Licensnivå | Klass | Giltig | ||
---|---|---|---|---|
Internationell | FIE B | Florett | till 25 feb. 2032 | Aktiv |
Internationell | FIE B | Värja | till 25 feb. 2032 | Aktiv |
Nationella | C National | Sabel | till 25 feb. 2032 | Aktiv |
Nationella | C National | Florett | 14 juni 1992 till 25 feb. 2032 | replaced by higher licence |
Nationella | C National | Värja | 31 mars 2001 till 25 feb. 2032 | replaced by higher licence |
Antal dömda matcher (pouler/DE) : | Domare | Videodomare | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(Enligt data som tillhandahålls av arrangörer. Är kanske inte fullständiga.) | Poule | DE | Poule | DE | |||||
10 feb. 2023 | ITA | Torino |
FIE Trofeo INALPI Grand Prix |
Senior |
Florett 84 (4) |
Florett 12 (5) |
|||
3 dec. 2022 | GER | Laupheim |
FIE 52 Uhlmann-Cup 2023 World Cup |
U20 |
Värja 15 (1) |
||||
11 nov. 2022 | GER NR | Bonn |
FIE 49 Lion of Bonn 2022 World Cup |
Senior |
Florett 63 (3) |
Florett 18 (9) |
|||
15 feb. 2020 | AUT NÖ | Mödling |
FIE Fredi Grasnek Gedächtnisturnier World Cup |
U20 |
Florett 21 (1) |
Florett 8 (5) |
|||
1 feb. 2020 | GER | Bochum |
FIE 34 Pokal der Stadt Bochum World Cup |
U20 |
Florett 21 (1) |
Florett 9 (6) |
|||
18 jan. 2020 | CRO | Zagreb |
FIE Challenge Mazuranic World Cup |
U20 |
Florett 8 (4) |
||||
14 dec. 2019 | AUT NÖ | Mödling |
EFC Fredi Grasnek Kadettenturnier U17 European Circuit |
U17 |
Sabel 36 (2) |
Sabel 10 (4) |
|||
23 nov. 2019 | AUT NÖ | Mödling |
EFC Fredi Grasnek Kadettenturnier U17 European Circuit |
U17 |
Florett 21 (1) |
Florett 5 (3) |
|||
17 juni 2019 | GER NR | Düsseldorf |
FIE 32 European Championships 2019 |
Senior |
Florett 15 (1) Värja 21 (1) |
Florett 11 (8) Värja 2 (1) |
Florett 4 (4) Värja 2 (1) |
||
3 maj 2019 | GER BN | Tauberbischofsheim |
FIE 32 World Cup World Cup |
Senior |
Florett 42 (2) |
Florett 12 (6) |
Florett 3 (3) |
||
1 mars 2019 | EGY | Cairo |
FIE Pharaohs Challenge World Cup |
Senior |
Florett 4 (4) |
||||
2 feb. 2019 | GER | Bochum |
FIE 33 Pokal der Stadt Bochum World Cup |
U20 |
Florett 21 (1) |
Florett 6 (4) |
|||
26 jan. 2019 | AUT NÖ | Mödling |
EFC Fredi Grasnek Kadettenturnier U17 European Circuit |
U17 |
Sabel 63 (2) |
Sabel 6 (3) |
|||
19 jan. 2019 | CRO | Zagreb |
FIE Challenge Mazuranic World Cup |
U20 |
Florett 36 (2) |
Florett 5 (3) |
|||
11 jan. 2019 | POL | Katowice |
FIE The Artus Court PKQ BP World Cup |
Senior |
Florett 63 (3) |
Florett 14 (6) |
|||
8 dec. 2018 | GER WÜ | Esslingen |
EFC / DFB Qualifikationsturnier 5 Esslinger Burg-Cup U23 European Circuit |
Senior |
Florett 21 (1) |
Florett 6 (4) |
|||
24 nov. 2018 | AUT NÖ | Mödling |
EFC Fredi Grasnek Kadettenturnier U17 European Circuit |
U17 |
Florett 42 (1) |
Florett 10 (4) |
|||
9 nov. 2018 | GER NR | Bonn |
FIE 47 Lion of Bonn 2018 World Cup |
Senior |
Florett 42 (2) |
Florett 11 (6) |
Florett 3 (3) |