Licensnivå | Klass | Giltig | ||
---|---|---|---|---|
Nationella | National | Sabel | Aktiv | |
Internationell | FIE B | Sabel | Aktiv | |
Nationella | National | Värja | 14 sep. 2020 | Aktiv |
Nationella | S National | Florett | Ej aktiv | |
Nationella | S National | Värja | replaced by higher licence | |
Nationella | N1 National | Sabel | replaced by higher licence | |
Nationella | Candidate national | Värja | till 13 sep. 2022 | Upphört |
Nationella | Candidate national | Florett | till 11 sep. 2023 | Upphört |
Antal dömda matcher (pouler/DE) : | Domare | Videodomare | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(Enligt data som tillhandahålls av arrangörer. Är kanske inte fullständiga.) | Poule | DE | Poule | DE | |||||
1 juni 2024 | BEL FF | Neufchâteau |
CB/BK #Team 2024 Belgian Team Championships |
Senior U17 |
Sabel 9 (5) |
||||
23 mars 2024 | BEL FF | Gembloux |
CB/BK #Seniors 2024 Belgian Championships |
Senior |
Sabel 15 (1) |
Sabel 18 (5) |
|||
15 mars 2024 | BEL VS | Sint Niklaas |
FIE SGK Ladies World Cup World Cup |
Senior |
Sabel 31 (2) |
Sabel 22 (10) |
|||
9 mars 2024 | BEL FF | Nivelles |
CN / NC #3 Tournoi de la ville de Nivelles Circuit National / Nationaal Circuit Fleuret (D et H) et Sabre (D et H) |
Senior |
Sabel 64 (1) |
Sabel 9 (4) |
|||
24 feb. 2024 | GER HH | Hamburg |
DFB Qualifikationsturnier Coat of Hamburg |
Ak40 Ak50 Ak60 Ak70 | |||||
6 jan. 2024 | HUN | Budapest |
FIE Héraklész Budapest Cup World Cup |
U20 |
Sabel 4 (4) |
||||
15 dec. 2023 | ESP | Madrid |
FIE World Cup World Cup |
U20 |
Sabel 2 (2) |
||||
25 nov. 2023 | BEL FF | Perwez |
CN/NC #2 2023 Challenge A. Dury - De l'Orneau Circuit National / Nationaal Circuit |
Senior |
Värja 36 (2) |
Värja 7 (5) Sabel 7 (3) |
|||
18 nov. 2023 | TUN | Tunis |
FIE World Cup World Cup |
U20 |
Sabel 21 (1) |
Sabel 5 (4) |
|||
4 nov. 2023 | GER HH | Hamburg | 2023 Weissherbst Cup | Senior |
Värja 21 (1) Sabel 28 (1) |
||||
1 okt. 2023 | BEL VS | Gand |
FIE 25 Flemish Open Satellite Tournament |
Senior |
Sabel 30 (2) |
Sabel 15 (7) |
|||
23 sep. 2023 | BEL FF | Neufchateau |
CN/NC #1 36 National Circuit 2023 Circuit National / Nationaal Circuit |
Senior U17 |
Värja 15 (1) |
Värja 12 (7) |
|||
25 mars 2023 | BEL FF | Perwez |
CB/BK #Seniors 2023 Belgian Championships |
Senior |
Sabel 15 (1) |
Värja 2 (2) Sabel 14 (5) |
|||
11 mars 2023 | BEL FF | Nivelles |
CN / NC #3 Tournoi de la ville de Nivelles Circuit National / Nationaal Circuit |
Senior |
Värja 21 (1) |
Värja 8 (5) |
|||
21 jan. 2023 | BEL FF | Watermael-Boitsfort |
CJL#3 2023 Circuit Jeunes Lames Circuit Jeunes Lames |
U11 U13 U15 |
Sabel 49 (1) |
Sabel 8 (6) |
|||
15 okt. 2022 | GER BN | Heidelberg |
DFB Qualifikationsturnier 12 Rhein Neckar Open 2022 |
Senior |
Värja 10 (6) |
||||
8 okt. 2022 | HUN | Gödöllö |
EFC 23 Huniber Cup U17 European Circuit |
U17 |
Sabel 63 (3) |
Sabel 10 (3) |
|||
24 sep. 2022 | BEL VS | Gent |
CN/NC #1 7e Challenge Marcel van Laecke Circuit National / Nationaal Circuit |
Senior U17 |
Värja 52 (3) |
Värja 10 (5) |
|||
23 apr. 2022 | BEL VS | Ronse |
CB/BK 2022 Belgian Championships |
U17 U20 |
Sabel 45 (2) |
Sabel 14 (3) |
|||
26 mars 2022 | BEL FF | Ciney |
CB/BK 2022 Belgian Championships |
Senior |
Sabel 30 (1) |
Värja 7 (4) Sabel 8 (3) |
|||
12 mars 2022 | BEL FF | Nivelles |
CN / NC #3 Tournoi de la ville de Nivelles Circuit National / Nationaal Circuit |
Senior |
Värja 15 (1) |
Värja 9 (4) |
|||
19 feb. 2022 | BEL FF | Embourg |
CN/NC #3 5 Tournoi des Dernières Neiges Circuit National / Nationaal Circuit |
Senior U17 |
Sabel 21 (1) |
Sabel 7 (4) |
|||
15 jan. 2022 | FRA | Meylan |
EFC 27 Eurosabre 2022 U17 European Circuit |
U17 |
Sabel 42 (2) |
Sabel 8 (3) |
|||
9 jan. 2022 | BEL FF | Floreffe |
CN / NC #2 Sambre Open Circuit National / Nationaal Circuit |
U17 | |||||
2 okt. 2021 | HUN | Gödöllö |
EFC 22 Huniber Cup U17 European Circuit |
U17 |
Sabel 42 (2) |
Sabel 15 (8) |
|||
18 sep. 2021 | BEL VS | Sint Niklaas |
CN/NC #1 12 Circuit national 2021 Circuit National / Nationaal Circuit |
Senior U17 |
Sabel 36 (1) |
Sabel 14 (5) |
|||
10 okt. 2020 | BEL FF | Libramont |
CB/BK 2020 Belgian Championships |
U17 U20 | |||||
19 sep. 2020 | BEL VS | Sint Niklaas |
11 Circuit national 2020
CN/NC |
Senior U17 |
Sabel 8 (5) |
||||
19 sep. 2020 | BEL VS | Sint Niklaas | 11 internationaal sabeltornooi 2020 | U12 U14 VET |
Sabel 4 (2) |
||||
12 sep. 2020 | BEL FF | Libramont |
CN / NC 33 National Circuit 2020 Epée et Fleuret / Degen en Floret |
Senior U17 |
Värja 36 (2) |
Värja 13 (5) |
|||
15 feb. 2020 | BEL VS | Sint-Martens-Latem |
CN/NC 4 International Youth Fencing Cup |
U17 |
Värja 21 (1) |
Värja 10 (6) |
|||
8 feb. 2020 | BEL FF | Gembloux |
CN/NC Tournoi de Gembloux Circuit National / National Circuit |
Senior U17 |
Sabel 15 (1) |
Sabel 5 (2) |
|||
30 nov. 2019 | GER WÜ | Eislingen |
EFC 2019 Wiekhorst Cup + Allstar - Cup U17 European Circuit |
U17 |
Sabel 2 (2) |
||||
16 nov. 2019 | BUL | Sofia |
EFC 11 Etropolski’s sabre U17 European Circuit |
U17 |
Sabel 42 (2) |
Sabel 6 (6) |
|||
9 nov. 2019 | GER BY | Grünwald |
EFC / DFB Qualifikationsturnier Grünwalder Wappen U23 European Circuit |
Senior |
Sabel 21 (1) |
Sabel 8 (6) |
|||
21 sep. 2019 | BEL VS | Sint Niklaas |
CN/NC De Gulden Klauw Circuit National / National Circuit |
Senior U12 U14 U17 |
Sabel 42 (1) |
Sabel 12 (5) |
|||
14 sep. 2019 | POL | Konin |
EFC 20 President of Konin City’s Cup Sabre Tournament U17 European Circuit |
U17 |
Sabel 42 (2) |
Sabel 12 (6) |