Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
WALL Loreley Thais | 2005 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Inscribed | ||
BACHMANN Victoria Charlotte | 2007 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
VOIGT Yvaine-Fay | 2011 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
KALYAPINA Maria | 2011 |
RUS Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Inscribed | ||
HINKEL Julia | - | GER FG Segeberg | R | --- | Cancelled |
4 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BOEHNKE Joram | GER | FG Segeberg | ||
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg | ||
CN | ESKILDSEN Mads | GER | Sport-Club Itzehoe |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Women's Epee | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Women's Epee | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FECHTERGILDE SÜDHOLSTEIN Fechtergilde Südholstein (GER) |
GER | --- | Inscribed |
1 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BOEHNKE Joram | GER | FG Segeberg | ||
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg | ||
CN | ESKILDSEN Mads | GER | Sport-Club Itzehoe |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
JELINEVITS Anastasija | 1984 |
EST FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
WALL Loreley Thais | 2005 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Inscribed | ||
WRAGE Emilie | 2004 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Inscribed | ||
BACHMANN Victoria Charlotte | 2007 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
BARDOWICKS Barbara | 1957 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Inscribed | ||
PAGENSTECHER Nina | 2002 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Inscribed | ||
RÖPKE Greta | 2002 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHMIDT Charlotte | 1999 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHOOF Clara | 1999 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
HAIDA Malija | 2001 |
GER Sport-Club Itzehoe
|
R | --- | Inscribed | ||
HINKEL Julia | - | GER FG Segeberg | R | --- | Cancelled |
10 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Women's Epee | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Women's Epee | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FECHTERGILDE SÜDHOLSTEIN Fechtergilde Südholstein (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
FG SEGEBERG FG Segeberg (GER) |
GER | --- | Inscribed |
2 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LANGE Jesper | 2007 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
LANGE Magnus | 2007 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Inscribed | ||
SCHNEIDER Tim Raymond | 2005 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Inscribed | ||
WALTHER Tavis | 2010 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
SALZ Paul Alexander | - | GER Hanseatischer FC Lübeck | L | --- | Cancelled |
4 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BOEHNKE Joram | GER | FG Segeberg | ||
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg | ||
CN | ESKILDSEN Mads | GER | Sport-Club Itzehoe |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Men's Epee | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Men's Epee | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FG SEGEBERG FG Segeberg (GER) |
GER | --- | Inscribed |
1 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BOEHNKE Joram | GER | FG Segeberg | ||
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg | ||
CN | ESKILDSEN Mads | GER | Sport-Club Itzehoe |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DOBSON John | 1977 |
GER FC Bremen-Nord
|
R | --- | Inscribed | ||
KRAUS Sascha | 1984 |
GER FC Bremen-Nord
|
L | --- | Inscribed | ||
FRIEDRICH Lukas | 1997 |
GER FC Uni Kiel
|
R | --- | Inscribed | ||
WALL Arsenij Cornelius | 2003 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Inscribed | ||
BEDNER Daniel | 2002 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
BOEHNKE Joram | 2000 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
DZIONSKO Marcus | 1971 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
FISCHER Jonas | 2000 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
LANGE Jesper | 2007 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
LANGE Magnus | 2007 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Inscribed | ||
RAHLF Frank | 1971 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
RICHTER Wolf-Gunter | 1961 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
ROOS Christian | 1973 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHNEIDER Tim Raymond | 2005 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Inscribed | ||
STADTER Armin | 1961 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
WOLTER Eric | 1995 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Inscribed | ||
ESKILDSEN Mads | 1998 |
GER Sport-Club Itzehoe
|
R | --- | Inscribed | ||
LINOW Rasmus | 2001 |
GER Sport-Club Itzehoe
|
R | --- | Inscribed |
18 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Men's Epee | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Men's Epee | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FG SEGEBERG 2 FG Segeberg (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
SC ITZEHOE Sport-Club Itzehoe (GER) |
GER | --- | Inscribed |
2 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MAHUTKA Malin Ava | 2007 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Inscribed | ||
REINHARDT Laura | 2010 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Inscribed | ||
FORTHMANN Lisbeth | 2011 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Inscribed | ||
GOGOLIN Kim | 2005 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
GROßMANN Julie | 2008 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Inscribed | ||
HESEL Jette | 2008 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
MÖLLER Hannah | 2005 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
NAUMANN Rebekka | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHEEL Antonia | 2011 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHMÜSER Emma | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
TEGLAS Timea | 2009 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
LAABS Ella Martha | 2009 |
GER VFL Pinneberg
|
L | --- | Inscribed | ||
SEIDLITZ Henriette | - | GER Hanseatischer FC Lübeck | R | --- | Cancelled |
12 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HFC LÜBECK 2 Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
GER | --- | Inscribed |
1 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MAHUTKA Malin Ava | 2007 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Inscribed | ||
GOGOLIN Kim | 2005 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
GROßMANN Julie | 2008 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Inscribed | ||
NAUMANN Rebekka | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHMÜSER Emma | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
TROST Clara | 1997 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
LAABS Ella Martha | 2009 |
GER VFL Pinneberg
|
L | --- | Inscribed | ||
REHM Vanessa | 1999 |
GER VFL Pinneberg
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHWANKE Virginia Angelina | 2002 |
GER VFL Pinneberg
|
R | --- | Inscribed | ||
KOLLMETZ Hilke | - | GER Hanseatischer FC Lübeck | L | --- | Cancelled |
9 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg | ||
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Women's Foil | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HFC LÜBECK Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
VFL PINNEBERG VFL Pinneberg (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
FECHTERGILDE SÜDHOLSTEIN Fechtergilde Südholstein (GER) |
- | --- | Cancelled |
2 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg | ||
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SIEMERS Jesper | 2008 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Inscribed | ||
HANSEN Willem | 2010 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
KLÖTZER Maximilian | 2006 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
SALZ Paul Alexander | 2005 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Inscribed | ||
SOARES DOS REIS Moritz | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed |
5 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Men's Foil | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HFC LÜBECK 2 Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
GER | --- | Inscribed |
1 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SIEMERS Jesper | 2008 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Inscribed | ||
BEU Lars | 1963 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Inscribed | ||
HAVERKAMP Thomas | 1969 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Inscribed | ||
KROGMANN Nicholas | 1985 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Inscribed | ||
BRETTHAUER Lars-Michel | 1996 |
GER FC Ratzeburg
|
R | --- | Inscribed | ||
BRINKMANN Hans-Georg | 1956 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
KLÖTZER Maximilian | 2006 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
KÖNIG Jannis | 1995 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Inscribed | ||
SALZ Paul Alexander | 2005 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Inscribed | ||
WOLLMER Peer | 1971 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
LAABS Martin | 1970 |
GER VFL Pinneberg
|
R | --- | Inscribed | ||
FEY Henrik | - | GER Hanseatischer FC Lübeck | R | --- | Cancelled | ||
KREUTZFELDT Oliver | - | GER Hanseatischer FC Lübeck | L | --- | Cancelled | ||
RAEKER Hans Martin | - | GER Hanseatischer FC Lübeck | R | --- | Cancelled |
11 Entries, 0 Pending, 3 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg | ||
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Men's Foil | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HFC LÜBECK Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
HFC LÜBECK 2 Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
GER | --- | Inscribed |
2 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg | ||
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
REINHARDT Laura | 2010 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Inscribed | ||
ROMANN Neele Sophia | 2006 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Inscribed | ||
THIES Carla | 2009 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Inscribed | ||
WINTERNHEIMER Anastasia | 2010 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Inscribed |
4 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic |
---|
0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ROMANN Neele Sophia | 2006 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Inscribed | ||
THIES Carla | 2009 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Inscribed | ||
DRÄGER Annabell | 1993 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Inscribed |
3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic |
---|
0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BEU Flynn Jonathan | 2007 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Inscribed | ||
HÜTKER Paul | 2007 |
GER FC Lütjensee
|
L | --- | Inscribed | ||
WEIDE Timo Caspar | 2008 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Inscribed | ||
ZAIß Joshua | 2011 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Inscribed | ||
ROOS Nils | 2006 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
SOARES DOS REIS Moritz | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
STEFFEN Marten | - | GER FC Lütjensee | R | --- | Cancelled |
6 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic |
---|
0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BEU Flynn Jonathan | 2007 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Inscribed | ||
HÜTKER Paul | 2007 |
GER FC Lütjensee
|
L | --- | Inscribed | ||
WEIDE Timo Caspar | 2008 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Inscribed | ||
FRIEDRICH Lukas | 1997 |
GER FC Uni Kiel
|
R | --- | Inscribed | ||
ROOS Nils | 2006 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed | ||
SOARES DOS REIS Moritz | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Inscribed |
6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic |
---|
0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |