Flanders Fencing (BEL)
Licensnivå | Klass | Giltig | ||
---|---|---|---|---|
Nationella | National | Värja | Aktiv | |
Nationella | S National | Värja | replaced by higher licence |
Antal dömda matcher (pouler/DE) : | Domare | Videodomare | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(Enligt data som tillhandahålls av arrangörer. Är kanske inte fullständiga.) | Poule | DE | Poule | DE | |||||
1 juni 2024 | BEL FF | Neufchâteau |
CB/BK #Team 2024 Belgian Team Championships |
Senior U17 |
Värja 9 (6) |
||||
23 mars 2024 | BEL FF | Gembloux |
CB/BK #Seniors 2024 Belgian Championships |
Senior |
Värja 15 (1) |
Värja 4 (2) |
|||
9 mars 2024 | BEL FF | Nivelles |
CN / NC #3 Tournoi de la ville de Nivelles Circuit National / Nationaal Circuit Fleuret (D et H) et Sabre (D et H) |
Senior |
Värja 21 (1) |
Värja 10 (5) |
|||
18 feb. 2024 | BEL VS | Aalst |
VSB Beker
jeugd |
U11 U13 U15 U9 |
Värja 21 (1) |
||||
13 jan. 2024 | GER BE | Berlin |
EFC / DFB Qualifikationsturnier 62 White Bear of Berlin U23 European Circuit |
Senior |
Värja 63 (3) |
Värja 12 (7) |
|||
25 nov. 2023 | BEL FF | Perwez |
CN/NC #2 2023 Challenge A. Dury - De l'Orneau Circuit National / Nationaal Circuit |
Senior |
Värja 21 (1) |
Värja 9 (5) |
|||
7 okt. 2023 | GER WÜ | Heidenheim |
DFB Qualifikationsturnier 2023 International Tournament |
U17 |
Värja 30 (2) |
Värja 11 (6) |
|||
23 sep. 2023 | BEL FF | Neufchateau |
CN/NC #1 36 National Circuit 2023 Circuit National / Nationaal Circuit |
Senior U17 |
Värja 30 (2) |
Värja 14 (6) |
|||
3 juni 2023 | BEL FF | Braine l'Alleud |
CB/BK #Team 2023 Belgian Team Championships |
Senior U17 |
Värja 7 (6) |
||||
22 apr. 2023 | BEL FF | Libramont |
CB/BK U17/U20 2023 Belgian Championships |
U17 U20 |
Värja 30 (2) |
Värja 15 (5) |
|||
25 mars 2023 | BEL FF | Perwez |
CB/BK #Seniors 2023 Belgian Championships |
Senior |
Värja 15 (1) |
Värja 7 (4) |
|||
11 mars 2023 | BEL FF | Nivelles |
CN / NC #3 Tournoi de la ville de Nivelles Circuit National / Nationaal Circuit |
Senior |
Värja 21 (1) |
Värja 9 (4) |
|||
13 jan. 2023 | SVK | Bratislava |
EFC 2023 Coupe du Danube U17 European Circuit |
U17 |
Värja 1 (1) |
||||
26 nov. 2022 | BEL VS | Leuven |
CN/NC #2 Grand Prix of Leuven Circuit National / Nationaal Circuit |
Senior |
Värja 21 (1) |
Värja 10 (5) |
|||
12 nov. 2022 | FRA | Grenoble |
EFC 16 World Challenge U17 European Circuit |
U17 |
Värja 30 (2) |
Värja 12 (8) |
|||
29 okt. 2022 | FRA | Colmar |
EFC Tournoi International de Colmar U23 European Circuit |
Senior |
Värja 78 (4) |
Värja 7 (3) |
|||
8 okt. 2022 | GER HE | Offenbach |
DFB Qualifikationsturnier 14 Stefan-Haukler-Memoriam 2022 um den Sparkassen-Pokal |
U20 |
Värja 4 (3) |
||||
24 sep. 2022 | BEL VS | Gent |
CN/NC #1 7e Challenge Marcel van Laecke Circuit National / Nationaal Circuit |
Senior U17 |
Värja 36 (2) |
Värja 22 (7) |
|||
21 maj 2022 | BEL FF | Libramont |
CB/BK 2022 Belgian Championships |
U13 U15 |
Värja 38 (2) |
||||
7 maj 2022 | BEL FF | Perwez |
CB/BK 2022 Belgian Team Championships |
Senior U17 |
Värja 8 (8) |
||||
23 apr. 2022 | BEL VS | Ronse |
CB/BK 2022 Belgian Championships |
U17 U20 |
Värja 15 (1) |
Värja 9 (5) |
|||
2 apr. 2022 | BEL VS | Sint-Martens-Latem |
CN/NC #3 5 International Youth Fencing Cup Circuit National / Nationaal Circuit |
U17 |
Värja 30 (1) |
Värja 6 (4) |
|||
2 apr. 2022 | BEL VS | Sint-Martens-Latem |
5 International Youth Fencing Cup
U13/U15 & U17 Gemengd Team |
U13 U15 U17 |
Värja 1 (1) |
||||
26 mars 2022 | BEL FF | Ciney |
CB/BK 2022 Belgian Championships |
Senior |
Värja 15 (1) |
Värja 4 (4) |
|||
12 mars 2022 | BEL FF | Nivelles |
CN / NC #3 Tournoi de la ville de Nivelles Circuit National / Nationaal Circuit |
Senior |
Värja 15 (1) |
Värja 9 (4) |
|||
12 feb. 2022 | BEL FF | Gembloux | Challenge André Dury - Challenge de l'Orneau | Senior |
Värja 42 (1) |
Värja 7 (4) |
|||
13 nov. 2021 | BEL VS | Leuven |
CN/NC #2 Grand Prix of Leuven Circuit National / Nationaal Circuit |
Senior |
Värja 36 (2) |
Värja 7 (5) |
|||
30 okt. 2021 | GER WÜ | Heidenheim |
EFC 33 Hartmann Cup U17 European Circuit |
U17 |
Värja 36 (2) |
Värja 13 (9) |
|||
25 sep. 2021 | BEL VS | Gent |
CN/NC #1 6e Challenge Marcel van Laecke Circuit National / Nationaal Circuit |
Senior U17 |
Värja 30 (2) |
Värja 16 (6) |
|||
10 okt. 2020 | BEL FF | Libramont |
CB/BK 2020 Belgian Championships |
U17 U20 | |||||
12 sep. 2020 | BEL FF | Libramont |
CN / NC 33 National Circuit 2020 Epée et Fleuret / Degen en Floret |
Senior U17 |
Värja 57 (2) |
Värja 11 (5) |
|||
15 feb. 2020 | BEL VS | Sint-Martens-Latem |
CN/NC 4 International Youth Fencing Cup |
U17 |
Värja 21 (1) |
Värja 10 (5) |
|||
14 sep. 2019 | BEL | Neufchateau |
CN/NC 32 International Tournament Circuit National / National Circuit |
Senior U17 |
Värja 51 (2) |
Värja 6 (4) |