Licensnivå | Klass | Giltig | ||
---|---|---|---|---|
Internationell | FIE B | Florett | Aktiv | |
Internationell | FIE B | Värja | Aktiv | |
Internationell | FIE B | Sabel | Aktiv |
Antal dömda matcher (pouler/DE) : | Domare | Videodomare | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(Enligt data som tillhandahålls av arrangörer. Är kanske inte fullständiga.) | Poule | DE | Poule | DE | |||||
26 feb. 2024 | ITA | Napoli |
FIE 2024 European Championships |
U20 |
Florett 21 (1) Värja 15 (1) |
Florett 23 (8) Värja 4 (4) |
|||
22 feb. 2024 | ITA | Napoli |
EFC 2024 European Championships |
U17 |
Florett 36 (2) Värja 21 (1) |
Florett 13 (3) |
|||
3 feb. 2024 | GER | Leipzig |
FIE World Cup World Cup |
U20 |
Florett 42 (2) |
Florett 6 (4) |
|||
9 dec. 2023 | GER WÜ | Eislingen |
EFC 2023 Wiekhorst - Cup U17 European Circuit |
U17 |
Sabel 42 (2) |
Sabel 10 (6) |
|||
30 sep. 2023 | GER | Tauberbischofsheim |
DFB Qualifikationsturnier Florett 1 International Cup of Tauberfranken 2023 |
U17 |
Florett 12 (4) |
||||
25 feb. 2023 | EST | Tallinn |
FIE 2023 European Championships |
U20 |
Florett 15 (1) Värja 15 (1) |
Florett 19 (10) Värja 6 (4) |
|||
21 feb. 2023 | EST | Tallinn |
EFC 2023 European Championships |
U17 |
Florett 42 (2) Värja 15 (1) |
Florett 21 (8) |
|||
18 feb. 2023 | AUT NÖ | Mödling |
FIE Fredi Grasnek Gedächtnisturnier World Cup |
U20 |
Florett 42 (2) |
Florett 6 (5) |
|||
19 nov. 2022 | GER BY | Nürnberg |
EFC / DFB U17 Qualifikationsturnier Cadet Circuit U17 European Circuit |
U17 |
Florett 42 (2) |
Florett 5 (4) |
|||
4 nov. 2022 | GBR | London |
FIE Eden Cup World Cup |
U20 |
Florett 21 (1) |
Florett 11 (8) |
|||
14 maj 2022 | GER BN | Weinheim | 2022 German Championships | U20 |
Florett 4 (4) |
||||
27 nov. 2021 | GER BN | Tauberbischofsheim | 2021 German Championships | Senior |
Florett 21 (1) |
Florett 7 (3) |
|||
27 nov. 2021 | GER BN | Tauberbischofsheim | 2021 German Championships | Senior |
Florett 4 (4) |
||||
13 nov. 2021 | GER NR | Bonn |
DFB Qualifikationsturnier Qu B Lion 2021 |
Senior |
Florett 42 (2) |
Florett 9 (5) |
|||
30 okt. 2021 | GER BN | Tauberbischofsheim |
EFC / DFB U17 Qualifikationsturnier 2021 Goldenes Florett U17 European Circuit |
U17 | |||||
26 mars 2021 | QAT | Doha |
FIE Grand Prix |
Senior |
Florett 42 (2) |
Florett 10 (5) |
|||
1 feb. 2020 | GER | Bochum |
FIE 34 Pokal der Stadt Bochum World Cup |
U20 |
Florett 42 (2) |
Florett 3 (1) |
|||
18 jan. 2020 | CRO | Zagreb |
FIE Challenge Mazuranic World Cup |
U20 |
Florett 42 (2) |
Florett 6 (4) |
|||
10 jan. 2020 | FRA | Paris |
FIE Challenge International de Paris World Cup |
Senior |
Florett 42 (2) |
Florett 19 (12) |
|||
13 dec. 2019 | JPN | Tokyo |
FIE Prince Takamado Trophy World Cup |
Senior |
Florett 42 (2) |
Florett 28 (11) |
|||
30 nov. 2019 | AUT NÖ | Mödling |
EFC International Championships of Niederösterreich U23 European Circuit |
Senior |
Florett 36 (2) Värja 15 (1) |
Florett 17 (6) Värja 2 (1) |
|||
22 nov. 2019 | EGY | Cairo |
FIE World Cup World Cup |
Senior |
Florett 42 (2) |
Florett 13 (7) |
|||
5 okt. 2019 | HUN | Budapest |
EFC Budapest Cup U17 European Circuit |
U17 |
Värja 21 (1) |
Värja 5 (3) |
|||
21 sep. 2019 | SWE | Stockholm |
FIE / EFC 2019 SAF Pokalen / Rehbinder Prize Satellite Tournament / Nordic Challenge / U23 European Circuit |
Senior |
Värja 42 (2) |
Värja 5 (4) |
|||
4 juli 2019 | ITA | Napoli | 30 Summer Universiade | Senior |
Florett 42 (2) |
Florett 13 (7) Värja 1 (1) |
|||
13 juni 2019 | JPN | Tokyo |
FIE 2019 Asian Championships |
Senior |
Florett 15 (1) |
Florett 24 (8) Sabel 11 (4) |
|||
17 maj 2019 | CHN | Shanghai |
FIE Grand Prix |
Senior |
Florett 84 (3) |
Florett 20 (7) |
|||
3 maj 2019 | RUS | St. Petersburg |
FIE Fleuret de St. Petersbourg |
Senior |
Florett 42 (2) |
Florett 16 (10) |
|||
27 apr. 2019 | SWE ST | Stockholm | 2019 Swedish seniors + veterans championships | O60-70 Seniorer ÅK40 ÅK50 |
Florett 60 (2) |
Florett 1 (1) |
|||
6 apr. 2019 | POL | Torun |
FIE 2019 World Championships |
U17 U20 |
Florett 78 (3) Värja 84 (4) Sabel 78 (4) |
Florett 27 (7) Värja 21 (8) Sabel 11 (5) |
|||
27 feb. 2019 | ITA | Foggia |
FIE 2019 European Championships |
U20 |
Florett 36 (2) Värja 21 (1) |
Florett 18 (6) Värja 4 (2) |
|||
22 feb. 2019 | ITA | Foggia |
EFC 2019 European Championships |
U17 |
Florett 21 (1) |
Florett 15 (6) |
|||
16 feb. 2019 | AUT NÖ | Mödling |
FIE Fredi Grasnek Gedächtnisturnier World Cup |
U20 |
Florett 3 (3) |
||||
8 feb. 2019 | ITA | Torino |
FIE Trofeo INALPI Grand Prix |
Senior |
Florett 84 (4) |
Florett 13 (5) |
|||
2 feb. 2019 | GER | Bochum |
FIE 33 Pokal der Stadt Bochum World Cup |
U20 |
Florett 42 (2) |
Florett 9 (6) |
|||
26 jan. 2019 | AUT NÖ | Mödling |
EFC Fredi Grasnek Kadettenturnier U17 European Circuit |
U17 |
Sabel 84 (3) |
Sabel 11 (4) |
|||
19 jan. 2019 | CRO | Zagreb |
FIE Challenge Mazuranic World Cup |
U20 |
Florett 42 (2) |
Florett 7 (5) |
|||
1 dec. 2018 | AUT NÖ | Mödling |
EFC Internationale Meisterschaften von Niederösterreich U23 European Circuit |
Senior |
Florett 21 (1) Värja 21 (1) |
Florett 9 (5) Värja 8 (5) |
|||
23 nov. 2018 | ALG | Alger |
FIE World Cup by Ooredoo World Cup |
Senior |
Florett 42 (2) |
Florett 16 (11) |
Florett 5 (3) |
||
8 okt. 2018 | ITA | Livorno |
FIE 22 World Championships Veterans 2018 |
O150 O50 O60 O70 |
Florett 51 (4) Värja 24 (2) Sabel 63 (2) |
Florett 14 (6) Värja 3 (2) Sabel 11 (4) |