Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RAHACHEUSKAYA Katsiaryna | 2001 |
AIN Minsk Trade Unions
|
L | 109 | Inscribed | ||
BENADOUDA Chaima | 2003 |
ALG DRBEE Alger Centre
|
R | 91 | Inscribed | ||
BENCHEKOR Naila | 2004 |
ALG CSA Formation d'Oran
|
R | 88 | Inscribed | ||
KEHLI Zohra Nora | 2001 |
ALG PARIS UC
|
L | 58 | Inscribed | ||
MOHAMED BELKEBIR Kaouther | 2003 |
ALG DRBEE Alger Centre
|
R | 42 | Inscribed | ||
GUTSCHI Eva-Maria | 2000 |
AUT SU Wien 9
|
R | 292 | Inscribed | ||
MIZRAK Iasmina | 2000 |
AUT Wiener SC
|
R | 414 | Inscribed | ||
TANZMEISTER Franziska | 2004 |
AUT ASC Wien
|
R | 390 | Inscribed | ||
TEICHERT Lena | 2000 |
AUT ASC Wien
|
R | 367 | Inscribed | ||
AHADOVA Aysel | 2001 |
AZE
|
R | 186 | Inscribed | ||
JAFAROVA Narmina | 1999 |
AZE
|
R | 294 | Inscribed | ||
AELVOET Floriane | 2001 |
BEL Confrerie Gent
|
R | 217 | Inscribed | ||
CORTEYN Jolien | 2001 |
BEL Les Mousquetaires Cinaciens
|
R | 40 | Inscribed | ||
CORTEYN Saartje | 2000 |
BEL SG de Klauwaerts
|
R | 124 | Inscribed | ||
VAN RIJCKEGHEM Nan | 2001 |
BEL Confrerie Gent
|
R | 195 | Inscribed | ||
CHIERIGHINI Pietra | 2003 |
BRA CAP Paulistano, Ss Lazio Scherma Ariccia
|
R | 66 | Inscribed | ||
BLIZNAKOVA Aneliya | 2001 |
BUL Trakiya
|
R | 279 | Inscribed | ||
EFIMOVA Ioanna | 1999 |
BUL Svechnikov
|
R | 255 | Inscribed | ||
ILIEVA Yoana | 2001 |
BUL Svechnikov
|
L | 1 | Inscribed | ||
IVANOVA Beloslava | 2003 |
BUL CSKA
|
R | 281 | Inscribed | ||
NEDYALKOVA Simona | 2000 |
BUL Svechnikov
|
L | 148 | Inscribed | ||
STANIMIROVA Elitsa | 2001 |
BUL Svechnikov
|
R | 216 | Inscribed | ||
VUTOVA Teodora | 2001 |
BUL CSKA
|
R | 74 | Inscribed | ||
ZHIVKOVA Katrin-Maria | 2000 |
BUL
|
R | 278 | Inscribed | ||
BALDO Zoe Marie | 2001 |
CRO Petrarca Scherma, MK Spada
|
R | 95 | Inscribed | ||
GOMEZ DE AGUERO Sandra | 2001 |
ESP
|
R | 408 | Inscribed | ||
HERNANDEZ Elena | 1999 |
ESP SAMA-M
|
R | 68 | Inscribed | ||
MARTINEZ FARGO Celia | 2001 |
ESP EHB-B
|
R | 215 | Inscribed | ||
VENTURA Maria | 2000 |
ESP CEB-M
|
R | 55 | Inscribed | ||
AIME Amalia | 2002 |
FRA ORLEANS CE
|
R | 108 | Inscribed | ||
CLAPIER Faustine | 2001 |
FRA
|
R | 100 | Inscribed | ||
CONSCIENCE Pauline | 1999 |
FRA PARIS RCF
|
R | 33 | Inscribed | ||
COUDERC Annah | 2002 |
FRA MAISONS ALF
|
R | 143 | Inscribed | ||
DEBLECKER Nelly |
FRA
|
--- | Inscribed | ||||
LASBLEIZ Anna | 2001 |
FRA DINARD LAMES
|
R | 275 | Inscribed | ||
PALLOT Rachel | 1999 |
FRA
|
R | 105 | Inscribed | ||
PERRIER Eleonore | 2001 |
FRA GEMENOS
|
R | 133 | Inscribed | ||
POUPINET Anne | 2000 |
FRA GEMENOS
|
L | 19 | Inscribed | ||
SUZANNE Coline | 1999 |
FRA ORLEANS CE
|
R | 46 | Inscribed | ||
TRANQUILLE Lola | 2003 |
FRA
|
R | 118 | Inscribed | ||
VULETIC Ornella | 2002 |
FRA ROUBAIX CE
|
R | 76 | Inscribed | ||
BRAY Jenna | 1999 |
GBR Truro Fencing Club
|
R | 198 | Inscribed | ||
CLEMENT Alex | 2001 |
GBR
|
R | 393 | Inscribed | ||
FASHOKUN Maia | 2001 |
GBR Truro Fencing Club
|
R | 187 | Inscribed | ||
HASLEGRAVE Phoebe | 2000 |
GBR
|
R | 289 | Inscribed | ||
KHAN Zahra | 2000 |
GBR
|
R | 366 | Inscribed | ||
MAXWELL Caitlin | 1999 |
GBR Truro Fencing Club
|
L | 7 | Inscribed | ||
MOORE Alice | 2000 |
GBR
|
R | 406 | Inscribed | ||
O'REILLY Hannah | 2001 |
GBR
|
R | 254 | Inscribed | ||
POTTER Sophia | 2000 |
GBR Shakespeare's Swords
|
L | 135 | Inscribed | ||
THOMSON Catriona | 2001 |
GBR
|
R | 256 | Inscribed | ||
WOOD Molly | 2001 |
GBR Truro Fencing Club
|
R | 371 | Inscribed | ||
JIJIEISHVILI Lika | 1999 |
GEO FC Tbilisi
|
R | 21 | Inscribed | ||
BECKER Madeleine | 2000 |
GER KTF Luitpold München
|
R | 153 | Inscribed | ||
BÜRKERT Anna-Lena | 1999 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 60 | Inscribed | ||
EIFLER Larissa | 1999 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | 23 | Inscribed | ||
FUNKE Julika | 2000 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 31 | Inscribed | ||
GETTE Elisabeth | 2000 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 11 | Inscribed | ||
MEKA Marietta | 1999 |
GER
|
R | 224 | Inscribed | ||
PETER Katharina | 1999 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 185 | Inscribed | ||
RÜTGERS Lisa | 2000 |
GER
|
R | 183 | Inscribed | ||
SINGER Paula | 2000 |
GER FC Leipzig
|
R | 213 | Inscribed | ||
STAPF Vienna | 2001 |
GER
|
R | 245 | Inscribed | ||
ZIOB Laura | 2004 |
GER
|
R | 175 | Inscribed | ||
BALOGH Zita | 1999 |
HUN BVSC BUDAPEST
|
R | 274 | Inscribed | ||
BATHORY Kata | 2002 |
HUN VASAS Budapest
|
R | 132 | Inscribed | ||
BATTAI Sugar Katinka | 2003 |
HUN Debrecen
|
L | 53 | Inscribed | ||
BERCZY Dorottya | 1999 |
HUN BVSC BUDAPEST
|
R | 34 | Inscribed | ||
BEVIZ Dorottya | 2002 |
HUN GEAC Gödöllö
|
R | 192 | Inscribed | ||
FENYOSI Zita | 2003 |
HUN VASAS Budapest
|
R | 252 | Inscribed | ||
KELEMEN Adel | 2001 |
HUN UTE Budapest
|
R | 387 | Inscribed | ||
KERN Bianka | 1999 |
HUN Kondorosi Vívók Sportegyesület
|
L | 121 | Inscribed | ||
KESZEI Kira | 2003 |
HUN BHSE BUDAPEST
|
R | 146 | Inscribed | ||
KOBRA Virag | 2003 |
HUN BVSC BUDAPEST
|
R | 405 | Inscribed | ||
KOOS Greta | 2000 |
HUN Karpati
|
R | 80 | Inscribed | ||
KOTAN Adrienn | 2001 |
HUN UTE Budapest
|
R | 291 | Inscribed | ||
LANTOS Eszter | 2000 |
HUN BVSC BUDAPEST
|
R | 249 | Inscribed | ||
MISSURAI Palma | 2003 |
HUN GEAC Gödöllö
|
R | 193 | Inscribed | ||
NAGY Valentina | 2001 |
HUN BHSE BUDAPEST
|
R | 28 | Inscribed | ||
PAPAI Viktoria Zoe | 2004 |
HUN UTE Budapest
|
L | 268 | Inscribed | ||
POTZ-NAGY Fanni | 2001 |
HUN BVSC BUDAPEST
|
R | 190 | Inscribed | ||
PUSZTAI Liza | 2001 |
HUN BVSC BUDAPEST
|
R | 5 | Inscribed | ||
SZEPLAKI Virag Zsofia | 2001 |
HUN UTE Budapest
|
R | 251 | Inscribed | ||
SZUCS Luca Virag | 2002 |
HUN BVSC BUDAPEST
|
L | 107 | Inscribed | ||
OLAFSDOTTIR Anna Margret | 2001 |
ISL FC Reykjavik
|
R | 340 | Inscribed | ||
ARPINO Giulia | 1999 |
ITA Gruppo Sportivo Vigili Del Fuoco Fiamme Rosse
|
R | 14 | Inscribed | ||
BONANNI Flavia | 2000 |
ITA SC Roma
|
R | 211 | Inscribed | ||
CECERE Greta | 2000 |
ITA
|
R | 106 | Inscribed | ||
DI CARLO Alessia | 2001 |
ITA Centro Sportivo Aeronautica Militare
|
R | 136 | Inscribed | ||
GIOVANNELLI Vally | 2001 |
ITA Centro Sportivo Carabinieri
|
R | 130 | Inscribed | ||
ISANI Mari Ludovica |
ITA
|
--- | Inscribed | ||||
MAZZAROTTO Livia | 2000 |
ITA
|
R | 176 | Inscribed | ||
PAGANO FUSCO Chiara | 1999 |
ITA Champ Napoli
|
R | 50 | Inscribed | ||
ROTILI Claudia | 2000 |
ITA Centro Sportivo Aeronautica Militare
|
L | 35 | Inscribed | ||
TARICCO Benedetta | 2001 |
ITA Comando Aeronautica Militare Roma
|
R | 3 | Inscribed | ||
VESTIDELLO Maddalena | 2001 |
ITA Padova Scherma
|
R | 82 | Inscribed | ||
HAYASHI Yumi | 1999 |
JPN
|
L | 373 | Inscribed | ||
ISHIBASHI Saki | 2001 |
JPN
|
R | 282 | Inscribed | ||
KATO Rei | 1999 |
JPN
|
R | 400 | Inscribed | ||
OZATO Yukiha | 1999 |
JPN
|
L | 288 | Inscribed | ||
JANG Jiwon | 2003 |
KOR
|
R | 244 | Inscribed | ||
LEE Yunseo | 2004 |
KOR
|
R | 389 | Inscribed | ||
BUGAEVSCHI Vladislava | 2000 |
MDA CSTA Bucuresti
|
R | 152 | Inscribed | ||
BUGAEVSKI Natalia | 2000 |
MDA CSTA Bucuresti
|
L | 94 | Inscribed | ||
BOTELLO Natalia | 2002 |
MEX
|
L | 4 | Inscribed | ||
BUITENHUIS Marleen | 2001 |
NED s.v. Porthos
|
L | 73 | Inscribed | ||
BARTOSZ Roksana | 2002 |
POL Dragon Lodz
|
R | 184 | Inscribed | ||
CIESLAR Julia | 2002 |
POL Zaglebiowski Klub Szerm
|
R | 99 | Inscribed | ||
CIESLAR Zuzanna | 2000 |
POL Zaglebiowski Klub Szerm
|
R | 29 | Inscribed | ||
GALECKA Natalia | 2002 |
POL AZS AWF Warszawa
|
R | 293 | Inscribed | ||
KOZIEL Klaudia | 2003 |
POL TMS Sosnowiec
|
R | 280 | Inscribed | ||
LENKIEWICZ Zuzanna |
POL
|
--- | Inscribed | ||||
MALGREM Klaudia | 2003 |
POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN
|
R | 392 | Inscribed | ||
NOWINOWSKA Natalia | 1999 |
POL KKSz Konin
|
R | 246 | Inscribed | ||
OKINE Marta | 2000 |
POL AZS AWF Warszawa
|
R | 131 | Inscribed | ||
PORADA Zuzanna | 2004 |
POL TMS Sosnowiec
|
R | 250 | Inscribed | ||
ROWINSKA Emilia | 2002 |
POL AZS AWF Warszawa
|
R | 271 | Inscribed | ||
ZAWODNIAK Malgorzata | 2000 |
POL KKSz Konin
|
R | 123 | Inscribed | ||
ALEXANDRESCU Theodora | 2000 |
ROU CS RIPOSTA
|
L | 270 | Inscribed | ||
CIOBANU Ana Maria | 1999 |
ROU CSM IASI
|
R | 272 | Inscribed | ||
CRETU Diana | 2000 |
ROU CSM Brasov
|
R | 343 | Inscribed | ||
GHEORGHE Andreea Cristina | 2004 |
ROU CSA Steaua Bucuresti
|
R | 284 | Inscribed | ||
IACOB Felicia | 2001 |
ROU CSA Steaua Bucuresti
|
R | 182 | Inscribed | ||
LUPU Andreea | 1999 |
ROU CSM IASI
|
L | 41 | Inscribed | ||
LUTEA Tania | 2001 |
ROU CSA Steaua Bucuresti
|
R | 247 | Inscribed | ||
MARTIS Sabina | 2000 |
ROU CSA Steaua Bucuresti
|
R | 97 | Inscribed | ||
MATEI Maria | 2001 |
ROU CS Dinamo Bucuresti
|
R | 154 | Inscribed | ||
PANTIS Ilinca | 2003 |
ROU CS RIPOSTA, Sala Di Scherma Societa Del Giardino
|
L | 98 | Inscribed | ||
RADU Ioana | 2000 |
ROU CSS Unirea Iasi
|
R | 125 | Inscribed | ||
TIPISCA Catrinel | 2000 |
ROU CSM IASI
|
R | 144 | Inscribed | ||
DROZD Dariya | 2001 |
RUS
|
R | 6 | Inscribed | ||
ELKINA Anastasya | 2000 |
RUS
|
R | 36 | Inscribed | ||
KLIUCHNIKOVA Alina | 2001 |
RUS
|
R | 57 | Inscribed | ||
KOBZEVA Valeria | 2001 |
RUS
|
R | 20 | Inscribed | ||
KOROLEVA Anna | 1999 |
RUS
|
R | 8 | Inscribed | ||
KUDRYAEVA Anna | 2000 |
RUS
|
R | 27 | Inscribed | ||
SHOROKHOVA Anastasiya | 2001 |
RUS
|
R | 10 | Inscribed | ||
VANKOVA Anna | 2000 |
RUS
|
R | 38 | Inscribed | ||
ZINYUKHINA Mariya | 2002 |
RUS
|
R | 25 | Inscribed | ||
LEE Kar Moon | 2000 |
SGP SSP
|
R | 69 | Inscribed | ||
PEJIC Andjelika | 2000 |
SRB MK Sindjelic, Kristiansand FK
|
R | 290 | Inscribed | ||
LEBEL Ariane | 2000 |
SUI CEF Founex
|
R | 134 | Inscribed | ||
PELET Luna | 2001 |
SUI THONON EC, CHCH Châtelaine
|
R | 209 | Inscribed | ||
JONSSON Mimmi | 2001 |
SWE
|
R | 407 | Inscribed | ||
LUNDGREN Ingrid | 2000 |
SWE LUGI Lund
|
R | 409 | Inscribed | ||
CAKIR Aylin | 2001 |
TUR Bursa Ferdi
|
R | 72 | Inscribed | ||
UNLUDAG Deniz Selin | 2001 |
TUR Izmir Buyuksehir Bel SK
|
R | 22 | Inscribed | ||
BONDAR Oleksandra | 2003 |
UKR Nikolaev
|
R | 39 | Inscribed | ||
DUBOVA Anna | 2000 |
UKR Nikolaev
|
L | 397 | Inscribed | ||
GONTSOVA Daria | 2002 |
UKR Nikolaev
|
R | 147 | Inscribed | ||
HNIDASHEVA Valeriia | 2000 |
UKR Cherkasy
|
R | 210 | Inscribed | ||
PROCHENKO Valeriia | 2001 |
UKR Nikolaev
|
R | 61 | Inscribed | ||
PYSARENKO Olena | 2000 |
UKR KIEW
|
L | 64 | Inscribed | ||
SMIRNOVA Margarita | 1999 |
UKR Musketeer Odessa
|
R | 32 | Inscribed | ||
KURTH Emily | - | GER TSV Bayer Dormagen | R | 344 | Cancelled |
154 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Athlete | Federation | lic | N | R | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BUCHMANN Vivien | 2002 | GER | R | GER | 16 | |||
FÖRSTER Evi | 2000 | GER | R | GER | 17 | |||
HARTMANN Lea | 2000 | GER TSG Eislingen | R | GER | 13 | |||
KRAMER Annette | 2000 | GER TSG Eislingen | R | GER | 20 | |||
KUHN Shannen | 2001 | GER TSG Eislingen | R | GER | 19 | |||
MÄSCHKE Clara | 2002 | GER | R | GER | 18 | |||
TREFFKORN Celina | 2001 | GER TSG Eislingen | L | GER | 24 |
7 Pre-entries
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Referee | B | BUJDOSO Gergö | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Referee | B | MÖLLER Tom | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2018 | Deutsche Rangliste U17 Women's Sabre | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2018 | Deutsche Rangliste U20 Women's Sabre | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2018 | Nominierungs-Rangliste EM/WM U17 Women's Sabre | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2018 | Nominierungs-Rangliste EM/WM U20 Women's Sabre | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2018 | Danske Udtagelses Pointlister U20 Women's Sabre | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Sélection U20 Women's Sabre | Schweiz. Fechtverband |
2018 | Classements Nationaux U20 Women's Sabre | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2018 | Nationell Ranking U20 Women's Sabre | Svenska Fäktförbundet |
2019 | Brasil Esgrima Ranking U20 Women's Sabre | Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 | Nationell Ranking U20 Women's Sabre | Svenska Fäktförbundet |
2019 | Württembergische Rangliste U20 Women's Sabre | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2019 | FIE (unofficial) U20 Women's Sabre | Fédération Internationale d'Escrime |
2019 | Sélection U20 Women's Sabre | Schweiz. Fechtverband |
2019 | CAE extracted FIE Ranking (unofficial) U20 Women's Sabre | Confédération Africaine d’Escrime |
2018 | FIE (unofficial) U20 Women's Sabre | Fédération Internationale d'Escrime |
2018 | Nordbadische Rangliste U17 Women's Sabre | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2018 | Württembergische Rangliste U17 Women's Sabre | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2018 | Nordbadische Rangliste U20 Women's Sabre | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2018 | Württembergische Rangliste U20 Women's Sabre | Württembergischer Fechterbund e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KHALIMBEKOV Magamed | 2001 |
AIN
|
R | 44 | Inscribed | ||
TSELYSHEV Artem | 1999 |
AIN
|
R | 16 | Inscribed | ||
TYULYUKOV Kirill | 2001 |
AIN
|
R | 10 | Inscribed | ||
BENMAROUF Lokman | 2001 |
ALG CSA Formation d'Oran
|
R | 75 | Inscribed | ||
BOUNABI Akram | 1999 |
ALG Mouloudia Club d'Alger
|
R | 33 | Inscribed | ||
IZEM Adem Abdelhacib | 2001 |
ALG DRBEE Alger Centre
|
R | 111 | Inscribed | ||
BENEDICT Nicolaus | 2000 |
AUT FUM Mödling
|
R | 200 | Inscribed | ||
CHIARI Lukas | 2003 |
AUT Wiener SC
|
R | 462 | Inscribed | ||
AGHAKISHIYEV Javanshir | 1999 |
AZE
|
R | 48 | Inscribed | ||
DE RIDDER Arne | 2000 |
BEL SG de Klauwaerts
|
R | 14 | Inscribed | ||
HEMELSOET Elias | 2001 |
BEL Confrerie Gent
|
R | 241 | Inscribed | ||
PROSSE Mael | 2001 |
BEL Sabre Noir
|
R | 197 | Inscribed | ||
VAN DYCK Jasper | 2001 |
BEL SG de Klauwaerts
|
R | 303 | Inscribed | ||
PINCHUK Maksim | 1999 |
BLR SCAF RB
|
R | 15 | Inscribed | ||
SALLES Fabio | 2002 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 121 | Inscribed | ||
EFIMOV Hristo | 2001 |
BUL
|
R | 143 | Inscribed | ||
GENOV Galin | 2000 |
BUL Plovdiv BG
|
R | 32 | Inscribed | ||
RAIKIN Dimitar | 2002 |
BUL Svechnikov
|
R | 206 | Inscribed | ||
STOYCHEV Todor | 2003 |
BUL Svechnikov
|
R | 344 | Inscribed | ||
TONCHEV Teodor | 2001 |
BUL CSKA
|
R | 315 | Inscribed | ||
TRAIKOV Daniel | 2000 |
BUL Sparta
|
R | 175 | Inscribed | ||
TSVETKOV Dobromir | 2000 |
BUL Plovdiv BG
|
R | 440 | Inscribed | ||
ZLATEV Velizar | 2002 |
BUL
|
R | 409 | Inscribed | ||
ASHOUR Omar | 2001 |
EGY KTF Luitpold München
|
R | 329 | Inscribed | ||
BAHGAT Adham | 2003 |
EGY
|
R | 63 | Inscribed | ||
MOATAZ Medhat | 2000 |
EGY
|
R | 23 | Inscribed | ||
ARELLANO Francisco | 2000 |
ESP CE SAM de Barcelona
|
R | 261 | Inscribed | ||
CABALLERO LOZANO Rogelio | 2001 |
ESP EHB-B
|
R | 177 | Inscribed | ||
FLOREZ Carlos | 2001 |
ESP
|
R | 129 | Inscribed | ||
LOPEZ DE GUERENU Jorge | 2000 |
ESP SAMA-M
|
R | 58 | Inscribed | ||
LOPEZ PLA Adria | 2002 |
ESP EHB-B
|
R | 459 | Inscribed | ||
MESTRES Gabriel | 1999 |
ESP CE SAM de Barcelona
|
R | 238 | Inscribed | ||
SOLER Pau | 2001 |
ESP EHB-B
|
R | 258 | Inscribed | ||
VALLHONRAT Nil | 1999 |
ESP CE SAM de Barcelona
|
R | 341 | Inscribed | ||
VICO Alejandro | 2001 |
ESP
|
R | 461 | Inscribed | ||
BOUREAU Paco | 2001 |
FRA PAU SECTION
|
R | 64 | Inscribed | ||
DESMONS Tanguy | 2000 |
FRA ORLEANS CE
|
R | 196 | Inscribed | ||
DRUON Valentin | 1999 |
FRA MOUVAL EC
|
R | 443 | Inscribed | ||
GERAUD Jules | 2001 |
FRA TARBES ATE
|
R | 36 | Inscribed | ||
GLENADEL Duncan | 2001 |
FRA PAU SECTION
|
R | 244 | Inscribed | ||
HUSTACHE Aime | 2000 |
FRA
|
L | 60 | Inscribed | ||
JARRY Samuel | 2001 |
FRA PAU SECTION
|
R | 153 | Inscribed | ||
LACAZE Alexandre | 2003 |
FRA VINCENNES CE
|
L | 330 | Inscribed | ||
LEONE Samuel | 1999 |
FRA LOUVIERS CE
|
R | 68 | Inscribed | ||
OLLIVIER Leandre | 1999 |
FRA PARIS USM
|
R | 248 | Inscribed | ||
PERRIER Clement | 1999 |
FRA GEMENOS
|
R | 49 | Inscribed | ||
SCHICKELE Florian | 2000 |
FRA TARBES ATE
|
L | 148 | Inscribed | ||
BOORNE Samuel | 2001 |
GBR
|
L | 338 | Inscribed | ||
CRAZE Jamie | 1999 |
GBR Truro Fencing Club
|
R | 71 | Inscribed | ||
EDWARDS James | 2000 |
GBR
|
R | 92 | Inscribed | ||
HALLIWELL Barnaby | 2000 |
GBR Shakespeare's Swords
|
R | 53 | Inscribed | ||
HAMILTON Zachary | 1999 |
GBR Shakespeare's Swords
|
R | 141 | Inscribed | ||
HOLDSWORTH Bertie | 2000 |
GBR Truro Fencing Club
|
R | 165 | Inscribed | ||
LE MAITRE Alexander | 2000 |
GBR Guernsey En Garde FC
|
R | 299 | Inscribed | ||
LLEWELLYN Ethan | 1999 |
GBR Sancroft Blades
|
R | 351 | Inscribed | ||
MATRICCIANI Noah | 2000 |
GBR
|
L | 332 | Inscribed | ||
REN Ian | 2001 |
GBR Russell Swords
|
R | 89 | Inscribed | ||
RICHARDS II Julian | 2001 |
GBR
|
R | 100 | Inscribed | ||
ROBERTSON Ewan | 2001 |
GBR Salle Ossian
|
R | 442 | Inscribed | ||
RETCHIA Vazha | 1999 |
GEO FC Kutaisi
|
R | 61 | Inscribed | ||
SHENGELIA Nika | 1999 |
GEO FC Tbilisi
|
L | 31 | Inscribed | ||
DEGEN Adrian | 1999 |
GER TSG Eislingen
|
R | 204 | Inscribed | ||
DISLER Julian | 2001 |
GER
|
R | 235 | Inscribed | ||
FRIEDHEIM Stefan | 2000 |
GER
|
R | 54 | Inscribed | ||
HAAG Louis | 2000 |
GER
|
R | 52 | Inscribed | ||
NALEWAJA Tim | 2000 |
GER
|
L | 237 | Inscribed | ||
ROMMELSPACHER Ralph | 1999 |
GER TSG Eislingen
|
R | 242 | Inscribed | ||
SCHLAFFER Leon | 2000 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 38 | Inscribed | ||
SCHMITZ Peter | 2001 |
GER
|
R | 212 | Inscribed | ||
SEEFELD Eric Simon | 2001 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 176 | Inscribed | ||
WENNEMAR Bas | 1999 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 30 | Inscribed | ||
FLORATOS Gerasimos | 2001 |
GRE A.O. PERSEAS
|
R | 208 | Inscribed | ||
BAAKEN Matyas | 2001 |
HUN KRVSE Kecskemét
|
R | 215 | Inscribed | ||
BAAKEN Solt | 2002 |
HUN Kondorosi Vívók Sportegyesület
|
R | 451 | Inscribed | ||
FROHLICH Balint | 2001 |
HUN UTE Budapest
|
R | 136 | Inscribed | ||
GYORGY Lehel | 1999 |
HUN UTE Budapest
|
R | 62 | Inscribed | ||
HORVATH Gergo | 2002 |
HUN VASAS Budapest
|
R | 169 | Inscribed | ||
HUNYADY Bendeguz | 2001 |
HUN VASAS Budapest
|
R | 321 | Inscribed | ||
HUNYADY Daniel | 2003 |
HUN VASAS Budapest
|
R | 432 | Inscribed | ||
KAISER Balazs | 2001 |
HUN UTE Budapest
|
R | 98 | Inscribed | ||
KIS-TAMAS Bence | 2002 |
HUN VASAS Budapest
|
R | 354 | Inscribed | ||
KOTI Lorand | 2000 |
HUN Karpati
|
R | 283 | Inscribed | ||
KOZMANOVICS Gabor | 1999 |
HUN UTE Budapest
|
R | 162 | Inscribed | ||
NAGY Kristof | 2001 |
HUN UTE Budapest
|
R | 171 | Inscribed | ||
NOSEDA Szabolcs | 2001 |
HUN DVSZ Szigetszentmiklos
|
R | 105 | Inscribed | ||
ONDRIK Konrad | 2003 |
HUN BVSC BUDAPEST
|
R | 357 | Inscribed | ||
PAPAI Roland |
HUN
|
--- | Inscribed | ||||
PINTER Levente | 2002 |
HUN DVSZ Szigetszentmiklos
|
R | 327 | Inscribed | ||
RABB Krisztian | 2001 |
HUN VASAS Budapest
|
L | 18 | Inscribed | ||
SZANTO Zoltan | 2002 |
HUN VASAS Budapest
|
R | 438 | Inscribed | ||
SZLAMA Vilmos | 1999 |
HUN DVSZ Szigetszentmiklos
|
R | 233 | Inscribed | ||
URBAN Tamas | 2001 |
HUN BVSC BUDAPEST
|
R | 41 | Inscribed | ||
DOWSE Kieran | 1999 |
IRL
|
L | 413 | Inscribed | ||
HEGARTY Christian | 1999 |
IRL
|
R | 466 | Inscribed | ||
KRISTJANSSON Franklin Ernir | 2002 |
ISL
|
R | 450 | Inscribed | ||
MAGNUSSON Daniel Hugi | 2001 |
ISL FH Hafnarfjordur
|
R | 398 | Inscribed | ||
MATEEV Andri Nikolaysson | 2000 |
ISL FC Reykjavik
|
R | 142 | Inscribed | ||
CASTELLANI Edoardo | 2000 |
ITA Fides Livorno
|
R | 194 | Inscribed | ||
CEDERLE Matteo | 1999 |
ITA Petrarca Scherma
|
L | 74 | Inscribed | ||
FERIOLI Nico | 1999 |
ITA Virtus Scherma Bologna
|
R | 146 | Inscribed | ||
FIORETTO Luca | 2000 |
ITA Fiamme Oro Roma
|
L | 29 | Inscribed | ||
FRANCIOSA Daniele | 2001 |
ITA Centro Sportivo Aeronautica Militare
|
R | 72 | Inscribed | ||
GALLO Michele | 2001 |
ITA Centro Sportivo Carabinieri
|
R | 12 | Inscribed | ||
MIGNUZZI Giacomo | 1999 |
ITA Centro Sportivo Carabinieri
|
R | 7 | Inscribed | ||
NERI Matteo | 1999 |
ITA Centro Sportivo Carabinieri
|
R | 3 | Inscribed | ||
NIGRI Alberto | 2001 |
ITA Petrarca Scherma
|
R | 131 | Inscribed | ||
REA Mattia | 2001 |
ITA A.O. PERSEAS, Centro Sportivo Carabinieri
|
R | 124 | Inscribed | ||
ROMA Lorenzo | 2000 |
ITA
|
R | 1 | Inscribed | ||
SCISCIOLO Fabrizio Maria | 1999 |
ITA Virtus Scherma Bologna
|
R | 90 | Inscribed | ||
KASHIWAGI Jiri | 1999 |
JPN
|
R | 158 | Inscribed | ||
MIZUNO Tomoyuki | 1999 |
JPN
|
R | 427 | Inscribed | ||
NARITA Takenori | 2000 |
JPN
|
R | 352 | Inscribed | ||
YAMAMOTO Shintaro | 1999 |
JPN
|
R | 325 | Inscribed | ||
LEE Donghyun | 2004 |
KOR
|
R | 335 | Inscribed | ||
NA Minuk | 2003 |
KOR
|
R | 356 | Inscribed | ||
ALFADHLI Mohammed | 2003 |
KUW SHA
|
L | 13 | Inscribed | ||
BUSER Jimi | 2000 |
NED T.S.V. Rapier
|
R | 400 | Inscribed | ||
BIALECKI Cezary | 1999 |
POL MUKS VICTOR
|
R | 163 | Inscribed | ||
BRONISZEWSKI Jakub | 2001 |
POL MUKS VICTOR
|
R | 170 | Inscribed | ||
CZAJKOWSKI Ksawery | 2001 |
POL Kolejarz 24 Katowice
|
R | 358 | Inscribed | ||
LADEMANN Karol | 1999 |
POL AZS AWF Warszawa
|
R | 51 | Inscribed | ||
LIPINSKI Marcin | 2000 |
POL Zaglebiowski Klub Szerm
|
R | 107 | Inscribed | ||
NOWAK Franciszek | 2001 |
POL AZS AWF Warszawa
|
R | 239 | Inscribed | ||
SOSULSKI Piotr | 2000 |
POL Zaglebiowski Klub Szerm
|
R | 305 | Inscribed | ||
SZCZEPANIK Piotr | 2000 |
POL MUKS VICTOR
|
R | 46 | Inscribed | ||
ZIARNOWSKI Rafal | 1999 |
POL Zaglebiowski Klub Szerm
|
R | 301 | Inscribed | ||
AILINCA Rares | 2001 |
ROU CSM Brasov
|
R | 59 | Inscribed | ||
CIDU Matei | 2000 |
ROU CSS Unirea Iasi
|
R | 147 | Inscribed | ||
DINCA Elton | 2002 |
ROU CS RIPOSTA
|
R | 291 | Inscribed | ||
DRAGOMIR George | 1999 |
ROU CSS Slobozia
|
R | 4 | Inscribed | ||
PASTIN Andrei | 2001 |
ROU CS Dinamo Bucuresti
|
R | 82 | Inscribed | ||
STANESCU Razvan | 2000 |
ROU CSS Slobozia
|
R | 45 | Inscribed | ||
ZMAU Alexandru | 2001 |
ROU CSM IASI
|
R | 214 | Inscribed | ||
ALEXANYAN Edgar | 2001 |
RUS
|
R | 133 | Inscribed | ||
MERKUSHKIN Alexander | 1999 |
RUS
|
L | 99 | Inscribed | ||
OSHESTOV Roman | 1999 |
RUS
|
R | 78 | Inscribed | ||
POZDNYAKOV Vladislav | 1999 |
RUS
|
R | 8 | Inscribed | ||
TEREKHOV Artem | 2002 |
RUS
|
R | 161 | Inscribed | ||
TKACHEV Andrey | 1999 |
RUS
|
R | 47 | Inscribed | ||
KRAJNC Peter | 2003 |
SLO SAB Kamnik
|
R | 312 | Inscribed | ||
ŽORŽ ZAVIRŠEK Tei | 2001 |
SLO SAB Kamnik
|
R | 340 | Inscribed | ||
PERROUD Adrien | 1999 |
SUI CEF Founex
|
R | 302 | Inscribed | ||
PERROUD Rémi | 2001 |
SUI CEF Founex
|
R | 337 | Inscribed | ||
SRINUALNAD Voragun | 1999 |
THA
|
R | 19 | Inscribed | ||
BOHOVIN Bohdan | 2001 |
UKR Nikolaev
|
R | 174 | Inscribed | ||
HUMEN Vasyl | 2002 |
UKR KIEW
|
R | 125 | Inscribed | ||
KUMPANSKIY Oleksandr | 1999 |
UKR Cherkasy
|
R | 454 | Inscribed | ||
LYFAR Anton | 2000 |
UKR Cherkasy
|
R | 441 | Inscribed | ||
PYSARENKO Ivan | 2000 |
UKR KIEW
|
R | 69 | Inscribed | ||
ROHOZIAN Mykhailo | 2000 |
UKR KIEW
|
R | 434 | Inscribed | ||
ROZVAZHAIEV Alejandro | 2003 |
UKR Nikolaev
|
R | 464 | Inscribed | ||
YEREMENKO Daniel | 2001 |
UKR
|
R | 255 | Inscribed | ||
HEATHCOCK Antonio | 2002 |
USA ORLEANS CE, TSG Eislingen
|
R | 26 | Inscribed | ||
STOYCHEV Todor | - | BUL | --- | Cancelled | |||
MEKA Valentin | - | GER TSV Bayer Dormagen | L | 93 | Cancelled | ||
FRIEDHEIM Stefan | - | SUI | --- | Cancelled |
153 Entries, 0 Pending, 3 Cancelled
Athlete | Federation | lic | N | R | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BECHER Pascal | 2000 | GER | R | GER | 15 | |||
KALTER Felix | 2001 | GER CTG Koblenz | L | GER | 16 | |||
KOCHENDÖRFER Ben | 2002 | GER Fechtzentrum Solingen | R | GER | 20 | |||
KUZMIN Leon | 2002 | GER TSV Bayer Dormagen | R | GER | 14 | |||
METHNER Philipp-Bernd | 2004 | GER TSV Bayer Dormagen | R | GER | 21 | |||
MOGG Leopold | 2000 | GER CTG Koblenz | R | GER | 22 | |||
SPRINGER Colm | 2000 | GER | R | GER | 17 | |||
VON BUCH Simon | 2003 | GER TSG Eislingen | R | GER | 23 |
8 Pre-entries
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Referee | B | ENACHE-MIJA Bianca | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Referee | B | KLUGER Vincent | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2018 | Deutsche Rangliste U17 Men's Sabre | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2018 | Deutsche Rangliste U20 Men's Sabre | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2018 | Nominierungs-Rangliste EM/WM U17 Men's Sabre | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2018 | Nominierungs-Rangliste EM/WM U20 Men's Sabre | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2018 | Danske Udtagelses Pointlister U20 Men's Sabre | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Classements Nationaux U20 Men's Sabre | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2019 | Brasil Esgrima Ranking U20 Men's Sabre | Confederação Brasileira de Esgrima |
2019 | Nationell Ranking U20 Men's Sabre | Svenska Fäktförbundet |
2019 | Württembergische Rangliste U20 Men's Sabre | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2019 | FIE (unofficial) U20 Men's Sabre | Fédération Internationale d'Escrime |
2019 | Sélection U20 Men's Sabre | Schweiz. Fechtverband |
2019 | CAE extracted FIE Ranking (unofficial) U20 Men's Sabre | Confédération Africaine d’Escrime |
2017 | Sélection U20 Men's Sabre | Schweiz. Fechtverband |
2018 | FIE (unofficial) U20 Men's Sabre | Fédération Internationale d'Escrime |
2018 | Nationell Ranking U20 Men's Sabre | Svenska Fäktförbundet |
2018 | Nordbadische Rangliste U17 Men's Sabre | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2018 | Württembergische Rangliste U17 Men's Sabre | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2018 | Nordbadische Rangliste U20 Men's Sabre | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2018 | Württembergische Rangliste U20 Men's Sabre | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2018 | Sélection U20 Men's Sabre | Schweiz. Fechtverband |