Sabre Women's U20 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PODPASKOVA Evgenia | 1998 | F | AIN | ||||
2 | SHEVELEVA Svetlana | 1997 | F | AIN | ||||
3 | MAZUREK Marta | 1998 | F | POL | UKS 13 Bialystok (POL) | |||
3 | MATUSZAK Sylwia | 1997 | F | POL | KKSz Konin (POL) | |||
5 | NIKITINA Olga | 1998 | F | RUS | CSKA Moscow (RUS) | |||
6 | MOSEYKO Alina | 1997 | F | RUS | ||||
7 | KOCHETOVA Anastasiya | 1997 | F | RUS | ||||
8 | SINER Mariya | 1999 | F | RUS | ||||
9 | KLIMOVA Alexandra | 1998 | F | RUS | ||||
10 | ELKINA Anastasya | 2000 | F | RUS | ||||
11 | KOBAYASHI Kanae | 1997 | F | JPN | ||||
12 | MARTIS Sabina | 2000 | F | ROU | CSA Steaua Bucuresti (ROU) | |||
13 | MIKHAILOVA Alina | 1999 | F | RUS | ||||
14 | KOROLEVA Anna | 1999 | F | RUS | ||||
15 | EFIMTSEVA Kristina | 2000 | F | RUS | ||||
16 | WAKITA Jumi | 1999 | F | JPN | ||||
17 | LOKHANOVA Sofia | 1997 | F | RUS | ||||
18 | KARELOVA Svetlana | 2001 | F | RUS | ||||
19 | LUPU Andreea | 1999 | F | ROU | CSM IASI (ROU) | |||
20 | TOBIASZEWSKA Martyna | 1997 | F | POL | UKS 13 Bialystok (POL) | |||
21 | NEROBA Ksenia | 2000 | F | RUS | ||||
22 | ZINYUKHINA Mariya | 2002 | F | RUS | ||||
23 | CIESLAR Zuzanna | 2000 | F | POL | Zaglebiowski Klub Szerm (POL) | |||
24 | KOCHETOVA Darya | 1997 | F | RUS | ||||
25 | UTLIK Alisa | 1998 | F | BLR | SC TUFB (BLR) | |||
26 | GULIK Anastassiya | 1997 | F | KAZ | ||||
27 | BUGAEVSCHI Vladislava | 2000 | F | MDA | CSTA Bucuresti (ROU) | |||
28 | MEKINA Mariya | 1998 | F | RUS | ||||
29 | KANO Nanako | 1997 | F | JPN | ||||
30 | KUDRYAEVA Anna | 2000 | F | RUS | ||||
31 | SARYBAY Aigerim | 1997 | F | KAZ | ||||
32 | SLADKOVA Hanna | 1999 | F | BLR | RGUOR (BLR) | |||
33 | KLIUCHNIKOVA Alina | 2001 | F | RUS | ||||
34 | BUGAEVSKI Natalia | 2000 | F | MDA | CSTA Bucuresti (ROU) | |||
35 | YAMASHITA Ririka | 1997 | F | JPN | ||||
36 | AMEDA Yuka | 2000 | F | JPN | ||||
37 | 1st round | KOSMACH Nataliya | 1999 | F | BLR | SCAF RB (BLR) | ||
38 | 1st round | BASALAEVA Anastasiya | 1997 | F | RUS | |||
39 | 1st round | TSUKINO Kyoko | 2000 | F | JPN | |||
40 | 1st round | DOSPAY Karina | 1997 | F | KAZ | |||
41 | 1st round | TROFIMOVA Maria | 1998 | F | RUS | |||
42 | 1st round | YAMADA Honoka | 2000 | F | JPN | |||
43 | 1st round | MORI Ayane | 1999 | F | JPN | |||
44 | 1st round | GOROBET Ecaterina | 2001 | F | MDA | Scoala de Scrima (MDA) | ||
45 | 1st round | DIEF Menna | 1998 | F | EGY |
Sabre Men's U20 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GLADKOV Andrey | 1997 | M | RUS | ||||
2 | LOKHANOV Konstantin | 1998 | M | RUS | ||||
3 | WATANABE Yuto | 1998 | M | JPN | ||||
3 | FERJANI Fares | 1997 | M | TUN | ||||
5 | KIRPICHOU Kiryl | 1998 | M | BLR | SCAF RB (BLR) | |||
6 | YAKOVENKO Nikita | 1997 | M | RUS | ||||
7 | AYDAROV Semion | 1998 | M | RUS | ||||
8 | SATTARKHAN Nazarbay | 1998 | M | KAZ | ||||
9 | STEPANOV Mark | 1998 | M | RUS | CSKA Moscow (RUS) | |||
10 | TSELYSHEV Artem | 1999 | M | AIN | ||||
11 | PAZYAK Oleg | 1997 | M | RUS | CSKA Moscow (RUS) | |||
12 | POZDNYAKOV Vladislav | 1999 | M | RUS | ||||
13 | ILYIN Ivan | 1997 | M | RUS | ||||
14 | LADEMANN Karol | 1999 | M | POL | AZS AWF Warszawa (POL) | |||
15 | PINCHUK Maksim | 1999 | M | BLR | SCAF RB (BLR) | |||
16 | KACZKOWSKI Krzysztof | 1997 | M | POL | TMS Sosnowiec (POL) | |||
17 | SHIRSHOV Vasiliy | 1997 | M | RUS | ||||
18 | ALEXANYAN Edgar | 2001 | M | RUS | ||||
19 | STANESCU Razvan | 2000 | M | ROU | CSS Slobozia (ROU) | |||
20 | ESCOBAR Jonal | 1997 | M | VEN | KKSz Konin (POL) | |||
21 | LEBEDEV Ivan | 1999 | M | RUS | ||||
22 | GODLEWSKI Mateusz | 1997 | M | POL | ||||
22 | TROCHEZ BENITEZ Pablo | 1998 | M | COL | ||||
24 | KOSTENKO Anatoliy | 1998 | M | AIN | ||||
25 | BIALECKI Cezary | 1999 | M | POL | MUKS VICTOR (POL) | |||
26 | SVITICH Prokhor | 2000 | M | RUS | ||||
27 | NIKITIN Pavel | 1997 | M | RUS | ||||
28 | BEREZIN Georgiy | 1999 | M | RUS | CSKA Moscow (RUS) | |||
29 | KNEZ Mateusz | 1997 | M | POL | OS AZS Poznan (POL) | |||
30 | LUCCHETTI Stefano Ivan | 1997 | M | ARG | Svechnikov (BUL) | |||
31 | ANICULOESEI Matei | 2000 | M | ROU | CSA Steaua Bucuresti (ROU) | |||
32 | YAMAKITA Kakuya | 1997 | M | JPN | ||||
33 | SARKISSYAN Artyom | 1999 | M | KAZ | ||||
34 | TKACHEV Andrey | 1999 | M | RUS | ||||
35 | BOTTECCHIA Arnaud | 1998 | M | BEL | Confrerie Gent (BEL) | |||
36 | VIOLENTIY Daniil | 2001 | M | RUS | ||||
37 | 1st round | AOKI Takamasa | 1999 | M | JPN | |||
38 | 1st round | SERBIN Alexey | 2000 | M | RUS | |||
39 | 1st round | OYAMA Keishi | 1998 | M | JPN | |||
40 | 1st round | HEZER Atakan Islam | 1999 | M | TUR | |||
41 | 1st round | RAKHMONOV Sultan | 1998 | M | KAZ | |||
42 | 1st round | SHIMIZU Norihiro | 1997 | M | JPN | |||
43 | 1st round | ULUSALOGLU Umut | 1997 | M | TUR | |||
43 | 1st round | TYULYUKOV Kirill | 2001 | M | AIN | |||
45 | 1st round | HANCHAROU David | 1997 | M | BLR | SCAF RB (BLR) | ||
46 | 1st round | FANG VALBUENA Mario Daniel | 1998 | M | COL | |||
47 | 1st round | CIUMAC Alexei | 2002 | M | MDA | Scoala de Scrima (MDA) | ||
48 | 1st round | GUZUN Alexei | 2002 | M | MDA | |||
49 | 1st round | GUZUN Alexandr | 2002 | M | MDA |
Sabre Women's U20 Team | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RUSSIA | RUS | ||||||
1 | SHEVELEVA Svetlana | 1997 | F | AIN | ||||
1 | LOKHANOVA Sofia | 1997 | F | RUS | ||||
1 | MIKHAILOVA Alina | 1999 | F | RUS | ||||
1 | NIKITINA Olga | 1998 | F | RUS | CSKA Moscow (RUS) | |||
2 | POLAND | POL | ||||||
2 | CIESLAR Zuzanna | 2000 | F | POL | Zaglebiowski Klub Szerm (POL) | |||
2 | MATUSZAK Sylwia | 1997 | F | POL | KKSz Konin (POL) | |||
2 | TOBIASZEWSKA Martyna | 1997 | F | POL | UKS 13 Bialystok (POL) | |||
2 | MAZUREK Marta | 1998 | F | POL | UKS 13 Bialystok (POL) | |||
3 | BELARUS | BLR | ||||||
3 | SLADKOVA Hanna | 1999 | F | BLR | RGUOR (BLR) | |||
3 | KOSMACH Nataliya | 1999 | F | BLR | SCAF RB (BLR) | |||
3 | UTLIK Alisa | 1998 | F | BLR | SC TUFB (BLR) | |||
4 | JAPAN | JPN | ||||||
4 | KOBAYASHI Kanae | 1997 | F | JPN | ||||
4 | AMEDA Yuka | 2000 | F | JPN | ||||
4 | WAKITA Jumi | 1999 | F | JPN | ||||
4 | TSUKINO Kyoko | 2000 | F | JPN | ||||
5 | KAZAKHSTAN | KAZ | ||||||
5 | GULIK Anastassiya | 1997 | F | KAZ | ||||
5 | SARYBAY Aigerim | 1997 | F | KAZ | ||||
5 | DOSPAY Karina | 1997 | F | KAZ | ||||
6 | MOLDOVA | MDA | ||||||
6 | BUGAEVSKI Natalia | 2000 | F | MDA | CSTA Bucuresti (ROU) | |||
6 | BUGAEVSCHI Vladislava | 2000 | F | MDA | CSTA Bucuresti (ROU) | |||
6 | GOROBET Ecaterina | 2001 | F | MDA | Scoala de Scrima (MDA) |
Sabre Men's U20 Team | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RUSSIA | RUS | ||||||
1 | LOKHANOV Konstantin | 1998 | M | RUS | ||||
1 | KOSTENKO Anatoliy | 1998 | M | AIN | ||||
1 | GLADKOV Andrey | 1997 | M | RUS | ||||
1 | SHIRSHOV Vasiliy | 1997 | M | RUS | ||||
2 | POLAND | POL | ||||||
2 | BIALECKI Cezary | 1999 | M | POL | MUKS VICTOR (POL) | |||
2 | KACZKOWSKI Krzysztof | 1997 | M | POL | TMS Sosnowiec (POL) | |||
2 | GODLEWSKI Mateusz | 1997 | M | POL | ||||
2 | LADEMANN Karol | 1999 | M | POL | AZS AWF Warszawa (POL) | |||
3 | BELARUS | BLR | ||||||
3 | PINCHUK Maksim | 1999 | M | BLR | SCAF RB (BLR) | |||
3 | HANCHAROU David | 1997 | M | BLR | SCAF RB (BLR) | |||
3 | KIRPICHOU Kiryl | 1998 | M | BLR | SCAF RB (BLR) | |||
4 | JAPAN | JPN | ||||||
4 | YAMAKITA Kakuya | 1997 | M | JPN | ||||
4 | WATANABE Yuto | 1998 | M | JPN | ||||
4 | SHIMIZU Norihiro | 1997 | M | JPN | ||||
4 | OYAMA Keishi | 1998 | M | JPN | ||||
5 | KAZAKHSTAN | KAZ | ||||||
5 | SATTARKHAN Nazarbay | 1998 | M | KAZ | ||||
5 | SARKISSYAN Artyom | 1999 | M | KAZ | ||||
5 | RAKHMONOV Sultan | 1998 | M | KAZ | ||||
6 | MOLDOVA | MDA | ||||||
6 | CIUMAC Alexei | 2002 | M | MDA | Scoala de Scrima (MDA) | |||
6 | GUZUN Alexei | 2002 | M | MDA | ||||
6 | GUZUN Alexandr | 2002 | M | MDA |