ASC Wien (AUT)
Licensnivå | Klass | Giltig | ||
---|---|---|---|---|
Nationella | C National | Värja | 22 okt. 2023 | Aktiv |
Distrikt | D Regional | Värja | 2 juli 2022 till 2 juli 2024 | Upphört |
Antal dömda matcher (pouler/DE) : | Domare | Videodomare | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(Enligt data som tillhandahålls av arrangörer. Är kanske inte fullständiga.) | Poule | DE | Poule | DE | |||||
20 apr. 2024 | GER HE | Frankfurt |
DFB Qualifikationsturnier Allstar Deutschland Challenge |
U15 | |||||
16 mars 2024 | GER WÜ | Ditzingen | 2024 Championships of Baden-Nord - Württemberg | U11 U15 |
Värja 45 (1) |
Värja 2 (2) |
|||
9 mars 2024 | GER WÜ | Backnang |
13 Youth Epee of Backnang 2024
Ranglistenturnier Württemberg-Nordbaden |
U17 |
Värja 36 (2) |
Värja 5 (3) |
|||
17 feb. 2024 | GER WÜ | Schwäbisch Hall |
Ranglistenturnier Baden-Württemberg & Bayern 16 International Tournament Hoolgaascht 2024 |
U17 |
Värja 7 (3) |
||||
11 nov. 2023 | GER NR | Solingen |
DFB Qualifikationsturnier 2023 Cup Windmühlenmesser |
U17 |
Värja 57 (3) |
Värja 8 (7) |
|||
16 sep. 2023 | GER HE | Frankfurt am Main |
32 FTV Youth Cup 2023
Turnier für die Hessische Rangliste Degen U11, U13, U17, U20 / Florett U17, U20 |
U11 U13 U17 U20 |
Värja 3 (3) |
||||
13 maj 2023 | GER NR | Leverkusen |
DFB Qualifikationsturnier Allstar Deutschland Challenge |
U15 |
Värja 42 (2) |
Värja 12 (9) |
|||
1 apr. 2023 | GER SN | Leipzig |
DFB Qualifikationsturnier Allstar Deutschland Challenge |
U15 |
Värja 72 (4) |
Värja 23 (16) |
|||
25 mars 2023 | GER BS | Waldkirch | 2023 Rudi-Maier-Cup | Senior U11 U15 U9 | |||||
25 mars 2023 | GER BS | Waldkirch | Open Championships of Baden Süd U13 | U13 |
Värja 2 (1) |
||||
25 mars 2023 | GER BS | Waldkirch |
IG Ranglistenturnier U17 Open Championships of Baden Süd U17 IG Ranglistenturnier U17 |
U17 |
Värja 15 (1) |
Värja 6 (3) |
|||
18 mars 2023 | GER WÜ | Ditzingen | 2023 Championships of Baden-Nord - Württemberg | U11 U15 |
Värja 36 (1) |
Värja 12 (5) |
|||
11 mars 2023 | GER WÜ | Tauberbischofsheim | 2023 Championships of Baden-Nord - Württemberg | Senior |
Värja 21 (1) |
Värja 2 (1) |
|||
18 feb. 2023 | GER WÜ | Schwäbisch Hall |
Ranglistenturnier Baden-Württemberg 15 International Tournament Hoolgaascht 2023 |
U17 | |||||
28 jan. 2023 | GER WÜ | Heidenheim | 41 Mini Marathon | U11 U13 U15 |
Värja 8 (6) |
||||
2 juli 2022 | GER WÜ | Heidenheim | 40 Mini Marathon 2022 | U11 U13 U15 |
Värja 15 (1) |
Värja 4 (4) |
|||
7 maj 2022 | GER NR | Leverkusen |
DFB Qualifikationsturnier Allstar Deutschland Challenge |
U15 |
Värja 66 (4) |
Värja 24 (16) |
|||
9 apr. 2022 | GER WÜ | Backnang |
13 Youth Epee of Backnang 2022
Ranglistenturnier Württemberg-Nordbaden |
U17 |
Värja 42 (2) |
Värja 7 (3) |
|||
2 apr. 2022 | GER SN | Leipzig |
DFB Qualifikationsturnier Allstar Deutschland Challenge |
U15 |
Värja 84 (4) |
Värja 22 (17) |