST | Stockholm | 2021 Challenge Bernadotte | Seniorer | |||||||||
25 sep. 2021 | SWE | Stockholm |
SAF 17x
Annullerad |
U17 | |||||||||
2 okt. 2021 | SWE SY | Karlskrona |
2021 Sydsvenska Cupen - Musketörträffen
Annullerad |
Seniorer U11 U13 U15 | |||||||||
2 okt. 2021 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup I | U11 U13 U15 | |||||||||
9 okt. 2021 | SWE ST | Stockholm | 2021 S:t Erikscupen (1) | Seniorer U11 U13 U15 U20 | |||||||||
Samma distrikt | 23 okt. 2021 | SWE NL | Sundsvall | 2021 Norrlandsmästerskapen | Seniorer U13 U15 U17 | ||||||||
30 okt. 2021 | SWE ST | Stockholm | 2021 S:t Erikscupen (2) | U11 U13 U15 U20 | |||||||||
Samma nation | 31 okt. 2021 | SWE ST | Stockholm |
2021 Stockholmsmästerskapen lag
Annullerad |
Seniorer | ||||||||
Inbj. | Öppen för | Datum | Nation | Ort | Tävlingsnamn | Ålder | Värja | Florett | Sabel | ||||
31 okt. 2021 | SWE ST | Stockholm |
1 S:t Erikscupen teams 2021
Annullerad |
U15 | |||||||||
31 okt. 2021 | SWE SY | Lund | 2021 Sydsvenska Cupen - Edling Cup | Seniorer U11 U13 U15 | |||||||||
6 nov. 2021 | SWE SY | Kalmar | 2021 Kanikowski Cup | Seniorer U11 U13 U15 U17 U20 | |||||||||
13 nov. 2021 | SWE SY | Malmö | 2021 Sydsvenska Cupen - MF19 Sydkampen | Seniorer U11 U13 U15 | |||||||||
20 nov. 2021 | SWE MS | Örebro | 2021 Örebro Masters | Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
27 nov. 2021 | SWE ST | Stockholm | 2021 S:t Erikscupen (3) | Seniorer U11 U13 U15 U20 | |||||||||
27 nov. 2021 | SWE NL | Östersund | 2021 Karolinervärjan | Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
27 nov. 2021 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup II | U11 U13 U15 | |||||||||
4 dec. 2021 | SWE SY | Helsingborg | 2021 Aramis Cup med del av Sydsvenska Cupen | Seniorer U11 U13 U15 U17 U20 | |||||||||
Samma nation | 11 dec. 2021 | SWE ST | Stockholm | 2021 Svenska mästerskapen lag | Seniorer | ||||||||
8 jan. 2022 | SWE SY | Malmö |
2022 Jönssons Pokal
Annullerad |
U13 U15 U17 | |||||||||
5 feb. 2022 | SWE SY | Karlskrona | 2022 Fäktmaran - The Fencing Marathon | Seniorer | |||||||||
5 feb. 2022 | SWE ST | Stockholm | 2022 S:t Erikscupen (4) | Seniorer U11 U13 U15 U20 | |||||||||
5 feb. 2022 | SWE NL | Sundsvall |
Drakduellen
Annullerad |
Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
6 feb. 2022 | SWE ST | Stockholm | 2022 Stockholm Veteran Open | VET | |||||||||
Inbj. | Öppen för | Datum | Nation | Ort | Tävlingsnamn | Ålder | Värja | Florett | Sabel | ||||
12 feb. 2022 | SWE SY | Ystad |
2022 Sydsvenska Cupen - Ystadstöten
Annullerad |
Seniorer U11 U13 U15 | |||||||||
12 feb. 2022 | SWE VS | Göteborg |
Masthugget Cup III
Annullerad |
U11 U13 U15 | |||||||||
26 feb. 2022 | SWE NL | Örnsköldsvik | Örnstöten | Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
5 mars 2022 | SWE SY | Ljungby | 2022 Sydsvenska Cupen - Lingiaden | Seniorer U13 U15 | |||||||||
19 mars 2022 | SWE ST | Stockholm | 2022 Challenge Eugene Fillol | Seniorer | |||||||||
19 mars 2022 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup IV | U11 U13 U15 | |||||||||
Samma nation | 26 mars 2022 | SWE SY | Helsingborg | 2022 Swedish Championships U20 | U20 | ||||||||
2 apr. 2022 | SWE SY | Kalmar | 2022 Sydsvenska Cupen - Calmare Cup | Seniorer U13 U15 | |||||||||
9 apr. 2022 | SWE NL | Härnösand | Härnö Cup | Seniorer U13 U15 U17 | |||||||||
16 apr. 2022 | SWE ST | Stockholm |
2022 S:t Erikscupen (5)
Annullerad |
U11 U13 U15 U20 | |||||||||
Samma nation | 23 apr. 2022 | SWE MS | Uppsala | 2022 Swedish championships seniors and veterans | O60-70 Seniorer ÅK50 | ||||||||
30 apr. 2022 | SWE SY | Malmö | 2022 Malmo Open | U13 U15 U17 U20 | |||||||||
7 maj 2022 | SWE NL | Umea | 2022 Sjöbergs Cup | Seniorer U13 U15 U17 | |||||||||
7 maj 2022 | SWE SY | Höganäs/Helsingborg |
2022 Sydsvenska Cupen - Slaget vid Kärnan
Annullerad |
Seniorer U11 U13 U15 | |||||||||
14 maj 2022 | SWE ST | Stockholm | 2022 Djurgården Epee | Seniorer U13 U15 U17 | |||||||||
Inbj. | Öppen för | Datum | Nation | Ort | Tävlingsnamn | Ålder | Värja | Florett | Sabel | ||||
14 maj 2022 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup V | U11 U13 U15 | |||||||||
Samma nation | 21 maj 2022 | SWE SY | Karlskrona |
2022 Swedish Championships U15 and U17
USM |
U15 U17 | ||||||||
21 maj 2022 | SWE SY | Karlskrona | Karlskrona Cup | U13 | |||||||||
28 maj 2022 | SWE ST | Stockholm | 2022 S:t Erikscupen (5) | Seniorer U11 U13 U15 U20 | |||||||||
4 juni 2022 | SWE VS | Göteborg | West Coast Challenge | U11 U13 U15 U17 | |||||||||
4 juni 2022 | SWE SY | Malmö | 2022 Malmö International | Seniorer VET ÅK40 ÅK50 ÅK60 | |||||||||
11 juni 2022 | SWE VS | Kungsbacka | 2022 Kungsbacka Masters | Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
3 sep. 2022 | SWE ST | Stockholm | 2022 Coupe de Stockholm | Seniorer U11 U13 U15 U17 U20 | |||||||||
10 sep. 2022 | SWE MS | Uppsala | 2022 Uppsala Cup | Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
17 sep. 2022 | SWE | Stockholm |
FIE 2022 SAF Pokalen 50 years / The Rehbinder Prize 20 years Satellite Tournament / Nordic Challenge |
Senior | |||||||||
1 okt. 2022 | SWE SY | Karlskrona | 2022 Sydsvenska Cupen - Musketörträffen | Seniorer U11 U13 U15 | |||||||||
1 okt. 2022 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup I | U11 U13 U15 | |||||||||
8 okt. 2022 | SWE ST | Stockholm |
2022 S:t Erikscupen (1)
Deltävling 1 - Säsongen 2022/2023 |
Seniorer U11 U13 U15 U20 | |||||||||
15 okt. 2022 | SWE ST | Stockholm | 2022 Challenge Bernadotte | Seniorer | |||||||||
22 okt. 2022 | SWE SY | Lund | 2022 Sydsvenska Cupen - Edling Cup | Seniorer U13 U15 | |||||||||
Inbj. | Öppen för | Datum | Nation | Ort | Tävlingsnamn | Ålder | Värja | Florett | Sabel | ||||
Samma nation | 29 okt. 2022 | SWE ST | Stockholm |
2022 Stockholmsmästerskapen lag
Annullerad |
Seniorer | ||||||||
29 okt. 2022 | SWE ST | Stockholm | 2022 S:t Erikscupen (2) | Seniorer U11 U13 U15 U20 | |||||||||
Samma distrikt | 29 okt. 2022 | SWE NL | Härnösand | 2022 Norrlandsmästerskapen | Seniorer U13 U15 U17 | ||||||||
5 nov. 2022 | SWE SY | Kalmar | 2022 Kanikowski Cup | Seniorer U11 U13 U15 U17 U20 | |||||||||
12 nov. 2022 | SWE SY | Malmö |
Jönssons Pokal
Annullerad |
U13 U15 U17 | |||||||||
19 nov. 2022 | SWE MS | Örebro | 2022 Örebro Masters | Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
3 dec. 2022 | SWE SY | Malmö | 2022 Sydsvenska Cupen - MF19 Sydkampen | Seniorer U11 U13 U15 | |||||||||
3 dec. 2022 | SWE ST | Stockholm | 2022 S:t Erikscupen (3) | Seniorer U11 U13 U15 U20 | |||||||||
3 dec. 2022 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup II | U11 U13 U15 | |||||||||
3 dec. 2022 | SWE NL | Östersund |
2022 Karolinervärjan
Norrlandscupen |
Seniorer U13 U15 U17 | |||||||||
10 dec. 2022 | SWE SY | Helsingborg |
2022 Aramis Cup
Annullerad |
Seniorer U11 U13 U15 U17 U20 | |||||||||
Samma nation | 17 dec. 2022 | SWE ST | Stockholm | 2022 Svenska mästerskapen lag | Seniorer | ||||||||
7 jan. 2023 | SWE | Göteborg | Klubbmästerskap GFK | Seniorer U13 U17 | |||||||||
14 jan. 2023 | SWE VS | Kungsbacka | 2023 Kungsbacka Masters | Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
28 jan. 2023 | SWE SY | Ystad | 2023 Sydsvenska Cupen - Ystadstöten | Seniorer U11 U13 U15 | |||||||||
Inbj. | Öppen för | Datum | Nation | Ort | Tävlingsnamn | Ålder | Värja | Florett | Sabel | ||||
28 jan. 2023 | SWE VS | Göteborg | West Coast Challenge | U11 U13 U15 U17 | |||||||||
4 feb. 2023 | SWE SY | Karlskrona | 2023 Fäktmaran - The Fencing Marathon | Seniorer | |||||||||
4 feb. 2023 | SWE NL | Sundsvall | Drakduellen | Seniorer U13 U15 U17 | |||||||||
11 feb. 2023 | SWE ST | Stockholm | 2023 S:t Erikscupen (4) | Seniorer U11 U13 U15 U20 | |||||||||
11 feb. 2023 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup III | U11 U13 U15 | |||||||||
25 feb. 2023 | SWE NL | Örnsköldsvik |
2023 Örnstöten
Norrlandscupen |
Seniorer U13 U15 U17 | |||||||||
5 mars 2023 | SWE SY | Ljungby | 2023 Sydsvenska Cupen - Lingiaden | Seniorer U11 U13 U15 | |||||||||
18 mars 2023 | SWE ST | Stockholm |
2023 Challenge Eugène Fillol
Svensk rankingtävling för seniorer och U20 |
Seniorer | |||||||||
18 mars 2023 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup IV | U11 U13 U15 | |||||||||
Samma nation | 25 mars 2023 | SWE SY | Kalmar | 2023 Swedish Championships U20 | U20 | ||||||||
1 apr. 2023 | SWE NL | Härnösand | Härnö Cup | Seniorer U13 U15 U17 | |||||||||
15 apr. 2023 | SWE ST | Stockholm | 2023 S:t Erikscupen (5) | Seniorer U11 U13 U15 U20 | |||||||||
Samma nation | 22 apr. 2023 | SWE VS | Göteborg | 2023 Swedish championships seniors and veterans | O60-70 Seniorer VET ÅK50 | ||||||||
29 apr. 2023 | SWE SY | Malmö | 2023 Malmo Open | U13 U15 U17 U20 | |||||||||
6 maj 2023 | SWE SY | Helsingborg | 2023 Sydsvenska Cupen - Slaget vid Kärnan | Seniorer U11 U13 U15 | |||||||||
Inbj. | Öppen för | Datum | Nation | Ort | Tävlingsnamn | Ålder | Värja | Florett | Sabel | ||||
6 maj 2023 | SWE NL | Umea | 2023 Sjöbergs Cup | Seniorer U13 U15 U17 | |||||||||
13 maj 2023 | SWE ST | Stockholm | 2023 Djurgården Epee | Seniorer U13 U15 U17 | |||||||||
13 maj 2023 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup V | U11 U13 U15 | |||||||||
Samma nation | 20 maj 2023 | SWE SY | Karlskrona |
2023 Swedish Championships U15 and U17
USM |
U15 U17 | ||||||||
20 maj 2023 | SWE SY | Karlskrona | Karlskrona Cup | U13 U15 | |||||||||
27 maj 2023 | SWE ST | Stockholm | 2023 Stockholm Veteran Open | ÅK40 | |||||||||
27 maj 2023 | SWE ST | Stockholm | 2023 S:t Erikscupen (6) | Seniorer U11 U13 U15 U20 | |||||||||
3 juni 2023 | SWE SY | Malmö | 2023 Malmö International | Seniorer VET ÅK40 ÅK50 ÅK60 ÅK70+ | |||||||||
Samma nation | 10 juni 2023 | SWE | Uppsala | 2023 Swedish Championship for mixed teams | Seniorer | ||||||||
26 aug. 2023 | SWE SY | Lund |
Lunda Sabre
Annullerad |
U13 U15 U17 | |||||||||
2 sep. 2023 | SWE ST | Stockholm | 2023 Coupe de Stockholm | Seniorer U11 U13 U15 U17 U20 | |||||||||
9 sep. 2023 | SWE MS | Uppsala | 2023 Uppsala Cup | Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
16 sep. 2023 | SWE ST | Stockholm |
2023 Challenge Bernadotte
Nordic Challenge 2023 |
Seniorer | |||||||||
30 sep. 2023 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup I | U11 U13 U15 | |||||||||
30 sep. 2023 | SWE SY | Karlskrona |
2023 Sydsvenska Cupen - Musketörträffen
Annullerad |
Seniorer U11 U13 U15 | |||||||||
Inbj. | Öppen för | Datum | Nation | Ort | Tävlingsnamn | Ålder | Värja | Florett | Sabel | ||||
7 okt. 2023 | SWE ST | Stockholm |
2023 S:t Erikscupen (1)
Deltävling 1 - Säsongen 2022/2023 |
Seniorer U11 U13 U15 U20 | |||||||||
14 okt. 2023 | SWE MS | Örebro | 2023 Örebro Masters | Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
21 okt. 2023 | SWE SY | Lund | 2023 Sydsvenska Cupen - Edling Cup | Seniorer U11 U13 U15 | |||||||||
Samma distrikt | 28 okt. 2023 | SWE NL | Umeå | 2023 Norrlandsmästerskapen | Seniorer U13 U15 U17 | ||||||||
28 okt. 2023 | SWE ST | Stockholm | 2023 S:t Erikscupen (2) | Seniorer U11 U13 U15 U20 | |||||||||
Samma nation | 29 okt. 2023 | SWE ST | Stockholm |
2023 Stockholmsmästerskapen lag
Annullerad |
Seniorer | ||||||||
4 nov. 2023 | SWE SY | Kalmar | 2023 Kanikowski Cup | Seniorer U11 U13 U15 U17 U20 | |||||||||
11 nov. 2023 | SWE SY | Malmö |
Jönssons Pokal
Annullerad |
U13 U15 U17 | |||||||||
25 nov. 2023 | SWE SY | Helsingborg | 2023 Aramis Cup | Seniorer U11 U13 U15 U17 U20 | |||||||||
25 nov. 2023 | SWE ST | Stockholm | 2023 S:t Erikscupen (3) | Seniorer U11 U13 U15 U20 | |||||||||
2 dec. 2023 | SWE SY | Malmö | 2023 Sydsvenska Cupen - MF19 Sydkampen | Seniorer U11 U13 U15 | |||||||||
2 dec. 2023 | SWE NL | Östersund |
2023 Karolinervärjan
Norrlandscupen |
Seniorer U13 U15 U17 | |||||||||
2 dec. 2023 | SWE VS | Göteborg | GFK lagtävling | Seniorer | |||||||||
16 dec. 2023 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup II | U11 U13 U15 | |||||||||
Samma nation | 16 dec. 2023 | SWE ST | Stockholm | 2023 Svenska mästerskapen lag | Seniorer | ||||||||
Inbj. | Öppen för | Datum | Nation | Ort | Tävlingsnamn | Ålder | Värja | Florett | Sabel | ||||
13 jan. 2024 | SWE VS | Kungsbacka | 2024 Kungsbacka Masters | Seniorer U13 U15 U17 U20 | |||||||||
20 jan. 2024 | SWE SY | Karlskrona | 2024 Fäktmaran - The Fencing Marathon | Seniorer | |||||||||
27 jan. 2024 | SWE SY | Ystad | 2024 Sydsvenska Cupen - Ystadstöten | Seniorer U11 U13 U15 | |||||||||
27 jan. 2024 | SWE | Göteborg |
EFC West Coast Challenge U17 European Circuit |
U17 | |||||||||
27 jan. 2024 | SWE VS | Göteborg |
West Coast Challenge
International Youth Competitions |
U11 U13 U15 | |||||||||
3 feb. 2024 | SWE NL | Sundsvall |
2024 Drakduellen
Norrlandscupen |
Seniorer U13 U15 U17 | |||||||||
10 feb. 2024 | SWE ST | Stockholm | 2024 S:t Erikscupen (4) | Seniorer U11 U13 U15 U20 | |||||||||
24 feb. 2024 | SWE ST | Stockholm |
EVF 2024 Stockholm International Veteran Open EVF Circuit |
O40 O50 O60 O70 | |||||||||
2 mars 2024 | SWE SY | Ljungby | 2024 Sydsvenska Cupen - Lingiaden | Seniorer U13 U15 | |||||||||
16 mars 2024 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup III | U11 U13 U15 | |||||||||
16 mars 2024 | SWE ST | Stockholm |
2024 Challenge Eugène Fillol
Svensk rankingtävling för seniorer |
Seniorer | |||||||||
Samma distrikt | 23 mars 2024 | SWE NL | Luleå | 2024 Swedish championships seniors | Seniorer | ||||||||
30 mars 2024 | SWE SY | Kalmar |
2024 Sydsvenska Cupen - Calmare Cup
Annullerad |
Seniorer U11 U13 U15 | |||||||||
Samma nation | 6 apr. 2024 | SWE SY | Borgholm | 2024 Swedish Championships U20 and veterans | U20 VET | ||||||||
13 apr. 2024 | SWE NL | Härnösand | Härnö Cup | Seniorer U13 U15 U17 | |||||||||
Inbj. | Öppen för | Datum | Nation | Ort | Tävlingsnamn | Ålder | Värja | Florett | Sabel | ||||
13 apr. 2024 | SWE ST | Stockholm | 2024 S:t Erikscupen (5) | Seniorer U11 U13 U15 U20 | |||||||||
Samma nation | 20 apr. 2024 | SWE ST | Stockholm | 2024 Swedish Championships for mixed teams | Seniorer | ||||||||
27 apr. 2024 | SWE SY | Helsingborg | 2024 Sydsvenska Cupen - Slaget vid Kärnan | Seniorer U11 U13 U15 | |||||||||
4 maj 2024 | SWE NL | Umeå | 2024 Sjöbergs Cup | Seniorer U13 U15 U17 | |||||||||
4 maj 2024 | SWE SY | Malmö | 2024 Malmo Open | U13 U15 U17 U20 | |||||||||
11 maj 2024 | SWE ST | Stockholm | 2024 Djurgården Epee | Seniorer U13 U15 U17 | |||||||||
Samma nation | 18 maj 2024 | SWE SY | Karlskrona |
2024 Swedish Championships U15 and U17
USM |
U15 U17 | ||||||||
18 maj 2024 | SWE SY | Karlskrona | Karlskrona Cup | U13 U15 | |||||||||
25 maj 2024 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup IV | U11 U13 U15 | |||||||||
25 maj 2024 | SWE SY | Malmö | 2024 Malmo International - Nordic Championships | Seniorer VET ÅK40 ÅK50 ÅK60 ÅK70+ | |||||||||
25 maj 2024 | SWE ST | Stockholm | 2024 S:t Erikscupen (6) | Seniorer U11 U13 U15 U20 |