Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Apr 6, 2019 - Apr 7, 2019 | XXXIX. Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | N | PETRI Daniel | 2008 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | ||
2 | N | KLEFFMANN Justus | 2008 | M | GER | ETUF Essen (GER) | ||
3 | N | PFEIL Arne | 2008 | M | GER | TG Münster (GER) | ||
3 | N | WEHN Sebastian | 2008 | M | GER | DFC Düsseldorf (GER) | ||
Apr 7, 2018 - Apr 8, 2018 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | HOGE Steffen | 2007 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
2 | OTTO Justus | 2007 | M | GER | OFC Bonn (GER) | |||
3 | BARBY Henrik | 2007 | M | GER | FC Moers (GER) | |||
3 | WOHLGEMUTH Jan | 2007 | M | GER | FC Moers (GER) | |||
Apr 1, 2017 - Apr 2, 2017 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | KAMPWERTH Paul | 2006 | M | GER | FS Bielefelder TG (GER) | |||
2 | HÜSING Nils | 2006 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
3 | BIGGA Leandro | 2006 | M | GER | FS Bielefelder TG (GER) | |||
4 | HABERLANDT Felix | 2006 | M | GER | Eintracht Duisburg (GER) | |||
Apr 16, 2016 - Apr 17, 2016 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | TOMHOFER Lars | 2005 | M | GER | [i] FC im VfL Bochum (GER) | |||
2 | STUDENT Mika | 2005 | M | GER | [i] FC im VfL Bochum (GER) | |||
3 | GROLL David | 2005 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
3 | SADRIN Axel | 2005 | M | GER | TuS Hamm (GER) | |||
Apr 18, 2015 - Apr 19, 2015 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | WALET Koen | 2004 | M | NED | s.v. Tréville (NED) | |||
2 | JANßEN Carl Wieland | 2004 | M | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen (GER) | |||
3 | JANßEN Luis Arndt | 2004 | M | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen (GER) | |||
4 | BAZUIN LUCCA | 2004 | M | NED | s.v. Tréville (NED) | |||
Apr 5, 2014 - Apr 6, 2014 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | ARNDT Justin | 2003 | M | GER | Quernheimer FC (GER) | |||
2 | MORMANN Ben Bijan | 2003 | M | GER | Quernheimer FC (GER) | |||
3 | HEGGE Maurus | 2003 | M | GER | TG Münster (GER) | |||
4 | SEEMANN Felix | 2003 | M | GER | DFC Düsseldorf (GER) | |||
Apr 13, 2013 - Apr 14, 2013 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | WAHLS Ludwig | 2002 | M | GER | FSG Ruhr Wattenscheid (GER) | |||
2 | ZU RHEIN VON BLEUL Alexander | 2002 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
3 | LEWEJOHANN Luca Janik | 2002 | M | GER | TG Münster (GER) | |||
4 | PETRELLI Luca | 2002 | M | NED | [i] s.v. Heerenleed (NED) | |||
Apr 21, 2012 - Apr 22, 2012 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | LÖHR Tom-Florin | 2001 | M | GER | [i] FC im VfL Bochum (GER) | |||
2 | FEHNKER Anton | 2001 | M | GER | TG Münster (GER) | |||
3 | OTT Daniel | 2001 | M | GER | TG Münster (GER) | |||
4 | LAMBRECHT Louis Basil | 2001 | M | GER | Eintracht Duisburg (GER) | |||
Apr 9, 2011 - Apr 10, 2011 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | ELSHOF Max | 2000 | M | GER | TG Münster (GER) | |||
2 | BALDAUF Jasper Arne | 2000 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
3 | BALDAUF Erik Marten | 2000 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
3 | HALLER Jakob | 2000 | M | GER | Fechtzentrum TSV Hagen (GER) | |||
Apr 17, 2010 - Apr 18, 2010 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | JANSEN Anton | 1999 | M | GER | FC Moers (GER) | |||
2 | ZOONS Edo | 1999 | M | NED | SC Amsterdam (NED) | |||
3 | VAN DER KOELEN Marco | 1999 | M | GER | Eintracht Duisburg (GER) | |||
4 | PURPS Philipp Maarten | 1999 | M | GER | Hasper FC (GER) | |||
Apr 25, 2009 - Apr 26, 2009 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | KRÖGER Philipp | 1998 | M | GER | Quernheimer FC (GER) | |||
2 | TIEMANN Max | 1998 | M | GER | Fencing Team Bocholt (GER) | |||
3 | MESNAGER Valentin | 1998 | M | GBR | ||||
4 | MICHELS Etienne | 1998 | M | GER | Hasper FC (GER) | |||
Apr 12, 2008 - Apr 13, 2008 | Graf Engelbert Turnier | Bochum | ||||||||
1 | HEIDENREICH Silas | 1997 | M | GER | Quernheimer FC (GER) | |||
2 | MOERKENS Luuk | 1997 | M | NED | ||||
3 | TENBERGEN Paul | 1997 | M | GER | FC Moers (GER) | |||
4 | HAAF Til | 1997 | M | GER | Quernheimer FC (GER) | |||
Apr 29, 2007 - Apr 29, 2007 | Graf-Engelbert Turnier | Bochum | ||||||||
1 | STIENHENSER Dominik | 1996 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
2 | WEINER Björn Erik | 1996 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
3 | WALTER Noe | 1996 | M | GER | Osnabrücker SC (GER) | |||
4 | DULDHARDT Jan | 1996 | M | GER | VFL St. Augustin (GER) | |||
Apr 27, 2002 - Apr 28, 2002 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | BAUS Yannik | 1991 | M | GER | Solinger TB (GER) | |||
2 | HEßMANN Ben | 1991 | M | GER | [i] TV Horst-Emscher (GER) | |||
3 | GRUNDLER Jonas | 1991 | M | GER | FC Moers (GER) | |||
Apr 28, 2001 - Apr 28, 2001 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | KOHLS Christoph | 1990 | M | GER | FSG Ruhr Wattenscheid (GER) | |||
2 | BULLER Bastian | 1990 | M | GER | FC Rüsselsheim (GER) | |||
3 | DEGEN Mirko | 1990 | M | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen (GER) | |||
3 | RUNGE Roman | 1990 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) |