OFC Bonn (GER)
Licensnivå | Klass | Giltig | ||
---|---|---|---|---|
Zon | EFC C | Florett | 1 jan. 2017 till 1 dec. 2055 | Aktiv |
Nationella | C National | Värja | 16 juni 2018 till 1 dec. 2055 | Aktiv |
Nationella | C National | Florett | 21 mars 2015 till 1 dec. 2055 | replaced by higher licence |
Antal dömda matcher (pouler/DE) : | Domare | Videodomare | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(Enligt data som tillhandahålls av arrangörer. Är kanske inte fullständiga.) | Poule | DE | Poule | DE | |||||
28 maj 2022 | GER NR | Moers | 2022 German Championships | U15 |
Florett 3 (2) |
||||
19 mars 2022 | GER NR | Leverkusen | 2022 Championship of Nordrhein Westfalen | Senior U17 U20 |
Värja 15 (1) |
Värja 5 (3) |
|||
27 nov. 2021 | GER BN | Tauberbischofsheim | 2021 German Championships | Senior |
Florett 21 (1) |
Florett 8 (5) |
|||
27 nov. 2021 | GER BN | Tauberbischofsheim | 2021 German Championships | Senior |
Florett 4 (4) |
||||
13 nov. 2021 | GER NR | Bonn |
DFB Qualifikationsturnier Qu B Lion 2021 |
Senior | |||||
7 mars 2020 | GER NR | Düren | 2020 Championship of Nordrhein-Westfalen | Senior U17 U20 | |||||
8 feb. 2020 | POL | Krakow |
EFC Wawel Dragon Trophy U17 European Circuit |
U17 |
Värja 36 (2) |
Värja 7 (6) |
|||
10 jan. 2020 | SVK | Bratislava |
EFC 2020 Coupe du Danube U17 European Circuit |
U17 |
Värja 63 (3) |
Värja 12 (8) |
|||
7 dec. 2019 | GER NR | Bonn |
EFC 2019 Tank und Rast Pokal U17 European Circuit |
U17 |
Värja 36 (2) |
Värja 12 (7) |
|||
23 nov. 2019 | AUT NÖ | Mödling |
EFC Fredi Grasnek Kadettenturnier U17 European Circuit |
U17 |
Florett 21 (1) |
Florett 9 (7) |
|||
16 nov. 2019 | GER NR | Duisburg | Tiger + Turtle | U11 U13 U15 |
Florett 126 (5) |
Florett 5 (3) |
|||
27 okt. 2019 | GER WE | Burgsteinfurt |
DFB Qualifikationsturnier Steinfurter Schloss |
U20 |
Florett 36 (2) |
Florett 7 (6) |
|||
14 sep. 2019 | GER WE | Münster |
NRW-Qu-Turnier/ Rheinisch-Westfälisches Ranglistenturnier 37 International Tournament 2019 |
Senior U11 U13 U15 U17 U20 |
Florett 21 (1) |
Florett 2 (1) |
|||
18 maj 2019 | GER MV | Schwerin | 2019 German Championships | U20 |
Florett 21 (1) |
Florett 13 (8) |
|||
18 maj 2019 | GER MV | Schwerin | 2019 German Championships | U20 | |||||
11 maj 2019 | GER BN | Weinheim | 2019 German Championships | U17 |
Florett 21 (1) |
Florett 13 (7) |
|||
26 apr. 2019 | GER SW | Bad Dürkheim | 2019 German Veterans Championships | Ak40 Ak50 Ak60 Ak70 |
Florett 15 (1) Värja 36 (2) |
Florett 16 (5) Värja 13 (5) |
|||
23 mars 2019 | GER BN | Tauberbischofsheim | 2019 German Championships | Senior |
Florett 21 (1) |
Florett 11 (6) |
Florett 1 (1) |
||
26 jan. 2019 | ITA | Roma |
EFC Cadet Circuit U17 European Circuit |
U17 |
Florett 84 (3) |
Florett 15 (6) |
|||
15 dec. 2018 | GER BN | Tauberbischofsheim |
EFC / DFB Qualifikationsturnier 2018 Goldenes Florett U17 European Circuit |
U17 |
Florett 42 (2) |
Florett 11 (7) |
|||
8 dec. 2018 | GER WÜ | Esslingen |
EFC / DFB Qualifikationsturnier 5 Esslinger Burg-Cup U23 European Circuit |
Senior |
Florett 21 (1) |
Florett 8 (6) |
|||
24 nov. 2018 | AUT NÖ | Mödling |
EFC Fredi Grasnek Kadettenturnier U17 European Circuit |
U17 |
Florett 36 (2) |
Florett 12 (6) |
|||
27 okt. 2018 | GER BR | Cottbus |
DFB Qualifikationsturnier ekays - Women's Foil |
Senior |
Florett 21 (1) |
Florett 7 (4) |
Florett 2 (2) |
||
21 okt. 2018 | GER WE | Burgsteinfurt |
DFB Qualifikationsturnier Steinfurter Schloss |
U20 |
Florett 21 (1) |
Florett 7 (6) |
|||
20 okt. 2018 | GER WE | Burgsteinfurt |
DFB Qualifikationsturnier Münsterland Cup |
Senior |
Florett 21 (1) |
Florett 8 (5) |
|||
13 okt. 2018 | GER BY | München |
International Competition 2018 Münchner Kindl DFB Qualifikationsturnier |
U17 |
Florett 63 (3) |
Florett 9 (6) |
|||
30 sep. 2018 | GER TH | Jena |
DFB Qualifikationsturnier 2018 International Tournament |
U20 |
Florett 21 (1) |
Florett 7 (4) |
|||
29 sep. 2018 | GER TH | Jena |
DFB Qualifikationsturnier 2018 International Tournament |
U20 |
Florett 36 (2) |
Florett 9 (5) |