Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MERSEBURGER Paula | 2009 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
PIWARZ Anna Charlotte | 2008 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Inscribed | ||
ZOBEL Emilia | 2008 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Inscribed | ||
FRIEDEMANN Henriette | 2009 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Inscribed | ||
WERAB Helen | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
DOKTOR Nadia | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
HÖFER Lucca Ase | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
JANA Marlene | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
SEIDEL Seraphina Aglaia | 2009 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Inscribed | ||
FRITSCHE Rica | 2009 |
GER Dresdener FC
|
L | --- | Inscribed | ||
DÖRING Antonia | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed |
11 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BRETSCHNER Liam | GER | Dresdener FC | |||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | |||
GAMKE Alma | GER | TV Markkleeberg | |||
GAMKE Ella | GER | TV Markkleeberg | |||
HANAWA Anthony | GER | Fechtclub Radebeul | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
CN | NAUMANN Josy | GER | FC Leipzig | ||
OLSEN Nora | GER | TV Markkleeberg | |||
STERZIK Linda | GER | Dresdener FC | |||
D | STUMPF Max | GER | FC Leipzig | ||
THIELE Tom | GER | FC Leipzig | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
VON BOGENDORFF Larissa Xenia | 2006 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
KAHL Grit | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
KNAPP Vanessa | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
ZOBEL Emilia | 2008 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Inscribed | ||
FRIEDEMANN Lieselotte | 2007 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Inscribed | ||
HÖFER Lucca Ase | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
JIRMANN Mathilde | 2006 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
SEIDEL Lavinia Lucina | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
WESTPHAL Sharona | 2006 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
AMMON Anna Magdalena | 2007 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
FAN Sophia Elisabeth | 2007 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHNABEL Emma | 2006 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
DÖRING Antonia | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
OLSEN Nora | 2007 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Inscribed |
14 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BUßMANN Janna | GER | FC Leipzig | ||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | |||
HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | |||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
MACHETANZ Brigitte | GER | Dresdener FC | |||
RÖSELER Josie | GER | FC Leipzig | |||
D | SPREMBERG Paul | GER | TV Markkleeberg | ||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
AMMON Anna Magdalena | 2007 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
KAHL Grit | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
KNAPP Vanessa | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
OBERENDER Yara | 2005 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
VON BOGENDORFF Larissa Xenia | 2006 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
BILOVOL Susanna | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
FROMMOLT Emily | 2004 |
GER
|
L | --- | Inscribed | ||
HENSE Nicoletta | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
JIRMANN Mathilde | 2006 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
MAIER Paula-Marlen | 2006 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
MENDE Marah | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
RÖSELER Josie | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
SEIDEL Lavinia Lucina | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
ZIEGLER Luise | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
ZIMMERMANN Judith Alexandra | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
KELLER Julia | 2004 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
PENNDORF Aliena | 2005 |
GER
|
L | --- | Inscribed | ||
OLSEN Nora | 2007 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Inscribed | ||
POTTMEIER Franca | - | GER FC Oelsnitz | L | --- | Cancelled | ||
ENZMANN Eva | - | GER FC Leipzig | R | --- | Cancelled | ||
WESTPHAL Sharona | - | GER FC Leipzig | R | --- | Cancelled |
18 Entries, 0 Pending, 3 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BRETSCHNER Liam | GER | Dresdener FC | |||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | |||
GAMKE Alma | GER | TV Markkleeberg | |||
GAMKE Ella | GER | TV Markkleeberg | |||
HANAWA Anthony | GER | Fechtclub Radebeul | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
CN | NAUMANN Josy | GER | FC Leipzig | ||
OLSEN Nora | GER | TV Markkleeberg | |||
STERZIK Linda | GER | Dresdener FC | |||
D | STUMPF Max | GER | FC Leipzig | ||
THIELE Tom | GER | FC Leipzig | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OBERENDER Yara | 2005 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
PETERSEN Jara-Sophie | 2003 |
GER SV Einheit Altenburg
|
R | --- | Inscribed | ||
NOTHHAAS Jasmin | 2003 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
CRUSTEWITZ Annett | 1974 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
FROMMOLT Emily | 2004 |
GER
|
L | --- | Inscribed | ||
HENSE Nicoletta | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
KRAUSE Rebekka | 2000 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
MENDE Marah | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
ZIEGLER Luise | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
KELLER Emilia | 2001 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
THÜMMLER Silvana | 1979 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
VOGEL Josana | 1998 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
GROLLMISCH Felicitas | - | GER FC Leipzig | R | --- | Cancelled | ||
WOITAS Babett | - | GER FC Leipzig | R | --- | Cancelled |
12 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BLOCHWITZ Anton | GER | TV Markkleeberg | |||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
EBERT Tillmann | GER | TV Markkleeberg | |||
GAMKE Ella | GER | TV Markkleeberg | |||
CN | HÖGNER Richard | GER | FC Leipzig | ||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
KORDT Alexis Yarince | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | |||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
CN | NAUMANN Josy | GER | FC Leipzig | ||
D | STUMPF Max | GER | FC Leipzig | ||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEITMANN Anne | 1980 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
THÜMMLER Silvana | - | GER Fechtclub Radebeul | R | --- | Cancelled |
1 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BUßMANN Janna | GER | FC Leipzig | ||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | |||
HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | |||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
MACHETANZ Brigitte | GER | Dresdener FC | |||
RÖSELER Josie | GER | FC Leipzig | |||
D | SPREMBERG Paul | GER | TV Markkleeberg | ||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GÜNTHER Hannes | 2009 |
GER Dresdener FC
|
L | --- | Inscribed | ||
HÜBNER Nils | 2008 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
BARTZ Leon | 2009 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Inscribed | ||
ZIERENBERG Albert | 2009 |
GER FC Bischofswerda
|
L | --- | Inscribed | ||
SPIEGEL Alexander | 2009 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
VON SONNTAG Julius Fridolin | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
FRIEDRICH Nils | 2008 |
GER FSV Görlitz
|
R | --- | Inscribed | ||
GEBHARD Tobias | 2008 |
GER SV Medizin Bautzen
|
R | --- | Inscribed | ||
REICHE Korbinian | 2008 |
GER SV Medizin Bautzen
|
R | --- | Inscribed | ||
WINKLER Leonard | 2009 |
GER SV Medizin Bautzen
|
R | --- | Inscribed | ||
HOLLBURG Karl | 2009 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
LÜDEMANN Neo Maxim | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
MAAßEN Pelle | 2008 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli | 2009 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
JEDYKIEWICZ Aleksander | 2008 |
POL FSV Görlitz
|
R | --- | Inscribed | ||
LIPUT Wiktor | 2009 |
POL FSV Görlitz
|
R | --- | Inscribed | ||
ANDERS Jonas | - | GER FC Oelsnitz | R | --- | Cancelled |
16 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BRETSCHNER Liam | GER | Dresdener FC | |||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | |||
GAMKE Alma | GER | TV Markkleeberg | |||
GAMKE Ella | GER | TV Markkleeberg | |||
HANAWA Anthony | GER | Fechtclub Radebeul | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
CN | NAUMANN Josy | GER | FC Leipzig | ||
OLSEN Nora | GER | TV Markkleeberg | |||
STERZIK Linda | GER | Dresdener FC | |||
D | STUMPF Max | GER | FC Leipzig | ||
THIELE Tom | GER | FC Leipzig | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OCHMANN Semino | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
PETERSEN Ole | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
PAUL Theodor | 2007 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Inscribed | ||
ALBRECHT Anton | 2006 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
KUTZERA Konstantin | 2006 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
RÖSELER Felix | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
VON SONNTAG Julius Fridolin | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
DOLLFUß Clemens | 2007 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
FRITSCHE Enno | 2006 |
GER SV Medizin Bautzen
|
R | --- | Inscribed | ||
KARNAGEL Leopold | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
SPREMBERG Paul | 2006 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHUSTER Lucas | - | GER | L | --- | Cancelled |
11 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BUßMANN Janna | GER | FC Leipzig | ||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | |||
HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | |||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
MACHETANZ Brigitte | GER | Dresdener FC | |||
RÖSELER Josie | GER | FC Leipzig | |||
D | SPREMBERG Paul | GER | TV Markkleeberg | ||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BERGMANN Jonas | 2004 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
HAAK Felix | 2005 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | Inscribed | ||
LADEMANN Louis | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
PETERSEN Ole | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
HEIDE Rico | 2005 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Inscribed | ||
ALBRECHT Anton | 2006 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
HÖCKE Wilhelm | 2004 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Inscribed | ||
MACHT Valentin Jannes | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
MICHALSKI Christoph | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
RÖSELER Felix | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
KAPS Martin | 2004 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
ULBRICHT Vincent | 2004 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
TETTENBORN Alexander | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
KARNAGEL Leopold | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
SPREMBERG Paul | 2006 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
PETERSEN Bertil | - | GER FC Leipzig | R | --- | Cancelled | ||
KUTZERA Konstantin | - | GER FC Leipzig | R | --- | Cancelled |
15 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BRETSCHNER Liam | GER | Dresdener FC | |||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | |||
GAMKE Alma | GER | TV Markkleeberg | |||
GAMKE Ella | GER | TV Markkleeberg | |||
HANAWA Anthony | GER | Fechtclub Radebeul | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
CN | NAUMANN Josy | GER | FC Leipzig | ||
OLSEN Nora | GER | TV Markkleeberg | |||
STERZIK Linda | GER | Dresdener FC | |||
D | STUMPF Max | GER | FC Leipzig | ||
THIELE Tom | GER | FC Leipzig | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BERGMANN Jonas | 2004 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
KLEIN Carlo | 2001 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
KROPP Alexander | 1993 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
PETERSEN Bertil | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
HÄRTEL Thomas | 1971 |
GER Chemnitzer PSV
|
R | --- | Inscribed | ||
SIMM Ralph | 1975 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Inscribed | ||
ENZMANN Jonas | 2000 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Inscribed | ||
HÖCKE Wilhelm | 2004 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Inscribed | ||
HOGH Moritz | 1999 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
MACHT Valentin Jannes | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
MICHALSKI Christoph | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
THIELE Tom | 2000 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
DEXL Florian | 1991 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
HERZOG Henry | 1989 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHENKE Marco | 2000 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
SIMON Tim | 2003 |
GER
|
L | --- | Inscribed | ||
ULBRICHT Vincent | 2004 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
HANAWA Takamitsu | 1972 |
JPN Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
WIEDEMANN Kilian | - | GER FC Bischofswerda | R | --- | Cancelled | ||
SCHÖPS Julius | - | GER | R | --- | Cancelled |
18 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BLOCHWITZ Anton | GER | TV Markkleeberg | |||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
EBERT Tillmann | GER | TV Markkleeberg | |||
GAMKE Ella | GER | TV Markkleeberg | |||
CN | HÖGNER Richard | GER | FC Leipzig | ||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
KORDT Alexis Yarince | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | |||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
CN | NAUMANN Josy | GER | FC Leipzig | ||
D | STUMPF Max | GER | FC Leipzig | ||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SIMM Ralph | 1975 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Inscribed |
1 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BUßMANN Janna | GER | FC Leipzig | ||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | |||
HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | |||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
MACHETANZ Brigitte | GER | Dresdener FC | |||
RÖSELER Josie | GER | FC Leipzig | |||
D | SPREMBERG Paul | GER | TV Markkleeberg | ||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GÄRTNER Lisa | 2010 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
STEUDTE Maria | 2010 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
ILLMANN Selma | 2010 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
NICKOL Martha | 2010 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
PIWARZ Clara Elise | 2010 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHUSTER Theresa | 2010 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Inscribed | ||
DROESCHER Hannah | 2010 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
MICHALSKI Aurelia | 2011 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
JOOST Jette | 2010 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
HEBER Helena | 2011 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
MAUKSCH Lilly | 2010 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
SAUER Thea Amelie | 2010 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
FRIEDRICH Pauline | 2010 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
KRETZSCHMAR Klara Luise | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
L | --- | Inscribed | ||
KRETZSCHMAR Pia Sarah | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
LUNGWITZ Nela | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHACHE Lucy | 2010 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
VONAU Tonya | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
SERBIEVA Saiana | 2010 |
RUS FSC Dresden
|
R | --- | Inscribed | ||
VON KOSLOWSKI Jella | - | GER Fechtclub Radebeul | R | --- | Cancelled |
19 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEHRENDT Sebastian | GER | FC Schkeuditz | |||
CN | BERGERT Michael | GER | Fechtclub Radebeul | ||
D | BLOCHWITZ Anton | GER | TV Markkleeberg | ||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
DOYSCHER Vincent | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | EBERT Tillmann | GER | TV Markkleeberg | ||
CN | GAMKE Ella | GER | TV Markkleeberg | ||
HÖGNER Richard | GER | FC Leipzig | |||
CN | HOPPE Adrian | GER | Fechtclub Radebeul | ||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
KORDT Alexis Yarince | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | |||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
CN | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
STUMPF Max | GER | FC Leipzig | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KELLER Lenja | 2008 |
GER Chemnitzer PSV
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHMIDT Helena | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
MERSEBURGER Paula | 2009 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
PIWARZ Anna Charlotte | 2008 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Inscribed | ||
SIMM Hannah | 2009 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Inscribed | ||
ZOBEL Emilia | 2008 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Inscribed | ||
GRUND Florentine | 2009 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
GROSCHE Martha | 2009 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
KRASKA Milena | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHNEIDER Marlene | 2008 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
FRITSCHE Rica | 2009 |
GER Dresdener FC
|
L | --- | Inscribed | ||
DÖRING Antonia | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
DREßLER Henriette | - | GER Dresdener FC | R | --- | Cancelled | ||
HÖFER Lucca Ase | - | GER FC Leipzig | R | --- | Cancelled |
12 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEHRENDT Sebastian | GER | FC Schkeuditz | |||
BENEDIX Martha | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
CN | HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | ||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
CN | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
MACHETANZ Brigitte | GER | Dresdener FC | |||
NOWAK Hannes | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | SCHALLER Cora Elisabeth | GER | Fechtclub Radebeul | ||
CN | SCHMITZ-HÜBSCH Gregor | GER | Fechtclub Radebeul | ||
D | SPREMBERG Paul | GER | TV Markkleeberg | ||
THIERBACH Isabell | GER | Fechtclub Radebeul | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ARNOLD Eva | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
ARNOLD Stella | 2006 |
GER
|
L | --- | Inscribed | ||
GRUND Florentine | 2009 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
BENEDIX Martha | 2006 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
RANFT Abby | 2007 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
RÖTHIG Helene | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
ROSENSTENGEL Merle | 2006 |
GER KSV Weißwasser
|
L | --- | Inscribed | ||
GAMKE Ella | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Inscribed |
8 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEHRENDT Sebastian | GER | FC Schkeuditz | |||
BENEDIX Carl | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | BRETSCHNER Liam | GER | Dresdener FC | ||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
GAMKE Alma | GER | TV Markkleeberg | |||
CN | GAMKE Ella | GER | TV Markkleeberg | ||
D | HANAWA Anthony | GER | Fechtclub Radebeul | ||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
CN | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
D | LEUSCHKE Jakob | GER | Dresdener FC | ||
PERL Marie | GER | Fechtclub Radebeul | |||
SKIRLO Kostja | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | STERZIK Linda | GER | Dresdener FC | ||
STUMPF Max | GER | FC Leipzig | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOHS Lilian | 2004 |
GER Chemnitzer PSV
|
R | --- | Inscribed | ||
OBERLÄNDER Kiara | 2005 |
GER FC Schkeuditz
|
R | --- | Inscribed | ||
BENEDIX Martha | 2006 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
PERL Marie | 2005 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
RANFT Abby | 2007 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
THIERBACH Isabell | 2004 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
WEMME Lina Elisabeth | 2004 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
ROSENSTENGEL Emma | 2004 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
ROSENSTENGEL Merle | 2006 |
GER KSV Weißwasser
|
L | --- | Inscribed | ||
GAMKE Ella | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Inscribed |
10 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEHRENDT Sebastian | GER | FC Schkeuditz | |||
BENEDIX Martha | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
CN | HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | ||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
CN | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
MACHETANZ Brigitte | GER | Dresdener FC | |||
NOWAK Hannes | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | SCHALLER Cora Elisabeth | GER | Fechtclub Radebeul | ||
CN | SCHMITZ-HÜBSCH Gregor | GER | Fechtclub Radebeul | ||
D | SPREMBERG Paul | GER | TV Markkleeberg | ||
THIERBACH Isabell | GER | Fechtclub Radebeul | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SIBILLA Hannah | 2003 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
STERZIK Linda | 2000 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
OBERLÄNDER Kiara | 2005 |
GER FC Schkeuditz
|
R | --- | Inscribed | ||
KELLER Emilia | 2001 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
PERL Marie | 2005 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHALLER Cora Elisabeth | 2003 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
THIERBACH Isabell | 2004 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
WEMME Lina Elisabeth | 2004 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
LINDNER Isabella | - | GER Dresdener FC | R | --- | Cancelled |
8 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEHRENDT Sebastian | GER | FC Schkeuditz | |||
BENEDIX Carl | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | BRETSCHNER Liam | GER | Dresdener FC | ||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
GAMKE Alma | GER | TV Markkleeberg | |||
CN | GAMKE Ella | GER | TV Markkleeberg | ||
D | HANAWA Anthony | GER | Fechtclub Radebeul | ||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
CN | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
D | LEUSCHKE Jakob | GER | Dresdener FC | ||
PERL Marie | GER | Fechtclub Radebeul | |||
SKIRLO Kostja | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | STERZIK Linda | GER | Dresdener FC | ||
STUMPF Max | GER | FC Leipzig | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic |
---|
0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEHRENDT Sebastian | GER | FC Schkeuditz | |||
BENEDIX Martha | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
CN | HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | ||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
CN | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
MACHETANZ Brigitte | GER | Dresdener FC | |||
NOWAK Hannes | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | SCHALLER Cora Elisabeth | GER | Fechtclub Radebeul | ||
CN | SCHMITZ-HÜBSCH Gregor | GER | Fechtclub Radebeul | ||
D | SPREMBERG Paul | GER | TV Markkleeberg | ||
THIERBACH Isabell | GER | Fechtclub Radebeul | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GROßMANN Felix | 2010 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHÄFER Johannes | 2010 |
GER Chemnitzer PSV
|
R | --- | Inscribed | ||
BEITZ Benni | 2010 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
KOCH Franz | 2010 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Inscribed | ||
WUNDERLICH Theo | 2010 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
CRUSTEWITZ Raban Valerio | 2011 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Inscribed | ||
FELGNER Aatos | 2010 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
HANITSCH Finn-Pepe | 2010 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
RICHTER Jannes | 2011 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
SCHNEIDER Alfred | 2010 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHOLZ Fabian | 2010 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
SKIRLO Henry | 2010 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
WAPPLER Gustav | 2011 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
THIEME Hugo Richard | 2010 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed |
14 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEHRENDT Sebastian | GER | FC Schkeuditz | |||
CN | BERGERT Michael | GER | Fechtclub Radebeul | ||
D | BLOCHWITZ Anton | GER | TV Markkleeberg | ||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
DOYSCHER Vincent | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | EBERT Tillmann | GER | TV Markkleeberg | ||
CN | GAMKE Ella | GER | TV Markkleeberg | ||
HÖGNER Richard | GER | FC Leipzig | |||
CN | HOPPE Adrian | GER | Fechtclub Radebeul | ||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
KORDT Alexis Yarince | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | |||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
CN | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
STUMPF Max | GER | FC Leipzig | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GÜNTHER Hannes | 2009 |
GER Dresdener FC
|
L | --- | Inscribed | ||
HÜBNER Nils | 2008 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
BERGMANN Dominik | 2008 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
JOHN Tim | 2009 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
SPIEGEL Alexander | 2009 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
MANTEUFEL Emil | 2008 |
GER FC Schkeuditz
|
R | --- | Inscribed | ||
BATZKE Willy | 2009 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
BRETSCHNEIDER Emil | 2008 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
DEUTSCHMANN Richard | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
KLEIN Karl | 2008 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
NEMAT Malte | 2008 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
NIEBUHR Arik | 2009 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
POHLACK Konrad Alexander | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
REIßMANN Moritz | 2009 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
WENDLAND Carl | 2008 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
ZACHARIAS Ferdinand | 2009 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
HARTWIG Finn | 2008 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
HOLLBURG Karl | 2009 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
JÄREMO Alvin | 2009 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
LÜDEMANN Neo Maxim | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli | 2009 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
ANDERS Jonas | - | GER FC Oelsnitz | R | --- | Cancelled | ||
DITTRICH Noel | - | GER FC Oelsnitz | L | --- | Cancelled |
21 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEHRENDT Sebastian | GER | FC Schkeuditz | |||
BENEDIX Martha | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
CN | HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | ||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
CN | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
MACHETANZ Brigitte | GER | Dresdener FC | |||
NOWAK Hannes | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | SCHALLER Cora Elisabeth | GER | Fechtclub Radebeul | ||
CN | SCHMITZ-HÜBSCH Gregor | GER | Fechtclub Radebeul | ||
D | SPREMBERG Paul | GER | TV Markkleeberg | ||
THIERBACH Isabell | GER | Fechtclub Radebeul | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BERGMANN Dominik | 2008 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
ECKNER Lykko | 2007 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
JOHN Tim | 2009 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
MEHNER Levy Etienne | 2007 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
NEUMANN Henry | 2007 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHUSTER Lucas | 2007 |
GER
|
L | --- | Inscribed | ||
STRELOW Alexander | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
TIPPMER Paul | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
MANTEUFEL Emil | 2008 |
GER FC Schkeuditz
|
R | --- | Inscribed | ||
BERGERT Michael | 2007 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
BRETSCHNEIDER Emil | 2008 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
DIETZE Conrad | 2007 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
GUßMANN Moritz Paul | 2007 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
HAUKE Dominique | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
HOPPE Adrian | 2007 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
HOPPE Duncan | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
MAYWALD Paul | 2006 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
RENTZSCH Erik | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
BLOCHWITZ Anton | 2006 |
GER TV Markkleeberg
|
L | --- | Inscribed | ||
KLEIN Karl | - | GER Fechtclub Radebeul | R | --- | Cancelled |
19 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEHRENDT Sebastian | GER | FC Schkeuditz | |||
BENEDIX Carl | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | BRETSCHNER Liam | GER | Dresdener FC | ||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
GAMKE Alma | GER | TV Markkleeberg | |||
CN | GAMKE Ella | GER | TV Markkleeberg | ||
D | HANAWA Anthony | GER | Fechtclub Radebeul | ||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
CN | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
D | LEUSCHKE Jakob | GER | Dresdener FC | ||
PERL Marie | GER | Fechtclub Radebeul | |||
SKIRLO Kostja | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | STERZIK Linda | GER | Dresdener FC | ||
STUMPF Max | GER | FC Leipzig | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ECKNER Lykko | 2007 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
LEUSCHKE Jakob | 2005 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
MEHNER Levy Etienne | 2007 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
NEUMANN Henry | 2007 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHUSTER Lucas | 2007 |
GER
|
L | --- | Inscribed | ||
STRELOW Alexander | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
TIPPMER Paul | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
BENEDIX Carl | 2004 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
BERGERT Michael | 2007 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
GUßMANN Moritz Paul | 2007 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
HANAWA Anthony | 2004 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
HAUKE Dominique | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
HOPPE Adrian | 2007 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
ZISTL Killian | 2005 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
BLOCHWITZ Anton | 2006 |
GER TV Markkleeberg
|
L | --- | Inscribed | ||
BRETSCHNER Liam | - | GER Dresdener FC | L | --- | Cancelled | ||
WOLF Julien | - | GER Dresdener FC | R | --- | Cancelled | ||
MAYWALD Paul | - | GER Fechtclub Radebeul | R | --- | Cancelled |
15 Entries, 0 Pending, 3 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEHRENDT Sebastian | GER | FC Schkeuditz | |||
BENEDIX Martha | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
CN | HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | ||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
CN | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
MACHETANZ Brigitte | GER | Dresdener FC | |||
NOWAK Hannes | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | SCHALLER Cora Elisabeth | GER | Fechtclub Radebeul | ||
CN | SCHMITZ-HÜBSCH Gregor | GER | Fechtclub Radebeul | ||
D | SPREMBERG Paul | GER | TV Markkleeberg | ||
THIERBACH Isabell | GER | Fechtclub Radebeul | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KLEIN Carlo | 2001 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
BRETSCHNER Liam | 2005 |
GER Dresdener FC
|
L | --- | Inscribed | ||
BUHLAN André | 1981 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
HELLER Andreas | 1973 |
GER Dresdener FC
|
L | --- | Inscribed | ||
LEUSCHKE Jakob | 2005 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
SIMM Ralph | 1975 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Inscribed | ||
FAßMANN Moritz | 2003 |
GER FC Schkeuditz
|
R | --- | Inscribed | ||
RAITHEL Theo | 2004 |
GER FC Schkeuditz
|
R | --- | Inscribed | ||
BENEDIX Carl | 2004 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
HANAWA Anthony | 2004 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
NOWAK Hannes | 2003 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
SCHMITZ-HÜBSCH Gregor | 2003 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
EBERT Tillmann | 2005 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
HAMPO Ole | 2001 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
LANGHAMMER Tom | - | GER Dresdener FC | R | --- | Cancelled | ||
MACHETANZ Jasper | - | GER TSG Weinheim | R | --- | Cancelled | ||
WOLF Julien | - | GER Dresdener FC | R | --- | Cancelled | ||
WOLF Patrick | - | GER | R | --- | Cancelled | ||
WUNDERLICH Stephan | - | GER Dresdener FC | R | --- | Cancelled |
14 Entries, 0 Pending, 5 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEHRENDT Sebastian | GER | FC Schkeuditz | |||
BENEDIX Carl | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | BRETSCHNER Liam | GER | Dresdener FC | ||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
GAMKE Alma | GER | TV Markkleeberg | |||
CN | GAMKE Ella | GER | TV Markkleeberg | ||
D | HANAWA Anthony | GER | Fechtclub Radebeul | ||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
CN | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
D | LEUSCHKE Jakob | GER | Dresdener FC | ||
PERL Marie | GER | Fechtclub Radebeul | |||
SKIRLO Kostja | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | STERZIK Linda | GER | Dresdener FC | ||
STUMPF Max | GER | FC Leipzig | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RÖHER Andreas | 1949 |
GER Chemnitzer PSV
|
R | --- | Inscribed | ||
WUNDERLICH Stephan | 1970 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
BUHLAN André | - | GER Dresdener FC | R | --- | Cancelled | ||
HELLER Andreas | - | GER Dresdener FC | L | --- | Cancelled |
2 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEHRENDT Sebastian | GER | FC Schkeuditz | |||
BENEDIX Martha | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
CN | HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | ||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
CN | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
MACHETANZ Brigitte | GER | Dresdener FC | |||
NOWAK Hannes | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | SCHALLER Cora Elisabeth | GER | Fechtclub Radebeul | ||
CN | SCHMITZ-HÜBSCH Gregor | GER | Fechtclub Radebeul | ||
D | SPREMBERG Paul | GER | TV Markkleeberg | ||
THIERBACH Isabell | GER | Fechtclub Radebeul | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MAIER Johanna | 2012 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
MICHALSKI Martha Elisabeth | 2013 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
DEUTSCHMANN Gerda Luise | 2012 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
DUNTSCH Gustav | 2012 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
GROSCHE Eva | 2012 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
FRIEDRICH Elina | 2012 |
GER FSV Görlitz
|
R | --- | Inscribed | ||
HERRMANN Amalia | 2012 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
GEORGI Theodor | 2012 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
LETUTSCHI Raphael | 2013 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed |
9 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEHRENDT Sebastian | GER | FC Schkeuditz | |||
CN | BERGERT Michael | GER | Fechtclub Radebeul | ||
D | BLOCHWITZ Anton | GER | TV Markkleeberg | ||
D | DIETRICH Olaf | GER | FSV Görlitz | ||
CN | EBERT Tillmann | GER | TV Markkleeberg | ||
CN | GAMKE Ella | GER | TV Markkleeberg | ||
HÖGNER Richard | GER | FC Leipzig | |||
CN | HOPPE Adrian | GER | Fechtclub Radebeul | ||
HÖPPNER Tilo | GER | SV Medizin Bautzen | |||
D | KLEIN Carlo | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
D | LAMLA Steffen | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
CN | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
STUMPF Max | GER | FC Leipzig | |||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
ARNOLD Enrico | GER | Parents | Chemnitzer PSV | ||
LOHS Matthias | GER | Coach | Chemnitzer PSV | ||
NOTHAAS Katrin | GER | Parents | Chemnitzer PSV | ||
NOTHAAS Uwe | GER | Parents | Chemnitzer PSV | ||
SCHÄFER Katja | GER | Parents | Chemnitzer PSV | ||
TEICHER Kendric | GER | Medical | Chemnitzer PSV | ||
VON BOGENDORFF Larissa Xenia | GER | Coach | Chemnitzer PSV | ||
VON BOGENDORFF Leslie | GER | Parents | Chemnitzer PSV | ||
BEITZ Jaqueline | GER | Parents | Dresdener FC | ||
ENGELHARDT Anthony | GER | Parents | Dresdener FC | ||
ENGELHARDT Ina | GER | Parents | Dresdener FC | ||
FEHRI Moez | GER | Coach | Dresdener FC | ||
KOCH Beatrice | GER | Parents | Dresdener FC | ||
KOCH Unknown | GER | Parents | Dresdener FC | ||
LANGHAMMER Tom | GER | Coach | Dresdener FC | ||
MACHETANZ Brigitte | GER | Coach | Dresdener FC | ||
SCHLEICHER Mutter | GER | Parents | Dresdener FC | ||
SCHLEICHER Vater | GER | Parents | Dresdener FC | ||
SIMM Silke | GER | Parents | Dresdener FC | ||
TIPPMER Frau | GER | Parents | Dresdener FC | ||
TIPPMER Herr | GER | Parents | Dresdener FC | ||
WUNDERLICH Stephan | GER | Coach | Dresdener FC | ||
ALBRECHT Steffi | GER | Parents | FC Leipzig | ||
BÜTTNER Christian | GER | Coach | FC Leipzig | ||
CRUSTEWITZ Annett | GER | Parents | FC Leipzig | ||
DROESCHER Christiane | GER | Parents | FC Leipzig | ||
DROSCHER Sophie | GER | Parents | FC Leipzig | ||
FROMMOLT Hans-Wernfried | GER | Coach | FC Leipzig | ||
GRAF Silke | GER | Parents | FC Leipzig | ||
HENSE Ion | GER | Parents | FC Leipzig | ||
HENSE Jolina | GER | Parents | FC Leipzig | ||
HENSE Olga | GER | Parents | FC Leipzig | ||
HÖFER Martin | GER | Parents | FC Leipzig | ||
HÖGNER Richard | GER | Coach | FC Leipzig | ||
JARA Birgit | GER | Parents | FC Leipzig | ||
JARA Michael | GER | Parents | FC Leipzig | ||
JIRMANN Udo | GER | Parents | FC Leipzig | ||
KORDT Alexis Yarince | GER | Coach | FC Leipzig | ||
KUTZERA Annett | GER | Parents | FC Leipzig | ||
LOEWENAU Andrej | GER | Parents | FC Leipzig | ||
MAIER Eva Maria | GER | Parents | FC Leipzig | ||
MAIER Florian | GER | Parents | FC Leipzig | ||
MICHALSKI Carola | GER | Parents | FC Leipzig | ||
MICHALSKI Christian | GER | Parents | FC Leipzig | ||
NAGY Marton | HUN | Coach | FC Leipzig | ||
PETERSEN Larissa | GER | Parents | FC Leipzig | ||
RIETDORF Clemens Johann | GER | Coach | FC Leipzig | ||
RÖSELER Sylke | GER | Parents | FC Leipzig | ||
SCHEIDER Philipp | GER | Parents | FC Leipzig | ||
SCHURADE Uwe | GER | Parents | FC Leipzig | ||
SEIDEL Livia | GER | Parents | FC Leipzig | ||
SPIEGEL Enrico | GER | Parents | FC Leipzig | ||
SPIEGEL Katja | GER | Parents | FC Leipzig | ||
WENZEL Robert | GER | Parents | FC Leipzig | ||
WESTPAHL Damon | GER | Parents | FC Leipzig | ||
ZIMMERMANN Birgit | GER | Parents | FC Leipzig | ||
BIANCHIN-GÄRTNER Benita | GER | Parents | FC Oelsnitz | ||
GÄRTNER Uwe | GER | Parents | FC Oelsnitz | ||
GOLLER Carola | GER | Parents | FC Oelsnitz | ||
GÜNTHER Thomas | GER | Parents | FC Oelsnitz | ||
OBERENDER Anja | GER | Parents | FC Oelsnitz | ||
OCHMANN Jürgen | GER | Parents | FC Oelsnitz | ||
RITTER Bianca | GER | Parents | FC Oelsnitz | ||
STEUDTE Frank | GER | Parents | FC Oelsnitz | ||
STEUDTE Janett | GER | Parents | FC Oelsnitz | ||
WIELAND Simone | GER | Parents | FC Oelsnitz | ||
KAMRATOWSKY Olaf | GER | Coach | FC Schkeuditz | ||
KELLER Emilia | GER | Coach | Fechtclub Radebeul | ||
PECHE Hubert | GER | Coach | Fechtclub Radebeul | ||
PECHE Robert | GER | Coach | Fechtclub Radebeul | ||
WOLF Gudrun | GER | Coach | Fechtclub Radebeul | ||
FRIEDRICH Ralph | GER | Parents | KSV Weißwasser | ||
FRITSCHE André | GER | Coach | KSV Weißwasser | ||
HAAG Justus | GER | Coach | KSV Weißwasser | ||
HAAG Michaela | GER | Parents | KSV Weißwasser | ||
RICHTER Konrad | GER | Coach | KSV Weißwasser | ||
ROSENSTENGEL Kai | GER | Medical | KSV Weißwasser | ||
ROSENSTENGEL Katrin | GER | Parents | KSV Weißwasser | ||
SCHIBILSKY Markus | GER | Coach | KSV Weißwasser | ||
BLEICHRODT Dorit | GER | Coach | TV Markkleeberg | ||
BLOCHWITZ Adele | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
BLOCHWITZ André | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
BLOCHWITZ Anja | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
DÖRING Britta | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
DÖRING Frank | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
EBERT Ferdinand | GER | Coach | TV Markkleeberg | ||
EBERT Tillmann | GER | Coach | TV Markkleeberg | ||
FALKE Dana | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
FESTER Frank | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
FESTER Sandra | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
GAMKE Alma | GER | Coach | TV Markkleeberg | ||
GAMKE Claudia | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
GAMKE Waltraut | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
GAMKE Wolfgang | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
GEORGI Susann | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
GEORGI Thomas | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
HAMPO Ole | GER | Coach | TV Markkleeberg | ||
HOLLBURG Daniela | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
HOLLBURG Holger | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
KARNAGEL Uwe | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
KÖRNER Cornelius | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
KRETZSCHMAR Kai-Uwe | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
LETUTSCHI Alexander | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
LETUTSCHI Katharina | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
LÜDEMANN Ronny | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
MISEVICA-TRILLITZSCH Renate | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
MÜLLER Gerd | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
MÜLLER Gerda | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
OLSEN Jana | GER | Coach | TV Markkleeberg | ||
RESCHKE Konrad | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
RIPP Annegret | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
RIPP Josefine | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
RIPP Rosalie | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
SCHACHE Anja | GER | Coach | TV Markkleeberg | ||
SCHACHE Finja | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
SCHACHE Lars | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
SCHACHE Lars Jr. | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
SCHACHE Maria | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
SCHACHE Rainer | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
SPREMBERG Emilia | GER | Coach | TV Markkleeberg | ||
THIEME Claudia | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
VONAU Allyn | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
VONAU Annalena | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
VONAU Constantin | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
VONAU Henriette | GER | Parents | TV Markkleeberg | ||
FANKHÄNEL Rico | GER | Competition management | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
GEILHOF Florian | GER | Competition management | Sächsischer Fechtverband e.V. |