Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Apr 6, 2019 - Apr 7, 2019 | XXXIX. Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | N | BARBY Henrik | 2007 | M | GER | FC Moers (GER) | ||
2 | N | HOGE Steffen | 2007 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | ||
3 | N | MEHNER Laureano | 2007 | M | GER | FC Moers (GER) | ||
3 | N | WILLIAMS Julian | 2007 | M | NED | s.v. Beau Geste (NED) | ||
Apr 7, 2018 - Apr 8, 2018 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | DIJKSTRA Michael | 2006 | M | NED | s.v. Tréville (NED) | |||
2 | PUND Tammo | 2006 | M | GER | TG Münster (GER) | |||
3 | MADEDDU Fabio | 2006 | M | GER | TSC Eintr. Dortmund (GER) | |||
3 | WOLFF Leonard | 2006 | M | GER | OFC Bonn (GER) | |||
Apr 1, 2017 - Apr 2, 2017 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | TRUSKAWA Marian | 2005 | M | GER | Hasper FC (GER) | |||
2 | BOES Emil | 2005 | M | GER | Kölner FK (GER) | |||
3 | GROLL David | 2005 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
3 | SOEMOSEMITO Damian | 2005 | M | NED | SC Noord (NED) | |||
Apr 16, 2016 - Apr 17, 2016 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | FABER Justus | 2004 | M | GER | TV Jahn Siegen (GER) | |||
2 | WERDELING Bastian | 2004 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
3 | PENA WIRTH Phil | 2004 | M | GER | TV Jahn Siegen (GER) | |||
3 | WIRTZ Henri | 2004 | M | GER | [i] FC im VfL Bochum (GER) | |||
Apr 18, 2015 - Apr 19, 2015 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | ARNDT Justin | 2003 | M | GER | Quernheimer FC (GER) | |||
2 | HEGGE Maurus | 2003 | M | GER | TG Münster (GER) | |||
3 | GHRAIRI Tarek | 2003 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
3 | REUREKAS Gijs | 2003 | M | NED | s.v. Tréville (NED) | |||
Apr 5, 2014 - Apr 6, 2014 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | FABINGER Nils Alexander | 2002 | M | GER | FC Moers (GER) | |||
2 | MENZEL Toni | 2002 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
3 | FAST Cedrik Henry | 2002 | M | GER | FS Bielefelder TG (GER) | |||
3 | HÜSING Jonas | 2002 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
Apr 13, 2013 - Apr 14, 2013 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | LÖHR Tom-Florin | 2001 | M | GER | [i] FC im VfL Bochum (GER) | |||
2 | SCHYMEK Finn | 2001 | M | GER | [i] FC im VfL Bochum (GER) | |||
3 | BLOKHUIS Clinge | 2001 | M | NED | [i] s.v. Heerenleed (NED) | |||
3 | TIEDEMANN Julius | 2001 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
Apr 21, 2012 - Apr 22, 2012 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | 1st round | WIEMANN Martin | 2000 | M | GER | Eintracht Duisburg (GER) | ||
2 | 1st round | BALDAUF Jasper Arne | 2000 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | ||
3 | 1st round | ELSHOF Max | 2000 | M | GER | TG Münster (GER) | ||
4 | 1st round | BALDAUF Erik Marten | 2000 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | ||
Apr 9, 2011 - Apr 10, 2011 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | SPLIT Olivier | 1999 | M | NED | SC Noord (NED) | |||
2 | DRESCHER Floyd | 1999 | M | GER | [i] FC im VfL Bochum (GER) | |||
3 | HAGE Victor | 1999 | M | DEN | Hellerup FK (DEN) | |||
3 | SADRIN Denis | 1999 | M | GER | TuS Hamm (GER) | |||
Apr 17, 2010 - Apr 18, 2010 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | MICHELS Etienne | 1998 | M | GER | Hasper FC (GER) | |||
2 | VAN DER HELM Leonard | 1998 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
3 | DICKEL Justus Felix | 1998 | M | GER | FC Moers (GER) | |||
3 | MESNAGER Valentin | 1998 | M | GBR | ||||
Apr 25, 2009 - Apr 26, 2009 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | STEINFORT Michael | 1997 | M | GER | Eintracht Duisburg (GER) | |||
2 | TORI Floriano | 1997 | M | ITA | ||||
3 | BRÖKEMEIER Marlon | 1997 | M | GER | Quernheimer FC (GER) | |||
3 | HUBERT Benjamin | 1997 | M | BEL | ||||
Apr 12, 2008 - Apr 13, 2008 | Graf Engelbert Turnier | Bochum | ||||||||
1 | STIENHENSER Dominik | 1996 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
2 | WEINER Björn Erik | 1996 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
3 | WALTER Noe | 1996 | M | GER | Osnabrücker SC (GER) | |||
4 | WEIPER Lucas | 1996 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
Apr 29, 2007 - Apr 29, 2007 | Graf-Engelbert Turnier | Bochum | ||||||||
1 | NEUHAUS Matthias | 1995 | M | GER | FC Moers (GER) | |||
2 | GLUMA Felix | 1995 | M | GER | FC Moers (GER) | |||
3 | WEICHMANN Jasper | 1995 | M | GER | TSC Eintr. Dortmund (GER) | |||
Apr 27, 2002 - Apr 28, 2002 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | CZYMOCH Janis | 1990 | M | GER | Solinger TB (GER) | |||
2 | BERTRAM Philipp | 1990 | M | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen (GER) | |||
3 | TÖNJANN Yannick | 1990 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
Apr 28, 2001 - Apr 28, 2001 | Graf-Engelbert-Turnier | Bochum | ||||||||
1 | BRAUN Marius | 1989 | M | GER | KTF Luitpold München (GER) | |||
2 | GLANE Sebastian | 1989 | M | GER | Osnabrücker SC (GER) | |||
3 | SCHNEIDER Helge | 1989 | M | GER | Fechtzentrum TSV Hagen (GER) | |||
3 | SCHÜLING Lukas | 1989 | M | GER | TG Münster (GER) |